
© Associated Press
Прокурор от Черна гора, разследващ предполагаем опит за държавен преврат в деня на парламентарните избори миналия октомври, заяви в телевизионно предаване, че връзка със заговора имат руски държавни структури.
Думите му веднага бяха отхвърлени от говорителя на Кремъл като "абсурдни".
Досега от Подгорица твърдяха, че става дума за мрежа от руски и сръбски националисти, свързани с балкански структури на руските казаци, клуба от мотористи "Нощни вълци" и православни духовници, получаващи финансова помощ от руския предпремач Константин Малофеев, известен още като "православния олигарх".
В неделя специалният прокурор Миливое Катнич обаче каза, че със заговорниците е работил руски дипломат, което сочи към връзки на руската държава с плановете. Целта била на 16 октомври да се предизвика с насилие ситуация, в която властта да бъде завзета от проруски елементи в Черна гора и те да предотвратят влизането на страната в НАТО. Алиансът вече покани и властите в Подгорица приеха да се включат като нов член, но това ще стане след няколко месеца.
Дмитрий Песков, говорителят на руския президент, заяви, че твърденията на Кантич са абсурдни обвинения без никакво покритие, "защото ние не се месим във вътрешните работи на която и да е държава, включително на Черна гора".
Записът на предаването от неделната вечер още не е публикуван в интернет, но основи цитати вече има в черногорската преса. "Зад тези събития са стояли руски националистически структури, но вече знаем, че в тях са участвали и руски държавни органи", казва Катнич.
Той посочва и конкретно лице. "Това не е Едуард Широков (бел.ред. - както писаха местните медии, руски гражданин с това име, както и сънародникът му Владимир Попов се издирват от Интерпол), а Едуард Шишмаков, бивш заместник на военното аташе в Полша, който бе изгонен от страната за шпионаж в полза на Русия и обявен за персона нон града. Паспорт му е издаден от руските органи, той е служител на руската служба за сигурност."
За пръв път Катнич заявява, че руската държава има нещо общо с разследваните събития. Официално в Подгорица не са обяснявали каква е схемата, която са разкрили. Това би трябвало да стане до 15 април.
WARPANDA
Рейтинг: 264 ЛюбопитноA в България кога?
Pandamunion! http://www.examiner.com/list/russia-s-top-120-lies-about-ukraine4ort
Рейтинг: 1216 НеутралноПраво Куме в Очи!!!
cognitive
Рейтинг: 213 НеутралноАма моля ви се, това са долни инсинуации. Искаме доказателства - по възможност снимка на Путин и Лавров с превратаджийте и подписана от тях заповед
julesta
Рейтинг: 425 Неутралнотома томов - беленето
today
Рейтинг: 759 НеутралноЧе то си беше ясно още тогава.
Борбата с корупцията в България е като риболова по Discovery. Хващат ги, показват ги, и ги пускат!sashobal
Рейтинг: 624 НеутралноИ Черна гора ни задмина...,а имахме шансове,ако се бяхме отърсили от влиянието на азиатските грездеи
Никога повече комунисти и отрочетата им във властта!!!Willy Messerschmitt
Рейтинг: 1949 ЛюбопитноНе е възможно ...Расия никога не се меси във съмнителни неща!?Само в работите на други държави....и то настоятелно!!!!!
До истината се достига с познание! Не влизам в диалог с лумпени !И не храня руски тролове...dissident
Рейтинг: 726 ВеселоПредполагаем опит, но знаят кой е виновен.
Руската империя е имала много тесни връзки с Черна гора. Две сестри, черногорски принцеси, са били женени за руски князе от династията на Романови. В Черна гора е имало училища на издръжка на руският император и черногорци са най-голямите русофили на Балканите.
EU defender
Рейтинг: 1244 НеутралноКоето си е истина, истина си е. Болшевиките този път не успяха, обаче.
The best way to predict the future is to invent it.меншевик
Рейтинг: 317 НеутралноКремълските рашисти не се месят във вътрешните работи на нито една страна, само организират преврати с цел да променят външнополитичесикя курс на дадена страна . Дори сърбите тогава изпищяха на умряло и задържаха няколко руски граждани, та се наложи лично Фрадков да ходи да им спасява задника, за да не ги екстрадират в Черна гора.
Сокурсник Путина, экс-разведчик КГБ: Вы серьезно думаете, что Путин, делающий подтяжку лица, развяжет ядерную войну? У него от страха ботокс потечет****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
tsvetko_51
Рейтинг: 1635 НеутралноХа чадър де, па дали ще български или КГБ-стки, все тая.
Има такива хора, не мислят за собствената си безопасност, а после олеле-мале.
chicago514
Рейтинг: 2049 ВеселоНай вероятно и това ще бъде опревергано от чистата съвест на Путин - другаря Лавров.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Депутат 241
Рейтинг: 2918 ГневноГлей ти! И в Подгорица имало прокурори-соросоиди!!!
“Комунизмът е философия на провала, вяра в невежеството, евангелие на завистта.” сър Уинстън ЧърчилА у нас всичките са верни петоколонници!
extraCACA
Рейтинг: 1201 Любопитно"...балкански структури на руските казаци, клуба от мотористи "Нощни вълци" и православни духовници, получаващи финансова помощ от руския предпремач Константин Малофеев..."
я, и те ли си имат Гигински манастир?
citoplast
Рейтинг: 1164 Неутрално"защото ние не се месим във вътрешните работи на която и да е държава, включително на Черна гора"...
Имало едно време ссср...Ех, че долен лъжец е този!
EU defender
Рейтинг: 1244 Неутрално[quote#13:"chicago514"]Най вероятно и това ще бъде опревергано от чистата съвест на Путин - другаря Лавров.[/quote]
The best way to predict the future is to invent it.Песков вече го направи чевръсто. Целият зор е, че тия дни в авторитетни британски издания излезе официално информация, че русия е замесена в опита за преврат. Въпросът е бил обсъден и от Тилърсън и Борис Джонсън.
Алф
Рейтинг: 1398 Неутрално"защото ние не се месим във вътрешните работи на която и да е държава, включително на Черна гора"....
Ако още ме помниш, значи си от последното поколение, което си играеше на двора.Освен, ако не става дума за Грузия, Украйна, Крим си е наш ....
Депутат 241
Рейтинг: 2918 Неутрално[quote#8:"dissident"]Руската империя е имала много тесни връзки с Черна гора.[/quote]
“Комунизмът е философия на провала, вяра в невежеството, евангелие на завистта.” сър Уинстън ЧърчилИ Българската Православна църква е имала доста тесни връзки с Киевската и Московската, като доти им е назначавала митрополити като Григорий Цамблак напр. (щото москалите не са били патриаршия), но ние не предявяваме претенции към руските манастири, книжнината, утварите и земите им...
lynyrdS
Рейтинг: 443 НеутралноДържавен упадък...един преврат не могат вече...
... И сега всички ще имат едно наум ..
Али Ибн Абдул Обстул Бей
Рейтинг: 536 ВеселоОфициално в Подгорица не са обяснявали каква е схемата, която са разкрили. Това би трябвало да стане до 15 април.
No pain, no gain! GHA Discovery програма за лоялност: Платинено Ниво ; Шалом! ; https://i.imgur.com/LaeLkEr.jpg=================
И до там, този повече няма да го чуете, 15.04 ще има тишина.
penchoo
Рейтинг: 470 Неутрално[quote#8:"dissident"]В Черна гора е имало училища на издръжка на руският император и черногорци са най-голямите русофили на Балканите.[/quote]
Путинофилството е в състояние да унищожава всичко към което се докосне! Само българските "русофили" са с толкова промити мозъци, че се отричат от своята родина, от очевидните престъпления а кремълският режим, да плащаме до като свят светува въображаеми дългове към руснаците само и само да доказваме кучешка привързаност към поредният московски сатрап!
extraCACA
Рейтинг: 1201 Неутрално[quote#14:"меншевик"]Няма на света по-противна кочина...[/quote]
няма
май 2015
"...Иконата от Косиница беше поставена за поклонение в новоизградения параклис "Св. Силуан Атонски", където ще остане до 25 май. Отряд казаци, чийто съюз има за свой духовен старец игумена на Гигинския манастир архим. Евгений, е поставен за охраняване на иконата. Заедно с казаците в манастира дойде и архим. Филип Василцев, представител на Московския патриарх в София...."
https://dveri.bg/94r48
----------------
“Свято-Пантелеймоновская Софийская казачья станица в Болгарии, приняла в свой состав ещё двух казаков
10.01.2015 г.
В ноябре 2014 года, СКО “Свято-Пантелеймоновская Софийская казачья станица” в Болгарии, принимала в свой состав ещё двух казаков. Мероприятие проходило на территории Софийского Черногорского св. Козьмы и Демьяна монастыря.
Атаман станицы подъесаул Иван Иванович Автутов, потомственный казак родился и вырос в Болгарии, но чтя традиции и память предков, создал станичную организацию из потомственных казаков постоянно проживающих в Болгарии.
Казаки как на подбор. Спортсмены и предприниматели, чемпион Болгарии по рукопашному бою зам атамана Константин Пасков подъесаул, Главный тренер сборной Болгарии по Кикбоксингу сотник, президент федерации Бодибилдинга. Духовный наставник отец Евгений, настоятель монастыря. Так же стоить отметить удивительную судьбу иеромонаха отца Никанора, который не так давно был одним из ведущих финансовых специалистов на Уол – Стрит в Англии. Обеспеченный, преуспевающий бизнесмен и финансовый эксперт, оставил светскую жизнь и уехал в 200 летний монастырь в Болгарию.
По приглашению Атамана Автутова И.И. и предстоятеля РПЦ в Болгарии архимандрита Филипа приезжал зам. Атамана СКВРиЗ по работе с Восточной Европой В.Н. Игнатов. Он вручил грамоты и награды “29 лет СКВРиЗ” от имени Верховного Атамана В.П.Водолацкого”."
marks_nazi
Рейтинг: 213 НеутралноОставка на парламента в България!#!!разследване на ДПС БСП АТАКА И ДР.СМЕШНИЦИ И ПАРТИЙКИ!!! СТИГА ГАЗПРОМ И КГБ ДА УПРАВЛЯВАТ!!!#
Долу рушистите и фашиститеhistorama
Рейтинг: 3626 Неутрално[quote#8:"dissident"]В Черна гора е имало училища на издръжка на руският император и черногорци са най-голямите русофили на Балканите. [/quote]
и сигурно това щеше да е логично обяснение за преврата, ако беше успял?
Десен екстремист
Рейтинг: 992 Неутрално"защото ние не се месим във вътрешните работи на която и да е държава, включително на Черна гора".
"Много съм във час! Осем години праим бюджети."- ББ ;)Хаха, ако имаха обща граница, щяха да влязат танкисти- курортисти. Мамка им...
джендър NATO generals
Рейтинг: 946 ВеселоАми това си е Казус белли! Какво чакате? Страна от НАТО, Русия се намесва по недАпусьтим начинь
Само от 2009 - 2012-та са "инвестирани" 8 милиарда евро във ВЕИ тролово производство на токСАЩ зад вас, абявявайте вАйна бе!
Ако помните, поводът за 1-та Световна война пак беше съвсем близо до Църна Гора-в Босна, където бе упит престоланаследник на Австро-унгария! Имате повод, обявявайте война!
г-н Думанов
Рейтинг: 1275 Неутрално"Дмитрий Песков, говорителят на руския президент, заяви, че твърденията на Кантич са абсурдни обвинения без никакво покритие, "защото ние не се месим във вътрешните работи на която и да е държава, включително на Черна гора"."
CONTADOR GRATUITO!----------------
От което следва изводът, че Русия е спряла да възприема Украйна, България, Грузия или Армения за държави, а периферни устройства.
ahasver
Рейтинг: 1589 НеутралноДо коментар [#20] от "Депутат 241.":Киприан е първият московски и всеруски патриарх. Произхожда от българския болярски род Цамблак.
marks_nazi
Рейтинг: 213 НеутралноДо коментар [#30] от "ahasver":
)
Долу рушистите и фашиститеБраво!!точно в 10!
tribiri
Рейтинг: 880 НеутралноИзлагат се руснаците! Като американците в Турция. А едно време какви преврати правеха!
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!Свинчуга
Рейтинг: 1534 Неутрално#RUSSIADENIES
Обичам да грухтя и плюскам.bolivar
Рейтинг: 213 Весело[quote#22:"Али Ибн Абдул Обстул Бей"]И до там, този повече няма да го чуете, 15.04 ще има тишина. [/quote]
ЩЕ - любимата фраза на всички червени мурзилки.
Николай Колев
Рейтинг: 1971 НеутралноЧерногорците и те май плачат за любезни зелени човечета-отпускари.
* ПКП-Прекрасна Кърджалийска Принцеса. Политкоректна формулировка на думи на министър председателя за председателя на Народното събраниеliubo...otdale4
Рейтинг: 367 ВеселоКолхозниците поредния път се провалиха.
Радвам се !!!
г-н Думанов
Рейтинг: 1275 Неутрално[quote#30:"ahasver"]Произхожда от българския болярски род Цамблак. [/quote]
CONTADOR GRATUITO!Всъщност става дума за духовно, а не кръвно родство с Григорий Цамблак. Киприан е и духовен брат на Св. патриарх Евтимий. Григорий Цамблак отправя и една забележка към руската църква в житието на Киприан, която често се игнорира: "Нашето отечество го роди, а Вам Бог го дари...".
lz2
Рейтинг: 2474 НеутралноСамо у нас си мълчим за противодържавната дейност на руските служби, че и президента иска да им се отменят санкциите!
ПравописА е поле за изява на неграмотните!Gouverneur général
Рейтинг: 932 Весело[quote#14:"меншевик"]Константин Малофеев[/quote]
1945 г. започна ЗЛАТЕН ВЕК за ЧЕРВЕНАТА МАФИЯСвинаря на Путин с най големите свинеферми на Русия и приятел с Гоче Гергов свинаря на Курнелия
Роси
Рейтинг: 7583 НеутралноНашата прокуратура какво се помайва. Тука сигурно има и по големи доказателства.
Алф
Рейтинг: 1398 НеутралноДо коментар [#24] от "extraCACA":
Ако още ме помниш, значи си от последното поколение, което си играеше на двора.Какъв ужас.
extraCACA
Рейтинг: 1201 ВеселоДо коментар [#41] от "Алф":
-za-vrazkite-im-s-kraga-peevski-ktb-news211314.htm l
new.sliven.net/res/news/173968/^20829B5CDD2F71B643 4FA6E9CEE06FE9DBBDF2CD668FA298FC^pimgpsh_fullsize_ distr.jpg
манастирът на властта
"...Предпочитанията на властта към този манастир започват още от първото правителство на Бойко Борисов: „Правите ли нещо за Началника, никога няма да се свидите“ – стенограмата на заседанието на правителството на 8 декември 2010..."
"...Аз с него съм се виждал, и то нееднократно, защото сме го молили и той е ставал спонсор и на волейбола, и на мотокроса, и на "Ботев" - Пловдив, и за куп други неща, включително и за Гигинския манастир съм го молил за финансова подкрепа", допълни лидерът на ГЕРБ..."
https://clubz.bg/19815-manastiryt_na_vlastta
http://www.mediapool.bg/lyutvi-mestan-napadna-gerb
http://www.bg-patriarshia.bg/image.php?src=http://
Schopenberg
Рейтинг: 624 НеутралноКой, ако не Русия?.
Navigare Necesse EstКъде, ако не в несигурната европейска периферия.
Алф
Рейтинг: 1398 НеутралноДо коментар [#42] от "extraCACA":
Ако още ме помниш, значи си от последното поколение, което си играеше на двора.Четох за интересната история на мястото и си намислих да закарам фамилията там лятото. Ама след като прочетох какво става - да е просто....
extraCACA
Рейтинг: 1201 ВеселоДо коментар [#44] от "Алф":
списъка с дарителите им беше особено интересен, но след инцидента с Цв. Василев набързо го свалиха
oziris
Рейтинг: 1403 НеутралноРусия не се меси, тя "освобождава". Нищо че никой не ги кани или иска да бъде "освободен", те се натискат. После току виж ти врътнат едно референдумче под дулата на калашников и всичко е "доброволно".
Росен Радославов
Рейтинг: 1699 НеутралноДо коментар [#8] от "dissident":
в двубоя между Цветната телевизия и Черно-белия хладилник... печели винаги...хладилника...сеш'се...ХЛАДИЛНИКА! o_sando[quote#8:"dissident"]. Две сестри, черногорски принцеси, са били женени за руски князе от династията на Романови[/quote]
Които обаче са изклани от болшевиките.
Та сега прошка няма вече Деси.
Смърт на фашизма...руски.
penetrating
Рейтинг: 5327 НеутралноРусия единствена се "съмнява" че е участвала в преврата, тя даже не се съмнява...
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbertмики маус
Рейтинг: 1046 НеутралноНяма какво да се лъжем - големите играчи затова са големи - пишат правилата и правят това, което отговаря на интересите им.
Руснаците си взеха Крим и се опитват да пробият на запад, Франция и компания сринаха Либия, а пък САЩ сипаха захар в едни епруветки и избомбиха Ирак най-демократично. Китай пък налива бетон в морето и строи острови.
Лошо е, че се случва, още по-лошо е, че си затваряме очите за едни неща, а сочим с пръст други. Принципност и ценности, явно.