"Дунав Еконт" приключи участието си в "Юрокъп" с победа

Единственият български представител в баскетболните европейски клубни турнири "Дунав Еконт" приключи участието си в "Юрокъп" с победа над кипърския "Империал АЕЛ" (Лимасол) със 77:75.

Успехът не беше достатъчен за възпитаничките на старши треньора Георги Божков да заличат пасива от 28 точки след първия мач от 1/16-финалите на турнира.

Още в началото "Дунав" се опита да наложи контрол над играта и в 5-ата минута резултатът беше 14:8. Постепенно гостите се активизираха в нападение и намалиха разликата в края на първата четвърт на 4 точки - 28:24. Шест минути преди края на втората четвърт "Империал" поведе с 32:31. В тази част на мача българките бяха объркани и записаха много грешни подавания.

"Дунав" се съвзе и укрепи защита си, като успя да поведе в резултата с 58:48. Домакините удържаха преднината си, но в края на двубоя се пропукаха в защита и допуснаха изравняване 75:75. Победния кош вкара Даниела Петева секунди преди края.

Най-резултатни за българките бяха Алън с 20 точки и Костова с 15, а за кипърките Шамик Холдсклоу с 24 и Пешович с 22.

Това е първата победа за "Дунав" над "Империал", след като двата тима се срещнаха през 2007 г., но тогава българките загубиха и двата мача – в Кипър с 62:63, а в Русе с 62:70.