
© Надежда Чипева, Капитал
Най-голямата германска авиокомпания "Луфтханза" (Lufthansa) обяви, че е приела да влезе в процедура по арбитраж със синдиката на кабинния персонал. По този начин компанията цели да избегне вероятността от още стачки, каквито имаше миналата седмица, съобщава БТА.
В съвместно изявление превозвачът и профсъюзът на стюардите и стюардесите отбелязват, че преговорите помежду им напоследък са "конструктивни" и показват, че "можем да стигнем до решение заедно".
Миналата седмица синдикатът организира двудневна стачка, принудила "Луфтханза" да отмени стотици полети. Двете страни водят тежък спор за заплатите и правния статут на профсъюза. Те се надяват неутрален арбитър да им помогне да намерят решение, приемливо и за двете страни, и планират да дадат заедно пресконференция по темата в четвъртък.