Гърция и Франция стигнаха 1/4-финалите на "Евробаскет"

Гръкът Йоанис Бурусис (в синьо) опитва да парира Щефан Хаман от Германия<br />
<br />

Гръкът Йоанис Бурусис (в синьо) опитва да парира Щефан Хаман от Германия

Националните отбори по баскетбол на Гърция и Франция първи се класираха за четвъртфиналите на Европейското първенство. Двата тима са единствените, които все още нямат загуба от началото на турнира.

Гърция и Франция влязоха във втората фаза на "Евробаскет" с актив от 4 точки и имаха нужда само от една победа, за да се класират напред.

Младият отбор на Германия, който е без своята звезда Дирк Новицки, нямаше шансове срещу Гърция, водена от Папалукас и Диамантидис. Гърците спечелиха двубоя с 84-76.

Франция доминираше през целия мач срещу Македония, като французите още в шестата минута водеха със 17:3. Срещата завърши с повече от убедителна победа за "петлите" - 83-57.

Европейският шампион от 2007 г. Русия постигна трудна победа срещу Хърватия с 62-59 и запази шансовете си да продължи на четвъртфиналите.

България напусна турнира още в груповата фаза след три загуби от домакина Полша (78:90), Турция (66:94) и Литва (84:69).