Стрелбата донесе пети златен медал за Германия

Юнгхенел спечели титлата с нов олимпийски рекорд

Германецът Хенри Юнгхенел е новият олимпийски шампион по спортна стрелба в дисциплината 50 метра пушка от положение легнал.

28-годишният състезател успя да изненада фаворитите и да стигне до златния медал, въпреки че беше на прага на отпадането в квалификациите. Той влезе във финала с последен резултат, като изпревари първия под чертата с 0.5 точки.

Във финала обаче Юнгхенел беше над всички и постигна нов олимпийски рекорд - 209.5 точки. Той завърши с 1.3 точки повече от южнокорееца Джон Хюн Ким, който остана втори. Руснакът Кирил Григорян спечели бронзовия медал със 187.3 точки.

Другият руснак Сергей Каменский спечели квалификацията с нов олимпийски рекорд, но във финала се провали и остана четвърти със 165.8 точки.

Германецът влезе във финала с последен резултат

В тази дисциплина участваше и българският стрелец Антон Ризов. Той отпадна в квалификациите и зае 27-ото място в крайното класиране.

Днешното състезание донесе пети златен медал за Германия, която имаше само една титла след първите пет дни на игрите в Рио де Жанейро.

Вчера бундестимът спечели още една титла в спортната стрелба - на Барбара Енгледер на 50 метра пушка от три положения. Другите германските титли дойдоха от гребането и конната езда.