
© Николай Дойчинов
Председателят на Европейския парламент Антонио Таяни заяви, че на италианските парламентарни избори на 4 март ще се яви като кандидат за премиер на партията на Силвио Берлускони "Напред, Италия", съобщава БТА. 81-годишният Берлускони четири пъти беше премиер на Италия, но му е забранено да заема публични постове до 2019 г. заради осъдителна присъда от 2013 г. за данъчни измами.
Във вторник той обяви, че Таяни, един от съучредителите на "Напред, Италия" през 1994 г., е неговият предпочитан кандидат за премиер на парламентарните избори, но уточни, че председателят на ЕП все още не е приел предложението му. Таяни реагира в Туитър, изразявайки благодарност към Берлускони за "неговия жест на голямо уважение".
"Казах му, че съм готов да служа на Италия", допълни председателят на ЕП в публикацията си в социалната мрежа.
Снощи след участие в токшоу по един от телевизионните си канали Берлускони изрази задоволство от решението на съпартиеца си.
"Знам, че е срамота да отнемам Таяни от Европа, но това е в интерес на Италия", каза Берлускони.
tall_ship
Рейтинг: 337 НеутралноПрез средните векове е имало властващи династии, в нашето съвремие една група управляващи бюрократи си менят местата на високоплатени постове на върха на стълбата (по Смирненски) с тази разлика, че сега народите си ги избират - мазохизъм ли се наричаше.....?
FILII MARIS SUMUSselqnin
Рейтинг: 1510 НеутралноУспех на Таяни!
Дано успее да избута смешният и безумен Берлускони и да вкара малко разум в политиката в Италия!
baba_zozolana
Рейтинг: 1107 ЛюбопитноДо коментар [#1] от "tall_ship":
I used to walk into a room full of people and wonder if they liked me... Now I look around and wonder if I like them.Имало ли е период в историята, в който да не е било така?
Когато президентът Джими Картър – както се говори, по инструкции от Дейвид Рокфелер – назначава банкера Пол Волкър за шеф на могъщата централна банка на Америка – Федералния резерв, много хора повдигат вежди. Волкър е основател на Трилатералната комисия и почетен председател на потайния Съвет за външни отношения, както и дълговременен член на Билдербергите. Той е заменен като ръководител на Федералния резерв по време на администрацията на Рейгън от Алън Грийнспен, също член на Трилатералната комисия, на Съвета за външни отношения и на Билдербергите. През 2006 г. президентът Джордж У. Буш заменя Грийнспен с Бен Бераке, присъстващ на срещите на Билдербергите, а през 2014 г. неговото място заема Джанет Йелен – протеже на Грийнспен и член на Съвета за външни отношения. С толкова много подобни връзки между корпоративния свят и държавната служба не е чудно, че Трилатералната комисия е наречена "Правителство в сянка" на Запада. Много изследователи разглеждат тази организация като съвременно въплъщение на централното командване и контрол. През последните десет дни на поста си президентът Барак Обама назначава единадесет от членовете на Трилатералната комисия на ключови постове в своята администрация. Дейвид Рокфелер е основният съветник по външната политика на Обама. Тъй като в официалния списък на членовете на Комисията само 87 са от САЩ, това означава, че Обама е назначил повече от 12% от членовете на Комисията на топ постове в правителството. В действителност от времето на администрацията на Картър и преди втория мандат на Обама всички американски президенти и вицепрезиденти – с изключение на Обама и Джо Байдън – заедно с шест от последните осем президента на Световната банка и повече от половината от всички американски държавни секретари и три четвърти от секретарите по отбраната са членове на Трилатералната комисия. Тази ситуация е била наречена "неправомерно влияние", тъй като членовете на Комисията в администрацията на Обама контролират някои от най-важните сфери на САЩ: финансови и икономически кризи, национална сигурност и външна политика.
elevation04
Рейтинг: 638 ВеселоТова е шанс за Италия.....