
© Eric Vidal, REUTERS
Еврокомисарят Маргрете Вестегер наложи множество тежки глоби върху големите технологични компании по време на мандата си.
Американският технологичен гигант "Епъл" (Apple) оспори днес пред европейското правосъдие решението на Брюксел, с което се настоява компанията да върне на Ирландия 13 милиарда евро, получени като данъчни облекчения. "Епъл" нарече наказанието "предизвикателство към действителността и здравия разум".
"Дали Епъл е създал и разработил "Айфон" в Ирландия? "Айпада" или "Айпода"? Не. Отговорът е написан на всеки продукт на "Епъл": "Създаден от "Епъл" в Калифорния"," заяви Даниел Биърд, представител на "Епъл" пред европейските съдии. По думите му именно в САЩ групата инвестира в изследвания и разработки и създава богатството, което трябва да бъде облагано според международните данъчни правила. Не там, където продава - в ЕС, каквото и да казва Брюксел."
Той отхвърли критиките срещу ставката от 0.005%, платена от "Епъл" в Ирландия през 2014 г., с думите, че регулаторът просто "иска да се появи в заглавията, като цитира малки числа".
Демонстрацията на "Епъл" е неадекватна, отвърна Ричард Лайъл, представител на европейската изпълнителна власт. Той посочи, че Ирландия просто е приела метода за изчисление на данъците, предложен от "Епъл", което само по себе си е специално отношение към компанията.
Той отрече освен това да има каквото и да било непоследователност в разследването на Европейската комисия.
Много журналисти присъстват на изслушването по делото в Съда на ЕС в Люксембург, което започна днес и трябва да продължи и утре.
"Епъл" оспорва решението на Европейската комисия, задължила компанията да изплати на Ирландия 13 милиарда евро компенсации за неоправдани данъчни облаги.
През август 2016 г. Брюксел реши, че данъчни постановления на Ирландия през 1991 и 2007 година изкуствено са занижили данъчното бреме на "Епъл" за над две десетилетия, което е равносилно на държавна помощ. Дъблин също оспорва това решение. Решението на съда се очаква в идните месеци. То може да бъде обжалвано и окончателният край на делото може да отнеме няколко години.
carlosestrada
Рейтинг: 279 Веселопрекалено много внимание се обръща на тази компанийка за битова електроника
Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2806 НеутралноВ Европа няма здрав разум, само леви политики останаха.
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2806 НеутралноВсъщност наченки на разум може би са останали в Ирландия, която -- ако чета правилно съобщението -- също оспорва решението на Брюксел.
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)moreee
Рейтинг: 1258 НеутралноЩом е американска компания, нормално е да плаща 0.0000005% данък в Европа. Дълг на всички нас е да направим Америка велиха агейн.
Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2806 НеутралноАми не искат Маргаретините милиарди, които някой друг да плати -- искат поминък. Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)
slv13604588
Рейтинг: 21 НеутралноСпоред ЕС данъчните облекчения, които Епъл са получили, са незаконни. От статията се разбира, че Ирландия е предложила тези облекчения (защото ниските данъци помагат на икономиката, нещо което само ирланците разбират явно) и за награта ще получк няколко милярда. Наистина няма смисъл.
Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2806 НеутралноДа ти я дадат на тебе да я управляваш, а? Като по време на колективизацията... Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)
karatista
Рейтинг: 2527 Неутрално13 милиарда за Епъл, 10 милиарда за Еърбъс... оплетоха нещата
Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2806 НеутралноС 13-те милиарда могат да хранят безработни, включително бивши служители на Апъл. Освен това могат да канят клетници, да организират прайдове и да спасяват климата. Все благородни начинания. Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)
Боян Таксиров
Рейтинг: 1854 НеутралноТолерирането на американските корпорации противоречи на здравия разум.
mutricata.blogspot.bg deinstall.blogspot.bgБраво на ЕС.
Kosta Delev
Рейтинг: 928 ЛюбопитноДокъде го докарахме - ЕС да се препитава с тълкувания по такси върху ИТ-сектора (който вече е почти изцяло неевропейски)...
balgariez
Рейтинг: 312 ВеселоЗнам от опит- данъците са неприятни за всеки, печелещ от "добре" до "приказно мнооого".
Но аз, така или иначе, си ги плащам. Що и Огризката да не си покрива данъчните задължения ?!?
Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2806 НеутралноВсъщност това е стар виц. Едно магаре се запънало на мост, селянинът го налага, а един минувач вика, абе дядо, ти съвест имаш ли? А той: аа, няма, само малко репи останаа. Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)
russian78
Рейтинг: 637 НеутралноЕС греши в отношението си спрямо софтуерните гиганти и спрямо облагането на печалбите на бизнеса, като цяло. Изобщо не трябва да се облагат печалбите на бизнеса. Данъчните приходи следва да се събират от доходите на физическите лица и от косвените данъци. Бизнесът е източник на благосъстояние за цялото общество, а не "дойна крава" за държавата.
"Squash is a sport that represents the future, not the past." - N Ramachandran (President of WSF)tacheaux
Рейтинг: 3930 Неутрално" Наказанията на Брюксел противоречат на здравия разум"
Само те ли?
tacheaux
Рейтинг: 3930 НеутралноТази с разперените ръце и мъжката прическа беше наречена от Тръмп враг на Америка. Същата остава на поста си комисар по конкуренцията. Освен враг на Америка , тя се очертава приятел на Русия , защото не наложи глоби на Газпром за монополно увеличаване на цените на газа в някои източно европейски страни , в това число България, въпреки , че от газовия монопол на Русия страдат милиони потребители , както и бизнеса на хиляди фирми от източно европейските страни.
niakoi_si
Рейтинг: 660 НеутралноДо коментар [#6] от "slv13604588":
Проблема е, че го е направила специално за тази компания, което си изкривяване на пазара, както и да го гледаш.
carlosestrada
Рейтинг: 279 НеутралноДо коментар [#7] от "zyb18561487":
по време на колективизацията твоите господари пращаха такива като тебе да крадат Епъл 2 машини, че да им правите копия
penetrating
Рейтинг: 5802 Весело"...Демонстрацията на "Епъл" е неадекватна, отвърна Ричард Лайъл, представител на европейската изпълнителна власт. Той посочи, че Ирландия просто е приела метода за изчисление на данъците, предложен от "Епъл", което само по себе си е специално отношение към компанията..."
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David HilbertНе само. Според защитата на Епъл днес излиза, че те искат данъчни облегчения при продаби в Ирландия за да могат да инвестират спестеното в САЩ :)
Май трябва да сменят защитника, позицията или и двете.
Иначе ЕС наистина има някои неадекватни решения. Това с Епъл също може да спадне към тях, ако Ирландия го загуби като инвеститор.
Влакчо
Рейтинг: 272 НеутралноОгризката квичи яко,значи е осъдена справедливо!
Роси
Рейтинг: 8059 НеутралноТръмп да не би да е олицетворение на здравия разум.
Ivan_
Рейтинг: 464 ЛюбопитноДо коментар [#14] от "russian78":
Модератора е неадекватен!Вярно е, че бизнесът е източник на благосъстояние но за собствениците му...
Някак си не виждам как Епъл допбринася за благосъстоянието ни...
И нещо което явно доста ви убягва и на Васи на останалите "разбиращи ги нещата" коментиращи.
Ако Епъл оперира в ЕС с регистрация в Ирландия и плаща 0,000000...% данък, а компанията Х оперира в ЕС с регистрация в Германия и плаща 25% данък, дали имаме равнопоставеност между двете компании...
Ivan_
Рейтинг: 464 ВеселоДо коментар [#19] от "penetrating":
Модератора е неадекватен!Според самият педставител на Епъл те не са инвеститор в Ирландия, а в Калифорния...
Ivan_
Рейтинг: 464 ВеселоЩе си плати Епъл, и ще си остане само с оплакването...
Модератора е неадекватен!Даже няма да се махне от Ирландия независим, че ще плаща повече за във бъдеще...
idiotstavrev
Рейтинг: 279 НеутралноВ цял свят се облага печалбата, не инвестицията. Може и във перпетуум мобиле да инвестираш, ама не го ли продадеш, няма печалба. Ама явно в Ъпъл не са ги чували тия работи.
russian78
Рейтинг: 637 НеутралноДо коментар [#22] от "Ivan_":
"Squash is a sport that represents the future, not the past." - N Ramachandran (President of WSF)Краткият отговор е не, няма равнопоставеност и във Вашия пример вината за това би била на Германия.
По-подробно, разбира се, че бизнесът допринася за благосъстоянието на всички, а не само на собствениците си. Това, което Ви убягва е, че създаденото благосъстояние за собственика е страничен ефект от създадената полезност за потребителите и създаденото благосъстояние за служителите. Собственикът влага ресурси, понася рискове и в резултат на това създава полезност. Без тази полезност да бъде създадена, тя не може да бъде потребена, а служителите не могат да получат доход. По-важното е, че печалбата е стимулът на собственика да създаде тази полезност. Без този стимул, всичко следващо по веригата престава да съществува - няма я полезността за потребителя, няма го дохъдът за служителя. Това са не само служителите, които са ангажирани с производството на съответния продукт или услуга, но и служителите на контрагенти, които се грижат за доставката на този продукт до потребителите, както и на служителите на доставчиците на суровините и материалите, използвани в производството. Какво да кажем, ако продуктите или услугите, за които говорим не са за крайна консумация, а са B2B.
Конкретно при софтуерните гиганти, идеята на част от политиците в ЕС, че продажбата на даден продукт на територията на съюза е достатъчна причина да се твърди, че печалбата от тази продажба е изцяло генерирана на територията на ЕС е абсурдна, защото изцяло игнорира делът в тази печалба на разработчици, продуктови специалисти, know-how, суровини и материали, които са генерирали продукта изрън територията на съюза. Ако приложим "логиката" на тези политици върху други продукти и услуги, излиза че производителите на домати, трябва да плащат данък върху печалбата си не в страната, където са произвели доматите, а където са ги изнесли, примерно.
Ivan_
Рейтинг: 464 ВеселоДо коментар [#25] от "idiotstavrev":
Модератора е неадекватен!:)
ironhorse
Рейтинг: 633 НеутралноЛГБТИ завзели върховете в ЕС продължават с демонстрация на резултат от лоботомия извърхена през аналното отверстие.
Бойко Борисов и ГЕРБ са еманацията на корупцията и мафията в държавата.Ей сега Тръмп като изплющи мита за 20 млрд. долара на ЕС , защото държави от ЕС са субсидирали незаконно Еарбъс, Германия до декември ще е изквичала ... натирила ЛГБТИ, като новите фашисти.
Коренна промяна в ЕС ще има ...
Не може бездетни и ЛГБТИ да определят бъдещено на хетеросиксуалното мнозинство с деца.
Ivan_
Рейтинг: 464 ВеселоДо коментар [#26] от "russian78":
Модератора е неадекватен!Благодаря ти за опитът да ми направиш лекция по икономика и полезност...
Радвам се, че не засегна и ситуацията с пределната полезност и класическото й обяснение с парчетата пица:)
Затрогна ме и примерът ти с доматите и производителят им и данъчното му облагане...
Сега ако искаме да сме сериозни, може би е добре да се запитаме, защо ли глобалните мегакорпорации се радват на отделни регулации измислени само за тях, дали това се дължи на някаква специфика породена от това, че оперират глобално и имат много пове1е възможности за "счетоводна артистичност"...
ПП Я вземи и остави теорията и пробвай да ми обясниш в конкретният случай, каква благосъстоянояние създава въпросната компания, за който и да е в ЕС? Че освен евентуалните косвени данъци за друго не се сещам, пък те ако правилно си спомням (нямам нужда от лекция) облагаха потреблението...
penetrating
Рейтинг: 5802 ВеселоДо коментар [#23] от "Ivan_":
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David HilbertНе съвсем. Те са инвеститор в Ирландия, защото имат фирма, служители и обороти. Той говори за инвестиции в иновации :)
penetrating
Рейтинг: 5802 ВеселоДо коментар [#25] от "idiotstavrev":
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David HilbertТочно така :)
gozambo
Рейтинг: 620 НеутралноЕпъл са платили точно толкова,колкото държавата ги е задължила. Отговорността я носи само държавата. Не може да се правят нови закони в минало време.
idiotstavrev
Рейтинг: 279 НеутралноДо коментар [#19] от "penetrating":
Ами не съвсем. От преразказаните мотиви излиза, че Ирландия е нарушила (вероятно) и собствените си закони, както и правото на ЕС, предоставяйки на Епъл по-изгодно данъчно облагане спрямо други данъчни субекти, вършещи бинзес при същите условия в Ирландия, което наистина мирише на непозволена държавна помощ.
wanderer
Рейтинг: 2215 НеутралноДо коментар [#1] от "carlosestrada":
"прекалено много внимание се обръща на тази компанийка за битова електроника"
Проблем не е компанията, а "разводненото" данъчно облагане. Във философски мащаб, това е безграничното либертастко лицемерие.
По принцип, данък се плаща и на мястото на производство (обикновено е пряк данък - данък върху печалбата затова, че държавата е осигурила инфраструктура за производство и защита на производството), и на мястото на продажба (обикновено косвен данък, който трябва да гарантира защита на потребителите, в частност на националната сигурност).
В случаят на Ейпъл, нито плаща реалния данък в Калифорния (печалбата се отчита в Ирландия), нито в Китай (хардуерът се изнася на счетоводно занижени цени). Сиреч, ако себестойността на хардуера е 100 долара (в Китай), логистика (и мита) е 100 долара (в Европа) , софтуера е 100 долара (генерирани в САЩ с дължим данък върху дохода поне)) и печалба 300 долара (генерирани основно в САЩ и данък 35%), то Ейпъл преобразува, при това легално, резултата в 50 долара импортна стойност на хардуера, 100 долара логистика и 450 долара печалба (и данък печалба от 15%, редуциран до 2% като за "златен инвеститор), печалба, която изцяло е генерирана за данъчни цели в Ирландия.
Не ги обвиняват за тая легална глобална либерална врътка, а за нарушение на конкуренцията - отстъпването на данък от държавата (преференциално данъчно облагане) е "скрита държавна помощ", която била изкривявала конкуренцията на пазара". Същата тая "скрита държавна помощ" е легализирана в целия ЕС под различни форми (обучение на работниците на фирмата; поемане на ;ялото или част от социалните осигуровки на работниците на фирмата; държавна гаранция на кредита на фирмата, а в случая на банки - директно плащане чрез отрицателна лихва).
Ако Ирландия докаже, че безработицата е падала, БВП-то и работните места са се увеличавали за времето на облагането на Ейпъл, то данъчното облагане трябва да се разглежда като "правилно", довело до развитие на икономиката. Това че другите европейски държави имат "пропуснати ползи" от неполучени данъци - да го духат. Нещо, което не се е случило в действителността, не е предмет на правен спор. Влиза само в прогнозите на пишман-икономистите и затова те са винаги неточни - на всеки месец до три месеца се коригират (очакванията на любими и гласовити грантаджии) … и никога не се случват.
Pontif New Dnevnik SUCK
Рейтинг: 1961 Неутралнотрудно ще те разберат тези които наричат една от най-технологичните компании в света - огризка. Има малко пролетарска злоба и плам в очите, който хе говори за здрав разум. Елементарен пример е положението със софтуера, филмите и музиката които се копират и пиратстват на корем в Европа и цялото общество твърди че е Ок и - "еб@л съм ги Американците, нема да плащам да гледам филми или да слушам музика, нито за софтуер, че си го копирам и те така те". В този случай детската учителка не е възмутена и всички пиратски сайтове в Европа си работят с пълна пара. Никой не е глобен или санкциониран. А тези които работят денонощно за да напишат с/ш или да направят филм - е те са балъци. Затова и тези доста бледи в ЕС и западат. В Испания например правителството субсидира изкуството и на година се правят 2 пъти повече филми отколкото в Холивуд. Да се сещаш за повече от 1, 2 испански филма? Германски софтуер да е завладял света? Или германска музика?
Това което прави Ирландия се прави навсякъде по света. Създаваш специални условия за специална компания или отрасъл с цел да привлечеш бизнес и хора от вън които да ти развият икономиката. Без тези данъчни облекчения Ирландия нямаше да ги има тези работни места и да развие този бизнес който храни доста хора.
В Европа има малко просташки подход към Интелектуалната собственост - ако не е правено с чука и пилата не си заслужава. Не е истински труд.
Интересно ако Епъл беше Ирландска компания дали щеше да бъде третирана така?
Аз бих могъл да направя същия аргумент че БМВ, ФВ и Мерцедес си построиха най-големите заводи в САЩ в щати където работниците не са Юнионизирани. Защо? По този начин използват ниско платен труд вместо да плащат надниците които се плащат в ГМ и Форд на юниън работници. Ограбват Америка два пъти - веднъж не плащат данък работна заплата на ниво на което другите плащат и втори път работниците са по-бедни, по-малко потребяват и вкарват по-малко пари в Американската икономика. мисля че реципрочно трябва да им се сложи глоба. Защо на Еърбъс се дават огромни субсидии, безплатна инфраструктура и държавни заеми които никоя банка с нормален директор не би им дал? А350 никога няма да може да излезне на печалба и да си върне парите за Р§Д. Коя банка ще фалира сега? Никоя, защото парите за развитие са дадени от германия, до някъде Франция и Италия. Лошите заеми са погребани в държавните бюджети под графа развитие на бабината ми трънкина и е взет бизнес на други компании които можеха да продават самолети в този сектор ако не беше А350. Къде е възмутената даскалица от Швеция сега.
Всички познати и роднини които имам в Европа си пазаруват в Амазон и за да не ги облагат ми дават моя адрес. Аз пращам по 4, 5 колета на месец за Европа със стоки от Амазон. Защо не съществува Европейски Амазон?Ако не е Амазон, пазаруват от Алибаба - което е Китайският Амазон, който съществува само защото на Амазон беше забранено да работи в Китай. Това не е ли изкривяване на икономиката и пазара? Китайците поне си направиха техен Амазон, Европейците още лапат мухи и се оправдават с някаква романтика, че било по-европейски да се буташ по магазините защото .... така има повече хора на работа, а времето и удобството на потребителя не е европейска ценност. California Über Alles
Ivan_
Рейтинг: 464 НеутралноДо коментар [#34] от "wanderer":
Модератора е неадекватен!Малко ти бяга ситуацията.
Скритата държавна помощ важи за ВСИЧКИ. данъчното облекчение май само за една компания... Това май е казусът...
Ivan_
Рейтинг: 464 ЛюбопитноДо коментар [#35] от "Pontif New Dnevnik SUCK":
Модератора е неадекватен!И това от човек, който се занимава с бизнес?
Нистина ли това ти е начинът на мислене и това ли са ти познанията?
" Елементарен пример е положението със софтуера, филмите и музиката които се копират и пиратстват на корем в Европа" Коя е тази държава в Европа, в която можеш да го правиш това?
"В Испания например правителството субсидира изкуството и на година се правят 2 пъти повече филми отколкото в Холивуд. Да се сещаш за повече от 1, 2 испански филма?" Невероятни две изречения, второто опровергава първото... Или понеже ти не се сещаш значи не съществуват?
"Германски софтуер да е завладял света?" Да, основният конкурент на Оракъл е германска компания, това че не го знаеш показва защо наричаш производител на мобилни телефони най-технологичната компания в света... просто си незапознат...
Съвсем между другото тази най-технологичната компания на света Ябълката ползва точно този немски софтуер за да си управлява бизнесът, а не американският Оракъл, е подробности някакви несъществени, какво значение имат те за един американец...
Не намирам за необходимо да продължавам, смятам става ясно за качеството на написаното от теб във коментарът ти...
Ivan_
Рейтинг: 464 ЛюбопитноДо коментар [#35] от "Pontif New Dnevnik SUCK":
Модератора е неадекватен!И това от човек, който се занимава с бизнес?
Нистина ли това ти е начинът на мислене и това ли са ти познанията?
" Елементарен пример е положението със софтуера, филмите и музиката които се копират и пиратстват на корем в Европа" Коя е тази държава в Европа, в която можеш да го правиш това?
"В Испания например правителството субсидира изкуството и на година се правят 2 пъти повече филми отколкото в Холивуд. Да се сещаш за повече от 1, 2 испански филма?" Невероятни две изречения, второто опровергава първото... Или понеже ти не се сещаш значи не съществуват?
"Германски софтуер да е завладял света?" Да, основният конкурент на Оракъл е германска компания, това че не го знаеш показва защо наричаш производител на мобилни телефони най-технологичната компания в света... просто си незапознат...
Съвсем между другото тази най-технологичната компания на света Ябълката ползва точно този немски софтуер за да си управлява бизнесът, а не американският Оракъл, е подробности някакви несъществени, какво значение имат те за един американец...
Не намирам за необходимо да продължавам, смятам става ясно за качеството на написаното от теб във коментарът ти...
Ivan_
Рейтинг: 464 ЛюбопитноДо коментар [#35] от "Pontif New Dnevnik SUCK":
Модератора е неадекватен!И това от човек, който се занимава с бизнес?
Нистина ли това ти е начинът на мислене и това ли са ти познанията?
" Елементарен пример е положението със софтуера, филмите и музиката които се копират и пиратстват на корем в Европа" Коя е тази държава в Европа, в която можеш да го правиш това?
"В Испания например правителството субсидира изкуството и на година се правят 2 пъти повече филми отколкото в Холивуд. Да се сещаш за повече от 1, 2 испански филма?" Невероятни две изречения, второто опровергава първото... Или понеже ти не се сещаш значи не съществуват?
"Германски софтуер да е завладял света?" Да, основният конкурент на Оракъл е германска компания, това че не го знаеш показва защо наричаш производител на мобилни телефони най-технологичната компания в света... просто си незапознат...
Съвсем между другото тази най-технологичната компания на света Ябълката ползва точно този немски софтуер за да си управлява бизнесът, а не американският Оракъл, е подробности някакви несъществени, какво значение имат те за един американец...
Не намирам за необходимо да продължавам, смятам става ясно за качеството на написаното от теб във коментарът ти...
Ivan_
Рейтинг: 464 НеутралноДневник, оправете си бъгавият сайт, повтарящ/публикуващ няколкократно един и същ коментар.
Модератора е неадекватен!В таблото си имам 6 (шест известия че новият брой на Капитал бил излязълм всичките публикувани в един и същ момент)...
И сега публикувам коментар излиза три пъти...
Pontif New Dnevnik SUCK
Рейтинг: 1961 НеутралноПриложи същия критерий за Еърбъс и ще се изплашиш сама.
И докато си на темата за специалното третиране на данъчни субекти поинтересувай се как се третират Пиратските компании за софтуер, филми и музика и защо ЕС не ги облага нито регулира, нито се интересува от загубите които нанасят на други сектори, важни за други държави.
Ако си купиш едни джапанки от Амазаон автоматично ти се слага ВАТ данък за страната от която купуваш. Така че никой не е ощетен, нали? Обаче също ти слагат и мита, нищо че стоката може да идва от държава с която няма обмитяване. И на всичко отгоре сега съдят Амазон за милиарди - очевидно Шведската даскалица може да смята само в милиарди, защото Амазон си рекламирали на първо място техни стоки!? Не само това но О' чудо на чудесата - давали възможност на малки Европейски компании които никога няма да могат да си поставят стоките на такава мощна платформа и да достигнат такъв огромен брой потребители, но виждате ли също си рекламирали техни стоки и подбивали цените. Какво пречи на тези малки но горди европейски компании да си направят техни е-трейд платформи и да не се занимават с Амазон ... не е известно. Дали пък не е милиарди похарчени за софтуер и сървери за да се направи тази търговска платформа? Е... да де ама тези пари са ги дали в Америка а ние не се интересуваме от Америка, да умират. като не можем да си направим нещо сами ще използваме тяхната платформа но ще ги глобяваме жестоко ако не сложат нашите продукти най-отгоре.
Спомням си преди около 25 години Французите навириха патки, че не можело само СНН да монополизира новините, че това било против Френската култура, това щяло да убие Френската Академия, чистия Френски език, влиянието на Франция и франкофоните по света. Че няма баланс, няма правда, че има заговор ..... въобще Америка са големи педераси! Направиха Френски СНН. Те решаваха кое е интересно и как да се представи от специална Френска гледна точка. Решиха че използването на местни репортьори от мястото на събитието е глупаво .... най-добре си знаят работата френските репортьори. Тях могат да си ги контролират. решиха че всичко ще бъде на френски не на омразния Английски. Оказа се че докато закарат Френски репортьор на мястото на събитието ... събитието вече е свършило и хората се интересуват от нещо друго. Оказа се че е доста скъпо и изисква доста време да наемеш и обучиш местни хора навсякъде по света. решиха да компенсират със задълбочени коментари и анализи в студиото в Париж. Но се оказа че използват само едни и същи техни си хора за това- скъпо е да докарваш в студиото екстерти и хора от цял свят и докато го докараш и то събитието взело че свършило. накрая се превърнаха в канал който показва това което показва СНН взето директно от СНН заедно с маркерите, само че със закъснение и превод от Английски. Коментарите от студиото си бяха на 2, 3човека, винаги едни и същи. Получиха си се едни най-обикновени Френски новини които коментираха главно това което даваха по СНН на Френски. Оказа се че тая не е като оная, че е лесно да критикуваш, малко по-трудно е да направиш СНН ... или Епъл (огризката) или Амазон или Гугъл или Майкрософт. Е тогава не беше на мода да се глобяват с милиарди долари тези които не можем да изместим от пазара, та СНН се отърва. Френския СНН, забравих как му беше името, го затвориха след около година.
Между другото аз не си спомням да е имало такива истерии около Нокия. Те бяха водещи, имаха огромен пазар. произвеждаха си х/у в азия също, внасяха колкото си поискат в САЩ. Хората си купуваха и бяха доволни. Никога не чух някой в САЩ да каже - абе дай да ги спрем тия бе, дайте да глобяваме. Напротив, всички се възхищаваха на хората които от завод за кабели успяха да направят нещо наистина ценно и уникално. По-различен манталитет изглежда. California Über Alles
Ivan_
Рейтинг: 464 ВеселоДо коментар [#41] от "Pontif New Dnevnik SUCK":
Модератора е неадекватен!"Приложи същия критерий за Еърбъс и ще се изплашиш сама."
Друго си е да си Боинг, викаш?
Пазарни та дрънкат направо...
Е, получили едни 10 млрд. долара субсидии от федералното правителство само за гражданските си програми, въпросът отишъл до СТО и там отсъдила към момента, че само 100 милиона годишно не били правомерно (от 2004 по 100м/година какво е това 1,5 млрд. доказана неправомерна помощ), за останалите още ще се разглежда въпросът...
Съвсем между другото какво стана решихте ли във САЩ как така федералният ви регулатор е одобрил за безопасен самолет без да го проверява?
Или това е практика в САЩ и не може да се брои за някаква помощ към Боинг...
Ivan_
Рейтинг: 464 ВеселоДо коментар [#41] от "Pontif New Dnevnik SUCK":
Модератора е неадекватен!И въпросът с Амазон толкова си го разбрал...
Но какво да се хабя като нямаш желание, как да разберещ за какво става дума, давай там със "шведската даскалица", а след това "оплювай" президентът ви какъв бил като изразни средства...
Ivan_
Рейтинг: 464 ВеселоДо коментар [#35] от "Pontif New Dnevnik SUCK":
Модератора е неадекватен!"Испания например правителството субсидира изкуството и на година се правят 2 пъти повече филми отколкото в Холивуд"
Направих си труда да проверя.
Холивуд произвежда около 600 филма годишно
Испания около 100, като във тази бройка са включени и коопродукции...
Та това е то товята математика 100 филма годишно е два пъти повече от 600 филма годишно...
точен и акуратен е целият ти коментар...
ПП Не зная как е във САЩ но във Европа наричат киното 7 мото изкуство...та сигурно във Испания бидейки във Европа, парите за изкуство не ще да са само за кино...
Lemmy
Рейтинг: 2225 ВеселоУтре лудата Маргаретка ще поиска Локхийд да върне парите на България и да ги загрипеним за шведските таралясници.
bobyb
Рейтинг: 1001 НеутралноСАП не е най-големият конкурент на Оракъл, САП ги конкурира единствено в бизнес софтуера, което не е основният на Оракъл. Като цяло САП са доста по-малки. И са единствената европейска компания в топ 20 в света, останалите са американски и няколко европейски.
Та така, съвсем между другото, Понтифа явно е прав.
penetrating
Рейтинг: 5802 ВеселоДо коментар [#41] от "Pontif New Dnevnik SUCK":
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David HilbertНе бих казал, че сте 100% прав.
- Еърбъс и Боинг имат сходни "покровители" и бизнес практики
- това с кражбата на софтуера което сте написали е безкрайно далеч от истината. Не го ли смесвате с FOSS софтуер?
- SAP, Германия е примерът който търсите и не намирате
- Испания има съвсем различна по бюджет, обем и съдържание продукция от Холивуд. Американците също правят различни от Холивуд филми, близки до испанските. Аз гледам доста испански филми, които са чудесни. Предполагам, че липсата им при Вас се дължи на разпространителя Ви.
- Проблемът на Амазон с "учителката" е друг. Амазон анализират и използват за свои нужди данни от продажбите на малките фирми за да подобрят продажбите си в техния(на малките фирми) сегмент и по този начин имат лоши бизнес-практики
- CNN беше изумително постижение. Не остана дълго време единствена, но идеята е наистина брилянтна. Сега има много "CNN стил" телевизии по света, включително Франция.
ПП. Кажете на Вашите приятели, че ако се обявяват истинските цени няма смисъл от транзакцията с Ваш адрес доставката на Амазон, защото разликата им я вземат като мито и ще платят повече. Амазон има локални сайтове по света затова тази съмнителна от икономическа гледна точка операция може да е поради:
1 Необявяване на действителната стойност на покупката
2 Купуване на продукт, наличен само в САЩ и недостъпен на местния пазар
Предполагам, че е второто
penetrating
Рейтинг: 5802 ВеселоДо коментар [#33] от "idiotstavrev":
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David HilbertСъгласен.
Ivan_
Рейтинг: 464 НеутралноДо коментар [#46] от "bobyb":
Модератора е неадекватен!"И са единствената европейска компания в топ 20 в света, останалите са американски и няколко европейски."
Предполагам тук има някакъв "лапсус"?
ПП В топ 15 има 3 европейски...
Ivan_
Рейтинг: 464 НеутралноДо коментар [#46] от "bobyb":
Модератора е неадекватен!Понтифа може и да е прав, нямам никаква идея как пише във форумът.
Аз например пиша легнал, ако той пише прав, лошо няма...
Виж коментарът му е фактологически некоректен...
bobyb
Рейтинг: 1001 НеутралноСтава дума за софтуер.