Рафаел Маркес: Робен ми призна, че е симулирал

Холандия направи късен обрат срещу Мексико

Капитанът на Мексико Рафаел Маркес заяви, че Ариен Робен му е признал за симулация в ситуацията, в която Холандия получи дузпа в 94-ата минута и с точно изпълнение на Клаас Ян Хунтелаар спечели осминафиналния им двубой с 2:1.

"Робен ми каза, че това положение не е било за дузпа, но преди това е имало друга ситуация, в която съдията е трябвало да посочи бялата точка. Аз също съм убеден, че това не беше дузпа. Стъпих на земята, но не съм го досоквал. Той се блъсна в мен и падна", заяви 35-годишният защитник.

Робен направи иронично изказване след двубоя. Той заяви, че не е симулирал в ситуацията в 94-ата минута, но го е направил в добавеното време на първото полувреме, когато срещу него не беше отсъдено безспорно нарушение в наказателното поле. Холандецът дори се извини за положението, в което беше фаулиран от двама защитници.

Маркес обвини голмайстора на Холандия, че прекалено често симулира и се гмурка в наказателното поле в опит да повежда съдиите.

"От десет фаула, които той получава, в пет симулира. Това не е феърплей. Трябва да се промени. За съжаление на световното първенство подобни решения ни повлияха не веднъж и два пъти, но все пак не искам да се извинявам с това", каза още капитанът на Мексико.