Сигурно щото финално броят до подаването на тока с който палят двигателите? Лол целият ЕССР, с огромните си финансови ресурси, с които е на едно от челните места в целият свят няма напредък, колкото само един частник, който разполага с милиони пъти по-малко пари. Много престижно!
Браво! Така се прави! Не като американците да не могат да си направят една ракета, че да се налага разни частници да усвояват парите на данъкоплатците :)
"Alle bisherigen Bewegungen waren Bewegungen von Minoritäten oder im Interesse von Minoritäten. Die proletarische Bewegung ist die selbständige Bewegung der ungeheuren Mehrzahl im Interesse der ungeheuren Mehrzahl." -
Karl Marx, Friedrich Engels, Manifest der Kommunistischen Partei. MEW 4, S. 472
Ае не че нещо, ама нали Боко гранатомета поръча нов суперкомпютър. Сега що не си помечтаем, БАН-ските старчета да го използват и да конструират български ракети, които да ги построи Стомана Перник, с винкели. Цена на билета Орлов мост- спирка Марс лев и шейсе'.
Не знам защо Дневник не е сложил видео към статията. https://youtu.be/UA_WRs6CkkM Нощните стартове са винаги ефектно зрелище.
Впрочем уреда за поддръжка на сателити изглежда доста голям , почти като истински сателит. Кръстили са го MEV 2. Производство на Нортроп Груман и е много любопитен. Идея си нямам как работи 🙂
Underneath this flabby exterior is an enormous lack of character.
Честно казано аз нямам нищо против в Мъск усвоява едни пари и има резултат - Публично частно партньорство В противен случай парите щяха да се усвоени от НАСА ама резултат никакъв Лошото че и Русия откри този метод (много бързо учи гадината) кримскмост щеше да има още на проект но се появява руския Мъск (Розенберг) и се наема да го построи в срок
НАСА ставаше за нещо, само докато имаха на разположение фон Браун и другите германски инженери и по времето, когато САЩ имаха истински президент, Кенеди и истинска студена война и съревнование. Сега не стават за чеп на буре. Ояла се администрация, тлъстее за сметка на данъкоплатците.
Честно казано аз нямам нищо против в Мъскусвоява едни пари и има резултат - Публично частно партньорствоВ противен случай парите щяха да се усвоени от НАСА ама резултат никакъвЛошото че и Русия откри този метод (много бързо учи гадината) кримскмост щеше да има още на проект но се появява руския Мъск (Розенберг) и се наема да го построи в срок
Глей сега нашия. Розенберг е един изтъкнат деятел на 3-я райх. Разбирам че ти си също почитател на един друг днешен ерзац фюрер и пропадналия му райх(путлеристан). Въпреки историческото им сходство и ментална близост все пак не ги отъждествявай съвсем. Авера на путлер му викат Ротенберг. Имат се от бандитските си години в Ленинград когато днешното фюрерче се е увличало по карате и ротенберг му е бил треньор. От тогава много вода е изтекла и много афери многомилионни и мокри са реализирани от тогавашната аверска групировкв на ВЫовка(путлер). След узурпирането от последния на власта в Русия преди 20 години всичките авери от "Озеро" стават със светкавична скорост доларови мултимилиардери. Ротенберг е един от тях. Сядат на многомилиардни потоци от пари от природни ресурси , а сега все повече на изрсвани от джобовете на обикновенните руснаци последни пари и процъфтяват заедно със семейните си кланове. Сравненито ти на този крадлив и посредствен криминално изявен тип с Мъск е смешно. Просто на авера като поредно бонбонче му беше връчен безумния и икономически абсолютно неоправдан проект ткоито неговите строителни компании успешно лапнаха заедно с милиардите от бюджета. Чисто плитически и криминално мотивирана афера. Освен това с куп технически и инженерни недостатъци за които други ще му мислят плащат след години.
не съм почитател , ама системата работи ние отделихме 1 -2 мрд за магистрала и магистрала още няма Не ми обяснявай как държавните структури са супер ефективни
Може и да отлагат стартовете по много пъти, с всички свързани с това рискове по пълнене/изпразване на резервоарите, но Ариана е рекордьор по безаварийни стартове. Нито НАСА, нито РосКосмос могат да се сравнят с тях. Не напразно телескопът Дж.Уеб също се предвижда да бъде изведен с такава ракета.
Вече я цапаме. Ей че на сичко отгоре, я цапа баш Мъск, с ония хиляди комуникационни боклуци. Да замениш няколко големи спътника, на геостационар, които никому не пречат с няколко, или май бяха няколко дузини от хилядарки(?), от които една бройка само, е достатъчна да таранира пилотиран старт и да убиете екипажа.
Двигателят на основният бустър се пали първи. Страничните твърдотелни бустъри след това. Явно, първо, трябва да са абсолютно сигурни, че основният двигател работи нормално и да го спрат при проблем. И след това палят страничните бустъри, защото веднъж пуснати, те не могат да се спрат. Те са твърдотелни с единичен агент.
Страничните бустъри се палят като американските с ток, вътре в самият бустър и горят по цялата дъжина на бустъра отвътре навън. По принцип, американските имат всякакъв профил, кръгъл е най- простият, звездовиден осигурява по-- голяма повърхност. Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
Между сругото. старшини, човек като види полета на Ариане 5, че и 6, разбира как тази ракета никога няма да може да каца като Фалкън 9. И никога няма да е на цената на Фалкън 9. Винаги ще е 3 пъти по- скъпа.
Иначе, страхотна ракета, аз вчера гледах полета! Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
Между другото, заради скъпата Ариане 5, Ариане от 2012-та използва руският Съюз като средна ракета в портфолиото си. Но и този бизнес на ПростКосмос е на път да пресъхне. С появара на Ариане 6, ЕКА няма да се нуждае от 3 ракети и ще намали разходите си с опростяване на платформите.
Арияне 62 е точно в сермента на Съюз, Арианер 64 е в тежкият сегмент, на Протон и Фалкън 9.
Вега и Ариане 6 ще са двете ракети на ЕКА от 2021-ва.
Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
И подобно на централния ускорител на SLS на NASA, която е базирана на двигателите на совалките: два странични ускоретеля на твърдо гориво и централна с част на водород и кислород с четири двигателя (при совалката бяха три).
"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита" Хр. Ботев
И подобно на централния ускорител на SLS на NASA, която е базирана на двигателите на совалките: два странични ускоретеля на твърдо гориво и централна с част на водород и кислород с четири двигателя (при совалката бяха три).
—цитат от коментар 32 на Незнайко в Слънчевия град
Да, и Совалката бе на този принцип. Атлас и Делта на ULA са с 0 до 5 ускорителя, като товароносимостта им нараства от 9 тона на LEO базова конфигурация без ускорителите до близо 20 тона с 5 ускорителя. Японската ракета H-3 е също с няколко твърдотелни ускорителя.
Тези ускорители са изключително мощни. Тези на Совалката (на SLS даже, са с още един допълнителен сегмент) са с мощноста на почти 5-те двигателя на първата степен на Сатурн 5.
Ако Совалката се използваше като ракета, имаше такъв проект на времето наречеш Шатъл С, тя би занесла на LEO 130 тона товар, Сатурн 5 кара по 140 тона. Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
Да обясня защо средният ускорител на Ариане, никога няма да го направят да каца пропулсивно на Земята.
Ариане е като американските ракети Делта и Атлас. Средният ускорител се използва като 1-ва и втора степен, твърдотелните ускорители са истинската първа степен която кара ракетата през атмосферата. И основният ускорител работи и много след това, почти два пъти по- дълго от първата степен на Фалкън 9.
Всичко опира до елементарна балистика, Спейс Екс прибира двигателите си на около 600- 1000 километра от мястото на изстрелване. Ако Ариане или ULA искат да приберат основните си ускорители, те трябва да сложат площадката си на 2-2.5 пъти по- голямо растояние, неколкократно по- висока скорост. ULA трябва да си прибере бустъра по средата на Атлантика, между Европа и Северна Америка, А Ариане, дори на африканският бряг.
Разликата на скоростта при навлизане на атмосферата е огромният фактор. Спейс Екс досега не са успяли да приберат средният ускорител на Фалкън Хеви точно поради тази причина. Той гори много по- дълго от двата странични и скоростта му е много по- висока. Корабчето на Спейс Екс за средният ускорител на Фалкън Хеви е почти на 2000 километра от Кейп Канаверал.
Заради това, ULA ще приибира само двигателният отсек на ракетата си Вулкан и ще го спира със свъхзвуков надуваем парашут и след това с обикновен парашут.
НАСА също прибираше и преизползваше страничните твърдотелни ускорители при Совалката. Те кацаха на Земята с парашут. Скоростта им беше близка до тази на обикновена първа степен на Фалкън 9. 3-те двигателя RS-25 летяха със Совалката и няколко се преизползваха по 18 пъти.
Но, централният оранжев резервоар се изхвърляше и падаше някъде в индийският океан след близо 2 орбити на Земята. След разкачването с големият оранжев резервоар, Совалката използваше маневриращите си двигатели за да си вдигне орбитата.
Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
Нищо странно няма. Първо се пали основният двигател, който е на течен водород, изчаква се 2-3 секунди за да достигне оптимална температура и налягане в горивната камера и чак тогава се палят страничните търдотелни бустъри. Причината е проста - когато се запалят бустърите, няма вече спиране и те горят до изчерпване на твърдотелното гориво, затова се изчаква основния двигател, за да се прецени, че всичко е наред и може да се пускат бустърите. Ако в рамките на тези 2-3 секунди нещата не са в ред с основния двигател, старта все още може да се прекъсне, докато след запалването на бустърите няма вече спиране.
До коментар [#26] от "Realist": Сори колега, не видях, че сте написали същото като отговор защо се пали първо основния двигател - точно така е, просто рисковете в тази ситуация са доста по-малко, отколкото ако се палеха едновременно. 👍
Вече я цапаме. Ей че на сичко отгоре, я цапа баш Мъск, с ония хиляди комуникационни боклуци. Да замениш няколко големи спътника, на геостационар, които никому не пречат с няколко, или май бяха няколко дузини от хилядарки(?), от които една бройка само, е достатъчна да таранира пилотиран старт и да убиете екипажа.
Таваришч, уникални глупости ръсиш, типично за задунайски россороб. Геостационарната орбита е на разстояние почти 36 хиляди (подчертавам, хиляди) километра. Старлинк спътниците са на орбити между 300 и 500 км. Вади калкулатора сега и смятай каква е разликата между времето за пътуване на сигнала (ако знаеш колко е скоростта на светлината) в единия и в другия случай. Това по въпроса защо високоскоростен интернет трябва да се прави на подобни орбити. Относно "сблъсъка" с пилотирани мисии - как си я представяш точно тая работа, това да не ти е земна магистрала в час пик. Първо космосът е огромен и второ, всичики тия спътници до един са си перфектно следени и във всяка една секунда се знае точно всеки един от тях къде се намира с грешка +/- метър, че и по-малко сигурно.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
къдрав и сам се стриже
Рейтинг: 8 Неутралнотолкова ли е трудно да творим заедно като земляни и това да е човешка ракета
EU defender
Рейтинг: 708 НеутралноБраво!
The best way to predict the future is to invent it.Jalis Ironhammer
Рейтинг: 284 НеутралноСтранно е изстрелването на Ариана. Винаги отделянето е 2-4 секунди след финалното отброяване. Иначе готин старт както винаги.
Underneath this flabby exterior is an enormous lack of character.Маршалов
Рейтинг: 506 ВеселоДо коментар [#3] от "Jalis Ironhammer":
мурзилкаСигурно щото финално броят до подаването на тока с който палят двигателите?
Лол целият ЕССР, с огромните си финансови ресурси, с които е на едно от челните места в целият свят няма напредък, колкото само един частник, който разполага с милиони пъти по-малко пари. Много престижно!
Günther
Рейтинг: 1037 НеутралноБраво! Така се прави! Не като американците да не могат да си направят една ракета, че да се налага разни частници да усвояват парите на данъкоплатците :)
"Alle bisherigen Bewegungen waren Bewegungen von Minoritäten oder im Interesse von Minoritäten. Die proletarische Bewegung ist die selbständige Bewegung der ungeheuren Mehrzahl im Interesse der ungeheuren Mehrzahl." - Karl Marx, Friedrich Engels, Manifest der Kommunistischen Partei. MEW 4, S. 472chicago514
Рейтинг: 1294 ВеселоМаршалов
Рейтинг: 506 ВеселоАе не че нещо, ама нали Боко гранатомета поръча нов суперкомпютър. Сега що не си помечтаем, БАН-ските старчета да го използват и да конструират български ракети, които да ги построи Стомана Перник, с винкели. Цена на билета Орлов мост- спирка Марс лев и шейсе'.
мурзилкакъдрав и сам се стриже
Рейтинг: 8 НеутралноДо коментар [#6] от "chicago514":
крайно остроумен коментар! е подмина и неглижира същността, но от толкова си можеш
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1001
Рейтинг: 1978 ВеселоМъск газ пикае
Маршалов
Рейтинг: 506 НеутралноДо коментар [#10] от "1001":
мурзилкаВтечнена, американска!
Маршалов
Рейтинг: 506 НеутралноДо коментар [#11] от "Маршалов":
мурзилкаДобавка: шистов(газ)!
Jalis Ironhammer
Рейтинг: 284 НеутралноНе знам защо Дневник не е сложил видео към статията.
Underneath this flabby exterior is an enormous lack of character.https://youtu.be/UA_WRs6CkkM
Нощните стартове са винаги ефектно зрелище.
Впрочем уреда за поддръжка на сателити изглежда доста голям , почти като истински сателит. Кръстили са го MEV 2. Производство на Нортроп Груман и е много любопитен. Идея си нямам как работи 🙂
Willy Messerschmitt
Рейтинг: 2849 ВеселоУспех на "Арианаспейс"....
До истината се достига с познание! Не влизам в диалог с лумпени !И не храня руски тролове...1001
Рейтинг: 1978 НеутралноЧестно казано аз нямам нищо против в Мъск
усвоява едни пари и има резултат - Публично частно партньорство
В противен случай парите щяха да се усвоени от НАСА ама резултат никакъв
Лошото че и Русия откри този метод (много бързо учи гадината) кримскмост щеше да има още на проект но се появява руския Мъск (Розенберг) и се наема да го построи в срок
1001
Рейтинг: 1978 НеутралноЗа тгези дето слагат минуси да направят справка с Майските укази и Кримския мост
Ако не бяха сменили системата мост още нямаше да има
Маршалов
Рейтинг: 506 НеутралноДо коментар [#15] от "1001":
мурзилкаНАСА ставаше за нещо, само докато имаха на разположение фон Браун и другите германски инженери и по времето, когато САЩ имаха истински президент, Кенеди и истинска студена война и съревнование. Сега не стават за чеп на буре. Ояла се администрация, тлъстее за сметка на данъкоплатците.
znaesht
Рейтинг: 606 ЛюбопитноГлей сега нашия. Розенберг е един изтъкнат деятел на 3-я райх. Разбирам че ти си също почитател на един друг днешен ерзац фюрер и пропадналия му райх(путлеристан). Въпреки историческото им сходство и ментална близост все пак не ги отъждествявай съвсем. Авера на путлер му викат Ротенберг. Имат се от бандитските си години в Ленинград когато днешното фюрерче се е увличало по карате и ротенберг му е бил треньор. От тогава много вода е изтекла и много афери многомилионни и мокри са реализирани от тогавашната аверска групировкв на ВЫовка(путлер). След узурпирането от последния на власта в Русия преди 20 години всичките авери от "Озеро" стават със светкавична скорост доларови мултимилиардери. Ротенберг е един от тях. Сядат на многомилиардни потоци от пари от природни ресурси , а сега все повече на изрсвани от джобовете на обикновенните руснаци последни пари и процъфтяват заедно със семейните си кланове. Сравненито ти на този крадлив и посредствен криминално изявен тип с Мъск е смешно. Просто на авера като поредно бонбонче му беше връчен безумния и икономически абсолютно неоправдан проект ткоито неговите строителни компании успешно лапнаха заедно с милиардите от бюджета. Чисто плитически и криминално мотивирана афера. Освен това с куп технически и инженерни недостатъци за които други ще му мислят плащат след години.
ПИК е велик
Рейтинг: 284 ВеселоИ едноименната бира не е нещо особено :)
Спечелихме битка, но не и войната!pinoccio
Рейтинг: 511 ВеселоДругарят Рагозин до къде я докара с батута?
1001
Рейтинг: 1978 НеутралноДо коментар [#18] от "znaesht":
не съм почитател , ама системата работи
ние отделихме 1 -2 мрд за магистрала и магистрала още няма
Не ми обяснявай как държавните структури са супер ефективни
ivanpopov
Рейтинг: 734 НеутралноМоже и да отлагат стартовете по много пъти, с всички свързани с това рискове по пълнене/изпразване на резервоарите, но Ариана е рекордьор по безаварийни стартове. Нито НАСА, нито РосКосмос могат да се сравнят с тях. Не напразно телескопът Дж.Уеб също се предвижда да бъде изведен с такава ракета.
Ivan_
Рейтинг: 498 НеутралноДо коментар [#4] от "Маршалов":
Модератора е неадекватен!Знаеш ли, някой път напредъка е относително нещо.исторкята показва че хората сме толкова напреднали , че оцапваме всичко до което се доберем.
Сега с тоя напредък идва ред на околоземна та орбита да я оцапаме...
Та нещо не съм толкова въодушевен от подобни успехи...
Дедов'та Колюуа Унукя!
Рейтинг: 447 ВеселоМи де да знам- ако ми посочиш нечовешка ракета- обещавам да се разровя... 😂😂😂
И това ти го казвам като земен землянин, част от човешките хора! 😂😂😂😂 БАСИ ТЪПИЯ САЙТ!
Маршалов
Рейтинг: 506 НеутралноДо коментар [#23] от "Ivan_":
мурзилкаВече я цапаме. Ей че на сичко отгоре, я цапа баш Мъск, с ония хиляди комуникационни боклуци. Да замениш няколко големи спътника, на геостационар, които никому не пречат с няколко, или май бяха няколко дузини от хилядарки(?), от които една бройка само, е достатъчна да таранира пилотиран старт и да убиете екипажа.
Realist
Рейтинг: 3657 НеутралноДвигателят на основният бустър се пали първи. Страничните твърдотелни бустъри след това. Явно, първо, трябва да са абсолютно сигурни, че основният двигател работи нормално и да го спрат при проблем. И след това палят страничните бустъри, защото веднъж пуснати, те не могат да се спрат. Те са твърдотелни с единичен агент.
Страничните бустъри се палят като американските с ток, вътре в самият бустър и горят по цялата дъжина на бустъра отвътре навън. По принцип, американските имат всякакъв профил, кръгъл е най- простият, звездовиден осигурява по-- голяма повърхност.
Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
Realist
Рейтинг: 3657 ВеселоОсновният двигател е на водород и кислород! Подобно на американската ракета Делта 4.
Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.Realist
Рейтинг: 3657 ВеселоМежду сругото. старшини, човек като види полета на Ариане 5, че и 6, разбира как тази ракета никога няма да може да каца като Фалкън 9. И никога няма да е на цената на Фалкън 9. Винаги ще е 3 пъти по- скъпа.
Иначе, страхотна ракета, аз вчера гледах полета!
Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
Realist
Рейтинг: 3657 ВеселоМежду другото, заради скъпата Ариане 5, Ариане от 2012-та използва руският Съюз като средна ракета в портфолиото си. Но и този бизнес на ПростКосмос е на път да пресъхне. С появара на Ариане 6, ЕКА няма да се нуждае от 3 ракети и ще намали разходите си с опростяване на платформите.
Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.Арияне 62 е точно в сермента на Съюз, Арианер 64 е в тежкият сегмент, на Протон и Фалкън 9.
Вега и Ариане 6 ще са двете ракети на ЕКА от 2021-ва.
Незнайко в Слънчевия град
Рейтинг: 5726 НеутралноДо коментар [#26] от "Realist":
"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита" Хр. БотевБустър - ускорител.
Jalis Ironhammer
Рейтинг: 284 НеутралноДо коментар [#26] от "Realist":
Underneath this flabby exterior is an enormous lack of character.Мерси за детайлите. Това с профила е интересно.
Незнайко в Слънчевия град
Рейтинг: 5726 НеутралноДо коментар [#27] от "Realist":
"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита" Хр. БотевИ подобно на централния ускорител на SLS на NASA, която е базирана на двигателите на совалките: два странични ускоретеля на твърдо гориво и централна с част на водород и кислород с четири двигателя (при совалката бяха три).
Realist
Рейтинг: 3657 НеутралноДа, и Совалката бе на този принцип. Атлас и Делта на ULA са с 0 до 5 ускорителя, като товароносимостта им нараства от 9 тона на LEO базова конфигурация без ускорителите до близо 20 тона с 5 ускорителя. Японската ракета H-3 е също с няколко твърдотелни ускорителя.
Тези ускорители са изключително мощни. Тези на Совалката (на SLS даже, са с още един допълнителен сегмент) са с мощноста на почти 5-те двигателя на първата степен на Сатурн 5.
Ако Совалката се използваше като ракета, имаше такъв проект на времето наречеш Шатъл С, тя би занесла на LEO 130 тона товар, Сатурн 5 кара по 140 тона.
Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
Realist
Рейтинг: 3657 НеутралноДа обясня защо средният ускорител на Ариане, никога няма да го направят да каца пропулсивно на Земята.
Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.Ариане е като американските ракети Делта и Атлас. Средният ускорител се използва като 1-ва и втора степен, твърдотелните ускорители са истинската първа степен която кара ракетата през атмосферата. И основният ускорител работи и много след това, почти два пъти по- дълго от първата степен на Фалкън 9.
Всичко опира до елементарна балистика, Спейс Екс прибира двигателите си на около 600- 1000 километра от мястото на изстрелване. Ако Ариане или ULA искат да приберат основните си ускорители, те трябва да сложат площадката си на 2-2.5 пъти по- голямо растояние, неколкократно по- висока скорост. ULA трябва да си прибере бустъра по средата на Атлантика, между Европа и Северна Америка, А Ариане, дори на африканският бряг.
Разликата на скоростта при навлизане на атмосферата е огромният фактор. Спейс Екс досега не са успяли да приберат средният ускорител на Фалкън Хеви точно поради тази причина. Той гори много по- дълго от двата странични и скоростта му е много по- висока. Корабчето на Спейс Екс за средният ускорител на Фалкън Хеви е почти на 2000 километра от Кейп Канаверал.
Заради това, ULA ще приибира само двигателният отсек на ракетата си Вулкан и ще го спира със свъхзвуков надуваем парашут и след това с обикновен парашут.
НАСА също прибираше и преизползваше страничните твърдотелни ускорители при Совалката. Те кацаха на Земята с парашут. Скоростта им беше близка до тази на обикновена първа степен на Фалкън 9. 3-те двигателя RS-25 летяха със Совалката и няколко се преизползваха по 18 пъти.
Но, централният оранжев резервоар се изхвърляше и падаше някъде в индийският океан след близо 2 орбити на Земята. След разкачването с големият оранжев резервоар, Совалката използваше маневриращите си двигатели за да си вдигне орбитата.
къдрав и сам се стриже
Рейтинг: 8 НеутралноДо коментар [#24] от "Дедов'та Колюуа Унукя!":
ком. 8
Mockingbird
Рейтинг: 229 НеутралноДо коментар [#4] от "Маршалов":
Че той и русията ви задмина, която освен ракети - нищо друго няма. Голям срам! lol
Кремълски дребосък
Рейтинг: 1337 НеутралноНищо странно няма. Първо се пали основният двигател, който е на течен водород, изчаква се 2-3 секунди за да достигне оптимална температура и налягане в горивната камера и чак тогава се палят страничните търдотелни бустъри. Причината е проста - когато се запалят бустърите, няма вече спиране и те горят до изчерпване на твърдотелното гориво, затова се изчаква основния двигател, за да се прецени, че всичко е наред и може да се пускат бустърите. Ако в рамките на тези 2-3 секунди нещата не са в ред с основния двигател, старта все още може да се прекъсне, докато след запалването на бустърите няма вече спиране.
Кремълски дребосък
Рейтинг: 1337 НеутралноДо коментар [#26] от "Realist":
Сори колега, не видях, че сте написали същото като отговор защо се пали първо основния двигател - точно така е, просто рисковете в тази ситуация са доста по-малко, отколкото ако се палеха едновременно. 👍
Кремълски дребосък
Рейтинг: 1337 НеутралноТаваришч, уникални глупости ръсиш, типично за задунайски россороб. Геостационарната орбита е на разстояние почти 36 хиляди (подчертавам, хиляди) километра. Старлинк спътниците са на орбити между 300 и 500 км. Вади калкулатора сега и смятай каква е разликата между времето за пътуване на сигнала (ако знаеш колко е скоростта на светлината) в единия и в другия случай. Това по въпроса защо високоскоростен интернет трябва да се прави на подобни орбити. Относно "сблъсъка" с пилотирани мисии - как си я представяш точно тая работа, това да не ти е земна магистрала в час пик. Първо космосът е огромен и второ, всичики тия спътници до един са си перфектно следени и във всяка една секунда се знае точно всеки един от тях къде се намира с грешка +/- метър, че и по-малко сигурно.