
© Reuters
Анди Коулсън, бившият говорител на британския премиер, е получавал плащания от компанията на Рупърт Мърдок - "Нюз Интернешънъл", която напуска и малко след това постъпва на работа като говорител на Дейвид Камерън, съобщиха Би Би Си и "Ройтерс".
Анди Коулсън е получил неколкостотин хиляди паунда от медийната компания на Рупърт Мърдок като компенсация за напуснатия от него пост на главен редактор на "Нюз ъф дъ уърлд" през 2007 г. Освен компенсационното заплащане, на журналиста е отпусната и здравна осигуровка за още три години, както и му е оставен бившия му служебен автомобил.
Обезщетенията са получавани, когато той вече е работел за консерваторите.
Коулсън подава оставка от таблоида през 2007 г. след разкрития за незаконно придобивана информация от репортер на вестника. Малко след като напуска изданието, Коулсън става говорител на консерватора Дейвид Камерън и остава на този пост до началото на 2011 г. Той напусна поста при Камерън заради разследването на журналистическите практики в изданието, където е работил до 2007 г.
Британското поделение на "Нюз Корп", "Нюз интернешънъл", все още не е направило коментар по случая. Говорител на консервативната партия в страната заяви, че не е бил запознат с уговорката по компенсацията на Коулсън. "Даунинг стрийт" отказа коментар, но представители на премиера отбелязаха, че събитията са се случили, преди Камерън да поеме властта през 2010 г.
suburban
Рейтинг: 479 Неутрално"Анди Коулсън е получил неколкостотин хиляди паунда от медийната компания на Рупърт Мърдок като компенсация за напуснатия от него пост на главен редактор на "Нюз ъф дъ уърлд" през 2007 г. Освен компенсационното заплащане, на журналиста е отпусната и здравна осигуровка за още три години, както и му е оставен бившия му служебен автомобил.
" - Край! И аз напускам работа! Къде ми е бил умът доесга...
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
BGman1
Рейтинг: 1316 Весело[quote#1:"Aldo"]Край! И аз напускам работа! Къде ми е бил умът доесга[/quote]
الرجل الكبيرПърво трябва здраво да поработиш,за да стигнеш до такава позиция...после е лесно...
Bramasole
Рейтинг: 3595 ВеселоАма това не е конфликт на интереси; това си е чиста проба единство на интересите ... на частни интереси ... лични интереси ... на личности от политическия елит - дори в GB.
"Човек не се дави, като падне във водата, а като остане там” - Едуин Луис Коулдалекоглед
Рейтинг: 583 НеутралноМашината на Мърдок е действала отвратително - изкушавала и корумпирала невинните овчици от стадото на Камерън. За всичко са виновни ужасно примамливите оферти ...
Още от самото начало прозираха скъсананите гащи на управленското лицемерие.