Великобритания осъди двама души за смъртта на 39 мигранти в български камион

Великобритания осъди двама души за смъртта на 39 мигранти в български камион

© Reuters



Британски съд призна за виновни британец и румънец за непредумишленото убийство на 39 виетнамски мигранти, намерени в ремарке на регистриран в България камион, съобщи Би Би Си.


Мигрантите са се задушили в белгийското ремарке, с което камионът се е движил от пристанище Пърлфлийт в Източна Англия след пристигане от белгийския град Зеебрюге. Всички са били на възраст между 15 и 44 години и са прекарали в ремаркето 12 часа. Камионът и ремаркето бяха открити в индустриална зона на река Темза в графство Есекс.


Осъдените са 24-годишният Иймън Харисън, оставил ремаркето на белгийското пристанище, и 43-годишният трафикант Георге Ника. Според инспектор Даниъл Стоутън от полицията в Есекс, "ако видите метода, по който са превозвали човешки същества... и животни не бихме превозвали така."


Още двама, участващи в същата схема за трафик на хора - 41-годишният ирландец Ронан Хюз и 26-годишният шофьор на камион Морис Робинсън - вече се признаха за виновни за непредумишлено убийство.

Ключови думи към статията:

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK