Нортхуг спечели ски бягането на 50 км

Петер Нортхуг (Норвегия)<br />

Петер Нортхуг (Норвегия)

Норвежецът Петер Нортхуг спечели ски бягането на 50 км в класически стил на зимните олимпийски игри във Ванкувър с време 2.05:35,5 ч. Нортхуг стигна до първия си индивидуален златен медал за игрите със силен финален спринт. Досега той имаше злато в спринтовата щафета и бронз на 1500 м.

Второто място, на 0,3 сек от победителя, остана за Аксел Тайхман (Германия), който направи силен финален спринт, но не успя да удържи на натиска на Нортхуг в последните метри.

Бронзовият медал бе спечелен от шведа Йохан Олсон, на 1,0 сек от победителя, а четвърти остана Тобиас Ангерер (Германия).

Усилията на темповите състезатели да се откъснат от специалистите в спринта не се увенчаха с успех по дистанцията. Нортхуг успя да се задържи в челната група и спечели състезанието в последните 250 метра.