
© Associated Press
САЩ наложиха санкции на две технологични компании - едната в Китай, другата в Русия, за оказване на подкрепа на севернокорейските ядрени и ракетни програми, предаде БТА като цитира световните агенции.
Американското финансово министерство заяви, че новите санкции засягат установената в Китай "Янбян силвърстар нетуърк технолъджи" и нейната сестринска компания "Воласис силвър стар", чието седалище е в Русия. Санкции са наложени и на севернокорейския гражданин Джон Сон-хуа, главен изпълнителен директор на базираната в Китай фирма.
Според американското финансово министерство "Янбян силвърстар нетуърк технолъджи" е свързана с отдела на севернокорейската управляваща партия, отговарящ за програмите за балистични ракети на Пхенян.
Наказателните мерки включват замразяване на активи, притежавани от санкционираните лица в САЩ, и забрана за извършване на финансови операции с тяхно участие
penetrating
Рейтинг: 6072 НеутралноПробойните се запушват :)
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbertdejmos
Рейтинг: 2534 НеутралноЗамразяване на активи на Китай !? Май ако Китах направят това със замразяването за Американски фирми ..... нещата ще излязат от контрол . Проблемът не е дребната държавица Северна Корея ...., а по други истории !
niksan1
Рейтинг: 1928 Неутрално
Без ДС - ченгета! Лустрация!Това е добре, но ще се изпълня с търпение за генералните санкции през ноември . Искам да се НАСЛАЖДАВАМ на агонията на рублата и на кремълските бандюги !
Който не е съгласен с мен, нека ме попита за тази ми позиция и ще му отговоря .
Vorknkx
Рейтинг: 766 ВеселоТц тц тц, пък уж Тръмп и Ким бяха първи дружки... сърцето ми се къса.
citoplast
Рейтинг: 1185 ВеселоМи защо не го правят бе каскет? А? Видя ли как ZТЕ спря работа само от две думи казани в САЩ? Имало едно време ссср...
selqnin
Рейтинг: 1663 НеутралноИ правилно!!!!
Москвичите разбират само от удар в носа....
balgariez
Рейтинг: 318 Весело"Янбян силвърстар нетуърк технолъджи"
Китайска компания, пък се нарекла с име на английски...?! Конфуций се върти в гроба, Мао също
😈😂
disclosure
Рейтинг: 527 НеутралноТия пак плашат гаргите. Не се ли усещат, че са станали вече за посмешище.
ИМАМ ВРЕМЕ ДА ОТГОВАРЯМ НА ИДИОТА С КОТЕШКАТА ГЛАВАEU defender
Рейтинг: 1041 НеутралноДо коментар [#2] от "dejmos":
The best way to predict the future is to invent it.И какво по-точно ще стане? Китай е изключително зависим от САЩ. Юана е вързан към долара. Истината е че китайците са американски подлоги.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Hawaii
Рейтинг: 4518 НеутралноТова ли ви е новата ОПОРКА за тиражиране.
В безсилието си, това ли ви спуснаха от пасольството
Гууулемият смех тепърва предстои ТАВАРИШЧИ
Гуууулемият смех ще го смеете след НОЕМВРИ
Това да се чува !
Това да се чува !
balgariez
Рейтинг: 318 Весело"Янбян Мечо Пух нетуърк технолъджи"
😈😂
tacheaux
Рейтинг: 4037 НеутралноОт публикацията се разбира , че американското финансово министерство налага тези санкции, а то е подчинено на президента Тръмп.
Следователно Тръмп налага санкциите , а не друг държавен орган като Конгрес или Сенат. Това става малко след второто "любовно" писмо на Ким до Тръмп и добрите думи , които Тръмп произнесе по отношение на Ким.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
tsvetko_51
Рейтинг: 2006 НеутралноМоже да се утешат с лафове като:
"Живота прължава"
"Продължаваме напред" и "Да живее БРИКС".
Разбирам колко е тежко да видиш колко лесно САЩ могат да влияят на света и уж такива световни сили като Китай и Русия, но действителността е такава.
quatro_4x3
Рейтинг: 1886 ВеселоХубаво е , че се смеете, но защо през сълзи??? Повече ви се плаче или повече ви се смее? Много ви е фалшив смеха, ушанка! Нямам такъв дворец, не е кичозен и мебелите в него са красиви!!!
Hella Good
Рейтинг: 963 ВеселоЯ да повторим умнокрасивите мантри - Тръмп е слуга на Путин и Фатким го води за носа. А, да, и тия санкции всъщност са ИНЕРЦИЯ от Обама въпреки Тръмп който е вързан в мазата на прокуратурата от всемогъщия Мълър и плаче за милост докато Сторми го настъпва с токчета по малките пръсти
Facing WorldsEU defender
Рейтинг: 1041 НеутралноДо коментар [#15] от "Иво":
The best way to predict the future is to invent it.Знам, че ти е мъчно но това е истината. САЩ е най-големия клиент на Китай. Свикни с идеята, че при капитализма клиента кара влака. Избий си социалистическите идеи от главата, полезно е.
Deaddark
Рейтинг: 2955 НеутралноУдри бате Дони! Рейгън 2.
foxa5
Рейтинг: 578 НеутралноБой по мордата, само от това разбират.
Waters
Рейтинг: 239 НеутралноТръмп знае ли?
Иво
Рейтинг: 4723 ВеселоДо коментар [#19] от "EU defender":
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36По скоро теб те боли от истината, а тя е, че от цялата търговия на Китай с останалия свят само 20% е със САЩ, останалите 80% са с нас в ЕС, с Япония, Южна Корея, Сингапур, Австралия, Латинска Америка, Африка и т.н
Истината е още, че най-големия търговски партньор на Германия, Япония, Южна Корея, Австралия, Бразилия, и още десетки държави по света е Китай. За ЕС вторият най-голям търговски партньор е Китай. За повече подробности виж тук:
https://atlas.media.mit.edu/en/profile/country/chn/
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
dfjftriktrcdt
Рейтинг: 1546 НеутралноКитай е най-големият краец на американски технологии и интелектуална собственост,и такива като И-Во е им е върл фен !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! shlshlshlshl
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
niksan1
Рейтинг: 1928 Неутрално[quote#17:"quatro_4x3"][/quote]
Без ДС - ченгета! Лустрация!" Той се смее, но сърцето му ридае "
( Кралят на палячите )
dfjftriktrcdt
Рейтинг: 1546 НеутралноА първият търговски партньор кой е на ЕС????САЩ !!!!!!!!!Умишлено го пропускаш,и адвокатстваш на комунистически Китай,който краде технологии и интелектуална собственост от САЩ!!!!!!!!!!!!! shlshlshlshl
dfjftriktrcdt
Рейтинг: 1546 НеутралноПри Тръмп номерата на Китай и Русия не минават.Трябва вече да свикват ,че в Белия Дом не е мекушавия Обама!!!!!!!!!!!! shlshlshlshl
EU defender
Рейтинг: 1041 НеутралноДо коментар [#23] от "Иво":
The best way to predict the future is to invent it.Комунде, ти имаш ли си на идея какво ще стане с любимия ти Китай, ако САЩ спре да купува от тях? Китайската икономика е силно експортно ориентирана. Ако няма износ тия ще изпукат от глад.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
dr_al_hussaini
Рейтинг: 273 ЛюбопитноДо коментар [#29] от "Against China":
Па може - краде :) Технологичната война, разузнаване, кражби и т.н. да не са от вчера ? И въпреки, че донякъде си прав, трябва да знаеш, че китайската наука вече не се нуждае от каквито и да е чужди вкл. американски технологии...Покажи ми един елемент, дори един микрочип, оптическа или радиотелефонна технология, вградена в най-добрия смартфон на пазара в момента ( Huawei P20 Pro), която да е изобретена, патентована или произведена в САЩ ?
Pontif New Dnevnik SUCK
Рейтинг: 2007 НеутралноНе очаквай нищо съществено докато президент Портокал е в Белия Дом. Ще санкционират някоя компания, в държави като Китай и Русия където всичко е санкционирано от Партията, това няма значение. Тази компания ще я държат за парлама. Всички започват да си работят под името на друга компания. Пари има. Нищо не е станало.
Ще санкционират няколко човека. Също не е проблем. Те и без това са назначени милиардери. Едни ще паднат, друг ще ги смени и толкоз, какво тук значи някаква си личност. ;) Надеждите че олигарските ще се надигнат и ще сменят Путин или Зи ... няма да стане. Колкото Пенчо Кубадински или баба Цола можеха да сменят бай ти Тодар.
Тръмп не иска да ги санкционира. И дори ако искаше не знае как. Добре че Конгреса и Сената се опитват да направят нещо но нищо не е системно или координирано с Европа. Това е пълен майтап и срам за САЩ.
Обама беше събрал тийм от експерти по финанси, икономика и валутни операции които анализираха и дизайнваха санкциите. За това се иска акъл и политическа воля. На Тръмп му липсват и двете.
Добре е поне че Британците най-после се събудиха за Русия и ЕС донякъде се поизплашиха от лавината от кретени които Путин поддържа. Но не очаквай Германи да направи каквото и да срещу Путин, нито САЩ. Това е само козметика!
Ще трябва да се смени ръководството и в САЩ и в Германия че да има нещо смислено. California Über Alles
Willy Messerschmitt
Рейтинг: 2812 ЛюбопитноКакто всички виждаме Китай търси споразумение със САЩ .....и преговори за стоките обложени с мита!А форумните колхозници нека скачат!Всички тези забравят че Китай си гледа само интереса...............
До истината се достига с познание! Не влизам в диалог с лумпени !И не храня руски тролове...EU defender
Рейтинг: 1041 НеутралноДо коментар [#32] от "dr_al_hussaini":
The best way to predict the future is to invent it.Този безаналогов самальот няма нужда от санкции. И без това никой не го купува.
Иво
Рейтинг: 4723 ВеселоКомунде, имаш ли предства каква глупост си написал!? Как си въобразяваш всички американски потребители и компании ей така изведнъж да спрат да купуват китайски стоки и продукти!? Става въпрос за за един от най-големите търговски партньори на САЩ (в топ 3 поне). Имаш ли представа след като Тръмпи Мошеника наложи мита на стотици китайски стоки с колко процента спадна вноса на китайски стоки и продукти за САЩ!?
Китайската икономика не е толкова много експортно ориентирана, в нея голям процент играе сектора на услугите и вътрешното потребление. Ето ти нещо и по тази тема:
https://www.reuters.com/article/us-china-economy-pmi-caixin/chinas-service-sector-grows-at-fastest-pace-in-nearly-six-years-in-january-caixin-pmi-idUSKBN1FP04V "Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
Димитър Димитров
Рейтинг: 919 ВеселоАко го направят,за нола време се връщат към славното минало на изостанала аграрна държава.Понал,самаварчик???
Pontif New Dnevnik SUCK
Рейтинг: 2007 Неутрално[quote#14:"tacheaux"][/quote]
California Über AllesНе си прав! Американското Финансово министерство налага санкциите защото това му е работата. Санкциите са се отнасят за финансови мерки. Не може министерството на Образованието или на Здравето да ги наложи тези санкции.
А санкциите се налагат със закон. ЗАКОН, който е гласуван в Конгреса и Сената. Според този закон, Изпълнителната власт - Президентската администрация е задължена да подготви пакет от санкции и да се отчита на Сената всеки 6 месеца. Тръмп само изпълнява закона който му набиха на главата Законодателите. Когато трябваше да го подпише скача като ощипана ученичка и дори не пожела да го подпише пред камерите а се изхлузи като крадец през страничната врата за да го подпише сам в кабинета си.
До момента всички санкции срещи Русия идват със закъснение от поне 2 месеца и са само козметични.
Не ги бъркай със митата срещу Китай. Китайската афера си е на Тръмп. Аз не мисля че я провежда много умно. Трябваше да привлече ЕС първо, но това е друг въпрос. Прави нещо. Умно или не ... това трябва да му се признае.
За Русия обаче ..... нищо не прави!
Иво
Рейтинг: 4723 ЛюбопитноДо коментар [#35] от "Willy Messerschmitt":
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Точно обратното е, САЩ търсят споразумение с китайците тази седмица хора от администрацията на Тръмпи са ги поканили отново за подновяване на търговските преговори между двете страни:
https://www.reuters.com/article/us-usa-trade-china/u-s-invites-china-to-trade-talks-as-tariffs-loom-white-house-adviser-idUSKCN1LS2YU
И рано или късно (по вероятно рано) за огромно съжаление на форумните синофоби ще се подпише общо приемливо за двете страни споразумение, което ще сложи край на тази търговска война между двете най-големи икономики в света. ;-)
dfjftriktrcdt
Рейтинг: 1546 НеутралноНе пиши неща ,които не са ти ясни.Ти кражба знаеш ли какво е????Никой не признава кражбите на ъехнологии и интелектуална собственост!!!!!!!!Чети и се ограмоти!!!!!!!!!! shlshlshlshl
EU defender
Рейтинг: 1041 НеутралноДо коментар [#37] от "Иво":
The best way to predict the future is to invent it.Глупости. Вътрешното потребление е отчайващо ниско в Китай - за 2016 е по-малко от 40% от БВП. Като държава от третия свят.
А най-смешното е, че през 60-те този дял е бил над 70%.
https://www.ceicdata.com/en/indicator/china/private-consumption--of-nominal-gdp
Hella Good
Рейтинг: 963 ВеселоДо коментар [#39] от "Pontif New Dnevnik SUCK":
Facing Worlds"За Русия обаче ..... нищо не прави!"
Напротив, санкциите си вървят а с държането си Сенсей Доналд отнема най-силния аргумент на кремъл - че шефа у Белата Къща е пещерен русофоб и утре е 22ри юни. Ти що мислиш че най-яростните атаки срещу него идват точно от прикрити като 'обективни' ама реално комунделски аутлети? Ми щото на самите кремляни им е ясно това ама нищо не могат да сделат освен да бичат отчаяно как Тръмп е 'техен' с надежда да го дискредитират ама тоя номер вече е ясен и само най-надъханите умнокрасивци лапат стръвно тая гола кука :)
dfjftriktrcdt
Рейтинг: 1546 НеутралноКитайофила И-ВО няма понятие от икономика,и пише неща които не му са ясни.Китай наистина има ниско вътрешно потребление,и за това умишлено девалвират китайския йоан,за да дадат тласък на износа!Грам понятие си няма.Даже копира линкове които не разбира!Върл фен е на китайските комунисти,които крадат технологии и интелектуална собственост от САЩ! shlshlshlshl
Pontif New Dnevnik SUCK
Рейтинг: 2007 НеутралноДа бе, адски сложна конспирация, нали.
Америка никога не е имала тазъв мухльо за президент. Пред цял свят, стоеше и трепереше до Путин и се обърна срещу Американските разузнавателни служби и ФБР. В Сирия се обърна срещу Пентагона и остави всичко на Руснаците, вместо да вкара по-сериозен контингент. Прочети един анализ поне. Стига си сърбал тая претоплена чорба дето ви сервират от Фокс Нюз. California Über Alles
меншевик
Рейтинг: 346 НеутралноДо коментар [#34] от "Pontif New Dnevnik SUCK":
Сокурсник Путина, экс-разведчик КГБ: Вы серьезно думаете, что Путин, делающий подтяжку лица, развяжет ядерную войну? У него от страха ботокс потечетИнтересно по отношение на русия ще бъде кои опции ще избере оранжевата администрация по случая Скрипал. Доколкото разбрах тези санкции са по някакъв стар закон за санкциониране на незаконно използване на химически оръжия. Първият пакет вече бе наложен, а втория - през ноември. Този втори пакет включвал четири от шест възможни мерки. Но особено едната от тях - изключване от доларовата система на няколко топ руски банки е извънредно мощна и ако бъде употребена, рублата отиде на 90-100 за долар. Проблемът за бай дръмби е че задължително трябва да ги наложи, защото такъв е законът, но възможността за избор на по-слаба комбинация от мерки е негов прерогатив.
Колкото до случая с Китай - това е просто един знак на САЩ към Китай и Русия, че САЩ са наясно кой помага на Фат Ким с ракетно ядрената му програма. Нищо особено засега.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
EU defender
Рейтинг: 1041 НеутралноДо коментар [#44] от "Against China":
The best way to predict the future is to invent it.Китай е огромен балон, който се поддържа от износа за САЩ и ЕС. Спечелените пари комунистите крадат и изнасят, за да си купуват къщи в Калифорния. САЩ и ЕС можем без Китай, държави фабрики колкото щеш. Китай обаче не може без нас. И затова трябва да бъде мачкан.
Димитър Димитров
Рейтинг: 919 Любопитно[quote#23:"Иво"]До коментар [#19] от "EU defender":По скоро теб те боли от истината, а тя е, че от цялата търговия на Китай с останалия свят само 20% е със САЩ, останалите 80% са с нас в ЕС, с Япония, Южна Корея, Сингапур, Австралия, Латинска Америка, Африка и т.нИстината е още, че най-големия търговски партньор на Германия, Япония, Южна Корея, Австралия, Бразилия, и още десетки държави по света е Китай. За ЕС вторият най-голям търговски партньор е Китай.
Така е,така е каскет.Само дето това с което търгувая Китай е на 90% произведено по американски технологии и с американски патент.Светна ли ти сега,ве пионерче???
Ае смятай сега процентите наново.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Hella Good
Рейтинг: 963 ВеселоДо коментар [#45] от "Pontif New Dnevnik SUCK":
Facing Worlds"Прочети един анализ поне. Стига си сърбал тая претоплена чорба дето ви сервират от Фокс Нюз"
Тая глупост за фокс не се ли усещате колко сте нелепи като я дрънкате? Все едно аз да ти кажа че си бедняк :)
А претоплени чорби маскирани като 'анализи' очевидно четеш ти щом ги препоръчваш. Пробвай малко критично самостоятелно мислене, не би трябвало съвсем да си го забравил
Norman Granz
Рейтинг: 2514 НеутралноДо коментар [#12] от "Hawaii":
НЯМАМ ВРЕМЕ ДА ОТГОВАРЯМ НА ВСЕКИ ИДИОТ."Това ли ви е новата ОПОРКА за тиражиране."
Не, това им е СТАРАТА опорка. Вариант на "Путин ще си го премести в ... някой от крачолите."
Или на твоя пример, дето онзи си повтарял: НИЩО МИ НЯМА, НИЩО МИ НЯМА!
Пък хората си викали: На тоя май му има нещо...
😆😆😆😆😎
Иво
Рейтинг: 4723 ВеселоДо коментар [#42] от "EU defender":
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Глупостите и лъжите ги пишеш ти. Процента от сектора на услугите в Китай като част от общия БВП е повече от 40% (както ти излъга по горе). В действителност е 53.9%
https://www.scmp.com/news/china/economy/article/2132061/chinas-service-sector-grows-fastest-pace-nearly-six-years-survey
Иво
Рейтинг: 4723 ВеселоДо коментар [#49] от "Димитър Димитров":
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Вижте каскет, относно тази лъжлива опорка за патентите ви препоръчвам да прочетете тази статия:
https://phys.org/news/2018-03-china-patent-filer-years.html
EU defender
Рейтинг: 1041 НеутралноДо коментар [#53] от "Иво":
The best way to predict the future is to invent it.Ти си доста т... парче. Едното е вътрешно потребление като дял от БВП. Другото е дял на услугите от БВП.
Иво
Рейтинг: 4723 ВеселоДо коментар [#55] от "EU defender":
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Хахахаа... по скоро ти си такова парче, ето ти данни за сектора на услугите в повечето държави по света за 2015 г. включително за Китай, та според тях процента за сектора на услугите за Китай е 52.9%. За миналата година е вече 53.9% както показах по горе, чети и се ограмотявай:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_sector_composition #Nominal_GDP_sector_composition
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
EU defender
Рейтинг: 1041 НеутралноДо коментар [#56] от "Иво":
The best way to predict the future is to invent it.Ти твърдиш, че вътрешното потребление растяло с огромни темпове. Аз те оборих. С факти. Не спори с мен за икономика, комунистче.
Иво
Рейтинг: 4723 ЛюбопитноДо коментар [#55] от "EU defender":
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36А, в следващите няколко години този процент ще продължи да се увеличава:
https://www.reuters.com/article/us-china-economy-services-idUSKBN19C1IB
EU defender
Рейтинг: 1041 НеутралноДо коментар [#59] от "Иво":
The best way to predict the future is to invent it.Това че сектора на услугите расте е така, защото тръгва от много ниска база. Както казах, държава от третия свят.
Иво
Рейтинг: 4723 ЛюбопитноХахааа... всъщност е точно обратното. :-D Аз в няколко коментара по горе опровергах с факти и официална статистика, която показва, че ти лъжеш по този въпрос за вътрешното потребление и сектора на услугите в Китай! Не спори с мен за икономика, комунистче. ;-)
До коментар [#60] от "EU defender":
Ще ти се Китай да е страна от третия свят... обаче действителността е съвсем различна на твоите синофобски желания и фантазии. В действителност Китай е търговска сила номер едно в света, втора икономика в света, с доста добре развита инфраструктура (транспортна, телекомуникационна и т.н.), както и образование и технологичен сектор, в някои отношения даже по добре и от някои европейски държави членки на ЕС. Във военно отношение са трета по сила държава. Та, така.... "Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
dejmos
Рейтинг: 2534 НеутралноДо коментар [#26] от "Against China":
САЩ се връщат в друга ера . Това е тяхно суверенно право. Това е ДОБРО и за ЕС . Трябва да се разбре какво сме ?? Няма такова дървено желязо ЕВРО АТЛАНТИЦИ. Които е със САЩ ...да поема . Които е за глобален ЕС върви в друга посока !!!
Това не са мои мисли а на Жан-Клод Юнкер :
Европейския съюз да стане „глобален играч” и последователно да отстоява своите интереси на международната арена. И като първа крачка той предлага да се снижи зависимостта на Европа от американските финансови пазари и долари. Според него еврото трябва да укрепи своите позиции в качеството на световна валута и „инструмент на европейския суверенитет”. Еврото трябва да укрепи своите позиции като световна валута и „инструмент за европейския суверенитет”. Това, че Европа купува 90% от своя петролен и газов внос в долари е „абсолютно безсмислено”, отбеляза Юнкер. Той призова да се убедят страните, доставящи ресурси, да търгуват в евро, а също така да изменят това обстоятелство, че повечето самолетни полети се плащат с долари.
Това е положението ....Русия ,Китай ,ЕС.... и тн
dfjftriktrcdt
Рейтинг: 1546 НеутралноБла,бла,бла...празни приказки.ЕС няма единна външна и вътрешна политика,армия т.н.Турция и Русия също искат да търгуват със своите хартийки и да заменят долара,но реалностите са различни! shlshlshlshl
Роси
Рейтинг: 8459 НеутралноИ това след като Тръмп получи мило и трогателно писмо от Ким?