Спорт

Вчера в Тенис

Григор Димитров се изправя с обеца на ухото в следващото си изпитание в Мелбърн

Алармата пред Димитров вече се задейства. В предния кръг той преодоля неочаквано трудно американеца Макензи Макдоналд. Освен това българинът носи и спомена за загубата от Рубльов във втория кръг на US Open.

/ Дневник 6
Новак Джокович се оплака от високите температури, при които се играе на Australian Open

В четвъртък термометрите показваха 39 градуса по целзий, а настилката на корта излъчваше още повече топлина, което доведе до оплаквания от тенисистите, които играха в ранната сесия.

/ Дневник 13
Треньорът на Григор Димитров се самоиронизира след драматичната победа в Мелбърн

В канала на Australian Open в "Туитър" се появи видео, показващо реакциите на Валверду по време на мача. Треньорът на Димитров сподели публикацията с текст: "Упс", като използва и хаштага #DramaQueen ("Кралица на драмата").

/ Дневник 8
Джокович се справи с Монфис и жегата, Мугуруса отпадна от Australian Open

Шампионката от 2008 г. Мария Шарапова си осигури среща с победителката в Мелбърн от 2016 г. Анжелик Кербер. Рускинята взе реванш от Анастасия Севастова за загубата си в US Open, като се наложи с 6:1, 7:6 (4).

/ Дневник 7
Фотогалерия: Модата на корта - как се обличаха тенисистите през годините Фотогалерия: Модата на корта - как се обличаха тенисистите през годините Фотогалерия: Модата на корта - как се обличаха тенисистите през годините

Фотогалерия: Модата на корта - как се обличаха тенисистите през годините

Облеклото на Григор Димитров за Australian Open предизвика голям интерес заради яркия си цвят. Макар тенисът да е спорт с традиции и наложени норми, историята помни и случаи на впечатляващи дизайнерски решения.

/ Дневник 8
Не мисля за финал или полуфинал, а просто за следващия съперник, каза Григор Димитров

Определено е труден опонент, срещу когото да се изправя и знам, че мачът с него няма да е никак лесен. Сега обач съм доволен, че преминах през този тежък ден", каза Димитров за следващия си опонент в Мелбърн Андрей Рубльов.

/ Дневник 14

17.01.2018 в Тенис

Григор Димитров загуби сет на нула за първи път от кошмара в Истанбул

Миналогодишният полуфиналист получи т.нар. геврек - загуби сет на нула. Това стана в четвъртата част на мача, когато заемащият 186-ото място в световната ранглиста Макдоналд изравни за 6:4, 2:6, 4:6, 6:0. В момента се играе решителният пети сет.

/ Дневник 35
Украинска тенисистка на 15 години написа история в Големия шлем

Марта Костюк стана най-младата тенисистка, която стига до третия кръг в някой от четирите водещи турнира за последните 21 години. Квалификантката, която е 521-а в световната ранглиста, победи с 6:3, 7:5 Оливия Роговска на Australian Open.

Още в Тенис

Физическата форма е едно от предимствата на Григор Димитров, смята Матс Виландер

"Григор е чудесен спортист и е видно, че тенисът е в кръвта му. Ако съдим по движението му на корта и игровото му поведение в мача срещу Денис Новак, определено бих се замислил, преди да заложа срещу Григор. От чисто физическа гледна точка той е напълно готов", каза Виландер.