
© Reuters
Кандидатът на демократите в САЩ за президент Джо Байдън поведе в 4 от петте оспорвани щата, от които зависи кой ще влезе в Белия дом.
Броенето там продължава, но ако и официалните данни потвърдят негова победа там, това ще му донесе още 53 гласа на членове на Избирателната колегия към досегашните 253, което е доста над прага от 270, нужни за обявяването му за победител в цялата страна.
Според американските медии президентът Доналд Тръмп, който е с 214 електори, няма намерение да признава поражението си. За това има основания, тъй като разликата в един от въпросните щати - макар и увеличаваща се - е едва около 1000 гласа.
През последните часове Байдън добави и Пенсилвания към Джорджия, Невада и Аризона, докато прогнозите за Северна Каролина и Аляска продължават да ги посочват като клонящи към победа за президента Доналд Тръмп.
В Пенсилвания преднината на Байдън при около 95% преброени бюлетини е близо 5600 гласа (малко преди 17 ч. българско време). Това е около една десета от процента, но щатът осигурява 20 електори и само те са достатъчни демократите отново да имат президент.
В Джорджия, където промяната се случи по-рано днес, Байдън води със само 1097 гласа. При 98% преброени бюлетини това дори не попада в десетите от процента и двамата водещи кандидати имат по 49.5% подкрепа.
Аризона бе поставена сред "сините" щати, подкрепили демократите, още в сряда вечерта дори от "Фокс нюз", но повечето други медии не бързат с такава оценка. Причината е, че там са преброени около 90% от подадените гласове. Преднината на Байдън тук е над 47 000 гласа и основната заслуга е на два избирателни окръга с големите градове Финикс и Тусон.
В Невада с около 11 400 гласа преднина Байдън води с по-малко от процентен пункт, а тепърва има да се броят около 11% от подадените бюлетини.
Достатъчно е бившият вицепрезидент да победи в два от последните 3 щата, за да се завърне в Белия дом.
Ако тенденцията не се промени, за Тръмп остават две щатски победи, но с общо само 18 електори. Пътят към втория му мандат все още е възможен, но труден - той задължително трябва да си спечели Пенсилвания и Джорджия плюс Невада или Аризона.
-
Джорджия, гласувала за демократ, би било голяма новина в американската политика, тъй като подобно нещо не се е случвало от изборите от 1992 г., с които Бил Клинтън стана президент. Към момента перспективите това да се случи растат, тъй като продължава обработване на хиляди бюлетини от места, където демократите са силни, каквато е столицата Атланта например. Но щатските власти тепърва ще трябва да добавят към резултатите гласове от военни и живеещи и работещи в чужбина, както и такива избиратели, които са имали някакви проблеми с регистрирането или личните документи в изборния ден 3 ноември.
Щабът на Тръмп заяви, че ще обжалва по съдебен път резултатите във всички оспорвани щати, а снощи президентът каза, че се върви към изборна кражба на победата му. Пресконференцията му е критикувана от американски медии - дори от симпатизиращи на републиканците - като пълна с недоказани твърдения и откровени лъжи. Някои телевизионни канали дори прекъснаха прякото ѝ излъчване, което е нещо много рядко случващо се с появата на президент на САЩ, особено в деликатен за страната момент като сегашния.
Petar Ivanov
Рейтинг: 338 ВеселоИ нека воя на панелните фенчета на Тръмпи започне сега!!..😂🤣
Freedom of speechdiz38646142
Рейтинг: 0 ВеселоТръпмончетата да пият по една студена белина...
По-тежките случаи - да си хакнат по една УВ ламба ....
ju.li
Рейтинг: 1096 ЛюбопитноЧе защо?! Може човекът да е сключил великолепна сделка.
Боян Таксиров
Рейтинг: 1691 НеутралноПопулистите се вкопчват във властта като кърлежи, и никога не си отиват доброволно, спортсменски, защото нямат грам достойнство.
mutricata.blogspot.bg deinstall.blogspot.bghttps://bit.ly/351r4Yy
selqnin
Рейтинг: 1432 НеутралноПътят на оранжадата:
-загуба на изборите;
-предявяване на обвинения;
-съд;
-затвор!!!
Време е да последва ключовите си съветници
sbaleev
Рейтинг: 324 НеутралноСледващият президент на САЩ се казва Джо Байдън!
Честито на аериканците и на целия свят!
diz38646142
Рейтинг: 0 ВеселоМисля, че чувам само скърцане на зъби: шъ, шъ, шъ видите вий....
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
diz38646142
Рейтинг: 0 Веселомън, мън, мън... кърпичка искаш ли?
sbaleev
Рейтинг: 324 НеутралноДо коментар [#6] от "sbaleev":
Аз преди години, още преди Тръмп да стане президент писах и напомних, че той няма истинско достойнство и самоуважение и не умее да се държи достойно, вкл. да губи!
Сега вече всички се убеждавате в това!!
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
daskal1
Рейтинг: 4076 ЛюбопитноДо коментар [#5] от "selqnin":
А защо не и разстрел, по ще ви приляга на заложеното в главата мислене? Какъв съд...
Правилно казват, че за демокрацията трябва да минат поне две поколения след комунизма
von_seeckt
Рейтинг: 431 НеутралноИзиграха го Тръмп.
sbaleev
Рейтинг: 324 Неутрално“До върховният съд дори няма да се стигне. Те ще бъдат отхвърлени на ниво съд в самият щат. Всеки щат си има изборни правила и закони които се съблюдават. Това перчене на Тръмп в случая няма да доведе до нищо. Те вече му отхвърлиха исковете от няколко щатски съдилища. Той просто няма доблеста да загуби като мъж.”
Точно и ясно!!
Разумен Октопод
Рейтинг: 98 НеутралноДо коментар [#8] от "EU defender":
Това не е истинският EU defender, а е някакво плашило, което носи кожата му.
L Glassman
Рейтинг: 233 НеутралноХората, които 2016-та призоваваха да се спре квиченето и да се примирим с резултатът от изборите, сега доста са се превъзбудили нещо!?
diz38646142
Рейтинг: 0 Неутрално[quote#11:"Дисидент в ЕССР"][/quote]
Кърпичка? викам ти да се секнеш в ръкава, не съм майка Тереза.
3biri
Рейтинг: 641 НеутралноПътеводна звезда за нашичкия дето почива в Банкя.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Разумен Октопод
Рейтинг: 98 НеутралноДо коментар [#11] от "Дисидент в ЕССР":
Хахахха Содом и Гомор. И при Обама викахте, че ще е Содом и Гомор, пък беше окей. Светът щеше да свърши пък не свърши. Айде тихо сега "Дисидент" :D
alex_8712
Рейтинг: 438 НеутралноДневник, инфографиката ви показва, че Байдън е вече с повече от необходимите 270 гласа?
diz38646142
Рейтинг: 0 Весело"Пресконференцията му е критикувана от американски медии - дори от симпатизиращи на републиканците - като пълна с недоказани твърдения и откровени лъжи."
не виждам нещо за добавяне. Дори републиканците признаха поражението. Само най-отчаяните есесовци бранят още стълбите на Райхстага.
Petleshev
Рейтинг: 2946 НеутралноДо коментар [#13] от "von_seeckt":
Бивш tww09306483.Е-е-е-е-е...! Ами сега? Останаха САЩ без стена с Мексико, а? ;)
dantscheff
Рейтинг: 282 НеутралноДори и VOX вече признаха:
"Joe Biden has won. Here’s what comes next.
Biden will have to overcome a surging pandemic, an economic crisis, and a hostile Republican Party.
Joe Biden — a former two-term vice president under Barack Obama and 36-year Senate veteran — will be the 46th president of the United States. His running mate, California Sen. Kamala Harris, will become the first woman, first African American, and first Indian American to serve as vice president."
EU defender
Рейтинг: 989 НеутралноИ имат пушки. А вие нямате.
Наскоро гледах този филм https://www.youtube.com/watch?v=__93O5CGSn4
Краят е много поучителен :) The best way to predict the future is to invent it.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
EU defender
Рейтинг: 989 НеутралноНе са. Самоизиграха се. The best way to predict the future is to invent it.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
diz38646142
Рейтинг: 0 НеутралноРазреваните бебета нямат достойство да признаят поражението си и тропат с крачета. Големи мъже.... Гнус.
Разумен Октопод
Рейтинг: 98 НеутралноДо коментар [#25] от "EU defender":
Аз гледах този: https://www.youtube.com/watch?v=xBWmkwaTQ0k
:)
selqnin
Рейтинг: 1432 НеутралноДо коментар [#12] от "daskal1":
Разстрелите са специалитет на комунетата от ленин, стаин, мао, пол пот до лукашенко!!!
Сарказмът не Ви се получава изобщо - липсва Ви ниво и капацитет!!!
jord bond
Рейтинг: 929 ВеселоЗабравил си допълниш: ако ОЖИВЕЕ, до тогаз...
diz38646142
Рейтинг: 0 Неутрално[quote#25:"EU defender"][/quote]
Към какво призовавате, към гражданска война ли?
Литекс се преименува на ЦСКА минус София
Рейтинг: 1350 НеутралноУникален цирк!
Носят чували дотогава, докато е необходимо.
Обръщат аванс от 17%!!!
В Русия се заливат от смях на избирателната им активност.
106 %, 103%, 107% в някои щати...
Гласували едни и същи хора по пощата и в секцията. No prob!em!
Светът им се присмива. Станахте за смях, паляци!
stanislavdi
Рейтинг: 1311 НеутралноВажното е Байдън да излезе с повече от процент пред оеанжавия в Пенсилвания и в Джорджия. Тогава Оранжаеи може да се оплачи на....... Руди Джулиани и на Ивана Тръмп
Разумен Октопод
Рейтинг: 98 НеутралноДо коментар [#35] от "Литекс се преименува на ЦСКА минус София":
О, каква изненада! Тръмп каза на републиканците да не гласуват по пощата и те не гласуваха по пощата. КАКЪВ ШОК!!! Целият свят ликува, че Тръмп отиде на бунището на историята. Само вие още не сте разбрали - е споко. DDHQ вече call-наха Пенсилвания за Байдън, което значи че той ще е новият президент. Скоро ще ви спуснат и на вас инфото и вие бързо ще се откажете от Тръмп и ще се избиете да се правите, че не сте го харесвали никога ;)
diz38646142
Рейтинг: 0 Неутрално[quote#33:"jord bond"][/quote]
Ако почине (нека да не прекаляваме, никога не съм искал смъртта на Тръмп, това е под човешкото достойнство, вие вече се чудите каква гнусотия да кажете), има вицепрезидент. Казва се Камала Харис. Ако не ви харесва, има спикър на камарата на представителите, третия пост по линия на наследство. Казва се Нанси Пелоси.
Locke
Рейтинг: 457 НеутралноНормално е Джорджия вече да клони към демократите. Атланта доминира целия щат и осигурява към 2/3 от данъчните приходи на щата, а получава под 50% обратно. Тоест плаща сметката на разни други селца, които са с 80% за Тръмп, ама от общо 5000 гласа. В Атланта Байдън е с над 70%, но в зони със стотици хиляди гласове. Където има голям град в Джорджия, все е за Байдън.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
L Glassman
Рейтинг: 233 НеутралноЧудя се има ли ново видео от ония сладури в Русия, които 2016-та пиеха шампанско и пееха "We are the champions", след победата на Тръмп!?
diz38646142
Рейтинг: 0 НеутралноПразен отговор на празен човек.
diz38646142
Рейтинг: 0 НеутралноДо коментар [#40] от "EU defender":
Това беше за тук.
jord bond
Рейтинг: 929 Весело"Намерени са доказателства за първото посещение на Байдън в СССР" https://t.ly/X8QW
1979г? Да видим ся, кой ша са окаже человек на КГБ!
Веселин Дечев
Рейтинг: 1855 ВеселоДо коментар [#34] от "diz38646142":
В Русия съм! В Русия съм!АЗ ДА!
Разумен Октопод
Рейтинг: 98 НеутралноДо коментар [#40] от "EU defender":
Къде държиш EU defender? Върни ни го, не те искаме тебе, лошо тролско копие :(
kzj35678888
Рейтинг: 313 НеутралноТръмпанарите да ударят по една студена вода и да се разкарат. Достатъчно ви търпяхме глупостите и на вас и на вашия оранжев клоун. Байден трябва да разследва Тръмп и цялото му семейство за корупция.
diz38646142
Рейтинг: 0 НеутралноИма. Песента се нарича "Sad, sad world, without woman or a girl". Изпълнява я Доналд Тръмп, в раирана пижама, наведен на фона на двама запечени негри в Централния Калифорнийски.
Един препатил
Рейтинг: 2798 ВеселоНощес гледах изявлението на Тръмп. Като го слушах как му откраднали победата сякаш чувах Бойко Борисов как му снимали чекмеджето. Едно към едно!
stanislavdi
Рейтинг: 1311 НеутралноСпоко, Тръмпи сега ще сезира Руската Дума да го признае за президент на САЩ. Нали помниш, че той не вярва на американските служби, а на руските
Dariya Koleva
Рейтинг: 3058 НеутралноДемократите фалшифицират изборите, ЕС да не признава Байдън, ако стане по фалшив начин президент!
Демократите паднаха до нивото на Лукашенко!
Боян Таксиров
Рейтинг: 1691 НеутралноДо коментар [#25] от "EU defender":
mutricata.blogspot.bg deinstall.blogspot.bgАми като имат, вероятно скоро ще видим дали им стиска да ги използват...
kzj35678888
Рейтинг: 313 НеутралноСлед като стане президент Байдън трябва да се разправи с Путкин, който помогна на Тръмп да спечели преди 4 години. Русия трябва да си плати за вмешателството. Най-добре е Байдън да изгони Тръмп в Русия да си прави компания с Кремълското джудже.
Мишо Петров
Рейтинг: 363 НеутралноНа мен ми откраднаха ключовете, ама на тоя му откраднаха 4 години президентстване...
Locke
Рейтинг: 457 НеутралноДо коментар [#49] от "Един препатил":
Бил съм насам натам по света и една от причините да съм обратно в България, е че хората навсякъде са еднакви, включително популисти вкопчили се във властта, защото знаят какво ги чака без нея.
Paolo Di Canio
Рейтинг: 972 НеутралноНищо не е решено още.
Храбър
Рейтинг: 3223 НеутралноКак? "Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"
Jordan J
Рейтинг: 448 НеутралноСъвсем закономерно тръмпизмът - с цялата му брутална простащина, екстремизъм и демагогия, ще отиде на бунището на американската история. Въпреки че бе подкрепян с всички възможни средства от враждебна путинова Русия , с цел разбиване на американското общество отвътре, свободна, демократична Америка ще съумее да преодолее щетите, нанесени от президентството на Тръмп!
Надявам се и Републиканската партия да се отърси по-бързо от деструктивизма, в който беше въвлечена от Тръмпутин.
Поздравления, президент Джо Байдън!
T.M.
Рейтинг: 467 НеутралноНали? Особено, ако бюлетините за противника изненадващо дойдат в последния момент и разликата в спорните щатите е между 900 и 20 хил. гласа. Някой го беше казал "Демократите ще броят, докато не се изкарат победители".
spiegel
Рейтинг: 1817 НеутралноУдивителна е липсата на лично достойнство и държавническо поведение при Тръмп. Въпреки че му се нагледахме, това продължава да удивлява. Едно 10-годишно дете е по-зряло от този човек.
vesolr
Рейтинг: 3712 ВеселоДо коментар [#25] от "EU defender":
От клеветника https://goo.gl/QdmktQНе разбрах какво намекваш, че Доналд Велики ще се задържи на власт благодарение на тези с пушките ли?
Опитай да се надстрелваш с ФБР или Гвардията, ще съм любопитен да науча резултата...
EU defender
Рейтинг: 989 НеутралноСтиска им и още как. А вие левите нямате. По-горе съм писал за един филм. Комунистите ги застреляха. The best way to predict the future is to invent it.
Dariya Koleva
Рейтинг: 3058 НеутралноЖалки измамници, Тръмп при това положение няма да признае изборите за редовни!
Трябва да се гласува втори път!
SoloV
Рейтинг: 616 НеутралноКакто вече се вижда добре разгромът на Тръмпи ще бъде ПЪЛЕН!
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
daskal1
Рейтинг: 4076 НеутралноДо коментар [#13] от "von_seeckt":
Тръмп сам си носи отговорността, повторните преброявания обикновено внасят корекции с до 250 гласа и не мисля че изкуственото създаване на кризисни ситуации ще измени вота.
kzj35678888
Рейтинг: 313 НеутралноДо коментар [#61] от "vesolr":
Откачените симпатизанти на Тръмп, не знам какво си мислят като се изтипосат с техните оръжия в ръце по улиците. Плашат само гаргите. ФБР ще им видят сметката ако тия кретени започнат да заплашват нормалните хора.
zz54
Рейтинг: 16 НеутралноИ двамата кандидати не са ми симпатични. Предпочитам някой по -млад . Преди години само Рейгън ми харесваше. Днес.....Нямаха ли някой по -млад?
jord bond
Рейтинг: 929 ВеселоБили 1 500 000, според официални данни!? 🧟🧟♀️
daskal1
Рейтинг: 4076 НеутралноДо коментар [#52] от "Боян Таксиров":
Не се ързвай на щуротии, дори ръководителят на националното сдружение на въоръжените милиции (нещо като опълчение) заяви, че ще се подчинят на закона и няма да предприемат действия по изборите.
Dimiter Monev
Рейтинг: 829 ВеселоКакто се казва, избори с повече от един кандидат са голяма бъркотия!
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
kzj35678888
Рейтинг: 313 НеутралноДо коментар [#63] от "Dariya Koleva":
Да бе. Да гласуват колкото пъти трябва докато оранжевия орангутан не спечели изборите. Няма да стане. Русата перука си заминава.
cinik
Рейтинг: 175 НеутралноДостоен комичен край на недоразумението "неоконсерватизъм" в САЩ. Тази идеология не прокопса никъде:
Mутри, вън!Ердоган - фалира
Орбан - корупционер, изключен от ЕНП
В Чехия и Словакия загубиха властта
Болсонаро – социалист под прикритие, който го е ударил на социални помощи за всички, подобно на нашия Баце
Тръмп - един мандат и толкоз
Леко и неусетно неоконсервавтизмът стана бетер комунизма, който обиколи от Куба и Венецуела, през Източна Европа, до Северна Корея и все нещо странично му е виновно да се провали навсякъде.
stanislavdi
Рейтинг: 1311 Неутрално[quote#62:"EU defender"][/quote]
Кои са комунистите в САЩ?
Николай Колев
Рейтинг: 2212 ВеселоУж Байдън бил дементен, пък се оказа, че ВПутин бил с Паркинсон.
* ПКП-Прекрасна Кърджалийска Принцеса. Политкоректна формулировка на думи на министър председателя за председателя на Народното събраниеvoxy
Рейтинг: 830 НеутралноПрезидентските избори ги откраднаха с гласуването по пощата в няколко щата, включително от умрели преди 20-30 години... Тепърва ще се видят измамите и гласуването след края на изборния ден, вероятно в няколко щата ще бъдат анулирани изборите.
-voxyНо реално резултата е потресаващо зле за тях. Тръмп спечели мексиканците и това тотално обръща играта. Сената остава републикански, а след две години ще вземат и конгреса, за който сега демократите загубиха около 10 места.
Храбър
Рейтинг: 3223 ВеселоДо коментар [#40] от "EU defender":
"Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"Само да не ревнеш, че ще се чудим какво да те правим.
На психолог ли да те водим, направо в лудницата ли да те караме......
vesolr
Рейтинг: 3712 Весело
От клеветника https://goo.gl/QdmktQДо коментар [#63] от "Dariya Koleva":
Избори до дупка!
daskal1
Рейтинг: 4076 ВеселоДо коментар [#73] от "von_seeckt":
Реално по-важно е какво става в отделния щат. И след Тръмп, и след Байдън ще има живот. Хомеостазата в системата е заложена конституционно и задълго.
mihail_p
Рейтинг: 1313 НеутралноДо коментар [#75] от "cinik":
тука няма да се съглася с тебе.
няма по-бетер от комунизма.
такова дживотно нема.
това е най-мракобесната
феодалоподобна доктрина, превърнала
се в идеология.
stanislavdi
Рейтинг: 1311 Неутрално[quote#63:"Dariya Koleva"][/quote]
Ку ку, на републиканците ще им е трудно да направят точно тази поправка на конституцията. В нея е казано, че обжалване на резултати има, но нови избори само след 4 години
Храбър
Рейтинг: 3223 НеутралноЗначи всички са на страната на демократите, пък се чудите защо лудият Тръмп губи изборите!
Ми елементарна логика! "Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"
vesolr
Рейтинг: 3712 НеутралноДо коментар [#66] от "von_seeckt":
От клеветника https://goo.gl/QdmktQСигурно има много случаи на агенти на ФБР убити от престъпници. Но федералните винаги печелят "войната", дори да загубят някоя "битка".
SoloV
Рейтинг: 616 Неутрално[quote#73:"von_seeckt"][/quote]
Сенилният Байдън казваш..Пак ще изглежда по-добре като се срещне с треперещия от Паркинсон Путин..хаха
mihail_p
Рейтинг: 1313 НеутралноДо коментар [#78] от "voxy":
гладна кокошка просо сънува.
von_seeckt
Рейтинг: 431 НеутралноЕстествено, че ще има живот, но дългосрочно проблемите в държавата ще се задълбочават, докато дойде т.н. точка на бифуркация, в която и най незначителното събитие ще доведе до кардинални последици.
дерибеев
Рейтинг: 2925 НеутралноДо коментар [#12] от "daskal1":
всеки коментар може и ще бъде използван срещу вас"В Невада с около 11 400 гласа преднина Байдън води с по-малко от процентен пункт, а тепърва има да се броят около 11% от подадените бюлетини."
Така изписано с колко процента води Байдън?
vesolr
Рейтинг: 3712 ВеселоДо коментар [#78] от "voxy":
От клеветника https://goo.gl/QdmktQКрай ми ъ ривър...
Ако можеш да докажеш, че умрели са гласували, прати доказателствата на тръмповите адвокати.
Само че гледай броят на гласувалите умрели да е по-голям от разликата в полза на Байдън.
jord bond
Рейтинг: 929 ЛюбопитноНай- вече пандемията. Кара те да се замислиш..., за евентуален саботаж. 🤔
Храбър
Рейтинг: 3223 НеутралноПопулистите се наиграха и нормалните хора видяха колко струват техните надути балони.
"Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"Така както си отива Тръмп, така ще си отиде и Боко.
Вече никой не вярва на некадърните самозванци и егоцентрици!
blagoj
Рейтинг: 1238 ВеселоХуйло Владимирович да му мисли.
А оранжевия го чакат големи проблеми със закона. Нищо чудно да се добави още един - да се окаже нарушител, който незаконно пребивава в Белия дом - както гледам хич не му се иска да излиза от там.
von_seeckt
Рейтинг: 431 НеутралноНе е това същностното. Основният американски проблем е, че има дълбоки неразрешими проблеми между отделни етнически, социални и религиозни групи вътре в държавата. Досега тези проблеми се маскираха с неограничена консумация на кредит, но с това се свърши и тези групи дето бъдат лишени от част от тази консумация ще се радикализират.
tqh42306221
Рейтинг: 479 Неутрално[quote#27:"von_seeckt"][/quote]
Мама,льотчика люблю,я без льотчик не магу.Он летает на высока,набывает на дълбока!Да,нито тук е имало комунизъм,нито там има демокрация.Истински комунизъм или демокрация се случват само по за броени дни в пика на разни грандиозни революции.Моли се да не живееш в такива "интересни времена" и да не виждаш такава,щото обикновено по такива времена людете като тебе си получават заслуженото,щото са презирани и от стария и от новия ред...
Храбър
Рейтинг: 3223 НеутралноИ как ги спечели бе смешко?
С изграждането на стена? "Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"
daskal1
Рейтинг: 4076 НеутралноДо коментар [#88] от "von_seeckt":
И какви ще са кардиналните последици според теб? Да не забравяме, че независимо от всичко американците като маса са патриоти, дори с доза шовинизъм, със самочувствието на велика нация.
Ще върнем България в Европа
Рейтинг: 1866 РазстроеноУжас, ужас 😖 Ако е вярно че либералната мафия е спечелила, това значи, че съвсем скоро лично Байдем ще залее България с норвежки и ирански транс джендъри, а Каракачанов ще им радава паспорти безплатно.
Хора, бдете!
stanislavdi
Рейтинг: 1311 НеутралноБаси, в Аризона Тръмпи съкращава преднината на Байдън. Републиканците изпращат писма от мъртви гласоподаватели.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.