Мачът на "трите лъва" бе прекъснат за 43 минути заради гръмотевици

Англия завърши при нулево равенство срещу Хондурас в контролна среща преди началото на световното първенство.

Двубоят се игра пред над 45 000 зрители на стадион "Сън лайф" в Маями и още през първото полувреме бе прекъснат за 43 минути заради гръмотевици. На терена също прехвърчаха искри, като Хондурас завърши мача в намален състав след червен картон на Браян Бекелес в 65-ата минута.

Даниел Стъридж имаше най-добрата възможност да открие резултата за Англия още преди почивката, но от отлична позиция стреля слабо и не успя да порази целта.

След контролата "трите лъва" излетяха за базата си в Бразилия и вече се настройват за първия си мач на мондиала срещу Италия на 14 юни. Хондурас стартира участието си на световните финали срещу Франция.

САЩ записа победа с 2:1 над Нигерия в последната контрола преди участието на двата тима на световното първенство.

Джоузи Алтидор отбеляза и двете попадения за американците в 32-ата и 69-ата минути, а Виктор Моузес се разписа от дузпа за почетния гол на африканския състав малко преди края.