Да бе, дайте им оръжие на всички, да се избият. След като САЩ въоръжяваха ислямистите, за да се бият срещу Асад, те взеха та тръгнаха срещу Багдад. Като видяха де чукат, а де се пука, САЩ дадоха още оръжие и на Багдад. Сега трябва и на кюрдите да им дадат. После Обама може да го издигнат за още един Нобел за мир
Крайно ми е неприятно, че се намирам между милиционерски натрапеници, и искрено се възмущавам и ме е срам да ви гледам.
''Източниците от Белия дом казват, че обмислят варианти за подпомагане на кюрдите, но е малко вероятно да се стигне до директни доставки на оръжия в Кюрдистанския автономен регион, ''
нема проблем-пре3 Нетаняху ги предавайте.
[quote#6:"Viscount Ganyo"]Ердоган и кюрдите отдавнат играят заедно. И в Сирия и в Ирак. [/quote]
Сталин и Хитлер също играеха заедно, принудени от обстоятелствата, но до един момент, а после историята я знаем. Сега е същото имат общ враг и действат заедно, но докога ще е така само Алах знае.
[quote#9:"ATR"]Май е време за един Кръстоносен Поход, много се разшаваха тея чалми. Пуста религия...[/quote]
и кръста и чалмата идват от жълтурестата 3ве3да.
"Иракски Кюрдистан e поискал оръжия от САЩ за справяне с ислямистката заплаха"
Със сигурност новата държава ИД е заплаха, както за автономен Кюрдистан, така и за съседните държави, а не само за тях....! Ако САЩ не дадат оръжие на кюрдите, те със сигурност ще си намерят такова някъде другаде...
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
Явно не знаете, че Турция и иракските кюрди се разбират прекрасно. И кюрдския петрол полулегално се изнася точно през Турция.
Интересна закачка с Обама. Да крепи правителство, което собствената му администрация не трае. то си не е и за траене. Ега ти малоумниците. Ще закрият страната си.
Преди няколко дни войници от Пешмерга се подиграваха на иракските войски, че са страхливци и са избягали в момента в който IS са се появили.
IS до момента са провеждали много малко атаки в кюрдските райони и то само по важни обекти. Това явно скоро ще се промени, защото кюрдите стоят на пътя им в оформянето на границите на "ислямския халифат" - между Тигър и Ефрат, от Багдад на север до турската граница, а утвърждаването на границите на "халифата" е жизнено важно за IS.
Много вероятно IS ще отворят два фронта - именно на север и на юг (към Багдад), където обаче ще срещнат шиитска съпротива, евентуално и намеса на Иран.
Два много добри и пресни анализа на ситуацията и IS: http://llco.org/understanding-the-islamic-state-isis-al-qaeda-in-iraq/ http://www.understandingwar.org/report/islamic-state-counter-strategy-counter-state
П.П Надявам се нещата да не прехвърлят турската граница
Радвайте се,че граничим с Турция и сме в алианс с тях,ако е някоя от ония долните държави, сега границата ни щеше да е ужас. Аз лично нямам вяра на никоя от тях, но поне сегашните съседи ги знаем.
[quote#20:"peter1946"]Няма лошо!Сега Ердоган ще си получи ритника от Израел.Не за севте Израел дава оръжие на кюрдите.Нима кюрдите нямат право на собствена държава?[/quote]
Петре, кюрдите това оръжие го искат за да се бият срещу боклуците от ИД, а не да се бият срещу Турция. В момента отношенията между иракските кюрди и турците са отлични, даже приятелски.
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
САЩ директно няма да им дадат. това ще стане от Израел. След търканията с Турция евреите залагат на Кюрдската карта. От там ще дойде и оръжието за кюрдистан. Израел мисли с 20-30 години напред- За спавка - малко хора знаят какво става в Етиопия - там в момента се провежда обучение на офицерският им състав от евреи, също се и въоръжават от тях.
Въобще в тази част от света ще стават големи промени. въпросът е накъде ще избие накрая цялата работа. Дали пък някои сметки няма да се объркат от новата идеология условно да я наречем ислямизъм. Ако си спомняте една идеология наречена марксизъм-ленинизъм обърка преди почти век сметките на Великите сили от Първата световна война.
В момента Турция е стабилна държава. Ние имаме интерес от това. И би трябвало да искаме да бъде единна и силна. Все пак една държава членка на НАТО със силна икономика и закони ни отделя от тази бъркотия- я си представете ИДИЛ на нашата граница.
До коментар [#22] от "Цецо":
Явно не знаете, че Турция и иракските кюрди се разбират прекрасно.
............
Хехе, веселяк, пак си я подкрала в петък, а.
80 % от бойците на ПКК се намират точно в Северен Ирак.
Ето ти я новината от 2013, която си пропуснал http://www.youtube.com/watch?v=orpYeOegfzM
Няма как да се разбират.
Ерго, за Балканите, за Европа е стратегически важно, кюрдите да си имат своя държава в хълбока на Турция, иначе очите на пашата много шарят наляво и надясно, а апетита му май се е изострил, редно е да му се предостави една порция с проблеми, че да има с какво да си се занимава, докато пръцка пред димящото нергиленци.
От чисто човешка гледна точка, най-добре за народите в Близкия Изток е да има един западен окупационен корпус, да се въведе ред, някакви нормални закони и контрол върху политиката им. Иначе страдат милиони хора. Може би е нужно да се изчака, докато ислямистите се концентрират достатъчно и тогава да бъдат ликвидирани, освен това е нужно общественото мнение в света да бъде настроено наистина враждебно към ислямизма, като затова не са необходими западни медийни усилия, а само време - политическият Ислям показа нагледно крайно фашисткия си характер и скоро ще има всички основания за тотална война срещу него. А при условия на тотална война - целият свят взет заедно не би могъл да противостои на едната само Америка, да не говорим за целия Запад! Америка нямаше проблем през ВСВ да съсипе Япония, чиито бойци са много по-фанатици и много по-дисциплинирани от тъпите камилари! При тотална война, един такъв западен поход няма да се нуждае от много персонал - два армейски корпуса на НАТО са напълно достатъчни. В римско време, максималния ефектив на римляните в Близкия Изток е до два легиона (около 20 хиляди души), като въоръженията тогава са горе-долу еднакви. С това Рим е държал земите от Ливан до Персийския Залив! Какво остава до днешния Близък Изток при това гигантско технологично надмощие на днешния Рим!
[quote#34:"transvaal"]В римско време, максималния ефектив на римляните в Близкия Изток е до два легиона (около 20 хиляди души), като въоръженията тогава са горе-долу еднакви. С това Рим е държал земите от Ливан до Персийския Залив! Какво остава до днешния Близък Изток при това гигантско технологично надмощие на днешния Рим![/quote]
Струва ми се, че малко преувеличаваш силата на римляните.... те са водили десетки кръвопролитни войни с персийците в продължение на стотици години. И през голяма част от това време въобще не са контролирали целия днешния Близък изток. Нещо повече римляните са губили и свои императори на бойното поле по време на своите походи на изток.
[quote#6:"Viscount Ganyo"]Ердоган и кюрдите отдавнат играят заедно. И в Сирия и в Ирак. [/quote]
има нещо такова - няма от къде другаде да си изнасят петрола кюрдите. Пуйката не е вчерашна. Но Ердоган се превръща в парая във Вашингтон и Тел Авив, нищо не се знае, как ще го започнат да го подкопават.
Иначе от сащ ако откажат, кюрдите имат и други източници. АК 47 върви доста евтинко по източна европа и раша.
[quote#34:"transvaal"] се въведе ред, някакви нормални закони и контрол върху политиката им.[/quote]
Не е възможно такова нещо, вече не може да има колониални режими, особено при наличие на фанатизирани и бедни многомилионни тълпи ислямисти, живеейки с разбиранията от 14 век. Когато Рим е владял тези земи, не е имало ислям, а след това само ислямски империи са могли да обединят ислямският свят - абасиди, османци, и тн.
Само трябва да си препрочетеш сатанинските стофи и ще се хванеш за главата. Отговора е да се премине към нов енергиен източник, и петрола и газа да нямат никакво значение - тогава тия или ще се цивилизоват, или обратно по камилите.
Обърках се: кюрдите са срещу ИДИЛ; ИДИЛ е срещу централното управление в Багдад; кюрдите са срещу Багдад; Турция е срещу ИДИЛ (щото им взеха много турци за заложници); Турция е и срещу кюрдите (май от години си се бие с тях); Иран е срещу ИДИЛ; Иран е и срещу кюрдите ........
Има ли два центъра на власт в региона, които да се обичат??
В Близкия Изток картите ще се размешат и раздадат отново. Иран и кюрдите ще играят със САЩ и Израел, а арабите ще духат супата. Да му мисли Ердоган как ще се оправи.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
SSmart
Рейтинг: 763 ВеселоАко САЩ въоръжат добре пешмергите турците ще са възхитени!
V.Iliev
Рейтинг: 418 Любопитно"Иракски Кюрдистан e поискал оръжия от САЩ ..."
които ще плати със задържания танкер в Мексиканския залив?
Viscount Ganyo
Рейтинг: 613 ВеселоДа бе, дайте им оръжие на всички, да се избият. След като САЩ въоръжяваха ислямистите, за да се бият срещу Асад, те взеха та тръгнаха срещу Багдад. Като видяха де чукат, а де се пука, САЩ дадоха още оръжие и на Багдад. Сега трябва и на кюрдите да им дадат. После Обама може да го издигнат за още един Нобел за мир
Крайно ми е неприятно, че се намирам между милиционерски натрапеници, и искрено се възмущавам и ме е срам да ви гледам.Riker
Рейтинг: 475 НеутралноДо коментар [#1] от "SSmart":
Точно това си помислих и аз. В което няма нищо лошо, разбира се.
Нелсън Мандела
Рейтинг: 1423 Весело[quote#1:"SSmart"]Ако САЩ въоръжат добре пешмергите турците ще са възхитени! [/quote]
Чехов е Толстой, а Братя Карамазови са Три Сестри!Няколко стотин преносими ракети замя въздух и република Пуйка ще се хване за главата
Viscount Ganyo
Рейтинг: 613 ВеселоДо коментар [#1] от "SSmart":
Крайно ми е неприятно, че се намирам между милиционерски натрапеници, и искрено се възмущавам и ме е срам да ви гледам.До коментар [#4] от "Riker":
Ердоган и кюрдите отдавнат играят заедно. И в Сирия и в Ирак.
442
Рейтинг: 1373 НеутралноОтиде петрола. А онези ислямистите искаха от нас жени.
Дива Селянка
Рейтинг: 418 Неутрално''Източниците от Белия дом казват, че обмислят варианти за подпомагане на кюрдите, но е малко вероятно да се стигне до директни доставки на оръжия в Кюрдистанския автономен регион, ''
нема проблем-пре3 Нетаняху ги предавайте.
ATR
Рейтинг: 411 НеутралноМай е време за един Кръстоносен Поход, много се разшаваха тея чалми. Пуста религия...
takeshi303
Рейтинг: 726 Неутрално[quote#6:"Viscount Ganyo"]Ердоган и кюрдите отдавнат играят заедно. И в Сирия и в Ирак. [/quote]
Сталин и Хитлер също играеха заедно, принудени от обстоятелствата, но до един момент, а после историята я знаем. Сега е същото имат общ враг и действат заедно, но докога ще е така само Алах знае.
Дива Селянка
Рейтинг: 418 Неутрално[quote#9:"ATR"]Май е време за един Кръстоносен Поход, много се разшаваха тея чалми. Пуста религия...[/quote]
и кръста и чалмата идват от жълтурестата 3ве3да.
dedo pepo
Рейтинг: 1180 НеутралноАмериканците ви"спасиха"
и ще ви"доспасят"!
socialen
Рейтинг: 367 Неутрално... за да ги дадат на кюрдите (ПКК) в Турция.
Бях блокиран 73 пъти: 18.9-18.10; 12-15.9; 31.07-31.08; 25-29.07; 22.06-22.07; 12-19.06; 5-6.06; 25-26.05; 10-17.04; 5 -8.04; ... Пиша и в dnes.bgЛуд свят!
Иво
Рейтинг: 3680 Любопитно"Иракски Кюрдистан e поискал оръжия от САЩ за справяне с ислямистката заплаха"
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Със сигурност новата държава ИД е заплаха, както за автономен Кюрдистан, така и за съседните държави, а не само за тях....! Ако САЩ не дадат оръжие на кюрдите, те със сигурност ще си намерят такова някъде другаде...
fahriye
Рейтинг: 367 Неутрално[quote#9:"ATR"]Май е време за един Кръстоносен Поход, много се разшаваха тея чалми. Пуста религия...[/quote]
Eyvallah, eyvallahЕ стига с тези кръстоносно походи. Нали затова става така щото все се месите където не ви е работа.
PsyOp
Рейтинг: 367 Неутрално[quote#14:"Иво"]Ако САЩ не дадат оръжие на кюрдите, те със сигурност ще си намерят такова някъде другаде... [/quote]
Няма как да стане толкова бързо. Когато стане, ако стане въобще, тези оръжия ще идат отново в ръцете на ISIS.
PsyOp
Рейтинг: 367 Любопитно[quote#15:"fahriye"]Е стига с тези кръстоносно походи. Нали затова става така щото все се месите където не ви е работа.
[/quote]
Интересно, че все още има малоумници, които вярват, че "чалмите" сами са се разширили, и че всичко е само религия?
Моне
Рейтинг: 367 НеутралноЕрдоган какво ли мисли по този въпрос? Малко трябва да обърнеш оръжието в друга посока.
Иво
Рейтинг: 3680 Любопитно"Сунитските бунтовници от ИДИЛ (Ислямска държава в Ирак и Леванта), които неотдавна смениха името си само на "Ислямска държава (ИД)"
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Това е вярно и повечето световни медии започнаха да използват новото име Ислямска държава (ИД), а не старото ИДИЛ...
П.П.
Този ми коментар е отправен към журналистите и редакторите в "Дневник".
Peter Stoychev
Рейтинг: 418 НеутралноНяма лошо!Сега Ердоган ще си получи ритника от Израел.Не за севте Израел дава оръжие на кюрдите.Нима кюрдите нямат право на собствена държава?
Peter Stoychev
Рейтинг: 418 НеутралноДо коментар [#13] от "socialen":
Защо един народ трябва да е разкъсан между - Турция ,Иран , Ирак и Сирия?
Цецо
Рейтинг: 1431 НеутралноДо коментар [#4] от "Riker":
Covid live matter. Stop the genocide.Явно не знаете, че Турция и иракските кюрди се разбират прекрасно. И кюрдския петрол полулегално се изнася точно през Турция.
Интересна закачка с Обама. Да крепи правителство, което собствената му администрация не трае. то си не е и за траене. Ега ти малоумниците. Ще закрият страната си.
Цецо
Рейтинг: 1431 ВеселоДо коментар [#3] от "Viscount Ganyo":
Covid live matter. Stop the genocide.Разбира се може и да покажеш доказателсто, че точно щатите са въоръжавали откачалките в Сирия.
Дали пък няма руски пръст? А? не е по-безсмислено.
Дива Селянка
Рейтинг: 418 НеутралноДо коментар [#21] от "peter1946":
бе то реално погледнато 3ащо и една вяра да е ра3късана между десетки държави ....
socialen
Рейтинг: 367 НеутралноДо коментар [#21] от "peter1946":
Бях блокиран 73 пъти: 18.9-18.10; 12-15.9; 31.07-31.08; 25-29.07; 22.06-22.07; 12-19.06; 5-6.06; 25-26.05; 10-17.04; 5 -8.04; ... Пиша и в dnes.bgКонкретно, на мене ми е все тая.
grem
Рейтинг: 349 НеутралноПреди няколко дни войници от Пешмерга се подиграваха на иракските войски, че са страхливци и са избягали в момента в който IS са се появили. is-al-qaeda-in-iraq/ te-counter-strategy-counter-state
IS до момента са провеждали много малко атаки в кюрдските райони и то само по важни обекти. Това явно скоро ще се промени, защото кюрдите стоят на пътя им в оформянето на границите на "ислямския халифат" - между Тигър и Ефрат, от Багдад на север до турската граница, а утвърждаването на границите на "халифата" е жизнено важно за IS.
Много вероятно IS ще отворят два фронта - именно на север и на юг (към Багдад), където обаче ще срещнат шиитска съпротива, евентуално и намеса на Иран.
Два много добри и пресни анализа на ситуацията и IS:
http://llco.org/understanding-the-islamic-state-is
http://www.understandingwar.org/report/islamic-sta
П.П Надявам се нещата да не прехвърлят турската граница
Цецо
Рейтинг: 1431 НеутралноДо коментар [#13] от "socialen":
Covid live matter. Stop the genocide.Айде и теб да образоваме. ПКК изобщо не мели с властта в иракски кюрдистан.
forextrade
Рейтинг: 367 НеутралноРадвайте се,че граничим с Турция и сме в алианс с тях,ако е някоя от ония долните държави, сега границата ни щеше да е ужас. Аз лично нямам вяра на никоя от тях, но поне сегашните съседи ги знаем.
Публикувано през m.dnevnik.bg
Иво
Рейтинг: 3680 Любопитно[quote#20:"peter1946"]Няма лошо!Сега Ердоган ще си получи ритника от Израел.Не за севте Израел дава оръжие на кюрдите.Нима кюрдите нямат право на собствена държава?[/quote]
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Петре, кюрдите това оръжие го искат за да се бият срещу боклуците от ИД, а не да се бият срещу Турция. В момента отношенията между иракските кюрди и турците са отлични, даже приятелски.
драган
Рейтинг: 572 НеутралноСАЩ директно няма да им дадат. това ще стане от Израел. След търканията с Турция евреите залагат на Кюрдската карта. От там ще дойде и оръжието за кюрдистан. Израел мисли с 20-30 години напред- За спавка - малко хора знаят какво става в Етиопия - там в момента се провежда обучение на офицерският им състав от евреи, също се и въоръжават от тях.
Въобще в тази част от света ще стават големи промени. въпросът е накъде ще избие накрая цялата работа. Дали пък някои сметки няма да се объркат от новата идеология условно да я наречем ислямизъм. Ако си спомняте една идеология наречена марксизъм-ленинизъм обърка преди почти век сметките на Великите сили от Първата световна война.
драган
Рейтинг: 572 НеутралноДо коментар [#20] от "peter1946":
В момента Турция е стабилна държава. Ние имаме интерес от това. И би трябвало да искаме да бъде единна и силна. Все пак една държава членка на НАТО със силна икономика и закони ни отделя от тази бъркотия- я си представете ИДИЛ на нашата граница.
Bullet
Рейтинг: 1031 НеутралноДо коментар [#19] от "Иво":
Gor det idag, imorgon kan deta vara förbjudet.Карайте направо "халифта" , какво е това ИДИЛ, ИСИС, ИД.
СДС
Рейтинг: 1305 ВеселоДо коментар [#22] от "Цецо":
nemo malus felix, minime corruptor.Явно не знаете, че Турция и иракските кюрди се разбират прекрасно.
............
Хехе, веселяк, пак си я подкрала в петък, а.
80 % от бойците на ПКК се намират точно в Северен Ирак.
Ето ти я новината от 2013, която си пропуснал
http://www.youtube.com/watch?v=orpYeOegfzM
Няма как да се разбират.
Ерго, за Балканите, за Европа е стратегически важно, кюрдите да си имат своя държава в хълбока на Турция, иначе очите на пашата много шарят наляво и надясно, а апетита му май се е изострил, редно е да му се предостави една порция с проблеми, че да има с какво да си се занимава, докато пръцка пред димящото нергиленци.
transvaal
Рейтинг: 572 НеутралноОт чисто човешка гледна точка, най-добре за народите в Близкия Изток е да има един западен окупационен корпус, да се въведе ред, някакви нормални закони и контрол върху политиката им. Иначе страдат милиони хора. Може би е нужно да се изчака, докато ислямистите се концентрират достатъчно и тогава да бъдат ликвидирани, освен това е нужно общественото мнение в света да бъде настроено наистина враждебно към ислямизма, като затова не са необходими западни медийни усилия, а само време - политическият Ислям показа нагледно крайно фашисткия си характер и скоро ще има всички основания за тотална война срещу него. А при условия на тотална война - целият свят взет заедно не би могъл да противостои на едната само Америка, да не говорим за целия Запад! Америка нямаше проблем през ВСВ да съсипе Япония, чиито бойци са много по-фанатици и много по-дисциплинирани от тъпите камилари! При тотална война, един такъв западен поход няма да се нуждае от много персонал - два армейски корпуса на НАТО са напълно достатъчни. В римско време, максималния ефектив на римляните в Близкия Изток е до два легиона (около 20 хиляди души), като въоръженията тогава са горе-долу еднакви. С това Рим е държал земите от Ливан до Персийския Залив! Какво остава до днешния Близък Изток при това гигантско технологично надмощие на днешния Рим!
Иво
Рейтинг: 3680 Любопитно[quote#34:"transvaal"]В римско време, максималния ефектив на римляните в Близкия Изток е до два легиона (около 20 хиляди души), като въоръженията тогава са горе-долу еднакви. С това Рим е държал земите от Ливан до Персийския Залив! Какво остава до днешния Близък Изток при това гигантско технологично надмощие на днешния Рим![/quote]
%81%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D0% B9%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B 8
_Wars
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Струва ми се, че малко преувеличаваш силата на римляните.... те са водили десетки кръвопролитни войни с персийците в продължение на стотици години. И през голяма част от това време въобще не са контролирали целия днешния Близък изток. Нещо повече римляните са губили и свои императори на бойното поле по време на своите походи на изток.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B8%D0%BC%D1
http://en.wikipedia.org/wiki/Roman%E2%80%93Persian
Viscount Ganyo
Рейтинг: 613 ВеселоДо коментар [#23] от "Цецо":
Крайно ми е неприятно, че се намирам между милиционерски натрапеници, и искрено се възмущавам и ме е срам да ви гледам.[quote#23:"Цецо"]Разбира се може и да покажеш доказателсто, че точно щатите са въоръжавали откачалките в Сирия. [/quote]
Разбира се, че не мога да ти го покажа, топ сикрет е. Сама аз и още един-двама имаме достъп до папката
Цецо
Рейтинг: 1431 ВеселоДо коментар [#33] от "СДС":
Covid live matter. Stop the genocide.Е и? Що не прочетеш преди да пишеш. Може и след днешната заслужена разпивка.
Пешката
Рейтинг: 1137 Неутрално[quote#6:"Viscount Ganyo"]Ердоган и кюрдите отдавнат играят заедно. И в Сирия и в Ирак. [/quote]
Ако го боли, както го мързи, отдавна да е умрел.има нещо такова - няма от къде другаде да си изнасят петрола кюрдите. Пуйката не е вчерашна. Но Ердоган се превръща в парая във Вашингтон и Тел Авив, нищо не се знае, как ще го започнат да го подкопават.
Иначе от сащ ако откажат, кюрдите имат и други източници. АК 47 върви доста евтинко по източна европа и раша.
Пешката
Рейтинг: 1137 Неутрално[quote#34:"transvaal"] се въведе ред, някакви нормални закони и контрол върху политиката им.[/quote]
Ако го боли, както го мързи, отдавна да е умрел.Не е възможно такова нещо, вече не може да има колониални режими, особено при наличие на фанатизирани и бедни многомилионни тълпи ислямисти, живеейки с разбиранията от 14 век. Когато Рим е владял тези земи, не е имало ислям, а след това само ислямски империи са могли да обединят ислямският свят - абасиди, османци, и тн.
Само трябва да си препрочетеш сатанинските стофи и ще се хванеш за главата. Отговора е да се премине към нов енергиен източник, и петрола и газа да нямат никакво значение - тогава тия или ще се цивилизоват, или обратно по камилите.
alexalexandrov
Рейтинг: 213 НеутралноОбърках се: кюрдите са срещу ИДИЛ; ИДИЛ е срещу централното управление в Багдад; кюрдите са срещу Багдад; Турция е срещу ИДИЛ (щото им взеха много турци за заложници); Турция е и срещу кюрдите (май от години си се бие с тях); Иран е срещу ИДИЛ; Иран е и срещу кюрдите ........
Има ли два центъра на власт в региона, които да се обичат??
херувим
Рейтинг: 924 НеутралноВ Близкия Изток картите ще се размешат и раздадат отново. Иран и кюрдите ще играят със САЩ и Израел, а арабите ще духат супата. Да му мисли Ердоган как ще се оправи.
heruvim