"Ню Йорк таймс" изписа имената на жертви на COVID-19 на първа страница

"Ню Йорк таймс" изписа имената на жертви на COVID-19 на първа страница

© Associated Press



"Ню Йорк таймс" в безпрецедентна стъпка запълни първата страница на неделния си брой с имената на починали от коронавируса, предаде агенция "Асошиейтед прес".


Обичайните статии и снимки са заменени от списък на имена и откъси от некролози в памет на жертвите на коронавируса в САЩ, които доближават "мрачния жалон" от 100 000 смъртни случаи.


По думите на заместник-редактора на графичния отдел на вестника Симон Ландън тя и колегите й осъзнали, че и те самите, а може би и широката публика, започват да изпитват известна умора от данните, предаде ДПА.




Списъкът от близо 1000 имена е придружен от кратки пасажи, внушаващи усещането за уникалността на всеки загубен живот.


Шестте колони излизат със заглавие "Американските смъртни случаи наближават 100 000 - неизчислима загуба" и подзаглавие "Те не бяха просто имена от списък. Те бяха ние".



Според равносметката на университета "Джонс Хопкинс" над 96 000 души са починали от COVID-19 в САЩ.


В щата Ню Йорк, най-тежко засегнатия от пандемията, има над 360 000 потвърдени случаи на COVID-19 и около 29 000 починали.


Но губернаторът Андрю Куомо вчера съобщи добрата новина, че щатът е регистрирал най-малкия брой смъртни случаи за денонощие от седмици насам - 84, след пик от 799 на 8 април.


За първи път от март насам дневният брой е двуцифрено число, отбелязва АП.


"За мен това е признак, че отбелязваме реален напредък", каза Куомо на ежедневния си брифинг.


Броят на хоспитализираните пациенти в щата - епицентър на пандемията в САЩ, продължава да спада - до около 4600./БТА


Всичко, което трябва да знаете за:

Ключови думи към статията:

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK