
© Reuters
Уитни Хюстън, която почина през 2012 г. и още 5 групи и изпълнители ще бъдат включени тази година в Залата на славата на рокендрола, съобщиха инициаторите на този проект.
Останалите покриват широк спектър музикални жанрове - от техно и индустриален рок до рап - и бяха популярни в различни десетилетия: Depeche Mode, Doobie Brothers, T.Rex, The Notorious B.I.G. и Nine Inch Nails.
Номинациите за 35-та церемония бяха направени през октомври от специална комисия. Отличените сред 16-те кандидати са посочени при гласуване на над 1000 творци, историци на рок музиката и представители на музикалната индустрия.
Уитни Хюстън, както и Doobie Brothers, Notorious B.I.G. и T.Rex бяха номинирани за пръв път.
Церемонията, включваща и концерт със световно известни имена, ще бъде на 2 май. Специалните гости тепърва ще бъдат обявени.
Специалната награда "Ахмет Ертегюн" ще получат музикалният журналист Джон Ландау (то бе и продуцент на Брус Спрингстийн в продължение на 18 години) и Ървин Азоф, организатор на концерти, собственик на музикален лейбъл и музикален издател.
nema_labavo
Рейтинг: 1986 НеутралноРазгониха и фамилията на тази зала.
majorman
Рейтинг: 923 ВеселоБиги и Уитни - рок ен рол. Браво, бе, мисъл. А Мишо Шамара и Азис - кога?
We are just a war away from Amerikhastan/ When God versus God;the undoing of manbat_plamen
Рейтинг: 4641 НеутралноЗаслужено признание
grayeagle
Рейтинг: 757 НеутралноУитни е легенда на други видове музика. Аз не знам да има рок песен. Отделно рока е неопределено понятие вече. Преди години Найн инч нейлс спечели награда за метъл , при положение, че не е метъл, а втори останаха ........................... Мегадет.
Даващите награди реално са хора на музикалните корпорации и нищо не разбират от стилове.
Те разбират от пари.
irobot
Рейтинг: 623 НеутралноХубав списък от изтъркана комерсиална музика която да не се слуша :-)
Депеш Моуд – няма по-overrated ню уейв група. Наркомански депресивни мелодии, слушани предимно от милениали и по-млади, които никога не са чували например за Tears for Fears и A-ha. Нещо като U2 на синт-попа.
Мамуна
Рейтинг: 700 НеутралноНе бате!
Проасто ти си потен вол от века на рок енд рола ;)
Различно е
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Svetoslav Dimitrov
Рейтинг: 8 НеутралноДо коментар [#5] от "irobot":
То щото Tears for Fears са супер голямата група, която има точно 2 хита. Толко разбираш и ти от музика, ама е така да се изцепиш. Айде аз влизам в твойта група на така наречените милениали. Бил съм на над 50 концерта и в България и в чужбина. От Клептън до 2 пъти Депеш. В милано преди 3 години Депеш събраха сигурно 80 000 души на Сан Сиро. Да ти кажа половината сигурно бяха над 50-60 годишни хора, които се кефеха на макс.
goshe55
Рейтинг: 641 ВеселоДо коментар [#5] от "irobot":
"Русия е бензиностанция маскирана като държава!"И ти не си лош.
irobot
Рейтинг: 623 НеутралноДо коментар [#8] от "Svetoslav Dimitrov":
Нямат песни на кило като DM, но "Sowing the Seeds of Love" или например "Pale Shelter" са 100 пъти по-песни в музикално отношение от "Enjoy the Silence" или "Personal Jesus". Не е въпроса в това колко голяма публика събират или колко много хитове имат.
samoedin
Рейтинг: 3607 НеутралноДо коментар [#4] от "grayeagle":
" Даващите награди реално са хора на музикалните корпорации и нищо не разбират от стилове.
Те разбират от пари."
Това обяснява защо Депеш Мод ще влизат в Залата на славата ! Никога с нищо не са ме привличали изпълнения, издържани в наркомански, монотонни, депресарски и цикли ритми, а всички виждаме от какво си отиват повечето (не само) рок изпълнители !
CINZANO - оправете си сайта!
Рейтинг: 635 ЛюбопитноВикаш, Депеш ти пречат, ама нямаш нищо против Уитни и Дебелото момче да се намърдат при рокаджиите? Интересно... Мома, връщай 12 и 12А!
невеж
Рейтинг: 506 Неутралнохахаха мале мале тея рязтегнаха рокендрола до неузнаваемост!
стафилокок
Рейтинг: 567 НеутралноТая „зала” заприлича на градски автобус в час пик.
Миналото се наследява, бъдещето се изгражда.BohrMottelson
Рейтинг: 749 НеутралноДо коментар [#5] от "irobot":
BohrMottelsonhttps://www.youtube.com/watch?v=LVaVxziILks
Наблегни на първото правило
One Hour
Рейтинг: 356 НеутралноДо коментар [#2] от "majorman":
Тези все пак са музиканти, кой по призвание-кой не. Ама освен, че в тази зали се напълни с "анти-рок" звезди, влязоха музиканти по няколко пъти- соло и с групите си, има и отделна "стая" за немузиканти -продуценти, инженери, диджеи и.... ЖУРНАЛИСТИ.
Да не питаме пък как така Марк Болън чак след 40 години изведнаж заслужи това.
Мъка..
stanimirkou
Рейтинг: 117 НеутралноКакъв рок енд рол свирят тези две имена????
Димитър Димитров
Рейтинг: 1441 НеутралноДо коментар [#5] от "irobot":
Сложих ти минусче, явно не си слушал много Тиърс фор Фиърс.
Димитър Димитров
Рейтинг: 1441 НеутралноДепеш бяха номинирани няколко години подред, най-сетне получиха признанието, което заслужават. Наистина започнаха като синтпоп/new wave/futuristic група, но имат огромен принос за развитието на синт рока и стилове като индъстриъл и фючър поп. Имат огромна маса от фенове от всякакви възрасти (аз съм на 51). Това не означава, че ТФФ и А-ха например са по-слаби групи, но понеже става дума за Залата на славата на рока в Америка - Депеш имат много по-голямо влияние там от споменатите две групи - А-ха даже се смята в Америка за One hit wonder.