Кристоф Крамер не е знаел дали играе във финала след удара в главата

Германецът бе сменен едва 14 минути след получения удар в главата

Германският полузащитник Кристоф Крамер е бил дезориентиран и объркан след тежкия удар в главата, който получи по време на финала на световното първенство.

Това разказа съдията на двубоя между бундестима и Аржентина Никола Рицоли. Крамер бе ударен неволно в главата с рамо от Езекиел Гарай при единоборство в 17-ата минута.

Той получи лекарска помощ, но бе сменен едва в 31-ата минута. "Малко след удара Крамер дойде при мен и ме попита: "Съдия, това финалът ли е?" Първо си помислих, че се шегува, и го помолих да повтори въпроса си, на което отвърна: "Трябва да знам дали това е финалът." Отговорих му положително, а той ми каза "Благодаря, за мен е важно да зная това", обясни Рицоли пред "Гадзета дело спорт".

Реферът допълни, че германският национал Бастиан Швайнщайгер е бил пряк свидетел на разговора му с Крамер, но въпреки това смяната на пострадалия полузащитник е станала 14 минути по-късно. След финала самият играч е казал, че "не си спомня цялото първо полувреме".

Инцидентът не бе единственият подобен на мондиала и породи дискусия дали ФИФА не трябва да разреши влизането на временна резерва, за да може пострадалият играч да получи адекватна оценка за състоянието си.

Германия спечели финала и световната титла с 1:0 след гол на Марио Гьотце в 113-ата минута. Рицоли защити решението си да не отсъди дузпа за Аржентина при ситуацията, когато вратарят на бундестима Мануел Нойер имаше тежък сблъсък с Гонсало Игуаин на границата на наказателното поле.

"Не трябваше да давам свободен удар за Германия. Нямаше нищо. Дузпа ли? Нойер игра с топката преди атакуващият футболист", обясни Рицоли.