Силвия Митева завърши осма в многобоя в Лондон

Българката Силвия Митева събра общо 108,950 точки в състезанието в Лондон

Българската състезателка Силвия Митева завърши на осмо място в индивидуалния многобой по художествена гимнастика на олимпийските игри. Бронзовата медалистка от световното първенство в Монпелие събра общ резултат от 108,950 точки.

Митева влезе във финала с четвърти резултат от всичките десет състезателки. В решителното състезание за олимпийската титла два фактора доведоха до това 26-годишната русенка да постигне по-слаб резултат спрямо квалификациите (110,925) - оценките и няколко малки грешки.

Най-напред на обръч българката изигра съчетанието си силно, но получи ниска оценка за трудност. Съдийките показаха различен критерий, който се отрази донякъде в крайното класиране.

Последваха изпълненията на топка и на бухалки, в които дойдоха и грешките на Митева. Българката, която тази година спечели злато на бухалки от Световната купа в Каламата, изпусна топката точно във финала на съчетанието си. След това тя изпусна и едната бухалка.

В изпълнението на лента Митева се представи силно и уверено. Съдийките отново ѝ дадоха ниска оценка за трудност.

Рускинята Евгения Канаева стана олимпийска шампионка напълно убедително<br />

Рускинята Евгения Канаева стана олимпийска шампионка напълно убедително

Олимпийската шампионка Евгения Канаева защити убедително титлата си от Пекин 2008 със сбор от 116,900 точки. С това тя влезе в историята като първата гимнастичка, спечелила два златни медала. Добавени към трите ѝ световни титли, те превръщат 22-годишната руска звезда в най-успешната състезателка в художествената гимнастика.

Сънародничката ѝ Дария Дмитриева заслужи сребърния медал (114,500). Бронзът отиде в Любов Чаркашина от Беларус (111,700).