
© bgoympic.org
Бонева ще опита да вземе реванш в по-силната си дисциплина
С две от днешните състезания са свързани едни от малкото надежди за български медал на олимпийските игри в Рио де Жанейро - Антоанета Бонев в спортната стрелба и Ивайло Иванов в джудото. Общо четирима ще са българите в Рио днес.
Бонева се провали на 10 метра въздушен пистолет, но днес ще има възможност за реванш в любимата си дисциплина - 25 метра пистолет.
Българката заема второто място в световната ранглиста на 25 метра, а през тази година спечели злато от Световната купа в Баку и сребро от европейското първенство в Дьор на по-дългата дистанция.
30-годишната състезателка от Търговище ще застане на стрелбището за квалификациите в 15.00 часа българско време.
Джудистът Ивайло Иванов започва в 17.10 часа участието си в категория до 81 килограма. Той ще се изправи срещу холандеца Франк де Вит в двубой от 1/16-финалите.
© LAP.bg Ивайло Иванов е световният номер 3 в своята категория
През тази година Иванов спечели бронзов медал от европейското първенство и записа още няколко качвания на почетната стълбичка в турнирите от Гран при, включително първо място в Турция. В момента българинът е трети в световната ранглиста в категорията.
В 16.30 часа българско време гребците Георги Божилов и Кристиян Василев ще стартират в полуфиналите на двойка скул.
Първите три двойки от двете серии ще се класират за финал А. Другите ще гребат във финал В.
© Reuters Георги Божилов и Кристиян Василев ще гребат в полуфиналите на двойка скул
Последният български състезател днес е Александър Николов, който ще участва в една от кралските дисциплини на олимпийски игри - плуването на 100 метра свободен стил.
Българинът ще плува в третата серия, която започва в 19,08 ч. българско време.