Робен се извини за "гмуркането", но оправда дузпата

Ариен Робен призна, че през първото полувреме е опитал да подведе съдията Педро Проенса

Холандският национал Ариен Робен се извини за симулацията си през първото полувреме на мача с Мексико. Той обаче заяви, че дузпата в края на срещата е била истинска.

"Лалетата" направиха обрат за 2:1 и се класираха за четвъртфиналите на световното. Победният гол беше отбелязан от Клаас Ян Хунтелаар именно след решителната дузпа в 94-ата минута.

"Трябва да се извиня. Това в края на мача беше дузпа, но през първото полувреме беше гмуркане. Не трябваше да го правя", каза Робен.

Крилото на Холандия беше обвинен от селекционера на Мексико Мигел Ерера, че е симулирал три пъти.

Хунтелаар заяви, че Робен е имал желание да изпълни дузпата. "Трябваше известно време, за да решим кой ще я бие. Робен взе топката и попита може ли той да я изпълни. Но после беше решено да се доверят на мен", обясни нападателят.

"Щастието ни се усмихна и ние вярваме, че можем да направим нещо значимо", каза още Хунтелаар.