Полицията в Испания откри 120 газови бутилки, предназначени за атентати

Полицията в Испания откри 120 газови бутилки, предназначени за атентати

© Sergio Perez, Reuters



Полицията в Испания откри 120 газови бутилки в къща, намираща се на около 400 км от Барселона. Според властите те са били предназначени за подготовката на един или няколко атентата, съобщава "Франс прес".


От полицията не уточняват къде точно се намира къщата, но информацията е, че е на 200 км югозападно от Алканар. Именно в този град е била разположена групата, която е извършила атентата в Барселона. Малко след терористичната атака избухна експлозия в къща в Алканар, като се разбра, че в нея е имало членове на джихадиската клетка.


"Това е мястото, където са приготвяли експлозиви за извършването на един или няколко атентата в Барселона", заяви директорът на каталунската полиция Хосеп Луис Траперо на извънредна пресконференция.




По-рано през деня беше съобщено, че атентаторите били готови да направят три атаки с експлозиви в Барселона. Една от целите им била известната катедрала "Саграда Фамилия".


"Ислямска държава" пое отговорност за атаката в Барселона.


Всичко, което трябва да знаете за:

Ключови думи към статията:

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK