Гръцкият парламент каза "да" на предложенията към кредиторите

За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, влезте в профила си.
Коментари (129)
  1. Подредба: Сортирай
  1. 1 Профил на Emergen-C
    Emergen-C
    Рейтинг: 210 Любопитно

    И защо ручаха жабетата шест месеца?

    #KOЙ номинира бокова!
  2. 2 Профил на naonit
    naonit
    Рейтинг: 426 Неутрално

    което ДА е не законно тъй като гръцкия народ каза НЕ. още един капан на комунистите

    никога да не се забравя , че комунизъм е равно на фашизъм .
  3. 3 Профил на mitko11
    mitko11
    Рейтинг: 2606 Неутрално

    "Направеното от гръцкото правителство предложение "е основа за преговори за трети спасителен план от 74 милиарда евро за три години: 16 милиарда от МВФ и 58 милиарда от Европейския стабилизационен механизъм, или една десета от капацитета му", подчерта европейският източник..":

    http://dnes.dir.bg/news/gartzia-kreditori-pobedata-siriza-19501428?nt=4

    "Големият проблем на цитатите в интернет е, че повечето хора вярват в тяхната автентичност." Иван Вазов
  4. 4 Профил на Norman Granz
    Norman Granz
    Рейтинг: 4527 Неутрално

    Бравос.

    Гръцкият парламент каза обратното на онова, което искат 61% от гръцкия народ.

    Горд народ, велик парламент, достойни политици. Евалла, ашколсун, машалла.

    НЯМАМ ВРЕМЕ ДА ОТГОВАРЯМ НА ВСЕКИ ИДИОТ.
  5. 5 Профил на ТРОЛетарин
    ТРОЛетарин
    Рейтинг: 8 Неутрално

    Все пак наделява разума. Но какво ще каже улицата. При падане на правителството и избори... отиват в изходна точка. Тоя филм сме го гледали.

    Коментирам платено.
  6. 6 Профил на man_un
    man_un
    Рейтинг: 479 Неутрално

    И за кво им беше тоя референдум...

  7. 7 Профил на С.Николов
    С.Николов
    Рейтинг: 8 Неутрално

    Ха ха наиграха се "гордите". Какво стана с "терористите" и "изнудването". СМЕшНИЦИ

  8. 8 Профил на oporna_to4ka
    oporna_to4ka
    Рейтинг: 426 Неутрално

    Еллаа елла...Я та лефта та каниш ола, я та лефта...

    Добрата тролска практика повелява - Дявол трябва да играе в главите на гражданите на републиката, за да може крадците да олепят властта
  9. 9 Профил на chicago514
    chicago514
    Рейтинг: 1042 Весело

    Лафазанис, който е лидер на лявото крило в СИРИЗА, съобщи, че подкрепя правителството, но не одобрява "програмата с мерки на строги икономии, либерални антиреформи и приватизация", отбелязва ТАСС.В СИРИЗА има и ляво движение което си държи на лъжите с които дойдоха на власт.

  10. 10 Профил на ASTYLE
    ASTYLE
    Рейтинг: 636 Неутрално

    А колко жабета изручаха само...

    EU now have 1 GB empty space
  11. 11 Профил на Колаборационист
    Колаборационист
    Рейтинг: 880 Любопитно

    Парламента им работи невероятно бързо, за две седмици сътвориха такива неща, които нашия не може за цял мандат ...

    Всички ТРЯБВА неумолимо да наказваме невежеството на администрацията и духовенството !
  12. 12 Профил на emil
    emil
    Рейтинг: 3205 Неутрално

    Сега референдум за да кажат ДА. Иначе никакви кинти. Иначе западът ще ми падне в очите.

    А гърците са си едни линджии. Хитреци на дребно.

    ПРОКЛЕТА ДА Е РУСИЯ!
  13. 13 Профил на calypso
    calypso
    Рейтинг: 426 Неутрално

    Хм! То май не било лесно да построиш комунизъм без капиталистически пари. Ципрас ще го научи по трудния начин! Що ли не ми е жал?

  14. 14 Профил на BIG AL
    BIG AL
    Рейтинг: 1316 Неутрално

    Защо да не каже "ДА" ..??
    Ще има още милиарди - няколко години , за "бедните" , онеправдани, "световно значими" ...гърци ...,
    в "очакване" на гръцки .."реформи " ....

    BIG AL
  15. 15 Профил на marsena
    marsena
    Рейтинг: 1316 Весело

    И кво стана с великата гръцка Гордост?
    Под килима ли я сметоха или я продадоха ?

  16. 16 Профил на Deputat 241
    Deputat 241
    Рейтинг: 2475 Неутрално

    Какво стана с референдума, който е висша форма на демокрацията?
    И защо гордите гърци приеха ВСИЧКИ предложения на терористите от Европа?
    Или просто се доказа старата истина, че каквото и да ти каже комунист - то е лъжа!

    “Комунизмът е философия на провала, вяра в невежеството, евангелие на завистта.” сър Уинстън Чърчил
  17. 17 Профил на Ментор
    Ментор
    Рейтинг: 740 Неутрално

    Гърция е първата държава, която издигна паразитизма в официална държавна политика, при това подкрепена с референдум. Сега трябва да се иска отново референдум за отказ от паразитизма, някакво съгласие с половин уста няма никаква стойност.
    Европейските политици трябва да са последни идиоти ако отново се хванат. Що за подкрепа е нещо гласувано от опозиция, но не от управляващи?? И за най-глупавия е ясно, че след най-много 2 години Гърция отново ще скимти за пари, ще има още 100 млрд. допълнителен дълг, отново слабоумни левичари ще квичат и вилнеят по улиците, а масата гърци ще е все толкова патологично мързелива. За да се излекуват, гърците трябва да срещнат неволята, а комунизма който си избраха е най-прекия път. Оставете ги в собствен комунистически сос и ги забравете.

  18. 18 Профил на koz
    koz
    Рейтинг: 425 Неутрално

    Горди клоуни.

  19. 19 Профил на Храбър
    Храбър
    Рейтинг: 1518 Любопитно

    А какво стана с "ОХИ"?

    "Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"
  20. 20 Профил на primaxm
    primaxm
    Рейтинг: 426 Неутрално

    Гръцкото Да, звучи като не НЕ, хахах Дали настина е ДА, много се съмнявам. Скоро ще гледаме цирка отново. Макс една година им давам и след като не се промени нищо, ще са пак в същата ситуация и Европа и Гърция, но гърците ще са усвоили ище 75 милиарда кредити и неясно колко още милиаярди през банковта система.

  21. 21 Профил на today
    today
    Рейтинг: 1157 Неутрално

    Е как бе! Нали гордия гръцки народ каза НЕ на кредиторите, как така гръцкия парламент така нагло погазва волята на гръцкия народ, и ще казва ДА?! Това е брутална гавра с гръцките избиратели, то не че сме очаквали нещо друго от популисти/социалисти и други неофашисти.

    Медведев, Дмитрий Анатольевич, очевАдно е решил след време като го съди международния трибунал в Хага да се обяви за НЕВМЕНЯЕМ, и затова в момента дрънка такива безумици, подготвя си защитата.
  22. 22 Профил на Нинов
    Нинов
    Рейтинг: 1757 Неутрално

    гърците ще станат, ще се отупат от прахоляка и ще тръгнат с бодра стъпка в правилната посока, марширувайки към светлото бъдеще.. към света на отворените банки.

    Животът е кратък! Затова се стремете да прекрарате колкото се може повече време в интернет-форуми в спорове с непознати.
  23. 23 Профил на Moonshine
    Moonshine
    Рейтинг: 583 Неутрално

    До коментар [#4] от "Norman Granz":

    А управляващата партия поема отговорност, като се въздържа от гласуване на разработения от нея план. Чудна картинка, просто...

  24. 24 Профил на Храбър
    Храбър
    Рейтинг: 1518 Неутрално

    [quote#17:"Ментор"]Гърция е първата държава, която издигна паразитизма в официална държавна политика, при това подкрепена с референдум.[/quote]
    До сега го проявявах поотделно.
    Сега го изведоха на по-големи висоти.
    Станаха известни по цял свят.
    Още по-интересна беше неимоверната стръв с която "леваците" подкрепяха този паразитизъм. Този неадекватен стремеж към разрушение, който (нека бъдем искрени) левите проявяват от край време.

    "Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"
  25. 25 Профил на emil
    emil
    Рейтинг: 3205 Неутрално

    Това решение виси на простора е противоконституционно защото напомпаният от Ципрас народ вече каза ОХИ. Всеки би могъл да го оспори в конституционния им съд. Тогава кой ще връща заемите?

    Все едно че ципрасчетата са други хора. Като че ли не бяха те тези които подклаждаха хората за да гласуват с НЕ и да отхвърлят робството на ЕС. Егати гнидите! Кой въобще може да им повярва и на две думи!

    ПРОКЛЕТА ДА Е РУСИЯ!
  26. 26 Профил на stein
    stein
    Рейтинг: 554 Весело

    Ама някой хора не са разбрали май: на референдума гърците казаха "не" на предложението на кредиторите, защото то не е достатъчно силно. Ципрас единствен осъзна смисъла на това "не" и взе мерки.

    "Свободата започва там, където свършва невежеството." Виктор Юго.
  27. 27 Профил на Norman Granz
    Norman Granz
    Рейтинг: 4527 Неутрално

    До коментар [#17] от "Ментор":

    Без цитат, защото би трябвало да го цитирам цялото:
    ++++++++++++++

    Подписвам се под всяка дума!

    НЯМАМ ВРЕМЕ ДА ОТГОВАРЯМ НА ВСЕКИ ИДИОТ.
  28. 28 Профил на angevins
    angevins
    Рейтинг: 1098 Неутрално

    И за какво беше тоя референдум и 2 седмици истерия, затворени банки и плюене по лошата Европа от която искаме нови 50 млр. Всичкия тоя цирк заради прословутото стратегическо положение от 1832 Великите сили си ги галкат елините. Изнудването е кофти нещо.

    ...ЕвОлЮцИЯ а Не РеВоЛюЦиЯ...
  29. 29
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.

  30. 30 Профил на Нинов
    Нинов
    Рейтинг: 1757 Неутрално

    Тва с OXI-референдума ще бъде отчетено като банална техническа грешка и леко недоразумение.... което гордо ще бъде сметено под килима... и ще бъде взет пакета от "нашите скъпи европейски партньори". .... думите "терористи" и "фашисти" няма да влизат повече в употреба.

    Животът е кратък! Затова се стремете да прекрарате колкото се може повече време в интернет-форуми в спорове с непознати.
  31. 31 Профил на Роси
    Роси
    Рейтинг: 7544 Неутрално

    Гърците казаха "Не'' на предложените от кредиторите реформи.Сега ще получат други,вярно малко по-тежки,но въпросът е да не са първите и те да останат с чувството,че и от тях е зависело нещо.

  32. 32 Профил на Георги Стоянов
    Георги Стоянов
    Рейтинг: 217 Неутрално

    По добре празна гордост, отколкото празен банкомат...

    Публикувано през m.dnevnik.bg

  33. 33 Профил на Bicho Raro
    Bicho Raro
    Рейтинг: 1338 Неутрално

    [quote#5:"ТРОЛетарин"]Но какво ще каже улицата. [/quote]

    Протест в Атина: СИРИЗА подкрепя капитализма

    Около 8000 гърци настояха на демонстрация в столицата Атина да се откаже от споразумението с ЕС. Организатори на демонстрацията са левият профсъюз Общогръцки боен фронт и Комунистическата партия на Гърция. Те събраха поддръжниците си в центъра на гръцката столица, за да настояват гръцкия премиер Алексис Ципрас да уважи гласовете им, дадени срещу споразумението с кредиторите на референдума от 5 юли

    "Tolerance is a crime when what is tolerated is evil or sin" - Thomas Mann
  34. 34 Профил на PavelCZ
    PavelCZ
    Рейтинг: 1474 Неутрално

    Подобно ДА е доста уязвимо, защото не е било подкрепено от част от управляващите партии. Това може да означава, че неподкрепящата фракция или ще се отдели с времето в партия, или ще спъва собствената си партия по повод и без повод.

    Референдумът, според гръцкото право, не е задължителен, а консултативен, така че няма правни последици и могат да не се съобразят с него. Което пък са си едни милиони ей така на вятъра.

    E PLVRIBVS VNVM
  35. 35 Профил на bilbotorbins
    bilbotorbins
    Рейтинг: 535 Неутрално

    Явно всичко беше игра на нерви и пазарлък. Поне се видя, че гърците са по-сплотени.

  36. 36 Профил на Billy Pilgrim
    Billy Pilgrim
    Рейтинг: 382 Неутрално

    Според Ципрас, тези предложения към кредиторите са по-добри от това, което им предлагаха преди референдума, да видим. Как решават някой хора във форума, че това "да" от гръцкия парламент е несъобразяване с "не"-то на референдума, като не са напълно наясно с предлаганите мерки? И както и да го върти дневник ясно е че Ципраси получи огромна подкрепа за това предложение, няма две мнения и раздор. Ето сириза 149 депутати, само 2 са против и други 8 въздържали се, какво пак търсите под вола теле.

  37. 37 Профил на daam
    daam
    Рейтинг: 1077 Неутрално

    "председателката на парламента Зои Констандопулу и министърът на енергетиката Панайотис Лафазанис, гласуваха с "тук""

    А, това "тук" въобще не ми е ясно какво е и го чувам за първи път

  38. 38 Профил на novalis
    novalis
    Рейтинг: 217 Весело

    Де ше оди

  39. 39 Профил на 1_bulgarin
    1_bulgarin
    Рейтинг: 439 Неутрално

    Гърция е последната комунистическа държава в света.... Защото тя е единствената в която наистина се вярва , че действа принципа *На всекиму според лежането , на всекиму според потребностите*.
    Скоро на това ще му сложат точка...

  40. 40 Профил на Ники
    Ники
    Рейтинг: 479 Неутрално

    Накрая всичко ще излезе огромна победа на Ципрас в битката срещу западните поробители.
    Гърците отхвърлиха с референдума предложенията на империалистите, а това сега е ново, собствено предложение, и него гоордите гърци ще го подкрепят!!! Комунистическа гавра с главите на хората.

  41. 41 Профил на marsena
    marsena
    Рейтинг: 1316 Неутрално

    [quote#28:"angevins"] Всичкия тоя цирк заради прословутото стратегическо положение [/quote]
    И какво му е на стратегическото положение? Какво ще стане ако Гърция остане една периферия извън ЕС и НАТО? Нищо.
    Никой няма пари да поддържа тази територия и да храни паразитите в нея, защото била стратегическа- нито Путин, нито Китай, а ако Обама толкова държи на гърчулята заради базите си - да ги вземе под крилце и да ги храни, а не да иска това от ЕС!

  42. 42 Профил на Храбър
    Храбър
    Рейтинг: 1518 Неутрално

    [quote#33:"Barcelina #Je suis la libertad"]Около 8000 гърци настояха на демонстрация в столицата Атина да се откаже от споразумението с ЕС.[/quote]
    Тези не са били гърци.

    "Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"
  43. 43 Профил на xmm
    xmm
    Рейтинг: 1054 Любопитно

    Значи няма да има "насилствена българизация"

  44. 44 Профил на mitko11
    mitko11
    Рейтинг: 2606 Неутрално

    Момчета и момичета, не си правете илюзии. Гърците искат парите сега, веднага, и то за следващите 3 години. А реформите, ако има такива, започват след 2017 г. Пенсионната реформа е след 2019 г, а вдигането на възрастта за пенсия е след 2023 година. Според плана им, до края на 2015 г. не се променя радикално нищо. А парите ги искат веднага.

    Прав е Шойбле, като казва: "Аз с гърците приключих..."

    "Големият проблем на цитатите в интернет е, че повечето хора вярват в тяхната автентичност." Иван Вазов
  45. 45 Профил на Dr_Doolittle
    Dr_Doolittle
    Рейтинг: 1602 Неутрално

    Гръцката гордост се оказа просто волна програма от стари византийски номера актуализирани с опити за обръщане на гръб и задник към кредиторите съчетано с махане на опашка на евразиийския съюз. Ама не става, комунистическият чугун е неконвертируем в Западна Европа. Bezahlen Sie bitte an Кasse .......!

    http://www.flickr.com/photos/[email protected]/3712408729/
  46. 46 Профил на mitko11
    mitko11
    Рейтинг: 2606 Неутрално

    До коментар [#37] от "daam":

    Много си назад. "Тук" е новата форма за гръцко гласуване, която е част от "тука има - тука НЕМА". Това по същество е "не", което при необходимост бавно преминава в "да".

    "Големият проблем на цитатите в интернет е, че повечето хора вярват в тяхната автентичност." Иван Вазов
  47. 47 Профил на meet
    meet
    Рейтинг: 374 Весело

    Гръцкия парламент погази волята на народа.
    За такива неща,в нормалните демократични държави се излиза на протести нон стоп,а в други се палят парламенти и т.н.
    А да ви видим сега,комунета

  48. 48 Профил на С.Николов
    С.Николов
    Рейтинг: 8 Неутрално

    Дори ЕЗ да приемат предложението на Гърците банките няма да "отворят" във вида, които бяха без капиталов контрол преди септември. Предлагам да разиграем една лотария без награди. Въпросът е :
    " Кога ще отворят гръцките банки в работоспособна форма"

  49. 49 Профил на xmm
    xmm
    Рейтинг: 1054 Неутрално

    До коментар [#44] от "mitko11":

    ++++
    То и за 2016 няма нищо...

  50. 50 Профил на serafin
    serafin
    Рейтинг: 830 Неутрално

    Циркаджии! (с обидна конотация, нищо против цирковото изкуство).
    Някакъв много тънък политически замисъл ще да е било това разиграване...
    А времето тече необратимо

    Ако искаш нещо да НЕ бъде свършено създай комисия
  51. 51 Профил на Bicho Raro
    Bicho Raro
    Рейтинг: 1338 Весело

    [quote#47:"meet"]Гръцкия парламент погази волята на народа.
    За такива неща,в нормалните демократични държави се излиза на протести нон стоп,а в други се палят парламенти и т.н.
    А да ви видим сега,комунета [/quote]



    Коментар [#33]

    "Tolerance is a crime when what is tolerated is evil or sin" - Thomas Mann
  52. 52 Профил на Вячеслав Атанасов
    Вячеслав Атанасов
    Рейтинг: 1346 Неутрално

    Нищо по-нормално от това.Кой ще преговаря с тях,ако Парламентът не подкрепи правителството.

  53. 53 Профил на Peter Stoychev
    Peter Stoychev
    Рейтинг: 426 Неутрално

    Предложението е прието с гласовете на опозицията-при провал е виновна опозицията, а при успех заслугата е на Ципрас! Точно по ВИЗАНТИЙСКИ!

  54. 54 Профил на palav_nik
    palav_nik
    Рейтинг: 631 Любопитно

    Няма гръцко правителство, което да изпълни на практика тази сделка. Гърците искаха основно две неща - отписване на стари дългове и получаване на нови. Първото не се случи и вноските за погасяване трябва да продължават да се изплащат. В същото време тези 53 милиарда няма да бъдат изсипани накуп, ако изобщо се стигне до такова нещо. Най-вероятно е пари да се дават само за свършена работа. А това означава стачки, демонстрации, нови политически кризи и всякакви други циркови номера. Затова е най-добре още в неделя Европа и Гърция да се разделят и всеки по пътя си...

  55. 55 Профил на Храбър
    Храбър
    Рейтинг: 1518 Неутрално

    [quote#31:"rosiraycheva50._"]Сега ще получат други,вярно малко по-тежки,но въпросът е да не са първите и те да останат с чувството,че и от тях е зависело нещо. [/quote]
    Абе верно зависеше. Дали да е по-лесно и по-евтино ама те избраха да е по-зле!

    "Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"
  56. 56 Профил на chuggun
    chuggun
    Рейтинг: 374 Неутрално

    Ако получат тези милиарди,пак са изиграли ЕС,защото след три години циркът пак ще продължи.Забележете те едно евро не могат да върнат,но срещу няколко страници обещания ще получат исканите милиарди.

  57. 57 Профил на murttle
    murttle
    Рейтинг: 844 Неутрално

    От 300 депутати 50 гласували против. СИРИЗА има 149 депутати. Приемаме, че всичките 50 против са от СИРИЗА. Според автора на дописката, 50 явно е "по-голямата част" от 149. Може би ще е добре за него да посети някой и друг урок по аритметика за втори клас. Уроците по манипулация ги е преминал с отличие във всички класове.

  58. 58 Профил на lechevalier
    lechevalier
    Рейтинг: 430 Неутрално

    "По-голямата част от СИРИЗА се въздържа от гласуване"

    Откога осем души се наричат "по-голямата част", при положение, че Сириза има към 150 депутати?

  59. 59 Профил на DeepBlue
    DeepBlue
    Рейтинг: 1616 Неутрално

    Продадоха си "честа".

    След всички решения които сте взели през живота си ,сте решили да ми прочетете коментара.
  60. 60 Профил на hasanço
    hasanço
    Рейтинг: 426 Любопитно

    Цената на гордия гръцки народ-50 милиарда евро.Всяко не6то си има цена?
    Това е за две години.След това?Следват повторенията?
    Ми.... скука.

    ne mutlu türküm diyene.
  61. 61 Профил на Jessika
    Jessika
    Рейтинг: 1369 Неутрално

    Гърците станаха шампиони по нелогичност в политиката. Никога не съм си представяла, че държава може да се управлява по този начин.

    Виктор Юго: „Общество, което не иска да го критикуват, прилича на болен, който не разрешава да го лекуват.”
  62. 62 Профил на Nacho Libre
    Nacho Libre
    Рейтинг: 636 Неутрално

    До коментар [#52] от "Вячеслав Атанасов":


    [quote#52:"Вячеслав Атанасов"]Кой ще преговаря с тях,ако Парламентът не подкрепи правителството.[/quote]
    А кой ще преговаря с тях ако народът е гласувал неоспоримо ,,охи,, на плана на правителството,подкрепен от Парламента ?
    От много елинска мъдрост гърчолята се докараха до дердеже да са сервирали на тепсия морално оправдание на Европа за което и да е нейно решение-ако им пусне пари-ще е поради правителствената програма,подкрепена от Парламента,ако ги отсвири (на което горещо се надявам)-ще е поради всенародното ,,охи,,...
    Дотук гърчолята разиграваха всичкото цирк поради горната сметка,но съотнесена към тях,сега обаче същата игра е непопълнен чек за Европа да реши да прави каквото пожелае с Гърция и при всяко възможно решение да намери опора и оправдание според интереса си.
    А европейският интерес е утре-днес - ,,Acropolis,adieu,,!
    https://www.youtube.com/watch?v=fyksnlntLJ0

    Homo ludens sum
  63. 63 Профил на Димитър Димитров
    Димитър Димитров
    Рейтинг: 322 Неутрално

    Европа да тегли една майна на гърците и да ги остави да се мариноват в собствен сос.Докато дойдат полковниците...

  64. 64 Профил на Nacho Libre
    Nacho Libre
    Рейтинг: 636 Неутрално

    До коментар [#56] от "chuggun":


    [quote#56:"chuggun"]Ако получат тези милиарди,пак са изиграли ЕС,защото след три години циркът пак ще продължи.[/quote]
    Това радва ли Ви ?

    Homo ludens sum
  65. 65 Профил на proza
    proza
    Рейтинг: 367 Неутрално

    Две напред, една назад. Или по-точно Една напред две назад. Това е за съжаление сегашното положение на нещата. Явно Ципрас не можа да си изиграе картите както трябва. Или кредиторите този път бяха много неотстъпчиви. Ще затягат коланите и ще стигнат нашето ниво на благосъстояние.

  66. 66 Профил на Nacho Libre
    Nacho Libre
    Рейтинг: 636 Неутрално

    До коментар [#54] от "palav_nik":


    [quote#54:"palav_nik"]А това означава стачки, демонстрации, нови политически кризи и всякакви други циркови номера. Затова е най-добре още в неделя Европа и Гърция да се разделят и всеки по пътя си...[/quote]
    ...Което означава,че мястото и ролята на България на Балканите се променя...е,ако има кой да отиграе умно ситуацията,разбира се.

    Homo ludens sum
  67. 67 Профил на vesolr
    vesolr
    Рейтинг: 1764 Весело

    Социален е доволен сигурно, Ципрас измести Станишко в сърцето му.

    От клеветника https://goo.gl/QdmktQ
  68. 68 Профил на niksan1
    niksan1
    Рейтинг: 1553 Неутрално


    " Гръцкият парламент каза " ДА ..."


    Баси " гордите " гърци, баси " гордото " ОХИ !!!
    Помиярите отново се гласят да цоцкат от терористична Европа !!!
    ЗАЩОТО СА МНОГО ГОРДИ !!!

    А, сега да прочета и статията .

    Без ДС - ченгета! Лустрация!
  69. 69 Профил на meet
    meet
    Рейтинг: 374 Весело

    До коментар [#62] от "Nacho Libre":
    [quote#62:"Nacho Libre"]А европейският интерес е утре-днес - ,,Acropolis,adieu,,!
    https://www.youtube.com/watch?v=fyksnlntLJ0 [/quote]
    Да си спомним викаш,добрите времена на загниващия капитализъм дето така и не умря.
    Поздравления.
    ММ велика певица.

  70. 70 Профил на Norman Granz
    Norman Granz
    Рейтинг: 4527 Неутрално

    [quote#64:"Nacho Libre"]Това радва ли Ви ?[/quote]

    Разбира се!

    Нали знаеш от кого се възхищава бай ви Ганю?

    "Ашколсун, пишкин момче излезе - всинца ни измами!"

    НЯМАМ ВРЕМЕ ДА ОТГОВАРЯМ НА ВСЕКИ ИДИОТ.
  71. 71 Профил на dreamer
    dreamer
    Рейтинг: 1107 Неутрално

    Не знам кога и какво ще получат но знам, че в понеделник Ципрас пак няма да отвори банките. Обаче съм любопитен дали му е готино да мачка гърците?

    И също съм любопитен дали френската другарка, националистка ще ръкопляска пак на Ципрас? Ами испанския ляв популист.

    А още по-любопитен съм какво ще каже другаря Миков, който обяви, че подкрепя "не"-то на гръцките граждани. Продължава ли да подкрепя Ципрас, след като Ципрас всъщност направи това което искаха гласувалите с "да"?

    Отделете време навреме.
  72. 72 Профил на dosetliv
    dosetliv
    Рейтинг: 1457 Любопитно

    Че кой се отказва от 74 милярда? Дават ли ти - земай! Пък след 3 г мандатът ше е свършил и почват нови преговори.

  73. 73 Профил на niksan1
    niksan1
    Рейтинг: 1553 Неутрално

    До коментар [#15] от "marsena":

    " И какво стана с великата гръцка Гордост ? "


    НЯМА ТАКАВА !
    Има надут като пуяк селски балканджия, мързелив и мръсен индивид, живеещ на чужди гръб !
    Истински гордият човек е образован, възпитан и изкарва прехраната на семейството си с ум, труд, предприемчивост и НЕ ПОЗВОЛЯВА да му бъде промиван мозъка от селски тарикатчета, случайно дошли на власт на крилете на дивия популизъм !

    Без ДС - ченгета! Лустрация!
  74. 74 Профил на kihano
    kihano
    Рейтинг: 716 Неутрално

    Политическа класа от предатели! Такива ги обича евросъюза!

    Отричането и изкривяването на фактите - висша форма на демократичен реализъм! Звездец идёт по плану.
  75. 75 Профил на С.Николов
    С.Николов
    Рейтинг: 8 Неутрално

    До коментар [#36] от "Modestmouse":

    Той получи и огромна подкрепа на референдума. Кое вярно.
    За това като грък ти каже "Добър ден" виж къде е слънцето. Никакава вяра неа тези фурнаджийски лопати

  76. 76 Профил на info111
    info111
    Рейтинг: 1316 Неутрално

    До коментар [#1] от "Emergen-C":


    "И защо ручаха жабетата шест месеца?"

    Гърци! Ако им мине номерът!

  77. 77 Профил на the_flea
    the_flea
    Рейтинг: 1259 Неутрално

    Гордо протегната ръка......

    Истината НЕ Е въпрос на гледна точка! Истината е истинна! А е А!
  78. 78 Профил на info111
    info111
    Рейтинг: 1316 Неутрално

    До коментар [#4] от "Norman Granz":


    "Бравос.

    Гръцкият парламент каза обратното на онова, което искат 61% от гръцкия народ"

    Нали Правителството и политиците на Гърция месеци наред ореваха орталъка как били единствено и само загрижени за гръцкия народ и нишо друго не ги интересувало, тоест идентифицираха се напълно с народа>

    После народът каза категорично НЕ - ОХИ, на предложението на ЕС, след като и съшите тези така ги съветваха, че даже имаше и песни и танци на народите и празник без край, до ... другия ден, когато банките затвориха.


    И сега ... ТЕЗИ ВЕДНАГА ПРИЕМАТ ДОРИ И НЕ СЪШОТО, А ПО-ТЕЖКО ПРЕДЛОЖЕНИЕ, И ТО БЕЗ НИКАКВИ СЕРИОЗНИ ТРУСОВЕ И ВЪЗРАЖЕНИЯ, без ОХИ, песни и танци, без приказки за гордост, унижения, борба дорай и прочие от типичните им лъжи и глупости, с които ни надуха главите и омръзнаха и станаха ротивни на всички.

  79. 79 Профил на niksan1
    niksan1
    Рейтинг: 1553 Неутрално

    До коментар [#25] от "emil (НА БАС ЧЕ ЩЕ СЕ ИЗВЪРТЯТ ЗА РЕФЕРЕНДУМА)":

    " Това решение виси на простора е противоконституционно, защото напомпания от Ципрас народ каза ОХИ . "


    Не съвсем ... Съгласно гръцката конституция, референдум има консултативно -препоръчителен характер и няма силата на задължение .
    Но ти си абсолютно прав, че в този смисъл Ципрас и СИРИЗА, открито се подиграха на собствения си народ, пренебрегвайки безпардонно волята на 61% от гласоподавателите .
    А, сега да видим реакцията на " гордо обидените " 61% !

    Без ДС - ченгета! Лустрация!
  80. 80 Профил на mangiafuoco
    mangiafuoco
    Рейтинг: 374 Неутрално

    Защо потрошиха толкова пари за референдума и реваха като луди, че са велика нация?
    До коментар [#79] от "niksan1":

  81. 81 Профил на mangiafuoco
    mangiafuoco
    Рейтинг: 374 Неутрално

    Да се досетиш, че пише милиарда?
    До коментар [#72] от "dosetliv":

  82. 82 Профил на info111
    info111
    Рейтинг: 1316 Неутрално

    До коментар [#6] от "man_un":


    "И за кво им беше тоя референдум..."

    За собствена, лична консумация, за да спасят кожите, за да избягат от отговорност. За да си измият ръцете, за да не ги линчуват ако нещата тръгнат силно на юг.
    С този референдум за нищо наглед (за предложение, което не бе валидно и бе изтекло) те опитаха да кажатг на ЕС - не сме ние, народът е, който така иска да се държим, да ви лъжем, мажем и разиграваме..., а на гръцкия народ да заявят - не сме ние, които ви налагаме тези рестрикции и правила, ЕС е, и ние направихме всичко възможно да с евъзпротивиме, но вижте какво (ще) става - с банките, ако не им клекнем все пак. "Но поне направихме каквото можахме да направим всички на маймуни!

  83. 83 Профил на Nikolai Tsekov
    Nikolai Tsekov
    Рейтинг: 419 Неутрално

    Две седмици банкова ваканция явно са подействали вразумително - Свети Фалиракис се отлага, но докога?

  84. 84 Профил на palav_nik
    palav_nik
    Рейтинг: 631 Весело

    [quote#72:"dosetliv"]Че кой се отказва от 74 милярда? Дават ли ти - земай![/quote]
    Никой не им ги е дал.
    Те искат да ги получат. Тепърва това гръцко предложение ще се разглежда от Европа и ще се реши дали да се отхвърли или да започнат нови преговори въз основа на това предложение. Ако все пак има нов кръг от преговори, много от предложенията на Ципрас ще бъдат отхвърлени от кредиторите и ще бъдат заложени други. След това окончателното споразумение отново трябва да се гласува от гръцкия парламент и от тези в Европа...

  85. 85 Профил на info111
    info111
    Рейтинг: 1316 Неутрално

    Аз искам сега да чуя всички онези от гърците, които толкова крещяха и викаха за унижения, за гордост, за престъпници и терористи в ЕС и кредиторите сега да излязат, или поне един, някой от тях, и да си повтори пак припева
    И да обясни къде са (ИМ) те сега?
    Май отлетяха с опашките пред АТМ-те за някое и друго омразно пробито евро?

    А НЯМА ДОРИ И ДВЕ СЕДМИЦИ ОТКАКТО БАНКИТЕ ИМ ЗАТВОРИХА!!!
    Да ги бяха оставили за месец от ЕС па да видите гръцки свирки на колене, НО С ГОРДОСТ!

  86. 86
    ****

    Коментарът беше изтрит по желание на неговия автор.

  87. 87 Профил на mr.lottalove.
    mr.lottalove.
    Рейтинг: 1152 Весело

    До вчера ОКСИ !, днес- ДА !)

    Гръцката работа стана кат на циганката, когато я питали девствена ли е и тя отговорила:"Малко съм девствена."

    В моя чуден свят всеки сън е толкова реален!
  88. 88 Профил на info111
    info111
    Рейтинг: 1316 Неутрално

    До коментар [#15] от "marsena":

    "И кво стана с великата гръцка Гордост?
    Под килима ли я сметоха или я продадоха ? "

    Разбраха, че не се котира на пазата, че никой не я еб.ва, че не се купува, че цената й е много по-ниска, от колкото те искаха и се опитваха да рекламират, и то много упорито и запъхтяно, и сега протгат ръце да я изтъргуват за колкото им даде някой, дори и да е престъпник и терорист
    Та да може още няколко месеца поне да има сиртаки и ако-иху, а после пак ще опъват нервите на хората и врънкат за още малко от омразното евро...

  89. 89 Профил на info111
    info111
    Рейтинг: 1316 Неутрално

    Тази съвременна гръцка трагедия с комични акценти е много добър нагледен пример какво става, когато някой с езнаимава с неша и въпроси, които са много над акъла и главата му!
    Спомнете си някои от оправданията и обясненията на Ципрас пред гърците онзи ден - че борбата им (само забележете манталитета и категориите, в които тези говорят и мислят - "терористи", "унижения", "гордост", "враг",...) БИЛА НЕРАВНОСОСТОЙНА, С МНОГО СИЛЕН ВРАГ!

    Човек наистина не знае да се смее ли или да плаче!

  90. 90 Профил на mr.lottalove.
    mr.lottalove.
    Рейтинг: 1152 Неутрално

    Големият въпрос , който си задават ВСИЧКИ източноевропейски държави от ЕС е, защо доходите на фалирала Гърция са ПО- ВИСОКИ от техните?

    Гърците продължават да обещават майка си и баща си, само и дума не отварят за редукция на доходите.

    Хем сме фалирали, хем сме богати- това е гръцката логика!

    В моя чуден свят всеки сън е толкова реален!
  91. 91 Профил на info111
    info111
    Рейтинг: 1316 Неутрално

    До коментар [#71] от "dreamer":

    "А още по-любопитен съм какво ще каже другаря Миков, който обяви, че подкрепя "не"-то на гръцките граждани. Продължава ли да подкрепя Ципрас, след като Ципрас всъщност направи това което искаха гласувалите с "да"?"

    МНого добра бледна точка и напомняне. Сега трябва някой да попита Михов знае ли, разбира ли точно за какво гласуваха гърците, ОХИ-то им, което той толкова о=хотно и прибързано подкрепи и адмирира, и какво подкрепи сега гръцкия парламент, и правителството на Ципрас и Сириза, за да се разбере каква мъгла е и в главата на нашите цоциалисти!

    А иначе по повод на напомнянето по-горе, че Ципрас е на път да задмине и СерГей сред европейските червенотиквеничета - ами така е, или както се казва - ВЕЧЕ ИМАМЕ УИНЪР

  92. 92 Профил на info111
    info111
    Рейтинг: 1316 Неутрално

    До коментар [#90] от "lotшalove":


    Да това е наистина големият въпрос, и ако има нешо хубаво в цеия този иначе абсурден и на моменти много срамен и унизителен за гърците резил, то това е че този много зктуален точно за България и българите, ключов проблем те всъщност го изкараха на дневен ред от сега нататък и Европа и европейските лидери не могат повече да го пренебрегват и игнорират!
    След помоща, поредната голяма помощ на гърците и то на фона на това, което демонстрираха ИДВА КАТЕГОРИЧНО РЕД НА БЪЛГАРИЯ И ВНИМАНИЕ КЪМ НЕЙНИТЕ И НА БЪЛГАРИТЕ МЪКИ И СТРАДАНИЯ, КОИТО ИЗСТРАДАХА ЧЛЕНСТВОТО СИ В ЕС, а не пяха и играха сиртаки на гърба на останалите!
    Това аз наричам истинско достойство и гордост, макар и на моменти дразнещи с търпението и стоицизма си...

  93. 93 Профил на Nikolai Tsekov
    Nikolai Tsekov
    Рейтинг: 419 Неутрално

    Отново ще станат кървави побоища и протести заради мръсотиите на Секси Алекси и Фалиракис - първо настроиха хората с референдум, а сега се отмятат - гърците няма да им простят този път! Сириза си отива от властта, съвсем скоро!

  94. 94 Профил на Never surrender
    Never surrender
    Рейтинг: 269 Неутрално

    [quote#28:"angevins"]И за какво беше тоя референдум и 2 седмици истерия, затворени банки и плюене по лошата Европа от която искаме нови 50 млр.[/quote]

    Именно затворените банки са ключа към салтоморталето, което направи Секси Алекси. ЕС знаят как се терминира комунизъм - спират парите и той сам си спихва.

    Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.
  95. 95 Профил на man_un
    man_un
    Рейтинг: 479 Весело

    До коментар [#82] от "info111":

    Последното ти изречение най-ми хареса.+++

  96. 96 Профил на Quo Vadis?
    Quo Vadis?
    Рейтинг: 1617 Весело

    До коментар [#34] от "PavelCZ":

    какво са 100 мил на фона на още 74 милиарда за невръщане

  97. 97 Профил на Never surrender
    Never surrender
    Рейтинг: 269 Неутрално

    [quote#44:"mitko11"]Момчета и момичета, не си правете илюзии. Гърците искат парите сега, веднага, и то за следващите 3 години.[/quote]

    Този документ е само чернова. Шойбле още не се е разходил по него с червения химикал.

    Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.
  98. 98 Профил на Nacho Libre
    Nacho Libre
    Рейтинг: 636 Неутрално

    До коментар [#70] от "Norman Granz":


    [quote#70:"Norman Granz"]Нали знаеш от кого се възхищава бай ви Ганю? [/quote]
    Знам,знам,но хубаво,че ме смисли.
    Аз и бай Таню знам от кое и от какво се възхищава,ама нейсе...
    Той обаче не е ,,пишкин-момче,,.
    Приятен обяд,барикадата !

    Homo ludens sum
  99. 99 Профил на dolna4erti4ka
    dolna4erti4ka
    Рейтинг: 1663 Неутрално

    комунизъмът е хубаво нещо ,ама нали някой трябва да работи все пак и всички трябва да ядат.А понякога и тези дето ядат точно те трябва да работят по малко.Само с митинги и червени знамена не става.

  100. 100 Профил на boflute1
    boflute1
    Рейтинг: 217 Неутрално

    До коментар [#79] от "niksan1":


    [quote#79:"niksan1"]А, сега да видим реакцията на " гордо обидените " 61% ! [/quote]
    Вчерашно изследване за СКАЙ:

    Another poll has shown that just over 60% of Greeks favour a new bailout programme; coincidentally, the same percentage that voted NO last week.

    Или шизофренията не е лимитирана до правителството, а всенародна, или аз не разбирам.





За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK