Ван Перси беше избран за играч на мача срещу Испания

Ван Перси вкара два гола при победата с 5:1 срещу Испания

Нападателят на Холандия  Робин ван Перси беше избран за най-добър играч при сензационната победа с 5:1 срещу световния и европейски шампион Испания.

В повторение на финала от Южна Африка "лалетата" нанесоха истинско унижение на своя съперник и постигнаха най-голямата победа срещу действащ шампион в цялата история на световните първенства.

Ван Перси отбеляза два гола във вратата на Икер Касияс. Първият дойде след много техничен удар с глава и имаше ключово значение за мача, защото с него Холандия изравни резултата минута преди почивката и минута след като Испания пропусна да направи 2:0.

В 72-ата минута нападателят на "Манчестър юнайтед" отне топката след лошо спиране на Икер Касияс и на празна врата направи резултата 4:1. Ариен Робен също вкара два гола, а едно попадение добави Стефан де Врий.

"Това беше един луд мач. Вкарахме изравнителен гол в перфектният моменти - точно преди края на полувремето, а през второто полувреме всичко се разви, както го предсказваше треньорът. Обикновено спираш да играеш след два или три гола, но ние продължавахме и продължавахме. Отбелязахме пет гола, но можеха да са шест, седем или осем дори", коментира капитанът на Холандия.

Той отправи общо четири удара към вратата, направи 15 точни подавания, отне една топка и пробяга 8.4 километра.

"Аз имам голямо доверие в нашия отбор. Видяхте как играхме през второто полувреме на мача. Надиграхме категорично отбор, който царува в световния футбол в последните шест години", добави нападателят на "Манчестър юнайтед".

Ван Перси вече има 45 гола в 86 мача за Холандия. Той се е разписал десет пъти в последните си девет двубоя с националната фланелка.