
Откриха слабото място на коронавируса: германски учени твърдят, че знаят как могат да пресекат пътя на вируса към човешките клетки. Това може да се окаже дългоочакваният пробив в борбата срещу Ковид-19, разказва "Дойче веле".
Учени от университета в Тюбинген твърдят, че са открили пътя за лекуване на заболелите от Ковид-19. През последните месеци всички залагаха на ваксините, но един антивирусен медикамент би могъл да доведе до сериозен пробив в борбата срещу пандемията. След като такива медикаменти успяха да поставят под контрол ХИВ и Хепатит С, сега редица международни екипи работят на високи обороти за откриване на лекарство срещу Ковид-19.
Слабото място на коронавируса
Изследователите от Тюбинген твърдят, че са намерили слабото място на коронавируса. С помощта на компютърен модел те са установили, че могат да пресекат пътя на вируса към човешките клетки. Мишената, в която се прицелват, е един ензим, известен като GK1. Чрез този ензим вирусът "принуждава" човешките клетки да произвеждат определени вещества и да ги "предоставят" на вируса. А с тяхна помощ той бързо се размножава и разпространява в тялото. Ако този ензим бъде деактивиран, коронавирусът просто няма да може да се размножава в човешкия организъм. Д-р Андреас Дрегер от университета в Тюбинген твърди, че по този начин коронавирусът може да бъде тежко засегнат, без да се нанасят поражения на човешките клетки.
Дали това е дългоочакваният пробив в борбата срещу Ковид-19? Д-р Бернхард Елингер от института "Фраунхофер" смята, че постижението е отлично, но тепърва трябва да се види дали компютърният модел работи и в реалността. Учените от Тюбинген са оптимисти и смятат, че търесният ефект може да се постигне с помощта на вече налични медикаменти - в списъка с "кандидати" влизат стотици вече сертифицирани вещества.
"Най-рано в края на тази година"
Но всичко това отнема време. Защото след като се идентифицира правилното лекарство, тепърва трябва да се извършат различни изследвания и клинични тестове. Според д-р Елингер, на сертифициран медикамент срещу Ковид-19 може да се разчита най-рано в края на годината
DDR
Рейтинг: 2617 НеутралноНа две педи под брадата, било слабото място.
Im Kapitalismus wird der Mensch durch den Menschen ausgebeutet; im Sozialismus ist es umgekehrt. "Gleichberechtigung ermöglicht Freiheit, weil Ungleichheiten nicht negiert werden. Gleichstellung ist Gleichmacherei, die den Menschen nicht mehr in seiner Individualität, sondern nur als Vertreter eines Kollektivs wahrnimmt"Един препатил
Рейтинг: 2787 НеутралноМного обнадеждаващо!
Един препатил
Рейтинг: 2787 ВеселоДо коментар [#1] от "DDR":
А на някои ви е между двете уши.
samoedin
Рейтинг: 3264 Неутрално"Изследователите от Тюбинген твърдят, че са намерили слабото място на коронавируса. С помощта на компютърен модел те са установили, че могат да пресекат пътя на вируса към човешките клетки. Мишената, в която се прицелват, е един ензим, известен като GK1. Чрез този ензим вирусът "принуждава" човешките клетки да произвеждат определени вещества и да ги "предоставят" на вируса. А с тяхна помощ той бързо се размножава и разпространява в тялото. Ако този ензим бъде деактивиран, коронавирусът просто няма да може да се размножава в човешкия организъм. Д-р Андреас Дрегер от университета в Тюбинген твърди, че по този начин коронавирусът може да бъде тежко засегнат, без да се нанасят поражения на човешките клетки."
Дано отрязване на достъпа на вируса до този " ензим", който нашите клетки " любезно му предоставят" да се окаже наистина ахилесовата му пета ! Това ще е гениално просто решение срещу този, а и не само, вирус ! Няма да има нужда и от новопоявилите се ваксинации занапред ! Проблемът е, че докато се убедим, че именно този подход сработва срещу вируса, ще мине още време......
Костадин Иванов
Рейтинг: 3355 НеутралноДано да е така......
Еретикbat_plamen
Рейтинг: 3982 НеутралноДано да е така
geordgeo
Рейтинг: 1175 ВеселоИ накрая ще се окаже, че едно мехлемче на "Бочко" за 2 лева ще реши глобалния проблем с вируса, обикновено така става...
nema_labavo
Рейтинг: 1770 НеутралноОт компютърен модел, до реален пробив и лечение има дълъг път. Упех в това.
Таралеж
Рейтинг: 2512 НеутралноТоя вирус ще ни докара и нещо хубаво.
Голям напредък във фармацията, много вероятно е да бъдат открити и лечения за други болести покрай усилията за вируса.
Промяна на бизнеса, по-малко излишни пътувания, повече срещи ОН лайн, повече работа от вкъщи. Което хем не губи време на хората хем помага и за опазване на земята.
Промяна на хигиенните навици на милиони хора. Измиване и дезинфекция, спазване на дистанция.
realguru
Рейтинг: 2611 НеутралноУчените от Тюбинген са оптимисти и смятат, че търесният ефект може да се постигне с помощта на вече налични медикаменти - в списъка с "кандидати" влизат стотици вече сертифицирани вещества.
Ми кажете ги да се пробват, па да видим дали ще стане.
Strymski
Рейтинг: 861 НеутралноСъс сигурност е така!
Науката медицина,беше замръзнала в своето развитие и имаше нужда от тласък какъвто се оказа този вирус.
За мен няма съмнение , че човешкият гений може да се справи с подобно предизвикателство , но жалкото е , че всичко се комерсиализира твърде много.
venci4
Рейтинг: 980 НеутралноЦял свят се е впуснал да мете след китайските мърлячи!!
Платени форумни тролчета, така ли ви възпитават на Позитано? http://prikachi.com/images/793/8000793h.jpgАко не ги разсипят от дела и искове ще е наистина груба грешка....
Манчо
Рейтинг: 1914 НеутралноСтискаме палци!
Истинско удоволствие за полуграмотни хора, като мен, е да общуват с големите демократично-джазови интелектуалци от форума на Дневник!ЗаНиЗа
Рейтинг: 2519 Любопитно"смятат, че търесният ефект може да се постигне с помощта на вече налични медикаменти - в списъка с "кандидати" влизат стотици вече сертифицирани вещества" - ако те действат на въпросния ензим, защо да не се пробват, още повече, че вече е правено? Дали заболяванията, при които са използвани се протичали с добър край, дали не са предизвиквали други, дали ги има в достатъчни количества, германците го знаят, но фирмите, които ги произвеждат още не.
Направи съд от глината, празнината вътре в него го прави полезен.Емил Добрев
Рейтинг: 492 НеутралноТова по-скоро е недостатък.
lynyrds
Рейтинг: 431 Неутрално...Науката медицина,беше замръзнала в своето развитие и имаше нужда от тласък ...
Ха ,ха ,ха - както казваше Филип , героят на Филип Трифонов от Оркестър без име.
Вдъхновение има...талант за писане на глупости още повече..
bretschneider
Рейтинг: 927 Неутрално... Ако не ме лъже паметта риленцата действа по същия начин, много ефикасно средство срещу грип!
star bastun
Рейтинг: 1289 НеутралноНивата е дълга.Данода се получи.
Strymski
Рейтинг: 861 НеутралноЛечение на рак? Лечение на спин? Лечение на инфаркт и диабет, на инсулт , на разни синдроми?
Поне аз не съм чувал за такова. Говорим за лечение , не за друго.
oziris
Рейтинг: 1368 НеутралноТова е правилния подход - медикамент, а не ваксини с незнайно какви "подобрения" на ДНК-то и одобрени на юруш. Успех!
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
blagoj
Рейтинг: 1238 НеутралноНяма по-добро средство за борба с вирусите от ваксините. Макар че се смята че е по-вероятно този вирус да остане да се разпространява сред хората има добра вероятност той да изчезне и ваксинирането е единствения начин това да се случи.
Майндърбайндър
Рейтинг: 1210 НеутралноПо-добре да излекуваш 20 милиона заболели,вместо на всеки нов вирус да ваксинираш 5 милиарда.
СЛЕД ГЕРБ, ДЕЗИНФЕКЦИЯ НА ЦЯЛАТА ДЪРЖАВА.****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
razor
Рейтинг: 762 НеутралноТрябва да сме солидарни с изследователите от Тюбинген. И нашият суперкомпютър може да помогне малко, за да завършат по-бързо изчисленията.
PisnaMi
Рейтинг: 1732 ВеселоВиди му се края на гадния вирус!
Таралеж
Рейтинг: 2512 НеутралноДо коментар [#15] от "Емил Добрев":
Промяна на бизнеса, по-малко излишни пътувания, повече срещи ОН лайн, повече работа от вкъщи.
—цитат от коментар 9 на Таралеж
Това по-скоро е недостатък.
Така е, ако обичаш да ходиш на конференции за да се напиеш , или да се наклецаш.
Но повечето хора предпочитат да не си губят времето в пътуване и хотели.
дерибеев
Рейтинг: 2930 НеутралноДо коментар [#13] от "Манчо":
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васДа прекръстят аналгин-хинин(примерно) с някакво сложно име, и две нули в цената му?
Маршалов
Рейтинг: 1186 НеутралноДо коментар [#25] от "razor":
мурзилкаХа-ха! Кво ще помогне, като е слаба ракия и даже май още не бачка. Ей го, пичуите, които търкалят [email protected] дадоха компютърна производителност от няколко екзафлопса миналата година, пред която нашия "суперкомпютър" е толкоз бавен, все едно сравняваш сокол скитник с охлюв. Сгънаха баят молекули и какво се получи от това? Някой да се похвали публично, че именно с тия ОГРОМНИ изчисления е направен някакъв пробив?
Димитър Димитров
Рейтинг: 894 РазстроеноКакво подобрение на ДНК-то ве?Да не беше бягал от биологията,барем вденеш разликата м/у ДНК и РНК...
дерибеев
Рейтинг: 2930 НеутралноДо коментар [#26] от "PisnaMi":
всеки коментар може и ще бъде използван срещу вас"Според д-р Елингер, на сертифициран медикамент срещу Ковид-19 може да се разчита най-рано в края на годината"
Тоест в края на годината избрания за първи път в историята президент ще встъпи официално в роля?
.
Рейтинг: 1679 НеутралноМахни ги германците, узбекските учени май държат палката, на коронавируса рнк-то било много кекаво на радияция, около 1000 пъти по кекаво от човешките.Праснат ти една лъчева доза и хайде на работа...
kvasimodo
Рейтинг: 1423 ВеселоТози сега остава и да успее с лекарството. Ще обърка далаверката с ваксините.
"Което беше порок стана обичай" - Сенекаwanderer
Рейтинг: 2078 ВеселоТова може да се окаже дългоочакваният пробив в борбата срещу Ковид-19, разказва "Дойче веле".
Ау, "Дойче веле" раждат поредната конспирация - ваксините не се "пробив в борбата", а нещо друго (пране на пари, баламасване на масите, разтягане на локуми)
Chedeuvre
Рейтинг: 254 НеутралноДо коментар [#7] от "geordgeo":
....и още нещо.....германска ваксина от турски учени.....!?
Продължаваме (разбирайте АЗ) често да летим от Тунис, Мароко, Алжир до Европата....в самолета винаги казват....ще стигнем от....до......инш аллах......ако ме разбирате.....
wanderer
Рейтинг: 2078 Весело"След като такива медикаменти успяха да поставят под контрол ХИВ и Хепатит С"
В какъв смисъл "поставяне под контрол"? Болните не умират на третата година, а на третата година и третия месец?
Араламбене му е майката
Рейтинг: 722 Весело"С помощта на компютърен модел те са установили, че могат да пресекат пътя на вируса към човешките клетки."
На крачка сме от прозрението, че самите ние сме компютърен модел.
wanderer
Рейтинг: 2078 ВеселоДо коментар [#4] от "samoedin":
"Дано отрязване на достъпа на вируса до този " ензим", който нашите клетки " любезно му предоставят" да се окаже наистина ахилесовата му пета !"
Ако се знаят кои са "нашите клетки" (невроните в главния мозък, мускулните клетки на трицепса, епителните клетки), пускаме "майката на бомбите" върху тях и нито ензим има, нито среда за размножаване на вируса. Сал една голяма дупка, черна дупка, засмукваща всякакви вируси.
klimentm
Рейтинг: 3578 Весело[quote#21:"b_52_strato"]Уффф!Нищо не са открили!
klimentmТака казал и шопа когато видял жирафа🦒🦒🦒🦒🦒!
wkk57607068
Рейтинг: 1097 НеутралноКакви комп. модели бе. Пийте си Спутник, Бояришник и Новичок.
k_
Рейтинг: 2671 НеутралноЩом пуснаха ваксините спешно без клинични изследвания би трябвало да одобрят илача и на тези германски учени веднага.
Все пак маса народ, хиляди в момента в Европа берат душа в интензивнитите отделения.
Ще чака ли кака Урсула нейните хора от КюреВак дето им плати 350млн евра още лятото, а те към момента са много далеч от ваксина или ще позволи на другите германски учени да си изпробват лекарството и реално спаси животи?
Това е въпросът.
Зависи кой колко ще инвестира в ПР и медийно покритие.
Може би и английските учени също ще извадят лекарство, ензим който блокира развитието на тая гад.
Айде, ваксинаторите да си прибират инжекциите и хладилниците, моля.
Ние ще изчакаме германското лекарство и ще го ползваме, ако се наложи.
Защото вярваме във съвременната наука от 21ви век.
Или може би все още са останали плоскоземеци, вярващи в допотопнта методология с ваксинация да се справи с бързо изменящи се респираторни вируси, когато съвременната медицина с помощта на високи ИТ технологии може прицелено да разработи лекарсто за всеки новопоявил се вирус?
Роси
Рейтинг: 7654 НеутралноХубава новина! Още отначало трябваше да хвърлят половината сили и средства за лечение.
Brighty
Рейтинг: 501 НеутралноНаистина добра новина! Дай Боже и бързо да открият съществуващ медикамент, който да действа! Учудващо е обаче как е успяла новината да се смедти между двете световни новини, които вестникът следи изкъсо - какво и къде се е прозинал Кодзиас и какви са новите съвети на г-н Пръдльо за мира и добросъседството по света.
Корки
Рейтинг: 2550 ВеселоТръмп откога им каза за белината и УВ лампите?
Свободата е възможноста сам да си наложиш дисциплина, преди да са ти я наложили други.valtoro
Рейтинг: 897 НеутралноНе разбрах този ензим вируса ли го отделя или ние, и ако е наш как ще се отрази
липсата му на организма ни !!!
otrqdnik
Рейтинг: 1010 НеутралноА милите доктори преди да подтиснат производството на ензима сигурни ли са, че знаят за какво точно служи в организма? Да не се окаже, че подпомага жизненоважни функции и да доведат хората до много по-тежки заболявания ,вместо да си изкарат една карантина 10 дена.
historama
Рейтинг: 3729 НеутралноТъй, тъй, което не пречи още една година "титанични" усилия, и още милиарди да се "усвоят".
Enter_K
Рейтинг: 1192 НеутралноДо коментар [#11] от "Strymski":
Науката медицина се разви много бързо наред с техническите иновации.
Резултата е удължаване на човешкия живот, (съответно пренаселването :( ), бързото популяризиране на методи за лечение.
Достъпът до информация засили конкуренцията в генетика и фармация, монопола върху методи и медикаменти е все по-малък.
Като се излючат задължителните тестови периоди, за които не съм съгласен че "застиват" медицината има модели и новости, за които можем да научаваме всеки ден.
А "тласъка" на този висус е просто-пари сега и веднага.
робин от Крузо
Рейтинг: 617 ВеселоХммм... от сърце желая успех на учените от Тюбинген и дано най-после да се намери сигурен начин за борба с тази пандемия. Пандемия поставила човечеството на колене. Респект към тези учени и както обичам да казвам „Hut ab.“
robin ot CrusoeПоздрави от Isla Robinson Crusoe
motochristo
Рейтинг: 1155 НеутралноДо коментар [#46] от "otrqdnik":
Гласуваш за прасе - получаваш кочина.Има бая хора, дето си мислят, че ако хвърлят топа, ще е много жалко. А то не е непременно така.
profesionalist
Рейтинг: 1122 НеутралноА дано наи после...
jony
Рейтинг: 528 НеутралноДо коментар [#25] от "razor":
Етапът на компютърните модели вече е преминал. Сега е време за опити - мишки,.., човеци.
Николай Бучков
Рейтинг: 4848 ЛюбопитноХитро , но и опасно за производителите на ваксината.......
Николай Бучков
Рейтинг: 4848 ЛюбопитноХитро , но и опасно за производителите на ваксината.......
Ipolit
Рейтинг: 230 НеутралноА дано, ама трябва да имаме едно наум като към всяка благинка, идваща от Германия. Тия верно са много долни и продължават да строят четвъртия райх.
glavatar
Рейтинг: 877 НеутралноНаистина дано да са на верен път.
Лео
Рейтинг: 1034 НеутралноАма никой не каза каква работа върши този ензим в организъм без вирус и какви ще са последиците от деактивирането му в здрави хора.
angevins
Рейтинг: 682 НеутралноПфайзер, АстраЗенека и Модерна не са хепи от тази новина
...ЕвОлЮцИЯ а Не РеВоЛюЦиЯ...Иван K
Рейтинг: 2677 НеутралноГрешка е да противопоставяме ваксините с лекарството. И едното и другото стъпват на ефекти свързани с генома на вируса.
подпис****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
gemeto
Рейтинг: 601 НеутралноДо коментар [#19] от "Strymski":
Социализма е най-висшата форма на канибализма .И дано не ти се налага да чуеш.
bird_song
Рейтинг: 314 НеутралноДо коментар [#7] от "geordgeo":
Или две-три скилидки чесън два пъти на ден с хляб и сол.