Аржентинка отстрани Шарапова от "Уимбълдън"

Без Мария Шарапова (вляво) на &quot;Уимбълдън&quot; остава по-малко красота <br />

Без Мария Шарапова (вляво) на "Уимбълдън" остава по-малко красота

Бившата номер 1 в женския тенис Мария Шарапова стигна само до втория кръг на "Уимбълдън", след загуба с 2:6, 6:3, 4:6 от аржентинката Хисела Дулко. В продължение на 2.08 часа рускинята не можа да покаже високо ниво на играта.

Шарапова, която заради контузия се срина до 60-о място в ранглистата, но е поставена 24-та в схемата, се опита да обърне мача във втория сет. Тя го спечели, въпреки че губеше с 0:3 гейма. В третия сет обаче не успя да се противопостави на отлично играещата аржентинка, която при петия си мачбол стигна до крайния успех.

Шампионката от 2004 г. се измъчи и в първия кръг срещу украинската квалификантка Виктория Кутузова. 22-годишната рускиня проби в големия тенис на 17 години, като спечели титлата в Лондон. Малко преди "Ролан Гарос" тя се завърна на корта след близо десетмесечно отсъствие, където стигна до четвъртфиналите.

Джокович преодоля втория кръг в турнира<br /><br />

Джокович преодоля втория кръг в турнира

Поставеният под №4 в основната схема Новак Джокович се класира за третия кръг при мъжете. Сърбинът нямаше никакви затруднения срещу германеца Симон Гройл и го победи със 7:5, 6:1, 6:4 за два часа игра.

Джокович допусна четири пробива, но направи осем и записа 14 аса. Играта бе равностойна само в първия сет, в който сърбинът догонваше в резултата, преди да направи късен пробив.

В третия кръг полуфиналистът от 2007 г. Джокович ще се изправи срещу американеца Марди Фиш, когото победи на четвъртфиналите в Куинс.