
© Reuters
Руската шпионка Анна Чапман лично е разпознала в Потеев човека, който е знаел за тайната й мисия
Военният съд в Москва призна бившия офицер на вътрешното разузнаване Александър Потеев за виновен в държавна измяна и дезертиране, съобщи руската агенция "Новости".
Според прокуратурата Потеев е виновен за провала на групата руски шпиони в САЩ, които бяха разкрити през миналата година в най-големия шпионски скандал между Русия и САЩ от времето на студената война.
Съдебният процес бил задочен, тъй като Потеев избяга от Русия в САЩ заедно с дъщеря си и сина си. Заседанието на съда е било закрито, защото делото срещу бившия полковник е било засекретено.
Прокуратурата е поискала ефективна присъда от 25 години затвор, съобщи адвокатът на Потеев Дмитрий Михайлов.
Анна Чапман, която придоби най-голяма известност сред групата задържани руски шпиони, лично е разпознала Потеев като човека, който е знаел за тайната й мисия, съобщи агенция "Интерфакс".
В хода на делото Чапман е разкрила подробности за задържането си. Докато е била в САЩ, към нея е се е обърнал някой си Роман от "централата", който и е съобщил, че има мисия и е използвал тайната парола "Иван Фабричний". Чапман обаче се е усъмнила и се е обадила на контакта си в Москва, който и е казал, че никаква мисия няма. По този начин Анна е успяла да осуети плановете на американското разузнаване да документира работата на руските шпиони, посочва "Интерфакс".
В момента Потеев се намира някъде в САЩ. Посолството на Вашингтон в Москва отказва да съобщи точното местонахождения на бившия полковник.
След като шпионите бяха разкрити, премиерът Владимир Путин каза през юли 2010 г., че "това е резултат на предателство, а предателите никога не свършват добре".
Дива селянка
Рейтинг: 860 НеутралноХа така. Сега един в слепоочието за "заслуги".
Курт Деликуртев 662 галерии плюс X
Рейтинг: 1441 НеутралноСвобода за полковника! Нагласен процес по путиновски!
http://www.panoramio.com/user/7617575?show=all , 660 ГАЛЕРИИ: 225 ЩУТГАРТ, 205 ПЛОВДИВ, 118 БЪЛГАРИЯ, 58 ЕВРОПА И 54 ГЕРМАНИЯРубиконан от Балъкимерия
Рейтинг: 1441 НеутралноПутин потерял Потеев
И какво ще направи сега? Ще пусне подире му СМЕРШ ли?
г-н Балкански
Рейтинг: 810 НеутралноКогато пипаш противника,не бива да забравяш,че и той може да те пипне.
Келепир му е майката!Пиплива народна мъдрост от Тюменския край.
alex_ks- Обект на модерасистка дискриминация
Рейтинг: 581 НеутралноКъсмет на Потеев и семейството му...
victor troska
Рейтинг: 696 Неутрално"Иван Фабричний"...
Ако имате 5 лева, Костов може да открадне от вас 6 лева.Костов е откраднал целия свят 5 пъти, като два от тях от самия себе си.щирлиц видя на прозореца на тайната квартира 72 ютии.
"мдаа, явката е провалена" - помисли си щирлиц.
пълна съветска некадърност.
Реконструктор
Рейтинг: 753 НеутралноДо коментар [#1] от "Дива селянка":
И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный райТочно. Сега някой снайперист ще изпълни присъдата.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
yu22
Рейтинг: 1212 ЛюбопитноМного е вероятно да "загине при инцидент",когато ползва ел.скара,например..!!!
мнoгoниковият турист, имам 3-4 акаунта и 22 НИКА...Ония от "Лубянка" са майстори и не си поплюват...
Реконструктор
Рейтинг: 753 НеутралноДо коментар [#5] от "alex_ks":
И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный райЕдва ли. СВД рядко пропуска.
г-н Балкански
Рейтинг: 810 ВеселоБратушките изпаднаха в положението на Мечо Пух,когато,гледайки наведен през ключалката интимните тайни на своите приятели,усетил колко много се е прецакал...
Келепир му е майката!Извод:ако си мечка,не се навеждай към ниски ключалки!Так нельзя,Медвед!Осторожно!
****
Коментарът беше изтрит по желание на неговия автор.
СДС
Рейтинг: 1441 ЛюбопитноАнна Чапман жива ли е?
nemo malus felix, minime corruptor.Американците не я ли осъдиха на 450 г затвор?
Путин съвсем официално си прибира вересиите и въобще не се и прави, че не се познават...
И кога завърши Студената война, когато тя си продължава с пълна пара.
Фронтовете са се изместили на Изток - нищо повече.
jubal harshaw
Рейтинг: 1441 ВеселоКакто знаем, КПД-то на "разкритите" е било точно около нулата, така че от гледна точка на руския данъкоплатец скоропостижното им изпращане обратно в Замкадието си е чиста услуга - спестил е немалко пари.
http://jubalharshaw.wordpress.comОт друга страна, пак ще ги глътне некой милиардер, така че ...
Дива селянка
Рейтинг: 860 НеутралноДо коментар [#7] от "Реконструктор":
За всички е ясно ,че този е ходещ труп. Сега му пишат датата на некролога. Те да не са България да прощават на всеки национален предател и метани да му правят
****
Коментарът беше изтрит по желание на неговия автор.
jubal harshaw
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#13] от "СДС":
http://jubalharshaw.wordpress.comНе само е жива, ами и се снима без дрехи в неколко руски версии на западни списания и сега е маркетингов кадър на роисската касмическая праграмма. Предполагам, че помага да ги вдигат ... ракетите де.
Дива селянка
Рейтинг: 860 НеутралноДо коментар [#16] от "be_google":
10 кг злато??? Абе дядо ти е бил голям гешефтарин
Дива селянка
Рейтинг: 860 НеутралноДо коментар [#17] от "jubal harshaw":
Тя и облечена е супер. Сега разбирам английския льольо защо е хлътнал по нея. При тези грозници от острова..
jubal harshaw
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#19] от "Дива селянка":
http://jubalharshaw.wordpress.comТя и съблечена е нищо особено, но кво от това?
Дива селянка
Рейтинг: 860 НеутралноДо коментар [#20] от "jubal harshaw":
И накрая руснак я издаде
))
Да бе. Затова върза на фльонга всички чак до САЩ
jubal harshaw
Рейтинг: 1441 Весело[quote#21:"Дива селянка"] И накрая руснак я издадe[/quote]
http://jubalharshaw.wordpress.comТака казват шефовете. В действителност как е знаят само американците
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноАбе щом тва са им шпионите - какви ли са им трактористите?
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.СДС
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#17] от "jubal harshaw":
nemo malus felix, minime corruptor.Предполагам, че помага да ги вдигат ... ракетите де.
...................
Инетресно!
Като я гледам на снимката и веднага се сещам за отличничката на класа , комсомолската секретарка, декламаторката на партизански стихотворения и изключително мазната - Силвия.
По-ивестна в училище като : Силвия Шундата.
Единственото което бих направил като я видя тая Анна, е да й набия един комбъл по челото,
да я хвана за косите и да я влача из мегдана на Варна, по стъргалото.
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноЩирлиц се прережда на голяма опашка в стола на Гестапо, а на разгневените погледи отвръща:
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.- За героите на Съветския Съюз няма опашка!
the_sceptic
Рейтинг: 810 ВеселоБраво на Александър Потеев!
Welcome to the civilised world, Sasha!
Дива селянка
Рейтинг: 860 НеутралноДо коментар [#22] от "jubal harshaw":
И аз тъй казвам. Сега американците ако не опазят предателя смятай ,че стават за резил. Една мацка им го кове с нежната си ръчичка
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноЩирлиц вижда край пътя жени с ярки дрехи.
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.- Хм, проститутки… - мисли си Щирлиц.
- Хм, Щирлиц… - мислят чистачките.
old__bg
Рейтинг: 466 ЛюбопитноДо коментар [#10] от "Реконструктор":
Никой не обича ПРЕДАТЕЛИТЕ! Дори и " демократичните " предатели ...
След като си изпее песничката , я рак ще го хване , я оня бацил от краставиците и скоро ще му ядат житото ...
woland
Рейтинг: 1040 НеутралноРуснаците продължават с рефрена "кой ми сра в гащите". Те са пратили група, която, както вече беше казано, е преуспявала единствено в разсипването на парите на данъкоплатците. Предателят си е пак техен. А накрая - американците виновни. И сега на московските лидери им остава само да се радват на съмнителните прелести на тази Анна.
jubal harshaw
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#24] от "СДС":
http://jubalharshaw.wordpress.comСори, нещо накриво съм запомнил синекура. Назначили са я в неква банка, като съветник по "инвестиции и иновации". С роскосмос разговорите били само да прави дизайн на униформите на космонавтите
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноМюлер вика Щирлиц при себе си и почва да му се кара:
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.- Щирлиц! Ако още веднъж те хвана да режеш сланина върху секретните документи, които крадеш от сейфа - ще му сменя бравата
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноМюлер си кара колата си с 60km/h по пустите берлински улици.
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.А до него бяга Щирлиц, облечен в анцунг, преструвайки се че прави сутрешния си крос.
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноЩирлиц самодоволно крачеше по "Фюрерщрасе" и нищо не издаваше че е руски шпионин, с изключение на руската му униформа и парашута, който се влачеше след него…
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.Raging
Рейтинг: 601 НеутралноПредлагам да му припишат и изрисуването на паметника и да се свършва!
****
Коментарът беше изтрит по желание на неговия автор.
г-н Балкански
Рейтинг: 810 ВеселоЕто и един за случая:
Келепир му е майката!Щирлиц отива на явка в гробищата. Мюлер знае за нея и е обградил цялото гробище. Щирлиц стига до 6-ти парцел, 8-ми гроб и бърка с ръка отдолу, за да вземе сведението от Центъра. Изведнъж се запалват прожектори, Гестапо и Мюлер идват към Щирлиц. Мюлер взима бележката от ръката на Щирлиц и чете на глас:
"Щирлиц, вие сте педераст!"
Глас зад кадър - "В този момент Щирлиц разбра, че е станал герой на Съветския съюз".
jubal harshaw
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#34] от "KOBOLD":
http://jubalharshaw.wordpress.comТъмна нощ, Мюлер спи. На вратата се звъни. Мюлер не ебава. Звъни се дълго. Мюлер си затиска ушите с възглавница. Звъни се безспир. Мюлер отваря, бесен. Субект в дълъг шлифер и шапка федора му бута ютия в ръката и казва:
- Верблюди идут на север.
- Верблюди идут нах... - отвръща Мюлер на руски - Щтирлиц живьот на горния етаж.
мурзилка
Рейтинг: 1326 ВеселоДо коментар [#28] от "KOBOLD":
http://www.desant.net/show-news/33994И ваште са овековечили Щирлиц:
Stirlitz geht durch den Wald und findet einen Geldschein. Er sieht nach links, rechts, vorne hinten, aber nicht einmal in den Bäumen sieht er jemanden. Er überlegt lange, bis er sich endlich entschließt, den Geldschein liegen zu lassen, weil er nicht weiß, von welchem Geheimdienst das Geld ist.
Дива селянка
Рейтинг: 860 НеутралноДо коментар [#36] от "be_google":
Е,браво. Върнаха ли ти земите му?
Beyond
Рейтинг: 1154 ЛюбопитноГолям театър, голямо нещо!
TAKE THE RED PILL!Нали трябва да вярваме, че САЩ и Русия са врагове.
А дали е така?
За да се спасиш от единия трябва да се подчиниш на другия. Старата история за доброто и лошото ченге.
Ние сме уникални в това отношение защото се подчиняваме и на двете.
Начинът, по който двете страни си съжителстват у нас, като доминиращата страна САЩ няма нищо против "врагът" да си разиграва коня и не прави нищо за да промени това положение, въпреки, че може да го направи много лесно, е показателен.
Пример: Излиза президентът или държавният секретар на САЩ и заявява, че от гледна точка на сигурността е недопустимо държави, които не са членки на НАТО да изграждат и експлоатират ядрени мощности в държавите членки. Има предостатъчно държави членки на съюза, които произвеждат ядрени реактори. Точка.
Да, ама не!
Защо?
г-н Балкански
Рейтинг: 810 ВеселоРано сутринта Михаил Горбачов излязъл да подиша чист въздух на балкона. От спалнята Раиса се провиква:
- Миша, как не те е срам да стоиш отвън по гащи!
- Ама ти виждаш ли ме?
- Не, слушам "Гласът на Америка"...
Дива селянка
Рейтинг: 860 Неутрално[quote#30:"woland"] Предателят си е пак техен. А накрая - американците виновни[/quote]
Ама защо американците да са виновни? Те искат да си отстрелят техния човек. Нито един американец няма да пострада.
г-н Балкански
Рейтинг: 810 ВеселоСССР, 60 - те години. КГБ. Телефонът звъни:
Келепир му е майката!- Ало, КГБ ли е?
- Да.
- Обажда се Иван Сидоров. Избяга ми папагалът.
- Ние сме КГБ, а не зоопарк! За какво ни се обаждате?
- Искам да кажа, че не споделям политическите му възгледи!
ppopov_67
Рейтинг: 712 НеутралноА кой ще издаде руските шпиони в България?
Или те сами се издават като подписват блюдолизки петиции?
Captain Shakespeare
Рейтинг: 607 НеутралноДо коментар [#12] от "be_google":
Правильно говорил Гоголь "В России две беды — дураки и дороги" причём первых ну очень много!!КЛЮ-КЛЮ....
г-н Балкански
Рейтинг: 810 НеутралноДо коментар [#45] от "ppopov_67":
Келепир му е майката!Достатъчно е да боядисаш ПСА и на другата сутрин в 4,30 да сложиш скрита кламера в парка...
jubal harshaw
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#45] от "ppopov_67":
http://jubalharshaw.wordpress.comБе те че сами се издават - издават се - кой издава големи тиражи на книги в Роисся (наш Гоце), кой дружи с руските лобисти, кой ... С една дума всички знаем кои са. Проблемът е, че като тръгнем за гъби и от чистия въздух ни удря склерозата
г-н Балкански
Рейтинг: 810 ВеселоНосталгия по времето,когато на ПСА имаше само цветя:
Келепир му е майката!Върви си по улицата песимист. А зад него - двама оптимисти в цивилно облекло...
Дива селянка
Рейтинг: 860 НеутралноДо коментар [#45] от "ppopov_67":
Който ще издаде и американските такива.
Мата Хари.
Курт Деликуртев 662 галерии плюс X
Рейтинг: 1441 Неутрално[quote#42:"dante"]Рано сутринта Михаил Горбачов излязъл да подиша чист въздух на балкона. От спалнята Раиса се провиква:
http://www.panoramio.com/user/7617575?show=all , 660 ГАЛЕРИИ: 225 ЩУТГАРТ, 205 ПЛОВДИВ, 118 БЪЛГАРИЯ, 58 ЕВРОПА И 54 ГЕРМАНИЯ- Миша, как не те е срам да стоиш отвън БЕЗ /промяна/ гащи!
- Ама ти виждаш ли ме?
- Не, слушам "Гласът на Америка"... [/quote]
Миша си беше свалил не само неговите гащи ...
epoc
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#3] от "Twinston Myth":
Икономедия се превърна в трибуна на тролове ЗА и ПРОТИВ правителството. Очевидно е, че няма какво да се говори или коментира с такива драскачи....Глупости, ще му пусне радиоактивен полоний в манджата и готово - вече е изпитан вариант.
trifon74
Рейтинг: 753 НеутралноВл. Путин : " това е резултат на предателство, а предателите никога не свършват добре ..."
Кратко послание до Потеев.
Кратко, но съдържателно.
Убеден съм, че той няма нужда от допълнителни разяснения ...
Дива селянка
Рейтинг: 860 НеутралноДо коментар [#51] от "Курт Деликуртев":
Те затова му правиха 80- юбилей в Лондон. Като на прославен предател и шпионин на Запада. Даже и САЩ го каниха да си чества празника там. И той е за отстрел.
г-н Балкански
Рейтинг: 810 НеутралноДо коментар [#51] от "Курт Деликуртев":
Келепир му е майката!По времето на Миша въсточната Европа беше по без гащи всичката...Мода,что да сториш?
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноДо коментар [#38] от "jubal harshaw":
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.Среща на високо равнище СССР-САЩ. По някое време Рейгън и Горбачов остават насаме - няма преводачи наоколо, няма никой… Рейгън се хвърля на рамото на Горби и почва да му плаче:
- Миша, не могу я больше так!
Горбачов го тупа успокоително по гърба:
- Надо, Щирлиц, надо…
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноБерлин 1943 г. Тайно събрание на висши немски офицери и гестапо, в тайна заседателна зала. Всички гледат очаквателно…
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.В този момент влиза Фюрера, самия Адолф Хитлер. Всички стават на крака с възгласа: "Хайл Хитлер!" и високо вдигната ръка. От някъде обаче се дочува мъжки глас с думите: "Хайл Гитлер!"…
Настава смут и объркване в залата… Само Фюрерът, гледайки уверено към всички, казва:
- Щирлиц, още ли го влачиш този изпит по немски от първи курс…
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноДо коментар [#39] от "ad absurdum":
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.Не знаеех че и гедараците го знаят....
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноФутболен мач ФРГ-СССР. Вратарят на немците Сеп Майер си бележи три автогола.
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.- Ще ме линчуват - шепне той на нападателя на СССР Олег Блохин.
- Спокойно, Щирлиц, още само седем - успокоява го Блохин.
г-н Балкански
Рейтинг: 810 НеутралноЗаседание на политбюро на ЦК на КПСС. Брежнев пита:
Келепир му е майката!- Другари, някой да иска дъвка "Wrigley"s Spearmint"?
- Че откъде я имате?
- Абе оня ден ПВО-то свалили един шпионски самолет...
г-н Балкански
Рейтинг: 810 НеутралноНа политзанятие: "Американските агресори се опитват да се намесят във външните работи на СССР по целия свят..."
Келепир му е майката!мурзилка
Рейтинг: 1326 ВеселоДо коментар [#58] от "KOBOLD":
http://www.desant.net/show-news/33994http://de.wikipedia.org/wiki/Stierlitz
Известен е и във фрегето даже...
Дива селянка
Рейтинг: 860 НеутралноДо коментар [#59] от "KOBOLD":
Дай нещо актуално.
чшшш, пенсио
xflood
Рейтинг: 1105 НеутралноНе можеш избяга от КГБ..
Fail with honour then succeed by fraudmiliardpojarnov
Рейтинг: 466 НеутралноДоказателство , че Русия не се подчинява на обамистан,...то кой ли ги е.... обамците...виж османците и разбери накъде дуе ветеро...
мурзилка
Рейтинг: 1326 ВеселоДо коментар [#63] от "Дива селянка":
ИТЕ_ПЛАНОВЕ
http://www.desant.net/show-news/33994Не го обиждай на "пенсия", моят приятел е младоче, а ето и нещо актуално:
http://demotivirai.me//3740-КАКВИ_СА_ТВО
miliardpojarnov
Рейтинг: 466 Неутралнопардон , забравих за седерасо-мангалски боковистан...
jubal harshaw
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#63] от "Дива селянка":
http://jubalharshaw.wordpress.comЕдна дива селянка от мойто село - Злокучене - дошла в София. Връща се и разправя на най-добрата си приятелка:
- Ти да видиш, София голяма, хубава, ама най-много ми харесаха младежите. Качих се в трамвая и един веднага ми отстъпи място да седна.
Легнала й тая работа на сърцето на другата дива селянка и не минала петилетка и тя отива в София и право на трамвая. Качва се, оглежда се, вижда един младеж седи, отива с торбите, застава до него и чака. Младежът обаче гледа през прозореца и се прави, че не я забелязва.
Въздишала нашата, бутала го с бохчата отзад, обаче йок. Накрая не издържала и му разправя:
- Младежо, отстъпи место на баба да седне.
- Ма бабо, виж колко свободни места има, избери си което искаш и сядай - казва младежът.
- Не, опънала се дивата селянка, искам да ми отстъпиш.
Разправяли се така, накрая му писнало на младежа, отстъпва и местото и й казва:
- И много внимавай като караш.
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноДо коментар [#63] от "Дива селянка":
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.Поручик Ржевски бил на светски прием и разговарял с Наташа Ростова. Изведнъж той се извинил и хукнал навън. След малко се върнал, целите му крачоли мокри. Наташа го пита:
- Какво, дъжд ли?
- Не, вятър!
г-н Балкански
Рейтинг: 810 НеутралноПо време на студената война американците се готвят да изпитват нова балистична ракета. Развръщат установката на тайно място в гората, подготвят се за старт. На близкото дърво стоят две гарги и си говорят:
Келепир му е майката!- Ще излети.
- Няма да излети.
- Ще излети бе!
- Няма да излети.
Изстрелват я, ракетата се издига на стотина метра във въздуха и се взривява. Едната гарга казва:
- Ей, вярно бе, не излетя.
Другата застава мирно и козирува:
- Служа на Съветския Съюз!
jubal harshaw
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#66] от "ad absurdum":
http://jubalharshaw.wordpress.comЕ тва е напълно нагло откраднато от demotivation.ru (който сайт преди неколко месеца стана demotivation.me по покана на ФСБ)
http://demotivation.me/lq1xcx9ypbuypic.html
Дива селянка
Рейтинг: 860 НеутралноДо коментар [#66] от "ad absurdum":
Аз лятото ще печа дупето на Тасос.
Абе вие си водете войната с мотивации
г-н Балкански
Рейтинг: 810 НеутралноСъобщение на ТАСС от времето на студената война:
Келепир му е майката!"Вчера в района на Бермудския триъгълник са изчезнали 4 американски подводници. От наша страна загуби няма."
мурзилка
Рейтинг: 1326 ВеселоДо коментар [#71] от "jubal harshaw":
http://www.desant.net/show-news/33994Подла конспирация! Руснаците са го откраднали от нас.
Безименен
Рейтинг: 1441 Неутралноще му намерят цаката на този предател, ще го збърше някой голям чадър
Времето е наркотик, много от него убива.KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноДо коментар [#62] от "ad absurdum":
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.А виж как научих нещо ново... В Гедерто използвали квартирата на Щирлиц като приют за чилиийски емигранти...
Но пишат, че самият филм е бил неизвестен дори и в Гедерето (сигурно е смешно за немците да гледат как руски артисти играят гестаповци)
Дива селянка
Рейтинг: 860 Неутрално[quote#68:"jubal harshaw"]Разправяли се така, накрая му писнало на младежа, отстъпва и местото и й казва:
- И много внимавай като караш. [/quote]
Ха, аз джип карам по София, та един трамвай ще ми се опре. По-далеч от релсите няма да излезе. А ако излезе ще викам "пай сееее" .....и да се пазят ...нали са отворени столичани...
п.с. Няма страшно бе. Ще дръпна лирата от тока и ако няма листа по релсите спирам овреме. А с ръцната бетонирам всичко.
мурзилка
Рейтинг: 1326 ВеселоДо коментар [#72] от "Дива селянка":
http://www.desant.net/show-news/33994Приятно изкарване при братята по съдба! Оня ден в събота ми бяха пратили спам за остров Хидра/Идра на 69 км от Атина. Оферта в три -звезден хотел за 5 франка на вечер.
г-н Балкански
Рейтинг: 810 НеутралноВ щаба на руските ракетни войски влиза началникът...
Келепир му е майката!- Господа офицери, дойде заповед за съкращаване на щатовете с 10%. Разбирате ли какво означава това?
- Да...
- А сега подробностите: Смятам, че трябва да започнем с Тексас, Флорида, Алабама...
г-н Балкански
Рейтинг: 810 НеутралноПо времето на социализма дисидент си пуска радиото и чува:
Келепир му е майката!"Вие слушате радио Свободна Европа".
- Господи! - стряска се той - откъде знаят?!
г-н Балкански
Рейтинг: 810 НеутралноНоември 1922, събират се членовете на политбюро на болшевишката партия да заседават по неотложните въпроси на държавното развитие. Заседанието се проточило и решили да пийнат по чашка, две водка та да тръгнат обсъжданията по-добре. Започнал Бухарин да налива и когато стигнал до Ленин, той сложил длан на чашката и казал:
Келепир му е майката!- На мен и Лев Давидович (Троцки) не сипвайте, че през октомври 1917 пак така веднъж се напихме, после съм се катерил на някакви столове и такива глупости съм приказвал, че и до ден днешен не можем да оправим държавата...
Дива селянка
Рейтинг: 860 НеутралноДо коментар [#78] от "ad absurdum":
))
Е,там много далече за мен. А пък на острова мои хора имат вила. Нали съм си по авантата. Ще напълня багажника с консерви от мазата/не за друго,ами заради ЕХЕК/. Хем ще съчувствам на гърците в немотията им по този начин
jubal harshaw
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#74] от "ad absurdum":
http://jubalharshaw.wordpress.comИнфа 100%
[quote#77:"Дива селянка"]Ха, аз джип карам по София[/quote]
Китайски, нали? Щот от капиталистическите не знаеш кво ще ти влезе в гащите
мурзилка
Рейтинг: 1326 ВеселоДо коментар [#82] от "Дива селянка":
http://www.desant.net/show-news/33994Няма лошо! Приятел в нужда се познава.
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноЗначи да си додем на думата... Основният въпрос е дали Путин е намазал (облажил) с Анна Чапман или не ?
Athanatos
Рейтинг: 1363 Неутрално[quote#16:"be_google"]на дядо ми са му взети от ДС около 10 кг злато и няма и листче от това![/quote]
Adam-е zendeh, zendegi mikhad / Живият човек се нуждае от живот .Ооо, потомък на чорбаджия!?! Расстрелять!
jubal harshaw
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#85] от "KOBOLD":
http://jubalharshaw.wordpress.comЕдва ли, Анна Кабаева щеше да я удуши с обръча.
мурзилка
Рейтинг: 1326 ВеселоДо коментар [#76] от "KOBOLD":
http://www.desant.net/show-news/33994Този филм "17 мига от пролетта" не си спомням в детайли, но при нас имаше бг-филм за партизанското движение - на всеки километър. Култ - ти казвам. Стефан Данаилов в главната роля. Велик български сериал, разкриващ героизма на българския комунист - майор Никола Деянов. Нямаш си на представа, как се събирахме да го гледаме в онези години. Майка и леля с мъжете си и нас децата всички пред телевизора (един tv, разбира се, за двете семейства!)Когато се излъчваше тоя сериял се прибирахме вкъщи без време, иначе не могат да ни съберат от улиците. Антиподът на Данаилов бе артистът Георги Черкелов, и той се оплакваше, че хората по улиците го оплюват заради неговата гадна роля на предател.
Етор да се запознаеш със сериала. http://www.zadruga.ru/forum/viewtopic.php?t=75
Не познавам гедерейци, за да ми разкажат, как са се чувствали, като са гледали Тихонов като есесовец. Сигурно им е било весело.
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноДо коментар [#87] от "jubal harshaw":
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.Аз пък мисля, че е намазал... виж булката ква кариера направи... добър пример за всяко младо руско момиче....
мурзилка
Рейтинг: 1326 ВеселоДо коментар [#87] от "jubal harshaw":
http://www.desant.net/show-news/33994Новата му лична фотографка от началото на този месец:
http://www.oroszvilag.hu/userfiles/jana3.jpg
ппНе може да се отрече, че господин Путин има вкус.
Вели
Рейтинг: 1117 НеутралноДо коментар [#13] от "СДС":
Не си познал - Студена война не е имало никога! Истинска! Всичко е било имитация. Включая и шпинте им. менкали са си ги, както решат. Важното е народите от двете страни на бариерата да си мислят, че всичко се прави за тяхно добро! Иначе, като във вица, дато Киркор от ДС донесъл на шефа си тъй исканата СИНЯ ПАПКА от ЦРУ, бил му я дал Гарабед, защото той не можел да му откаже, предвид колко ЧЕРВЕНИ ПАПКИ от ДС му бил дал Киркор!!!!!
Курт Деликуртев 662 галерии плюс X
Рейтинг: 1441 НеутралноДо коментар [#88] от "ad absurdum":
http://www.panoramio.com/user/7617575?show=all , 660 ГАЛЕРИИ: 225 ЩУТГАРТ, 205 ПЛОВДИВ, 118 БЪЛГАРИЯ, 58 ЕВРОПА И 54 ГЕРМАНИЯПреди година -две пак го пуснаха! Гледах го с удоволствие, както и всички други соц.филми. Има и изключения, като "Куче в чекмедже", например!
jubal harshaw
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#89] от "KOBOLD":
http://jubalharshaw.wordpress.comОт друга страна, мацата постави Путин в положението на командира на Йосариан след пускането на бомбите в морето - ако не я беше похвалил, щеше да излезе, че и Путин като командир не става. А и вероятно щеше да е излезло в руските вестници.
До коментар [#88] от "ad absurdum":
Неее, майор Деянов е от контра-разузнаването, както и Авакум Захов. Класическият образ на соц. разузнавачо е Емил Боев.
Курт Деликуртев 662 галерии плюс X
Рейтинг: 1441 НеутралноВреме е да спирате с тез стари вицове! За всеки стар виц бан за един ден, новите може!
http://www.panoramio.com/user/7617575?show=all , 660 ГАЛЕРИИ: 225 ЩУТГАРТ, 205 ПЛОВДИВ, 118 БЪЛГАРИЯ, 58 ЕВРОПА И 54 ГЕРМАНИЯмурзилка
Рейтинг: 1326 ВеселоДо коментар [#92] от "Курт Деликуртев":
http://www.desant.net/show-news/33994Най-интересното е, как го възприе моя син, който сега наесен е студент. Побърква се от смях, но не отказва да си губи време пред телевизора.
СДС
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#88] от "ad absurdum":
nemo malus felix, minime corruptor.ГДР имаше пък култов сериал, който даваха и у нас по "студио Х":
"Невидимият прицел"
http://www.youtube.com/watch?v=94KxOvPFr5o
Невидимият прицел” е германски тв-сериал от Петер Хаген. Произведена е от телевизията на ГДР през 1973 до 1979 г. и възниква в сътрудничество с Министерството на държавната сигурност на ГДР. За основа на първи сезон (серии 1 - 9) е послужил едноименният роман-поредица на Херберт Шауер и Ото Бонхоф, които са написали и сценариите за тези серии. Вторият сезон (серии 10 - 16), както и следващата минисерия „Огненият дракон” пише Михаел Мансфелд. Вторият сезон и серията „Огненият дракон” не са по роман. Филмовата музика, станала популярна и извън серията, например в изпълненията на Телевизионния балет на ГДР, написва Валтер Кубичек. Шпионските филми бяха обичани и зад Желязната завеса. Телевизионната серия на ГДР „Невидимият прицел” частично напомня на филмите за Джеймс Бонк от 70-те години. Но в съответствие с разбиранията на Министерството на държавната сигурност (МДС), героят не е империалистически агент, а убеден "разузнавач в името на мира". Главният герой на 13-серийната поредица е Вернер Бредебуш. Неговото поръчение: да се добере до сведения във Федералната република за организация, която прехвърля нелегално търсени от съюзниците нацистки величия от Европа в Южна Америка и която оттам, с по-голям или по-малък успех, тайно изгражда нов вермахт. Тези планове трябва да бъдат провалени. Резултатите от неговите разузнавателни действия възбуждат интереса на ЦРУ, на конкуриращи се оръжейни фирми и лобисти. Бредебуш прави в Бундесвера кариера под името „Ахим Детйен” и му се възлагат особено трудни мисии. Съвсем скоро той седи на два стола и попада в рискови ситуации. "Невидимият прицел" е една от най-успешните поредици на източногерманската телевизия и спада към най-важните телевизионни работи на Армин Мюлер-Щал в ГДР. Като разузнавач от МДС той е толкова елегантен и независим, че без проблеми може да се въплъти и в „Джеймс Бонд” Мъж с чар и хумор, и в смокинг, и в униформа изглеждащ винаги перфектно, еднакво самоуверен не само в скъпи хотели и на дансинга, а и когато става въпрос за самолети, автомобили и коне. И разбира се, също и джентълмен, харесван от жените. Точно по същия начин може да бъде описан и Шон Конъри в ролята му на 007, но за разлика от Джеймс Бонд, сътрудниците на МДС не си позволяват атрактивните „играчки”, с които британският колега убива времето между две акции.
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноДо коментар [#88] от "ad absurdum":
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.Аз филма "17 мига от пролетта" (май бяха 17 епизода) съм го гледал поне 5 пъти през 70-те, началото на 80-те... В България го почваха през април и всеки ден по един епизод... българската ми баба му беше фен и чакаше момента, когато Ширлиц на швейцарско-германската граница го проверяват и неговата спътничка се разтреперва от страх.. и той да овладее ситуацията и дава да му закопчае ръкавелата...
Майор Деанов и него много добре го знам - той май още не може да си излезе от ролята.
jubal harshaw
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#96] от "СДС":
http://jubalharshaw.wordpress.comБе тоя прицел много добре, обаче мен друго ме вълнува отдавна -- имаше един сериал по студио Х такъв с една крадла, "Честни сини очи". Знае ли некой откъде може да се дръпне?
мурзилка
Рейтинг: 1326 ВеселоДо коментар [#96] от "СДС":
http://www.desant.net/show-news/33994Леле, ти си като википедия.
Мъгляво си спомням от студио Х. Но като излезе рубриката вече бях пораснал и телевизия и филми въобще не бяха сред моите приоритети.
KOBOLD
Рейтинг: 1212 НеутралноДо коментар [#96] от "СДС":
When yields declined in silver mines across Saxony in the 16th. Century, Kobold was blamed for stealing the silver and leaving behind worthless rock.Главният герой Ахим Дедхен в "Невидимият Прицел" се играе от Армин-Мюлер Щал, който в момента е най-големият германски артист в Холивуд и играе доста сериозни роли (не само нацисти, подвоничари или капитани).
Самият артист Армин-Мюлер Щал избягва от ГДР във ФРГ... все едно Стефан Данаилов да е избягал от България в Турция (да кажем)....