След Брекзит Великобритания ще отдава приоритет на висококвалифицираните имигранти, съобщи Тереза Мей

Тереза Мей

© Reuters

Тереза Мей



След излизането си от ЕС Великобритания ще отдава приоритет на висококвалифицираните имигранти независимо от коя страна идват, заяви вчера премиерът Тереза Мей, съобщават световните агенции, цитирани от БТА.


"Когато ние напуснем Европейския съюз, ще въведем система за имиграция, която веднъж завинаги ще сложи край на свободното движение" на европейските граждани в Обединеното кралство, заяви Мей в комюнике. "Това ще бъде система, базирана на квалификациите на работниците, а не на произхода им. Тази система ще бъде обърната към целия свят и ще привлича хора с такива професионални умения, каквито са ни необходими", добавя британският премиер.


По думите й новата система ще позволи да се съкрати броят на нискоквалифицираните имигранти и ще помогне на Великобритания да намали имиграцията до устойчиви равнища. Тереза Мей ще опише подробно новата система в реч, която ще произнесе утре на конгреса на Консервативната партия в Бирмингам.

Ключови думи към статията:

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK