
© Reuters
С история за трудното раждане на популярна телевизионна водеща под заглавието "Сърцето ми спря за 40 секунди" Рупърт Мърдок пусна в неделя уикенд издание на таблоида си "Сън", с което иска да си върне 2.7-милионна аудитория, изгубена след спирането през юли на седмичника News of the World заради скандал с подслушвания на известни личности и подкупване на полицаи.
Неделният "Сън" тръгна с обем от 120 страници след само една седмица предизвестие под личния надзор на 80-годишния медиен магнат. Съдържанието е типично - популярната формула за смес от сензационни, скандални и шантави истории плюс много спорт.
Изглежда обаче, екипът се прицелва в семейната аудитория, защото прочутото топлес момиче от трета страница на "Сън" е заменено с поп изпълнителка, снимана в по-сдържана поза, а съдържанието със сексуални тонове е намалено.
В таблоида не се забелязват и характерните истории за шумни изневери, кратки флиртове, футболни съпруги и скандали с имена от шоубизнеса.
Липсват и зрелищните, но и изискващи доста инвестиции журналистически разследвания, с които News of the World разкриваше през годините лъжещи и корумпирани политици, фриволни членове на кралското семейство или уговаряне на мачове в световния крикет.
Дейвид Уудинг от "Сън" обяснява, че е погрешно да се говори за разочарование от неделния "Сън", защото то идва от хора, които го сравняват с News of the World.
В редакционния коментар на първия брой се казва, че репортерите ще спазват етичния кодекс на професията и се дистанцират от методите, използвани в закрития седмичник. "След като един вестник търси отговорност от властимащите, трябва да го изисква от самия себе си", се казва в текста. Редакторите също така изтъкват, че макар да е подействало отрезвяващо арестуването и разследването на техни колеги, те остават невинни до доказване на вината им.
Появата на неделния "Сън" не е изненада и се възприема като логичен ход на Мърдок, който освен това и не му струва някакъв допълнителен разход за персонал и техника. News of the World печелеше по 150 млн. паунда годишно от реклами и продажби и излизането на "Сън" в още един ден от седмицата ще се оцени по това дали ще задържи значителна част от тези приходи и тираж над 2 милиона бройки.
pitonchef
Рейтинг: 515 НеутралноАко ще и шестъчно издание да пуска на вестник "Sin" феновете на Ливърпул никога няма да забравят и простят.
www.futbolnizalozi.comakostamosta
Рейтинг: 458 Неутрално"Неделният "Сън" тръгна с обем от 120 страници..."
Тъкмо до другата неделя да си четеш на спокойствие глупости и тогава хайде новите 120 стр.
Майтапа настрана, ама тези прекаляват с броя на страниците.
kirkdouglas
Рейтинг: 458 НеутралноДо коментар [#2] от "akostamosta":
В Англия всички вестници са с много страници, особено неделните. Това даже е малко.
nnnye
Рейтинг: 233 ВеселоZa berbo ima li
mmarto
Рейтинг: 458 Весело120 стр. за 50 пен са, но пък от друга страна без момичето от 3 стр., "...и характерните истории за шумни изневери, кратки флиртове, футболни съпруги и скандали с имена от шоубизнеса.
Липсват и зрелищните, но и изискващи доста инвестиции журналистически разследвания. "
Дано поне има судоко и седмичната програма на телевизиите!