Ех тази Германия, напоследък все злокобни новини идат от там. Това е доста интересно, до онзи ден Дневник бяха трибуната на всичко положително за немците, но сега линията се смени на 180 градуса и от няколко седмици само трагедии се пишат за тях.....
Като прочетох заглавието, веднага си ги представих как се бутат пред някой политик с микрофони в ръка. После се сетих, че тия с микрофоните бяха журналисти, не проститутки.
"Една от най-долните привички на дребните души е да приписват своите низости и на другите."
Оноре дьо Балзак, "Дядо Горио"
"Отсъствието на лице символизира реалността за проститутки, които трябва да крият своята истинска същност пред останалите. Много от тези жени живеят невидими в периферията на обществото."
Пълни глупости ако се говори за Германия/Швейцария/Австрия. Работят си в затворени клубове с такса вход и със съответните сертификати. Сигурно 80% са чехкини и унгарки, които си изкарват много прилични пари и никой отвън на улицата не може да ги разпознае, освен ако не им е бил клиент.
Това е дейност от хилядолетия и в нея взимат участие и жени с много добро социално положение, има и скрита проституция в името на луксозен начин на живот. Тя е от значение за всяко общество (установили са го още в Древен Рим), вкл. за соц елита преди време, което е тема табу у нас. Да, порното става все по-достъпно и все пак проституцията продължава да бъде значима. Хубаво би било тя да има регламент и жените, и мъжете, които я упражняват да бъдат защитени и предпазени и от полово-предвани болести дори (които пък се отразяват на клиентите им и на техните други връзки), чрез редовни изследвания. Макар че от друга страна това сигурно би ограничило предлагането и би повишило цената.
Ако говорим за принудата и експлоатацията в по-общ план - тя важи и за други браншове и сфери. И явно скоро няма да приключи.
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Така е. Явно "Дневник" особено много държат да ни осведомяват какво, що става по немско. Белким отново станем прусаците на Балканите. Даже ни канят на изложбата в Манхайм.
Иначе встрани от темата - явно повече се гордеете с италианската си жилка и по-малко с българската. ;-) Няма лошо, това е Ваше право. Мулти-култи, както се казва. Поне говорите български и се интересувате от ставащото в България.
Много хора вярват, че проститутките печелят много, както и че са независими и работят доброволно.А, не бе, бедни са и ги бият, за да станат още по-бедни. :)Още малко и проституките ще се превърнат в новия морален модел...
Както във всяка друга професия си има такива които стават, имат талант и заслужават всеки цент от доходите си и такива от които нищо не става правят лош имидж на професията! Тези които са много добри и влагат много любов в работата, не работят много а и накрая си хващат чичко паричко! Знам за поне няколко такива приказки с щастлив край! Libertarianism is just anarchy for rich people
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Това е дейност от хилядолетия и в нея взимат участие и жени с много добро социално положение, има и скрита проституция в името на луксозен начин на живот. Тя е от значение за всяко общество (установили са го още в Древен Рим), вкл. за соц елита преди време, което е тема табу у нас. Да, порното става все по-достъпно и все пак проституцията продължава да бъде значима. Хубаво би било тя да има регламент и жените, и мъжете, които я упражняват да бъдат защитени и предпазени и от полово-предвани болести дори (които пък се отразяват на клиентите им и на техните други връзки), чрез редовни изследвания. Макар че от друга страна това сигурно би ограничило предлагането и би повишило цената. Ако говорим за принудата и експлоатацията в по-общ план - тя важи и за други браншове и сфери. И явно скоро няма да приключи.
Точена вметка.... Браво. Но не виждам нищо трагично. Особено луксозната проституция е свързана с личен избор. Познавам момиче което имаш много добро висше образование и си заработваше по нейно усмотрение кога в месеца финанси и като държанка и компаньонка.
Подобно на толкова много империи, които са съществували по-рано Съветският Съюз в крайна сметка се е взриви отвътре и разцепи на части, ставайки жертва, не толкова на пряко военно поражение, колкото на процеса на дезинтеграция, ускорено от икономически и социални проблеми.
Нека все пак правим разлика между проституцията като професия и трафика на хора. Не всички проститутки са трафикирани, но всички работещи независимо от бранша имат нужда от права.
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Не. Душата е ценна, защото е вечна, а тялото е преходно, вкл. атрактивната външност. Всеки има право на своя избор, макар че мизерията или ищахът за още и още символи на статуса повеждат към определена пътека.
Било насила Майко мила. Проститутка и Клошар се става доброволно. Имало е случай в моят живот и в живота на мой приятели когато стигаш където мислиш че никога няма да стигнеш. Но стискаш зъби забиваш копита и поемаш нагоре обратно към нормалното.
"Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III
До коментар [#13] от "Читател": "Така е. Явно "Дневник" особено много държат да ни осведомяват какво, що става по немско."
Казаха ли вече, че новият канцлер Шулц се е заклел, нарушавайки тяхната конституция? Пропуснал клетвените слова, отнасящи се до Бога. Хем умишлено. Как ще я карат сега с такъв канцлер конституцио-поругател, не знам.
По чешко, из вузовете масово се шири явлението - скрита проституция. Обикновенно се практикува от добри студентки на следният принцип - избират си няколко младежа, които са им навити а на тях приятни и за пари им извършват сексуални услуги в свободното си време. Логиката им е следната - аз съм дошла тука да уча а не да изживявам любовни драмаи. Така или наче ме свалят и са ми навити - защо отношенията да не са прости и полезни и за двете страни - едината получава секс а другата пари. Така хем си учат без драми, хем си подпомагат следването финансово.
Frieren für die Freiheit.
Tempolimit für die Freiheit.
Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?
Имаше много хубав дом с дамска обслуга в Хамбург, жалко че го разформироваха, та сега се налага момичетата да бачкат на улицата, но така е в социализъма!
По чешко, из вузовете масово се шири явлението - скрита проституция. Обикновенно се практикува от добри студентки на следният принцип - избират си няколко младежа, които са им навити а на тях приятни и за пари им извършват сексуални услуги в свободното си време. Логиката им е следната - аз съм дошла тука да уча а не да изживявам любовни драмаи. Така или наче ме свалят и са ми навити - защо отношенията да не са прости и полезни и за двете страни - едината получава секс а другата пари. Така хем си учат без драми, хем си подпомагат следването финансово.
В Русия, особено през 90-те, имаше една приказка която я казваха като виц, но май си беше чиста истина. "Стриптийз клубовете опустяха, във ВУЗовете започна сесията".
Тия 20 евро защо ги е сложила на снимката, може би за да ни стане жал колко евтино са принудени да се продават горките момичета? Само че в Германия не е 20, а 50, а ако е с екстри е и повече. Разни румънки и българки, които са казали на техните, че отиват да работят като сервитьорки или хостеси, добре си докарват. Разбира се, никой не би искал дъщеря му да работи такава професия, но за разни момичета, които ги мързи да учат или работят нещо друго, или алтернативата е продавачка или сервитьорка в кафето на село някъде и Източна Европа - хич не им е зле и не се оплакват от експлоатация, а доброволно се натискат да отидат.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
НеКой
Рейтинг: 1155 НеутралноМного хора вярват, че проститутките печелят много, както и че са независими и работят доброволно.
А, не бе, бедни са и ги бият, за да станат още по-бедни. :)
Още малко и проституките ще се превърнат в новия морален модел...
Padrino
Рейтинг: 596 ЛюбопитноЕх тази Германия, напоследък все злокобни новини идат от там. Това е доста интересно, до онзи ден Дневник бяха трибуната на всичко положително за немците, но сега линията се смени на 180 градуса и от няколко седмици само трагедии се пишат за тях.....
Darulio
Рейтинг: 1021 НеутралноКато прочетох заглавието, веднага си ги представих как се бутат пред някой политик с микрофони в ръка.
"Една от най-долните привички на дребните души е да приписват своите низости и на другите." Оноре дьо Балзак, "Дядо Горио"После се сетих, че тия с микрофоните бяха журналисти, не проститутки.
irobot
Рейтинг: 758 Неутрално"Отсъствието на лице символизира реалността за проститутки, които трябва да крият своята истинска същност пред останалите. Много от тези жени живеят невидими в периферията на обществото."
Пълни глупости ако се говори за Германия/Швейцария/Австрия. Работят си в затворени клубове с такса вход и със съответните сертификати. Сигурно 80% са чехкини и унгарки, които си изкарват много прилични пари и никой отвън на улицата не може да ги разпознае, освен ако не им е бил клиент.
Читател
Рейтинг: 1441 НеутралноТова е дейност от хилядолетия и в нея взимат участие и жени с много добро социално положение, има и скрита проституция в името на луксозен начин на живот. Тя е от значение за всяко общество (установили са го още в Древен Рим), вкл. за соц елита преди време, което е тема табу у нас. Да, порното става все по-достъпно и все пак проституцията продължава да бъде значима. Хубаво би било тя да има регламент и жените, и мъжете, които я упражняват да бъдат защитени и предпазени и от полово-предвани болести дори (които пък се отразяват на клиентите им и на техните други връзки), чрез редовни изследвания. Макар че от друга страна това сигурно би ограничило предлагането и би повишило цената.
Ако говорим за принудата и експлоатацията в по-общ план - тя важи и за други браншове и сфери. И явно скоро няма да приключи.
atmanpg
Рейтинг: 1917 НеутралноДо коментар [#3] от "Darulio":
Трябва да правиш разлика между долнопробните и елитните проститутки.
log_on
Рейтинг: 3481 НеутралноМъже, уважайте проститутките. Те са ваши !
log_on
Рейтинг: 3481 НеутралноМъже, уважайте проститутките. Те са ваши !
log_on
Рейтинг: 3481 НеутралноТака си е. На едните им са надлъжно ,на другите напречно ... цепките.
realguru
Рейтинг: 2024 НеутралноАз да попитам тея инфлуенсърки в Инстаграм дето качват снимки от екзотични места кой седи зад кадъра и щрака копчето? :)
И те какви са точно? :)
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
venci4
Рейтинг: 1668 ВеселоНай- древната женска професия, какво сте се заяли сега и с тях?!
Платени форумни тролчета, така ли ви възпитават на Позитано? http://prikachi.com/images/793/8000793h.jpgЧитател
Рейтинг: 1441 НеутралноДо коментар [#2] от "padrino":
Така е. Явно "Дневник" особено много държат да ни осведомяват какво, що става по немско. Белким отново станем прусаците на Балканите. Даже ни канят на изложбата в Манхайм.
Иначе встрани от темата - явно повече се гордеете с италианската си жилка и по-малко с българската. ;-) Няма лошо, това е Ваше право. Мулти-култи, както се казва. Поне говорите български и се интересувате от ставащото в България.
comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
Рейтинг: 4655 НеутралноКакто във всяка друга професия си има такива които стават, имат талант и заслужават всеки цент от доходите си и такива от които нищо не става правят лош имидж на професията!
Тези които са много добри и влагат много любов в работата, не работят много а и накрая си хващат чичко паричко! Знам за поне няколко такива приказки с щастлив край!
Libertarianism is just anarchy for rich people
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
mun4o
Рейтинг: 147 НеутралноДо коментар [#2] от "padrino":
Що бе гини, какво лошо се пише?
Jay Gatsby
Рейтинг: 1397 НеутралноТочена вметка.... Браво. Но не виждам нищо трагично. Особено луксозната проституция е свързана с личен избор. Познавам момиче което имаш много добро висше образование и си заработваше по нейно усмотрение кога в месеца финанси и като държанка и компаньонка. Подобно на толкова много империи, които са съществували по-рано Съветският Съюз в крайна сметка се е взриви отвътре и разцепи на части, ставайки жертва, не толкова на пряко военно поражение, колкото на процеса на дезинтеграция, ускорено от икономически и социални проблеми.
mun4o
Рейтинг: 147 Неутрално"но тези жени продават тялото си"
А по-добре ли е да продаваш душата си?
studentka
Рейтинг: 1040 НеутралноНека все пак правим разлика между проституцията като професия и трафика на хора. Не всички проститутки са трафикирани, но всички работещи независимо от бранша имат нужда от права.
Читател
Рейтинг: 1441 НеутралноДо коментар [#14] от "comandante vs либерални ентусиасти&корпократи":
Така е, колега. Хубаво е да има приказки и с щастлив край, момичетата/дамите го заслужават. След тях идват следващите поколения.
До коментар [#17] от "GATSBY":
Съгласен съм с Вас, колега. Това е метод за заработване на пари както в бедните, така и в богатите държави.
До коментар [#10] от "realguru":
Ами няма много опции за луксозен и "волен" начин на живот, особено за младичките, но и не само. ;-)
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Petia Nikolova
Рейтинг: 321 НеутралноЗа труженичките в тази професия около един по известен нашенски политик, га ша ни разкажете? Те май имаха водачка назоваща се Мата Хари.
Читател
Рейтинг: 1441 НеутралноДо коментар [#18] от "mun4o":
Не. Душата е ценна, защото е вечна, а тялото е преходно, вкл. атрактивната външност. Всеки има право на своя избор, макар че мизерията или ищахът за още и още символи на статуса повеждат към определена пътека.
Читател
Рейтинг: 1441 НеутралноДо коментар [#19] от "studentka":
Така е, колежке. На едно мнение сме. :-)
dedoliben
Рейтинг: 3139 НеутралноБило насила Майко мила.
"Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис IIIПроститутка и Клошар се става доброволно.
Имало е случай в моят живот и в живота на мой приятели когато стигаш където мислиш че никога няма да стигнеш.
Но стискаш зъби забиваш копита и поемаш нагоре обратно към нормалното.
Араламбене му е майката
Рейтинг: 829 ВеселоДо коментар [#13] от "Читател":
"Така е. Явно "Дневник" особено много държат да ни осведомяват какво, що става по немско."
Казаха ли вече, че новият канцлер Шулц се е заклел, нарушавайки тяхната конституция? Пропуснал клетвените слова, отнасящи се до Бога. Хем умишлено. Как ще я карат сега с такъв канцлер конституцио-поругател, не знам.
DDR
Рейтинг: 2342 НеутралноПо чешко, из вузовете масово се шири явлението - скрита проституция. Обикновенно се практикува от добри студентки на следният принцип - избират си няколко младежа, които са им навити а на тях приятни и за пари им извършват сексуални услуги в свободното си време. Логиката им е следната - аз съм дошла тука да уча а не да изживявам любовни драмаи. Така или наче ме свалят и са ми навити - защо отношенията да не са прости и полезни и за двете страни - едината получава секс а другата пари. Така хем си учат без драми, хем си подпомагат следването финансово.
Frieren für die Freiheit. Tempolimit für die Freiheit. Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?Читател
Рейтинг: 1441 НеутралноДо коментар [#26] от "Приказки от шипковия храст":
Не знам, колега. Да си се оправят, сакън да не видят от нас, макар и в друг контекст. ;-)
До коментар [#27] от "DDR":
Ами, да. Няма лошо. Практичност. Апропо, има много готини чешки и румънски порно актриси - на едно ниво с американките, които са лидерките в бранша.
Deaddark
Рейтинг: 1954 ВеселоДо коментар [#9] от "log_on":
Аха, затова някои като ходят по стълбите и шляпат.
bretschneider
Рейтинг: 538 НеутралноИмаше много хубав дом с дамска обслуга в Хамбург, жалко че го разформироваха, та сега се налага момичетата да бачкат на улицата, но така е в социализъма!
Oleg Iliev
Рейтинг: 8 НеутралноВ Русия, особено през 90-те, имаше една приказка която я казваха като виц, но май си беше чиста истина. "Стриптийз клубовете опустяха, във ВУЗовете започна сесията".
Камен
Рейтинг: 937 НеутралноТия 20 евро защо ги е сложила на снимката, може би за да ни стане жал колко евтино са принудени да се продават горките момичета?
Само че в Германия не е 20, а 50, а ако е с екстри е и повече.
Разни румънки и българки, които са казали на техните, че отиват да работят като сервитьорки или хостеси, добре си докарват. Разбира се, никой не би искал дъщеря му да работи такава професия, но за разни момичета, които ги мързи да учат или работят нещо друго, или алтернативата е продавачка или сервитьорка в кафето на село някъде и Източна Европа - хич не им е зле и не се оплакват от експлоатация, а доброволно се натискат да отидат.
Deaddark
Рейтинг: 1954 НеутралноДо коментар [#32] от "Камен":
Чувал съм лаф от подобна: " Дето ще ме плющят тука за 20 лева, по-добре в Германия за сто евро"
Deaddark
Рейтинг: 1954 НеутралноДо коментар [#32] от "Камен":
Чувал съм лаф от подобна: " Дето ще ме плющят тука за 20 лева, по-добре в Германия за сто евро"
Deaddark
Рейтинг: 1954 НеутралноДо коментар [#32] от "Камен":
Чувал съм лаф от подобна: " Дето ще ме плющят тука за 20 лева, по-добре в Германия за сто евро"
Deaddark
Рейтинг: 1954 НеутралноДо коментар [#32] от "Камен":
Чувал съм лаф от подобна: " Дето ще ме плющят тука за 20 лева, по-добре в Германия за сто евро"
Deaddark
Рейтинг: 1954 НеутралноДо коментар [#32] от "Камен":
Чувал съм лаф от подобна: " Дето ще ме плющят тука за 20 лева, по-добре в Германия за сто евро"
Deaddark
Рейтинг: 1954 НеутралноДо коментар [#32] от "Камен":
Чувал съм лаф от подобна: " Дето ще ме плющят тука за 20 лева, по-добре в Германия за сто евро"
Deaddark
Рейтинг: 1954 ВеселоДневник, оправете си рекламите, само при вас не зареждат едновременно. Иначе като припомпя бутона Изпращане и пускам няколко коментара.