Две титли за Канада в мъжкия шорттрек във Ванкувър

Шарл Хамелин (Канада) със златото на 500 м<br />

Шарл Хамелин (Канада) със златото на 500 м

Канада спечели два златни медала в шорттрека при мъжете на зимните олимпийски игри във Ванкувър. Първо Шарл Хамелин победи на 500 метра с време 40,981 сек. Втори се нареди Си Бак Сунг (Корея), а трети финишира друг канадец - Франсоа Луи Трембли (46,366). Един фаворитите за златото - Аполо Антон Оно (САЩ) отпадна от надпреварата след като беше дисквалифициран.

Канадците току-що са спечелили щафетата<br />

Канадците току-що са спечелили щафетата

Канада спечели златните отличия и в мъжката щафета на 5000 м. Общото време на победителите бе 6:44,244 мин. Втори останаха състезателите на Южна Корея, на 0,202 сек. Трети се нареди отборът на САЩ изоставайки с 0,520 сек.

Домакините на 21-ите зимни олимпйски игри вече имат 10 златни медала в актива си и водят в класирането по медали.

Коментари (8)
  1. 1 Профил на ГУМАТА
    *****
    Неутрално

Щафетата беше много зрелищен калабалък, в който канадците спечелиха. Много яко състезание! Интересен беше и хокейния мач между Канада и Словакия.

2. 2 Профил на kirsner
    *****
    Неутрално

Нека не прозвучи като заяждане, но няма как да бъде Чарлс Хеймлин името на канадския шампион.
    Шарл Хамелин или Шарл Хамелен ( както и брат му Франсоа, който също е състезател на Канада) е роден в Квебек.

3. 3 Профил на kirsner
    *****
    Неутрално

Канадците имат реалната възможност да завършат първи в класирането по златни медали. Само до преди 5-6 дни си спомням как в американската преса писаха с голяма доза ирония за необоснованите уж канадски амбиции за първо място и за изоставането на канадците от САЩ. Канадците могат да спечелятоще златни медали и да задържат това първо място- изглежда, че като са заявявали своите амбиции, са си правили добре сметката. Както и да е - отлична канадска олимпиада, отлично канадско представяне. Без да се заяждам, но на фона представянето на двете североамерикански страни - на Канада и САЩ ( както и на азиатските страни- например Корея, Китай), прави впечатление голямото отстъпление на традиционно големи сили в зимните олимпиади- Русия, Финландия, Италия. Особено Русия и Финландия....

4. 4 Профил на Митев
    Рейтинг: 1350 Неутрално

kirsner, не се заяждам, но ако този състезател е от френския Квебек, т.е. франсе, не би ли било най-вярно името му да се произнася Амелен и дори Ам'лен?

5. 5 Профил на Иво
    *****
    Любопитно

Маи си прав, от вчера фаворити за спечелване на най-много златни медали са канадците. Никой не очакваше да спечелят два златни медала от шорт трека вчера, а докрая имат още два финала при мъжете на хокей и кърлинг...!

6. 6 Профил на kirnsr
    *****
    Неутрално

Митев, може и да си прав- не съм спец по френския. Според мен би трябвало да е Хамлен или дори Амлен.( Като при Мишлен, а не Мишелин).
    Но специално по спортните програми на NBC чух да го произнаст предимно като Шарл Хамелин.