
© Associated Press
Украинската армия е поела контрол над границата с Русия и е в състояние да спира военната техника, изпращана в помощ на сепаратистите в Източна Украйна, заяви министърът на отбраната на страната Михайло Ковал, цитиран от "Ройтерс".
"Нашите сили напълно обкръжиха проблемния регион и възстановиха държавната граница на Украйна. През последната седмица прекратихме всички възможни канали, по които могат да внасят оръжия от Руската федерация", заяви Ковал.
Боевете в източната част на страната продължават втори ден, като според украинското правителство в тях са загинали около 300 проруски сепаратисти. В четвъртък един от лидерите на бунтовниците потвърди, че "понасят тежки загуби".
В сраженията са загубили живота си седем войници от украинската армия, а 30 са ранени.
Сблъсъците започнаха в четвъртък сутринта близо до град Красни Лиман, след като сепаратистите отказаха да сложат оръжие е да се съобразят с мирния план, предложен от президента Петро Порошенко.
Правителствените сили постепенно изтласкват сепаратистите от превзетите от тях селища, въпреки че бунтовниците все още държат стратегическия град Славянкс. Повечето смъртни случаи са били в сраженията край селата Ямпил и Закитне.
© Reuters
В четвъртък генералният секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен посочи, че край границата с Украйна са се разположили още няколко хиляди руски войници. Преди седмица Русия изтегли повечето си войски от границата, като останаха около 1000 военнослужещи.
"Днес обаче виждаме ново струпване край границата с Украйна. Разположени са поне няколко хиляди руски войници", заяви Расмисен. "Смятам, че това голяма стъпка назад… изглежда Русия иска да запази възможностите си за намеса в Украйна", добави той.
Висш офицер на НАТО потвърди, че има данни за движение на няколко руски механизирани части към руско-украинската граница. Според него те не патрулират границата, а се съсредоточават в определени зони и чакат заповеди.
Расмусен каза, че поведението на Русия би следвало да бъде последвано от по-тежки икономически санкции.
Кремъл отрече твърденията на НАТО, но съобщи, че е засилено присъствието на гранична охрана.
"Няма съсредоточаване на сили", заяви Юрий Ушаков, съветник по външна политика на президента Владимир Путин. "Охраната по границата просто получи малко подкрепления, няма войска в района".
Ушаков добави, че президентът Владимир Путин е уведомил френския си колега Франсоа Оланд и германския канцлер Ангела Меркел за действията на Русия по границата и възнамерява да говори и с президента на САЩ Барак Обама.
adam1966
Рейтинг: 570 НеутралноНадяваме се да няма повече вежливи хора пресичащи Украинската граница.
moloko_
Рейтинг: 586 ЛюбопитноДоста усилия им отне да си върнат контрола над границата при положение,че се водят битки с някакви си събрани от кол и въже местни борци за отцепване!
Къти
Рейтинг: 627 НеутралноКремъл пак отрича? Знаем ги тези откровения?
Всичко, за пресъпленията на ядрената мафия единствено и само тук: http://gikotev.blog.bgopasno_lud
Рейтинг: 571 НеутралноУкраинска армия по украинската страна на границата. Руската от другата страна.
Тези от НАТО какво искат?
Viva la Evolution
Рейтинг: 1535 НеутралноРашистите продължават да вкарват, танкове, гаубици, град-ове и войници в Украйна... 20/
Раковски: "Русите са били един най-див и най-варварски народ, както са си и досега останали такива в най-голямата си част. "http://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/06/20/70296
The Shadow
Рейтинг: 1521 НеутралноСамо така. Жалко за падналите войници, кръвта им е по ръцете на Путин.
“In a world of 7 billion people, we, 500 million Europeans, will have to stick together, or European prosperity and values will both go down the drain” A.Merkelbawarec
Рейтинг: 458 НеутралноПутин цели със струпването на войски по границата с Украйна да принуди украинската армия да се готви да облъсне руско настъпление и по този начин да я принуди да изтегли части от местата на бойните действия и по този начин да отслаби натиска върху неговите терорсти. Последните полека-лека сдават багажа и директно искат руска намеса. Сега е моментът Запада да засили наказанията срещу Русия. Да не се окаже после късно и някои европейски държави от криворазбрано приятелство с Русия да ни нахендрят на истинска война между Украйна и Русия.
др. Иванов
Рейтинг: 684 НеутралноПак информация от паралелната вселена! Границата си я държат войските на Новорусия, а Русия официално заяви преди 2-3 дни, че изпраща войски там за да попречи на фашистите да окупират руски земи. До днес на границата има 16 хиляди, а днес започват големи маневри, като Шойгу още понеделник каза, че са армията е готова за всякакво развитие на събитията в Украйна.
Комунист - реформатор, реформатор - милиционер, милиционер - агент, в един и същи строй!От друга страна няма защо да се меси Русия, Новорусия е започнала производство на танкове и воюва успешно с хунтата.
The sphere
Рейтинг: 662 НеутралноЛоша работа тъкмо колорадите бяха нападнали картофите и дойде стопанина и започна обеззаразяване.
"Социализма свършва, когато свършат парите на другите."Heimatarbeiter
Рейтинг: 402 НеутралноДо коментар [#8] от "др. Иванов":
Такова нещо като "Новорусия" не съществува.
dark'star
Рейтинг: 1619 Любопитно12:03 Турчинов заявил о завершении перекрытия восточной границы страны
от другата страна обаче не са съгласни ;
Междувременно стават и другии събития:
КОНТРА_ТРОЛ_ БАН_ХАКЕР от ПОЕТИЧЕСКИЯ фланг на НАТОМежду тем, в руководстве ДНР опровергли заявление Турчинова о перекрытии украинскими военными границы с Россией
15:20 Ополченцы ДНР захватили танковую базу под Славянском
... явно кашата е пълна с дезинфомация
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
Россприматрезил
Рейтинг: 626 Неутрално[quote#8:"др. Иванов"]Пак информация от паралелната вселена! Границата си я държат войските на Новорусия, а Русия официално заяви преди 2-3 дни[/quote]
WWW . ДЕНьГИ .ru.netДобре, че си ти да ни информираш каква е истината! Без тебе сме за никъде. Благодарим ти товарищ!
dark'star
Рейтинг: 1619 Неутрално[quote#5:"Георги"]Рашистите продължават да вкарват, танкове, гаубици, град-ове и войници в Украйна... 20/[/quote]В линка който даваш ... има и заглавия с дребен шрифт = като това например:
КОНТРА_ТРОЛ_ БАН_ХАКЕР от ПОЕТИЧЕСКИЯ фланг на НАТОhttp://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/06/20/70296
В СНБО заявили, что в границе еще есть дыры
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
др. Иванов
Рейтинг: 684 НеутралноДо коментар [#13] от "a...":
Комунист - реформатор, реформатор - милиционер, милиционер - агент, в един и същи строй!А възнаграждението?
Heimatarbeiter
Рейтинг: 402 Неутрално[quote#15:"др. Иванов"]Започнаха да мобилизират вече пенсионери, призовават се запасняци от 45 до 55 години, а за офицерите до 65.[/quote]
[quote#15:"др. Иванов"]амо дето полетата са пълни с разлагащи се хунтаджийски трупове и унищожени бойни машини. [/quote]
Би ли споделил източниците на тази информация? Или просто пак си си забравил хапчетата тази сутрин? Незнам дали се усещаш, но говориш пълни глупости.
ala_bala
Рейтинг: 515 Неутрално[quote#2:"moloko_"]Доста усилия им отне да си върнат контрола над границата[/quote]Никакъв контрол на са си върнали.
На брифинг представителя на "Съветът на национална сигурност и отбрана" на Украйна Владимир Чеповой отече изавленията на министърът на отбраната на страната Михайло Ковал. На брифинга Чеповой каза, че по-скоро става въпрос за "динамика на овладяване на наша територия".
Новината е отречена и от лидерите на федералистите (сепаратистите), но интересното в момента е различното виждане за обстановката на оглавяващите отделните институции в Украйна.
Само Левски
Рейтинг: 965 НеутралноСилите на Донецката народна република са поели контрол над танкова база в Артьомовск
20 Юни 2014 | 15:04 | Агенция "Фокус"
Силите на Донецката народна република са поели контрол над танкова база в АртьомовскСнимка: АФП
Москва. Членовете на непризнатата Донецка народна република заявиха, че са поели контрол над танкова база на украинската армия в Артьомовск, Донецката област, предаде Интерфакс.
Танковата база, която се намира на 30 километра от град Славянск, е била превзета през нощта.
Така в ръцете на опълченците са попаднали 221 танка, 288 БТР-а, 12 самоходни артилерийски установки, 18 установки „Град” и 12 миномета.
Междувременно, Славянск е обграден от украинските сили. Местните части на Донецката народна република очакват подкрепления от Луганск.
dark'star
Рейтинг: 1619 НеутралноДо коментар [#2] от "moloko_": "Доста усилия им отне да си върнат контрола над границата при положение,че се водят битки с някакви си събрани от кол и въже местни борци за отцепване!"
... има още да поработят по въпроса с границата бандеровците, нещо не им върви ...
В момента има въздъшно нападение над Луганск ... авиацията на Киев ще мотивира местните да стават доброволци да си бранят децата.Така става кървава баня.Ужас
КОНТРА_ТРОЛ_ БАН_ХАКЕР от ПОЕТИЧЕСКИЯ фланг на НАТО# А относно " някакви си събрани от кол и въже местни борци за отцепване!" ... в испанската гражданска война Хемингуей е бил интербригадист ... в гръцкото въстание срещу османците Байрон е бил доброволец ... от кол и въже
Bicho Raro
Рейтинг: 1421 ЛюбопитноВ Луганск е убит американски генерал?
"Tolerance is a crime when what is tolerated is evil or sin" - Thomas MannПо непотвърдена информация на сайта argumentiru.com, който се позовава на източници в опълчението, във военно транспортния самолет Ил-76, който беше свален на 14 юни, докато кацаше на летището в Луганск, освен украински военни, са загинали и висши офицери от НАТО и тяхната охрана.
След последвалата проверка на катастрофата са открити специални огнеупорни сандъци, в които е имало чужди военни документи за самоличност и други документи, които позволяват да се определи тяхната роля в операциите в юго-източната част на Украйна. Това за Argumentiru.com е казал руски офицер от резерва, сега висш представител на съпротивата.
Според него, „на самолета е бил американски офицер начело на делегация, вероятно бригаден генерал. Също така в самолета са били длъжностни лица от централата на НАТО в Брюксел , 15-17 души. “ Представители на опълчението смятат, че целта на посещението е да се помогне на украинските щабни офицери за провеждане на финалната фаза на операциите в Източна Украйна.
Попитани за имената и длъжностите на загиналите, опълчението заяви „предадохме доказателствата на Руските спец служби и бяхме помолени да не разискваме случая“
Официално потвърждение на информацията от други източници, все още няма.
Източник: pan.bg
ala_bala
Рейтинг: 515 Неутрално[quote#18:"ala_bala"]Никакъв контрол на са си върнали. [/quote]Между другото спецбатальона "Айдар" на украинските сили е попаднал на засада на 20 км. от границата са Русия и е почти унищожен.
По тубата бяха пуснали грозни кадри на унищожението, но повечето са свалени заради ужасяващи сцени.
Ето каквото е отцеляло в "Тубата"
https://www.youtube.com/watch?v=efMosh4xCow
Ким Чангун
Рейтинг: 402 НеутралноНацистки геноцид. В Косово ревяха, но сега мълчат. Бог ще ги накаже.
А Путин излъга своите.
Публикувано през m.dnevnik.bg
dark'star
Рейтинг: 1619 ВеселоДо коментар [#19] от "Само Левски": "в ръцете на опълченците са попаднали 221 танка, 288 БТР-а, 12 самоходни артилерийски установки, 18 установки „Град” и 12 миномета"
Съобщавай им новините на части ... да не им стане нещо на някои в тия горещини ... Хи-хи-хи
КОНТРА_ТРОЛ_ БАН_ХАКЕР от ПОЕТИЧЕСКИЯ фланг на НАТОЗНАЯ
Ким Чангун
Рейтинг: 402 НеутралноДо 22 вижда се че руснаците все пак са хора и дават вода на раненият. За разлика от мейдановците които извадиха окото на плененият войник...
Публикувано през m.dnevnik.bg
Heimatarbeiter
Рейтинг: 402 НеутралноДо коментар [#22] от "ala_bala":
Коментар на гражданка от РФ под видеото (дано подейства изтрезвяващо на всички подкрепящи путиновата агресия):
Дорогие донбасские ополченцы, они же сепаратисты, они же террористы, – или как вас там еще в истории назовут? Я – русская. Я вам не из Киева звоню, я звоню вам из Москвы. Видимо вам никто не сказал о том, какая участь вас ожидает, и в качестве какой разменной монеты употребляет вас Москва. Мои дорогие, хорошие, вы во имя чего собираетесь умирать? Зачем вы собираетесь умирать и за кого? Неужели за российское телевидение, которого вы насмотрелись? Вам уже должно быть понятно, что никакого блицкрига и аншлюса не будет, что Путину не нужен Донбасс. Нужны не вы, нужна черная дыра, через которую для разжигания междоусобной войны будет поступать оружие. Вот ваши противники – такие же молодые люди, или постарше, из украинской армии, из Нацгвардии, которых вы почему-то считаете фашистами. Не многовато-то ли фашистов для одной страны? Вот они понятно за что умирают – даже не за целостность Украины, не в этом дело, — они умирают за то, чтобы выжила их страна Украина. Чтобы она оторвалась от нашей проклятой, жалкой, рабской, злобной России. Уж я вам как уроженка этой России говорю. Я знаю, что у нас здесь происходит. Украинцы с вами не хотят воевать. Если бы они хотели воевать именно с вами, это было бы проще всего. Превратить Донецк, Луганск, Славянск просто в кучу развалин, чтобы не выжил никто. В том-то и проблема, что они не хотят с вами воевать. Они вас считают своими согражданами, хоть и обманутыми, они хотят воевать с вашими врагами – Пушилиным, Бородаем, Гиркиным, которых вам надо, прежде всего, связать и отвести в подарок в Киев. Эти псы войны – они нисколько вас не жалеют. Когда станет совсем плохо, они в какую-нибудь дырку проскользнут обратно в Россию под крыло Путину, а вас похоронят, и Путин о вас и не вспомнит. Путин вам просто не даст жить одним, потому что ему не нужна ваша независимая жизнь, даже если бы вы попробовали. Ему нужна граница, чтобы гнать через нее ПЗРК, оружие, чтобы нападать на Украину, чтобы та не знала ни одного спокойного дня, чтобы все время шла война, чтобы Украина не совершила реформы. А вы – вы только пушечное мясо. Вы – только средство обеспечить войну, и чем больше вас будет, тем довольнее будет Путин. У вас есть шанс. С помощью Украины обеспечить себе сносное человеческое свободное существование, а лет через 10 и зажиточное существование. Это мы обязаны здесь пропадать, потому что Россия наша родина, и мы должны ее спасать. Как вы собираетесь спасать Россию с помощью георгиевских ленточек и с помощью российских флагов? Вы хоть знаете, кто такой Путин? Это чудовище, это сталинист, это порождение мрака. Вот Толкиена читайте. Он из Мордора, это Саурон настоящий. Что ему нужно? Ему нужно чтобы никто нормально не жил, ему империя нужна – империя зла, потому что империи добра не бывает. И ради чудовищных амбиций этого наследника Гитлера и Сталина вы хотите умереть?
Ким Чангун
Рейтинг: 402 НеутралноЗащо ми се струва че онзи ден Порошенко обяви спиране на боевете и амнистия за сепаратистите. Явно и това е било лъжа а действията на мейданските узурпатори не дават избор на възстанниците и форсират конфликта. А иначе кашата в медийните лъжи е пълна.
Публикувано през m.dnevnik.bg
dark'star
Рейтинг: 1619 ВеселоДо коментар [#15] от "др. Иванов": "запасняци от 45 до 55 години, а за офицерите до 65."
На бой отиват само старците (на бой уходят одни старики)
Сега разбирам един украински полковник, който предаде на разплаканите им майки новобранците с думите "Забирайте свои пацаньй"... явно малките укри за нищо не стават
като гледам тука и майките за нищо не стават ... ако изпаднем в подобна ситуация, трябва децата да ги предават направо на бабите им. Не е смешно
КОНТРА_ТРОЛ_ БАН_ХАКЕР от ПОЕТИЧЕСКИЯ фланг на НАТОala_bala
Рейтинг: 515 Неутрално[quote#25:"Ким Чангун"]До 22 вижда се че руснаците все пак са хора и дават вода на раненият. За разлика от мейдановците които извадиха окото на плененият войник... [/quote]Същите тези пленени войници само преди дни проведоха операция в с. Щастие като избиха 24 души (12 от силите за самоотбрана и 12 мирни жители). С гордост се снимаха и позираха. Говори се за изтезания и множество изнасилвания в селата през които са минали.
dark'star
Рейтинг: 1619 НеутралноДо коментар [#27] от "Ким Чангун": "Порошенко обяви спиране на боевете и амнистия за сепаратистите. "
Порошенко дори беше приготвил концлагери за 5 милиона сепаратисти ... само да си предадат оръжието и да влизат в лагерите.
Единствената пречка на мирния план на Президента Порошенко е , че Стрелцов не дава амнистия на националната гвардия за кланетата ... и не гарантира хуманитарен коридор към Брюксел на бандеровците. Полетите не са безопасни
КОНТРА_ТРОЛ_ БАН_ХАКЕР от ПОЕТИЧЕСКИЯ фланг на НАТОHeimatarbeiter
Рейтинг: 402 Гневно[quote#28:"dark'star"]... явно малките укри за нищо не стават
като гледам тука и майките за нищо не стават ... ако изпаднем в подобна ситуация, трябва децата да ги предават направо на бабите им.[/quote]
Ти срам имаш ли бе? А теб не те ли е раждала същата такава майка?!
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
opasno_lud
Рейтинг: 571 НеутралноЕто ви един канал с информация, която никоя западна медия не излъчва.
https://vk.com/video246884785_169067189
opasno_lud
Рейтинг: 571 НеутралноГледайте, има си и черва и откъснати крайници и кръв с литри. Гледайте добре какво не ви се казва и показва от гадостите там.
efw42682532
Рейтинг: 507 ГневноВижда се краят на руските бандити! Отрязано им е снабдяването с оръжие от Русия и са обкръжени от украинските сили! Безславно ще се разпаднат непризнатите от никого републики и Украйна за скръб на Путин няма да се разпадне като държава и няма по-вече територии да се присъединяват към Русия! Пътят на Украйна към Европа е отворен и се очаква в най скоро време да се подпише споразумение за асоциирано членство в ЕС!
opasno_lud
Рейтинг: 571 НеутралноДо коментар [#35] от "protivbspdpsatak":
Разпродават си държавата без пари, сляп ли си?
123
Рейтинг: 515 НеутралноТова, ако се бяха усетили преди 3 месеца да го направят...
Kолко българи са нужни, за да завинтят една крушка? Трима. Един, който да я смени и двама, които да спорят колко старата е била по-добра.sharana
Рейтинг: 402 НеутралноДо коментар [#37] от "Никола Георгиев":
Ами те са се усетили ама не могат. Вчера не контролираха близо 200км от границата днес изведнъж превзели цялата без големи боеве ... аха и повярвахме веднага.
niksan1
Рейтинг: 1988 НеутралноДо коментар [#34] от "opasno_lud":
Без ДС - ченгета! Лустрация!На границата на Украйна и Русия нечувано ужасни , а аз имам чувство то , че някой хора във форума просто се изживяват като военни експерти или се опитват да заработят някоя стотинка !
По-горе визирам някой кухи коментари и не търся сблъсък с Вас !
P.S. Моля за извинение м/у Русия и нечувано да се чете ,, стават ".
wallenstein
Рейтинг: 469 НеутралноДо коментар [#22] от "ala_bala":
Мерси за видеото. Голяма глупост направиха тези украинци и то не нормалните хора, а шайка платени безродници.
vesolr
Рейтинг: 4325 НеутралноДо коментар [#8] от "др. Иванов":
От клеветника https://goo.gl/QdmktQНапротив, твоите новости по традиция са от паралелни светове. Новорусия и хунта в реалния свят няма.
До коментар [#30] от "dark'star":
Концлагери има само в Кремълската пропаганда.
Иначе би било добра новина, ако украинската армия успее да спре притока на руски терористи в страната си и успее да ликвидира саботьорите изпратени от Путин да мътят водата.
zmii4e
Рейтинг: 684 ВеселоСлед няколкодневно затишие медията пусна от правилните статии , вЕрвам безрезервно ...
“Кучето гледа пръчката, а лъвът — онзи, който я хвърля” аз гледам и тримата ...dedo pepo
Рейтинг: 1308 НеутралноЕ,ми те са си решили всички проблеми?!
Да не повярваш.
heatseeker
Рейтинг: 1416 НеутралноВсеки руски "интербригадист", дето ще се опитва да мине през тази държавна граница, трябва вече да бъде задържан, а ако това е невъзможно - застрелван!
Свобода за Надежда Савченко!niko_tin
Рейтинг: 458 НеутралноDо коментар [#26] от "Heimatarbeiter":
Ваш отец е дявола и вие изпълнявате похотите на отца си Когато говори лъжа говори свое ибо той е лъжец и отец на лъжа А как Аз истина говоря, не вярвате МиМи да вземем да осветим и другата страна: Ето ти обръщение до всички украинци(от украинец от Киев)
Уже полгода...полгода страна находится в состоянии невесомости...Весы качаются то в одну,то в другую сторону. Все смешалось воедино.
Нет больше ни правды, ни лжи. Есть только бесконечный поток информации, которую мы физически не успеваем переварить. От новостей правды не дождешься, но и первоисточники слишком часто судят субъективно. Остается только читать как можно больше и самому делать выводы.
Я могу понять тех, кто перевязал руку георгиевской ленточкой. Понимаю и тех, у кого на груди нашита желто-голубой флаг. Единственное, что я не могу понять-это зачем??? Зачем мы убиваем друг друга. Мы уже давно не нация. Раскол произошел. Запад никогда не пожмет руку Востоку. И никакие компромиссы, ЕС, НАТО или газ по 250 долларов нам не помогут. Мы начали вымирать.
Я не понимаю глупых смертей. На Институтской,Грушевского, в Донецке и Одессе.
Кто после всего этого ПОБЕДИЛ?
Невежество. Цинизм , подлость и насилие.
А за что они умирали?
За идею? За свободу? За независимость?
Где ваша идея теперь? Ваша свобода?
Демократия слишком сильно въелась в мозги, что бы говорить о свободе.Никогда мы не будем свободны. В нашем ДНК заложен ген ПОДЧИНЕНИЯ. Что доказывается на практике уже который век.
Так что,дорогие мои, не питайте себя призрачными надеждами на "щастя, долю та козацьку волю". Вас уже имеют.НАС уже имеют. Вопрос лишь в том-сами жопу подставим или нас будут нагибать.
И още едно - този път на украинка:
"Пусть, что хотят, то и думают о россиянах. Но знаете, раньше я тоже думала, что президент России обманывает своих граждан (взгляд с Украины), возмущалась "как они не видят". думала, россияне глупые, необразованые. У них все еще все строем ходят. Переезжать к любимому 10 лет боялась.
А когда переехала все же, то увидела, что мне и рядом не стоять по образованости с ними, с учетом того, что я окончила университет, в обиходе подростков столько грамоты, что мне еще расти и расти было.
После 5 лет в России, я стала приезжать на Украину и раздражаться тем, что куда не ткнись, везде безлад; я чувствовала себя как в не в своей тарелке, порядка нет во всем, от банкомата, до общения, до чего-то существенного. На правах эмигранта в России я чувствовала себя комфортней, чем гражданкой на Украине.
Но не это главное. Главное, что за эти 5 лет я заметила, как Россияне слушают президента, который якобы врет, и они его понимают, они словно связаны с ним какой-то невидимой связью и знают, где и что он хочет сказать, хоть он этого прямо им не говорит, и когда весь мир орет, что Путин обманывает, россияне ухмылаются, словно знают, что происходит. Я стала понимать его и читать между строк тоже. Они с ним на одной волне.
Да. Это странно, но честно, они понимают своего лидера, они также не без изьянов, как и их лидер, но он сумел настроить свой народ на свою волну и подавать информацию так, чтоб только они его понимали.
Я вам скажу - это просто что-то необьяснимое. Да, все знают, где СМИ обманули, а где нет. Нет, они не "хавают", они просто понимают, зачем это делается. Я в таком восхищении этими людьми, что наверное не променяю их ни на какие блага, ни на какую другую страну.
А украинцам скажу, что они ошибаются в россиянах. Россияне замечательные, просто вы слишком отдалились от них, вы перестали понимать. Держать за руку этот народ, стоять с ними в одной шеренге - честь. Вы потеряли ее. Они ходят одной шеренгой, но только когда наступает беда, и держатся вместе. И если вы их не понимаете, то это не значит, что они глупы и слепы, нет...
Украинцы, вы ошибаетесь, очень сильно! И мне вас жаль, вы теряете их, с этим вы теряете что-то прекрасное и необьяснимое, то, чего нигде больше нет и не найдете... Вы теряете очень много!
Спасибо, россияне, что вы рядом и я просто вас люблю!"
opasno_lud
Рейтинг: 571 Любопитно[quote#5:"Георги"]
20/ [/quote]
Рашистите продължават да вкарват, танкове, гаубици, град-ове и войници в Украйна...
http://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/06/20/70296
Жоре, как си обясняваш факта, че една машина е унищожена? Ами другите им авери спали ли са, къде са били? Толкова ли един от украинската армия ли не са стрелнали? Каква е била тази битка?
Доста си е нескопосана украинската пропаганда. Още от събитията на "Независимост" ми стана ясно, че шият с бели конци.
Роси
Рейтинг: 8403 НеутралноТова трябваше да бъде първото нещо.Затвори границата,спри оръжието и парите и после се разправяй със сепаратистите.
blacksheepwall2
Рейтинг: 0 НеутралноАми те украинците вече нападнаха руснаците. Опитват се да ги провокират.