Малко повече тръпка, но отново без медал за българите в Рио (обобщение)

Иванов записа две победи и две загуби на олимпийския турнир

© БОК

Българските спортисти в четвъртия ден на Рио 2016 внесоха повече тръпка, след като стигнаха по-предни фази на състезанията в сравнение със слабите резултати от предишните три дни.

Те обаче отново останаха без медал на олимпийските игри.

С две от днешните състезания бяха свързани едни от малкото надежди за български медал в Рио де Жанейро - Антоанета Бонева в спортната стрелба и Ивайло Иванов в джудото. Общо петима българи в четири дисциплини бяха на игрите днес.

Бонева направи много по-добро представяне от 10-те метра, където остана 42-а, но не успя да спечели отличие и в любимата си дисциплина - 25 метра пистолет.

Българката завърши на осмото място в крайното класиране, след като остана последна в полуфинала.

Европейската вицешампионка за 2016 г., която заема второто в световната ранглиста на 25 метра, преодоля квалификациите по-рано днес с пети резултат.

"Напрежението в полуфинала беше много голямо и не издържах. Финалът беше много хубав, но не съжалявам, че не бях в него", заяви Бонева след състезанието.

Бонева завърши осма на 25 м пистолет

© Дневник

Българският джудист Ивайло Иванов спечели два мача, но не успя да стигне до двубой за бронзово отличие в категория до 81 кг.

Той победи холандеца Франк де Вит и корееца Сеунгсу Лий, преди да загуби в четвъртфиналите от американеца Травис Стивънс.

В репешажа Иванов отстъпи на италианеца Матео Маркончини по изключително драматичен начин. Двамата съперници не успяха да отбележат точка и не получиха наказания в редовните пет минути и така срещата им трябваше да бъде решена със златна оценка.

"Още в началото казах, че ако не взема медал, няма да съм доволен. И не съм доволен", заяви той след схватката си с Матео Маркончини.

Гребците останаха последни в своя полуфинал, но им предстои още едно плуване

В гребането Кристиян Василев и Георги Божилов завършиха на последното шесто място в своя полуфинал на двойка скул.

Днес беше третото им състезание в Рио и за втори път заеха последната позиция. Сега им предстои участие във финал Б, където ще се разпределят местата от седмо до 12-о. В надпреварата участваха общо 13 лодки.

Плувецът Александър Николов отпадна в квалификациите на 100 метра свободен стил на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Българинът завърши трети в третата серия и зае 41-ото място в крайното класиране от 59 участници.

Николов преодоля дистанцията за 50.08 секунди и остана само на пет стотни от националния си рекорд, поставен в началото на юли в държавния шампионат.