Радослав Великов загуби втората си схватка в Лондон

За Радослав Великов (в червено трико) остава надеждата да бъде изтеглен на репешажите за бронза

Борецът Радостин Великов претърпя тежка загуба във втората си схватка от олимпийския турнир в Лондон.

В осминафиналите българинът беше победен от 21-годишния грузинец Владимир Хинчегашвили с 1:2 части (3:0, 1:1, 0:4) в категория до 55 килограма свободен стил.

Така бронзовият медалист от Пекин ще се надява на евентуален финал за своя съперник, който да го изтегли до репешажите за бронза.

Великов спечели първата част в двубоя от клинч и поведе с точка във втората, но минаване в гръб и захват на грузинеца изравниха точките и донесоха победа за Хинчегашвили.

Решаващата трета част принадлежеше изцяло на 21-годишния двукратен световен шампион при юношите. Хинчегашвили атакуваше почти през цялото време и това се отрази в четири точки срещу нула за Великов.

В първата си схватка българинът се наложи с 2:0 части (1:0, 1:0) над таджикистанеца Николай Ноев.

Другият български представител в свободния стил Кирил Терзиев загуби с 0:2 (0:5, 1:3) от Саед Гударзи от Иран още в първия си двубой от категория до 74 кг. 28-годишният петричанин беше победен категорично в осминафиналите в Лондон.