
© Associated Press
Новото летище в Истанбул, което е сред най-престижните проекти на президента Ердоган, тръгна блестящо. Но вече се множат недоволствата. Медии съобщават, че мястото е опасно за самолетите поради редица причини, пише "Дойче веле".
Най-голямото летище в Европа, на 40 километра северно от 15-милионния Истанбул, бе построено в рекорден срок - за по-малко от шест години. Стартът на престижния за президента Ердоган проект премина без проблеми, което е рядкост за толкова комплексни логистични обекти, отбеляза швейцарският "Нойе Цюрихер Цайтунг".
Напоследък в Турция се чуват обаче все повече гласове, че мястото на летището не е подбрано правилно. Само четири месеца след като то бе въведено в редовна експлоатация, нараства броят на опасните инциденти. Една от причините за това е природна: В края на август в небето над Босфора може да се наблюдава впечатляващо красива картина: стотици хиляди щъркели се събират на ята, за да отлетят на юг.
Птици и други проблеми
През тази година обаче истанбулци очакват ятата с недобро чувство. И сега има сблъсъци между по-малки ята и отлитащите или кацащи самолети, защото новото летище в северната част на града бе построено на място, над което преминават милиони прелетни птици.
Както експерти, така и природозащитници обръщаха внимание на този факт, критикувайки мястото, избрано за строежа на новото летище. Един самолет на Турските авиолинии, извършващ кацане в Истанбул, наскоро бе толкова силно повреден от ято птици, че нямаше как да продължи полета си.
Птиците не са единственият проблем, отбелязва още "Щутгартер Нахрихтен". Неблагоприятни са и опасните странични ветрове, които затрудняват пилотите. Дори турският министър на транспорта трябваше да признае, че през първите месеци от функционирането на новото летище самолетите са били принудени да извършват голям брой повторни маневри за излитане и кацане заради опасните странични ветрове. "Щутгартер Нахрихтен" посочва, че в 180 случая пилотите е трябвало да прекъснат планираното кацане и да се издигнат отново във въздуха.
А през есента в крайбрежната област започва и сезонът на мъглите. Има и други оплаквания. Бетонът на пистите се пропуквал, защото не били вкопани достатъчно дълбоко в скалите. "Щутгартер Нахрихтен" цитира и турския министър на транспорта Джахит Турхан, който признава, че пистите нямат отоплителна система. Според експерти, това може да създаде проблеми през зимата.
Огромните разстояния в терминала
Пътниците пък се оплакват и от невероятно дългите разстояния в терминала. Между 20 и 25 минути пеш се изминават обикновено от гейта на самолета до паспортните проверки, митниците и получаването на багажа. В новия терминал няма никакъв транспорт за пътниците, а броят на движещите се пътеки е крайно ограничен. Все пак гигантският терминал с площ от 1.4 милиона квадратни метра се намира под един покрив. В него човек се чувства още по-малък, отколкото под гигантския купол на прочутата Истанбулска джамия "Света София", пише "Нойе Цюрихер Цайтунг".
© Associated Press
И макар през новото истанбулско летище в първите четири месеца след откриването му да са преминали по-малко пътници, отколкото през старото летище за същия период на миналата година, намеренията за бъдещето са много амбициозни. Строителните работи ще продължат още доста години, докато Истанбул заеме мястото си сред най-големите летища в света. По своята площ от 7 640 хектара то вече е най-голямото в Европа, само Денвър, Колорадо и Дамам в Саудитска Арабия са разположени на по-голяма площ.
Проблеми с имиджа
Независимо от всички суперлативи, имиджът на новото истанбулско летище, което иска да стане най-голямото в света и да превозва по 200 милиона пътници в година, не е от най-добрите, констатира "Щутгартер Нахрихтен".
Достигането до летището е трудно, поради това, че е доста отдалечено от Истанбул, а липсва метро или влак, които да го свързват с центъра на града. Тъй като летището бе построено извънредно бързо, сега започват да излизат на бял свят различни дефекти.
Множат се оплакванията на пътниците от изпадали плочки по подовете, замърсени тоалетни и всевъзможни други нередности. Това стряска много от хората. Според съобщения в медиите, летището "Сабиха Гьокчен" в азиатската част на Истанбул междувременно се радва на растяща популярност. Проектът за мега-летище се провали тотално, написа в "Туитър" опозиционният депутат Илхами Озджан Айгун.
SS
Рейтинг: 3232 ВеселоАко не му провърви като летище винаги може да му бучнат по едно минаре и да го преустроят на джамия !!!
Алф
Рейтинг: 1634 НеутралноМегаломаниа. Всички авторитарни режими имат такива склонности. Ефектът - като софийското море, чинията в Балкана, Беломор канал и подобни.....
Ако още ме помниш, значи си от последното поколение, което си играеше на двора.Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 НеутралноОтбягват го....,ама само в мокрите либерални мечти!
И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.Иначе летище "София" си е по-гоуема работа,то е ясно.Опс.....,ама тва било дописка от Дойчо Велев!
penetrating
Рейтинг: 5969 НеутралноОрганизацията вътр може и да се оправи, но външните условия трудно ще се променят. Да го прекръстят на "Враждебна" - името е свободно...
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbert****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Фат Ким
Рейтинг: 594 НеутралноХахаххха Дойче веле да каже какво става с летището в Берлин, че трябваше да е готово, още преди комшиите да направят първата копка. През Истанбул минават милиони на месец да не се притесняват.
Julian Mall
Рейтинг: 2465 Весело1500 години след построяването на Света София фесовете най-после успяха да построят нещо по-голямо! По-добре миг свобода отколкото живот в робство
ygo11542256
Рейтинг: 483 НеутралноА летище Истанбул е един грандиозен и невероятно успешен проект. Един от многото такива. За това Ердоган ще остане в историята. И след 100 години нещата направени от него ще продължат да съществуват, а управлението му ще бъде запомнено като време на небивал възход за страната и то във всеки един аспект - икономически, демографски, инфраструктурен, духовен. А какво ще оставят Меркел, Макрон, Обама, Трюдо и Юнкер след себе си? И с какво ще бъдат запомнени?
Julian Mall
Рейтинг: 2465 Неутрално"новото летище в северната част на града бе построено на място, над което преминават милиони прелетни птици.
По-добре миг свобода отколкото живот в робствоКакто експерти, така и природозащитници обръщаха внимание на този факт, критикувайки мястото, избрано за строежа на новото летище."
Това са дребни подробности, важното е летището да бъде в центъра на Новата Османска империя която Ердоган ще възражда!
Lemmy
Рейтинг: 2306 НеутралноЗахождането към летището е една от най-красивите гледки. Обикновено кацат от юг, но преди това въртят над Истанбул, Босфора и Мармара.
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ЛюбопитноПредполагам,че захождането е либерално с лев завой?
Иначе летището е направено с визия за бъдещето,и от повечето коментари се усеща,че за Бай Ганьо гроздето е кисело! И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
bua50633401
Рейтинг: 8 Веселостатия с неясно/ясна цел
Ганя, знаеш какая у меня самая любимая книга болгарская? Бай Ганя - етот Константинов сумел только на 100 страниц описать всю вашу еволюция на всю вашу историю. Шикарный человек. Он жив?****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
дерибеев
Рейтинг: 3243 Неутралнодотук беше с Ердоган, давайте да копаме и следващия
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васПлатон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ЛюбопитноЦелта е кристално ясна!Да се плюе, за да се оправдава гранта.Вижда се обаче и нещо друго,което е най-интересното.Освен киселото грозде за Ганьо,Ханс също е обезпокоен от невероятният възход на Турция! И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
aralambi
Рейтинг: 638 НеутралноДо коментар [#6] от "Фат Ким":
“Хахаххха Дойче веле да каже какво става с летището в Берлин”
Какво да ти кажат - трябваше да е готово през 2006. Сега говорят евентуално за 2020 г. Междувременно милиарди евро изчезнаха по джобовете на германските политици. Децата, родени през 2006 вече са в седми клас. Но ДВ продължава да громи корупцията в Източна Европа.
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ЛюбопитноАз съм либерал и член на Изпълкома на ДБ! И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ГневноУау,какви ги говориш!
И ти си прост русофил, като мен!
И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
hamiltonf
Рейтинг: 4428 НеутралноКато се прибавят и стотиците загинали при построяването му, пълна катастрофа!
Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.Lemmy
Рейтинг: 2306 ВеселоЛетището си е ОК. Е, малко се ходи вътре, но е приятно. Онова, което смущава понякога са табиетите на комшиите като седнат в самолета да се изрежат рахатолсун без да се притесняват изобщо... Етито да разясни културните особености.
Kamenarski
Рейтинг: 547 ВеселоХахаха...
НЕ ЦЪКАЙТЕ МИНУСИ НА ТРОЛА! ТЕ ПЕЧЕЛЯТ ДЕНЬГИ И ОТ ТОВА!Да вярваме на истината
Рейтинг: 1967 НеутралноМного смешни твърдения, че за българите гроздето е кисело.
Първо България печели 32,78 евро от всеки самолет. Второ няма да е нужно да летиш до Дубай за да стигнеш до повечето точки по света
Трето България няма нужда, нито флот, нито идея за такова мегаломански летище. Ние да си разширим летище София малко, че все повече пътници минават и това е.
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 РазстроеноДневникъ,загиналите са милиони!
Повечето от тях либерали и фенове на Гюлен!
Светла им памет! И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ЛюбопитноТека,тека.!
Ние да си гледаме нашия дребен геджимечец,и да чакаме другите да се провалят!
Сеир да има! И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
Фат Ким
Рейтинг: 594 НеутралноСега видях статистиката за Юни и Юли, през новото "отбягвано"летище са минали над 12 млн пътници, само за 2 месеца! Първата метро линия ще е готова до края на тази години, следващата до края на 2020. През Юни 2020 ще е готова и третата писта южно от терминала. Летището се развива на 4 фази и всичко върви по-план, за толкова голямо съоражение, няколко паднали плочки са дребни кахъри.
historama
Рейтинг: 3965 НеутралноДо 8:"ygo11542256".... А какво ще оставят Меркел, Макрон, Обама, Трюдо и Юнкер след себе си? И с какво ще бъдат запомнени?
Техните нации вече са направили предостатъчно. На ръководителите им ще е достатъчно да запазят водещото им положение.
А Ердо ще ми го похвалиш, когато родените в Германия турци тръгнат обратно към родината на дедите си.
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ЛюбопитноСус, бе!
Некой си Айгун казал, че летището е пълен провал!
Тва стоплило либералните сърца,а Дойчо посветил и пасквилче на Мегапроекта! И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
Да вярваме на истината
Рейтинг: 1967 НеутралноДо коментар [#24] от "Платон Зурлеф":
Що да се провалят?! Напротив. Колкото повече полети, толкова повече пари за България. Повече от половината полети минават през България.
И второ не знаех, че България ще купуваме 347 самолета и ще правим летище като в Истанбул. Ама наистина в комунярските чутури мегаломанията е като на Ердоган.
victortrt
Рейтинг: 724 НеутралноДо коментар [#26] от "historama":
Ама не само за малко лятото, нали?
Тони КОСТОВ
Рейтинг: 952 НеутралноДо коментар [#20] от "Lemmy":
Хлабави са им сфинктерите. Не държат.
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ЛюбопитноЗнаеш ли как се запазва водещото положение,без непрекъснат растеж!?
Никак....,но пък либералните мечти са безплатни,до момента в които те тресне челно идващия влак "Реалност"! И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ЛюбопитноСамо 347 самолета ли ше купуваме!?
Аз чух за 3470.....,ама ако следващите избори ги спечели ДБ. И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
Иво
Рейтинг: 4572 РазстроеноОт тези проблеми най-сериозният ми се вижда този с птиците. В последно време основна причина за инциденти със самолети са птици попаднали в двигателите на самолетите.
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Пуйката
Рейтинг: 0 ЛюбопитноПод чалма акъл не вирее..
dolna4erti4ka
Рейтинг: 992 НеутралноЧак не ги разбирам пишещите със зелени чорапки.Дали са им опорка-хвалете император Ердо и не веднага козируват.Нали доскоро го плюхте,че сваля руски самолети на Голямото Пути.Утре пак ще обърнат,като дойде новата опорка.Да не се съобразиш с прелета на птиците,постоянните ветрове или мъгли си е наистина тъпо.Това значи,че като станат повече от 4-5 катастрофи с птици и летището ще отмре естествено.
hammurabi
Рейтинг: 352 НеутралноВиа Понтика е главният маршрут на миграция на птиците от Европа към Африка. Ако не са намерили решение на този проблем преди строежа на шетището, той ще се задълбочава. Дребните инциденти са търпими, но при един фатален и ситуацията ще стане истерична.
дерибеев
Рейтинг: 3243 НеутралноДо коментар [#34] от "Пуйката":
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васза сметка на това от ДВ се лее
Tzar Vova Josei-ki
Рейтинг: 2918 НеутралноСлед птиците идват и ветровете от зимното Черно море!
Апропо...
Много протурски Матросовци, бе!
https://liveandletsfly.boardingarea.com/2019/05/20/istanbul-airport-weather-delays/
IS NEW ISTANBUL AIRPORT ALREADY IN DANGER OF FAILING?
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ВеселоКолко му е да саботираме полетите,като вкараме контрабандно в Турция, български мисирки и патоци!?Това ще повиши рентабилноста на летище "София"! И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ЛюбопитноКак да те разбирам!?
Или требе да хвалим или да плюем!?
Майната и на реалноста и на истината! И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
historama
Рейтинг: 3965 Неутрално"....Некой си Айгун казал, че летището е пълен провал!...."
Кой ти казва, че е провал? Някои са обезпокоени, и когато тези "някои" са авиокомпании, нито громителите на ИК, нито шпиц антиГРАНТ командите ще помогнат.
Kamenarski
Рейтинг: 547 Весело+++
Защото си имат народен обичай, ... чаламба се нарича ...хаха...
... и се "олабват" периодически, значи...
Хахаха... НЕ ЦЪКАЙТЕ МИНУСИ НА ТРОЛА! ТЕ ПЕЧЕЛЯТ ДЕНЬГИ И ОТ ТОВА!
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ВеселоСлед птиците и ветровете, идват и човешките права и либералните ценности!
А и да не забравяме, завистливия съсед Ганьо! И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ВеселоПрочети цялото пасквилче!
Коментираш без да си го прочел! И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
Tzar Vova Josei-ki
Рейтинг: 2918 ЛюбопитноДо коментар [#3] от "Платон Зурлеф":
До коментар [#11] от "Платон Зурлеф":
До коментар [#15] от "Платон Зурлеф":
До коментар [#17] от "Платон Зурлеф":
До коментар [#18] от "Платон Зурлеф":
До коментар [#23] от "Платон Зурлеф":
До коментар [#24] от "Платон Зурлеф":
До коментар [#27] от "Платон Зурлеф":
До коментар [#31] от "Платон Зурлеф":
До коментар [#32] от "Платон Зурлеф":
До коментар [#39] от "Платон Зурлеф":
Хм... Дотук 11 поста!
И какво си казал? Че си на ЗАРПЛАТА?
Незнайко в Слънчевия град
Рейтинг: 6141 НеутралноДетски болести. Но другото летище отсреща наистина е доста приятно. Бил съм и на "Ататюрк" и на него. Новото не го знам, но фактът, че няма влакче до там, е леко смущаващ.
"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита" Хр. БотевДа вярваме на истината
Рейтинг: 1967 НеутралноДо коментар [#32] от "Платон Зурлеф":
Ами ти искаш да правиш летище като в Истанбул. Значи искаш да правиш и Хъб. Тюркиш ейърлайнс има 347 самолета трябва и ти да купиш за Зурлева ейърлайнс, че да оправдаеш такова летище.
chepokalipsis
Рейтинг: 1612 НеутралноТук копирате статиите с 2 дни закъснение...
Kamenarski
Рейтинг: 547 ВеселоДо коментар [#45] от "gak37608125":
НЕ ЦЪКАЙТЕ МИНУСИ НА ТРОЛА! ТЕ ПЕЧЕЛЯТ ДЕНЬГИ И ОТ ТОВА!Планктона засвидетелства присъствие. Този път изпълзя от Босфора.
БМЗ
Рейтинг: 1062 Весело€7 млрд. на вятъра.
Апокалипсисът апокалиптиченWilly Messerschmitt
Рейтинг: 2045 НеутралноДо коментар [#8] от "ygo11542256":
До истината се достига с познание! Не влизам в диалог с лумпени !И не храня руски тролове...Ама как Ви отива фесчето с петолъчката!Целувате ли портрета на "великият"ЕрКочан?
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 НеутралноПлащат ми от савецкото посолство,тва е толко тъпо и логично за всеки полуинтилигентен либерал! И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
eti mehter
Рейтинг: 4121 НеутралноДо коментар [#26] от "historama":
BukalemunА Ердо ще ми го похвалиш, когато родените в Германия турци тръгнат обратно към родината на дедите си.
========
Тая работа въобще не зависи от Ердо.....
Всеки е добре дошъл в Анадола ....а всеки който го напуска...... приятен път.....!
Това е традиция която не се фиксира с модерните за момента клишета от типа....
Демокрация..... свобода на движение....и т.н......
historama
Рейтинг: 3965 НеутралноДо коментар [#45] от "gak37608125":
колега, просто го игнорирай! Отговаряйки на глупостите му ти просто го захранваш. Прави се, че не го забелязваш.
Успешен ден!
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ЛюбопитноИ тва ше стане!
Великите идеи за развитието на България ги обсъждаме в мазето на генерал Атанасов, аз и още 5-6 либерални другари! И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
half truth
Рейтинг: 2309 НеутралноИзглежда първо трябва да пренасочат птичите полети. Останолото ще го оправят. Догодина ще има и метро.
Лео
Рейтинг: 1112 НеутралноАбе как така не прочетох неща за Германия от тия немски вълни? Или плюят по нас или по някой друг...
putinxujlo
Рейтинг: 3518 НеутралноОт коментарите на путефилите можем да заключим: Либерализмът пречи на великите диктатори Ердоган и Путин да изградят щастливо бъдеще за васалите си, а на Ердоган още - добро летище))
"Чуждестранен агент"DS
Рейтинг: 626 НеутралноАшколсун на турските строители - там падали плочки, а на нашето му падна тавана:
Както „Дневник” се бори с БСП, така „Работническо дело” не се е борило с капитализма"https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2006/04/14/257312_skandalut_shtrabag/
slon
Рейтинг: 633 НеутралноВъзход имало в Турция, да възход на простотията... защо продължават да емигрират турците в Западна Европа ?
Възход от диктатори не може да има, възход има когато съзнанието на нацията го позволи.
Да вярваме на истината
Рейтинг: 1967 НеутралноДо коментар [#50] от "БМЗ":
Мегаломанските проекти докато се строят вдигат растежа много. Сметката се представя и плаща от народа на съответната страна значително по-късно. Практически летището няма изплащане в никакво бъдеще. Тюркиш ейърлайнс и Пегасиус дъщерната й компания миналата година декларират печалба от 350 милиона евро.
За сравнение Поликомп и Стемо дето имат нищожни инвестиции в ИТ сектора габровски компании за ужас на Ети и те декларират толкова печалба:)
half truth
Рейтинг: 2309 НеутралноДо коментар [#41] от "historama":
Определено. не е само “некойсо Аугюн”. Гледам че не пренасочват полети към новото летище. Значи има сериозни проблеми. Важното беше да го открият, пък после ще го домислят.
Да вярваме на истината
Рейтинг: 1967 НеутралноДо коментар [#60] от "slon":
Те напоследък емигрират и в България. Да оставим българските турци дето 37 000 са се завърнали миналата година и то основно млади дето са родени в Турция (хубавото е, че мнозинството са си запазили езика и там имаха проблеми с гражданството Ана ги оправиха) Ами масово вече идват турци турци. Учат езика и си идват съвсем спокойно в икономиката ни.
gianni
Рейтинг: 901 НеутралноА бе в Швейцария са още по-зле! С какво ще бъде запомнен техния президент? Друго е да имаш за президент дрогара Путя Късий. Винаги може да ти помогне, ако веднъж в годината твоето писмо бъде избрано да попадне при него, вместо няколкото милиона други. Инак винаги може да си къркаш баяришника и да се радваш на поредното вундервафе с което дрогара Шойгу ще размаже белия свят.
eti mehter
Рейтинг: 4121 Любопитнобе построено в рекорден срок - за по-малко от шест години. Стартът на престижния за президента Ердоган проект премина без проблеми
Bukalemun============
Ето го и големия ударен ФЕЙК в статията......
Проекта се реализира в рекорден срок.....но бе препъван от проблеми и то какви.....!!!
ПЪРВО.....за да не бъде реализиран проекта.....се проведоха демонстрациите "парк Гези"
Който помни .....едно от първите условия на демонстрантите бе , летището да не се строи.
ВТОРО.....бе направен неуспешен опит за преврат......
Имаше и други пречки .....
Да вярваме на истината
Рейтинг: 1967 НеутралноДо коментар [#62] от "half truth":
Ами гледам на радара Ататюрк още работи, а уж отдавна вече трябваше да е спряло Ана излитат и кацат самолети.
putinxujlo
Рейтинг: 3518 Весело
"Чуждестранен агент"😳Майка ми от 61 коментара, 16 от Платон Зурлеф🤦🏻♂️ 26,22%😁😂
Халдип Исйолов
Рейтинг: 8 НеутралноНе го мислете новото летище на Реджеп. Да погледнем в нашата паничка...
Не си заслужава да се напрягаш безплатно.****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
moreee
Рейтинг: 1414 НеутралноДо коментар [#66] от "Да вярваме на истината":
"Ами гледам на радара Ататюрк още работи, а уж отдавна вече трябваше да е спряло Ана излитат и кацат самолети.,"
Ататюрк приема само карго и частни самолети. Редовни полети там няма!
tsvetko_51
Рейтинг: 1886 НеутралноЧе са налице платени и дори безплатни клакьори на джуджи и Русия знаем всички, но че има такива и на Ердоган, не може да не предизвиква учудване, усмивки и съжаление.
eti mehter
Рейтинг: 4121 ЛюбопитноДо коментар [#62] от "half truth":
BukalemunС позволение извън темата.....
Виждаш ли как моите 'фейк' видеа ....едно по едно се реализират....?
Бразилския Болсанеро отказа паричната международна помощ за опазване горите на Амазонка....
А той е първа дружка с Тръмп.......
Доктрината си е доктрина, Мария....
half truth
Рейтинг: 2309 НеутралноАшколсун на турските строители - там падали плочки
До коментар [#59] от "DS":
Традиционно строителните работници са кюрди без никакво образование. Работят много евтино, в тежки условия и спят на обекта. Сега има и бол имигранти.
Фат Ким
Рейтинг: 594 НеутралноКарго полетите и бизнес джетове те са все още на Ататюрк.
moreee
Рейтинг: 1414 НеутралноДо коментар [#19] от "hamiltonf":
"Като се прибавят и стотиците загинали при построяването му, пълна катастрофа!"
Ти поне си от Бургас, на 300 км. от летището. Иди го виж и после разправяй, че е катастрофа. Вие герберастите сте катастрофа ако питаш мене.
eti mehter
Рейтинг: 4121 НеутралноДо коментар [#70] от "moreee":
BukalemunИма нещо вярно.....
Поддържам връзки със пилоти и стюардеси ..... които все още неможаха да привикнат с новото летище.....и доводите им са професионални.....
Но процесът все още тече .....и мерки със сигурност ще се вземат.....
Те и феновете на Галатасарай се оплакваха на времето.....че новия им стадион е далеч ,но сега вече го препълват.....
simChо
Рейтинг: 2820 НеутралноКомунето Меркел пък прави грамадански терминали за газ по морето..
Хора бдете!
half truth
Рейтинг: 2309 НеутралноДо коментар [#72] от "eti mehter":
За кое от фейк видеотата говорите? А Болсонаро като е дружка с Тръмп да се сеща за дружбата на Саакашвили и Буш.
simChо
Рейтинг: 2820 НеутралноНие, умно-красивите ги бием с факти и данни ..
За милионите загинали либерали при стороежа , ги натикахме в миша дупка , добро попадение ..
Да видим какво ще ни отвърнат!
simChо
Рейтинг: 2820 НеутралноБраво!
Да вярваме на истината
Рейтинг: 1967 НеутралноДо коментар [#76] от "eti mehter":
Хубавото на мегаломанските проекти е, че някой от тях остават и работят и след края на тези икономически безумия.
То Дойче зеле, което не знам защо се е знаело с Турция в германската си част тука е ползвало коментари от компаниите. Този път и формацията му е достоверна да се ненадяваш.
Иво
Рейтинг: 4572 ЛюбопитноДо коментар [#1] от "SS":
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Точно до летището се прави джамия, която да обслужва пътниците мюсюлмани. В Истанбул почти на всеки километър има поне по една джамия.
half truth
Рейтинг: 2309 НеутралноНо процесът все още тече .....и мерки със сигурност ще се вземат.....
До коментар [#76] от "eti mehter":
Кажете си, че Ердо откри една писта и помпозен салон, които се наводни веднага след откриването. А строежа тепърва предстои.
Ето видео от терминала . Не било наводнение, а се била задействала противопожарната система. Нищо работа.
https://youtu.be/zlRjZphTOJc
eti mehter
Рейтинг: 4121 НеутралноДо коментар [#78] от "half truth":
BukalemunКел файда, Мария.......
За в бъдеще ,те и да са дружки .....и да не са .....горите на Амазонка си отиват....
Видеото ..... доктрината....
Иво
Рейтинг: 4572 ЛюбопитноДо коментар [#25] от "Фат Ким":
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Тук трябва да добавя, че има 15 автобусни линии, които свързват летището с всички части на Истанбул. Дори сега неговата свързаност с града е добра. Като стане готово метрото ще е още по-добре.
eti mehter
Рейтинг: 4121 НеутралноДо коментар [#83] от "half truth":
BukalemunКажете си, .....
=======
Казвам си.....
Ако Турция беше все още светско превратаджийска ......за подобни проекти даже не бихме си мечтали....
Щяхме да служим за изглаждане на положението ..... след поредния западен милитаристичен рекет в БИ.....
half truth
Рейтинг: 2309 ВеселоАми гледам на радара Ататюрк още работи, а уж отдавна вече трябваше да е спряло Ана излитат и кацат самолети.
До коментар [#66] от "Да вярваме на истината":
А...неее.. Него Ердоган НАРОЧНО го остави да работи, за да затвори устите на “либерастите”, които го критикуваха, че затваря летището и всичко свързано с Ататюрк от нечисти намерения.
half truth
Рейтинг: 2309 НеутралноЩяхме да служим за изглаждане на положението ..... след поредния западен милитаристичен рекет в БИ.....
До коментар [#86] от "eti mehter":
Сега за какво служите? Кого будалката? Турците вече разбраха за чии цели нагазихте в сирийското блато. Старата песен на.нов глас.
dfjftriktrcdt
Рейтинг: 1906 НеутралноЧетеш ли бе папуняк??Целият свят ви се смее,че сте калпави до костите на мозъка...Ислямистки некадърници.Нищо качествено не можете да направите...Ердоганчо калпазанчо отново се изложи като...геврекаджия.....
shlshlshlshl
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ЛюбопитноМайка ти,кво? И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
eti mehter
Рейтинг: 4121 НеутралноДо коментар [#88] от "half truth":
BukalemunСега за какво служите?
========
На националните си интереси, разбира се. .....
Оня ден огънахме янките ......диктувайки НАШИТЕ СИ условия......
Още на другия ден се видя и първия сигнал.....
Пккарите внезапно започнаха да демонтират тренировъчните си лагери ....
Явно ,Пентагона им каза .....''от мен толкова'.....и ония почнаха да се изнасят....
Преди така ли беше. ...?
Тогава ''Ф 16'' ките ни .....отиваха да ''громят'' ....с навигация прикачена към НАТО.
Смятай за какви керизи са ни вземали .....и да искаш неможеш да бомбиш там където трябва. ....
Капабланка
Рейтинг: 564 НеутралноХа-ха - двама идиоти, един зад друг!Ердоган е нормален, колкото Йелостоун е просто парк, а в Берлин има повече турци от всякъде другаде в Европа!Като е толкова лошо и гадно, ще не си седят при лидера?!
А и вие, какво чините тук - в светската държава, а не при Ердоган, който създава султанат!!!!
Gunners
Рейтинг: 1818 НеутралноДамо някой ден и в Бьлгария да имаме такова летище.
Хи-хи
Рейтинг: 1587 НеутралноТ'ва да строиш летище без да се съобразиш с ветровете е силно сбъркана работа. А за птиците Ердо е можел да се обърне към Боку, ама ....
dfjftriktrcdt
Рейтинг: 1906 НеутралноОгънали сте дръжките безч ушките!САЩ ви мятат като тюлен паламут!!!Нито крачка не можете да направите без знанието на САЩ в сирийски кюрдистан!Спасява ви членството в НАТО,иначе ще ви събират кокалите...Хихи..В Идлиб сте обкръжени от Асад и за това Ердоганчо на пожар отиде в Москва да се моюи на Путин!Пишман ислямисти,ядете бой на ставане и на лягане!!! shlshlshlshl
dfjftriktrcdt
Рейтинг: 1906 НеутралноКакви проекти бе убавец???Ще паднат на главите ви от калпаво и прибързано строителство!!!Хихи..Пишман ислямисти станахте за резил!Тутция винаги е била слаба държавица,но сега сте върхът на безпомощността!!! shlshlshlshl
dfjftriktrcdt
Рейтинг: 1906 НеутралноТя и Турция по пишман ислямистки си е отишла!Ердоганчо ви разказа играта..Хихи..Доста бакии има да оправя Имамоглу след пропадналия ердоганизъм!!! shlshlshlshl
Красен
Рейтинг: 760 НеутралноДо коментар [#17] от "Платон Зурлеф":
Не - ти си един прост безработен и нереализиран неудачник :) Във всичките ти коментари не видях и една дума по същество - това говори много за умствените ти способности :)
султана глаушева
Рейтинг: 352 НеутралноНе плачете на чужди гробища!
Мърфи е оптимист!blondofil
Рейтинг: 3502 НеутралноНе ми дреме, нямам път натам.