Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
"Възможна война е рискът, който се върти в главите на инвеститорите, коментира за Би Би Си Сонг Сун Юн, икономист CIMB Private Banking. По думите му "пазарите потънаха дълбоко в червената зона и има опасения, че разходите за транспорт, които и без това са високи, ще се вдигнат още нагоре заради прекъсвания по веригата търсене-предлагане."
Пазарите да си потъват в червено колкото си искат : милиардните капитализации на големите компании малко ме притесняват в този момент, още повече на фона на днешната ситуация, че в " червено могат да потънат" цели народи и нации в Европа, това е лошото, а не какво става с акциите и валутите по борсите, още повече валути като руската или турската, които и без това са си в режим на трайна обезценка....... !
С тоя петрол над 100 долара, Русия не я мисли, мизерията ще е за нас.
"...Thereafter the man-loving God who arranges everything, and who did not abandon man without an intellect, sent unto him Saint Constantine the Philosopher, called Cyril, a righteous and truth-loving man, and he created for them thirty-eight letters..."
Още малко и ще доживея дните когато онова Слънце, дето е начело на северната джамахирия, да докара нещата дотам, че да направи рублата за две стинки. Не в разговор между децата на двора, а съвсем официално, когато я обменяш в банката. Даваш 2 стинки, банката ти дава 1 рубла.
Следващата стъпка, след като прелъстиха и захвърлиха Украйна е, да платят нейната издръжка на бившия й мъж и затова наливат пари в Русия. Алименти за Украйна дават
Споко, борсите ще се възвърнат. Европейските лидери ще изговорят няколко политкоректни фрази как постъпката на Путин е "лоша".... и всичко ще отшуми. След 4-6 г Путин ще заграби още територии от Украйна.... докато стегне до полската граница.
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Първите реакции са - няма да пипаме СП2 и търговията с енергоресурси. Така че, всяко чудо за три дни, ще има някаква вдигане, после нещата ще се върнат на местата си. Защото освен за светло и топло, газът се използва и за минерални торове, които пък докарват хляба, и за индустрията, която топи метали и ги преработва, а от тях се правят машини и т.н. Единствените действителни санкции засега обявиха японците, всички други се ослушват.
Миналата година Русия имаше търговски профицит от 120 милиарда долара, прибавиха ги към стабилизиращите фондове, където имаше май още около 200 милиарда. Така че, да не ги мислим чак толкова. Това са 4-5 наши годишни БВП-та.
Всичко при тях е хореография, на която биха завидели и треньорите по фигурно пързаляне и художествена гимнастика. От немарливите клипчета на лидерите на "републиките" със задна дата за мобилизацията, до вчерашното театро с подписването. Путинистите са номер 1 в пропагандата, за пореден път го доказват. Гьобелс изглежда несръчен аматьор на техния фон.
А после се смеехте като Ви пишех да си влагате парите в тухли....Купувайте си акции за "бърза" печалба. Големите пари се правят дълго не за една нощ. Бързите пари свършват бързо...
Човека го каза пред 15 години, но хората с абсолютно власт зад Атлантика нямат навика да слушат, защото са абсолютно развратени от нея ...е сега ще им се наложи.
До коментар [#6] от "protoger": Ако спадът на борсите продължи, ерго отива се съм рецесия и цената на петролеца - кръвоносната система на росийската икономика и бюджетец отива у киреча.
Ако целта е поевтиняване на рублата - джуджи е отличник:) Ако като това върви с бонус, да не харесваме руснаците - и това е налице. Едно не ми е ясно, за какво са им допълнителни територии, първо дали досгеа са показали, че НЕ могат да управляват ефективно наличните и второ има ли въобще някакъв икономически смисъл (по-скоро обратното) прибавянето на още. Вярно че човешкото и в частност руското очи са ненаситни, ама нали знаем след това , какво излиза отзад:)
Връзката е , че в несигурни времена всичко скача на непоклатими активи - злато и стоки.
"...Thereafter the man-loving God who arranges everything, and who did not abandon man without an intellect, sent unto him Saint Constantine the Philosopher, called Cyril, a righteous and truth-loving man, and he created for them thirty-eight letters..."
И да знаеш, Минке, че последният комунист на планетата ще умре в България. Даже когато в Съветска Русия няма да има нито един жив комунист. Какъв народ сме, Минке, какъв народ...
"Това са 4-5 наши годишни БВП-та."?!Да де, ама не става дума за 6 млн. България, а за 150 млн. Росия. При военни действия, за няколко месеца ще са се изпарили.
Какви са тия военни действия няколко месеца? Няма да има такава война, освен ако на украинците не им е изпила чавка мозъка. Просто Путин ще сложи официално руски "миротворци" и всеки снаряд срещу тях ще се счита за нападение на Русия. Не смятам, че украинците са толкова отчаяни. Пък и това не отменя задължението за изпълнение на Минските споразумения, винаги могат да се върнат към тях. Дори 4000 поляци, наети от британците няма да устискат няколко месеца, въпреки мотивацията си. https://www.vbox7.com/play:187a8c12bd
До коментар [#27] от "sa6ka_grey": "Американците дали ще продължават да купуват петрол от Русия или ще изчакат малко да падне цената?!?"
Ето тежките санкции на САЩ срещу Русия: 1.„Русия изпревари Саудитска Арабия при вноса на петролни продукти в САЩ За първите пет месеца на 2021 година САЩ са внесли изкопаеми горива за 6,7 млрд. долара от Русия - ръст от близо 80% спрямо същия период на 2020 г.“, 30.07.2021 www.investor.bg/sasht/337/a/rusiia-izprevari-sauditska-arabiia-pri-vnosa-na-petrolni-produkti-v-sasht-332737/
2.„Петролът се укрепи на 2,5 годишен ценови връх“, 25.06.2021 г. money.bg/economics/petrolat-se-ukrepi-na-2-5-godishen-tsenovi-vrah.html
3.„САЩ се готвят да свалят санкциите срещу „Северен поток 2“, 19.05.2021г. dnevnik.bg/sviat/2021/05/19/4211323_sasht_se_gotviat_da_svaliat_sankciite_sreshtu_severen/
5.В разгара на газовата криза, нямаше нито един танкер с американски втечнен природен газ (LNG), който уж, щеше да е алтернатива на руския газ. Американските танкери проявиха евроатлантическа солидарност с комунистически Китай, вместо със съюзническия ЕС.
Путин е благодарил сърдечно от името на Донецка НР и Луганска НР и е помолил Байдън да продължи още малко с тези тежки санкции, за да може да натрупа милиардите долари, необходими му за анексирането на цяла Украйна, като изконна руска територия.
Още малко и ще доживея дните когато онова Слънце, дето е начело на северната джамахирия, да докара нещата дотам, че да направи рублата за две стинки. Не в разговор между децата на двора, а съвсем официално, когато я обменяш в банката. Даваш 2 стинки, банката ти дава 1 рубла.
"Това са 4-5 наши годишни БВП-та."?!Да де, ама не става дума за 6 млн. България, а за 150 млн. Росия. При военни действия, за няколко месеца ще са се изпарили.
Зарежете путин, нали байгън предупреждава от толкова време. Всички са знаели. Няма връзка между случващото се в някаква малка част от украина с пазарите . Това е само повод да си приведат сметките в ред. Пък ние си знаем - ще платим всички прищевки на управляващите, независимо дали са наши или чужди.
И какво ?:)) Санкции от 20 години ...! Русия е независима държава ,и също може да печата пари !:) Има разходи ,които са свързани с интегрирането на 4 милиона руснаци..:)
По интересно обаче е речта-обръщение към руския народ, тоест яростният монолог на Путин, който може почти да се отъждестви с "Mein Kampf" на Хитлер, където превъзбуденият бъдещ фюрер излага мечтите, идеите и целите на реванш на германския народ. Скоро, ако не в Русия, то в новите завоювани територии на Украйна може да изисква военнизираните "опълченци" и другите въведени военни формирования да тръгват на военни провокации срещу Украйна с призива "Хайл Путлер" !
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
До коментар [#42] от "Синовете на лейтенант Шмид и Решетников":
Прави сте! Руското жуже е най - голямото жуже! С един подпис срина световните борси и сега светят в червено, по комунистически! А аз не ви вярвах! 😀 😀 😀
А после се смеехте като Ви пишех да си влагате парите в тухли....Купувайте си акции за "бърза" печалба. Големите пари се правят дълго не за една нощ. Бързите пари свършват бързо...
Умнико, тухлите в Луганск и Донецк много струват сигурно? Ако е имало поне малко акъл в тамошните, дано да са си купували акцийки или дори крипто, лесно си ги носиш в себе си и са много ликвидни. Я дай пример с една тухла, дето последните 10 години е поскъпнала колкото акциите на Амазон или Епъл примерно, за биткойн въобще да не говорим...
Браво Дневниче за цензурата. Мода си знае какъв е, ПКП :)
Много просто. При очаквана криза парите отиват към сигурни държави и бягат от несигурни места. Зад биткойна не стои сигурна държава. Зад рублата също.
"Видно е, че Русия ще спечели тази война." Румен Радев, 24.02.2022
"По интересно обаче е речта-обръщение към руския народ, тоест яростният монолог на Путин, който може почти да се отъждестви с "Mein Kampf" на Хитлер, където превъзбуденият бъдещ фюрер излага мечтите, идеите и целите на реванш на германския народ. "
Да, абсолютно сте право, колега.
Между Хитлер и Путин, обаче, долавям една тънка разлика: войната още не е започнала, а Путин вече се е довел до състоянието на bunker mentality - изолирал се е от света, крие се в стерилен балон и слуша само какво го уверяват хората от вътрешния му кръг.
Хитлер е бил така едва в последните месеци на войната, когато се е надявал с V-2 да обърне нещата в своя полза...
Що не рИвахте 6 години, че не се изпълнява Минското споразумение? Що не ривахте, кога хохлите и американците откровенно се ебаваха с Русия? Американофилите нещо да коментират за Минското споразумение? Или за Косово? Или щом правоверните се ебават значи можна? Някъм тъпо-грозен с правилна ориентация по-горе реве за инфлация, абе урунгел Путин ли ти печата евро и долар? Или тя инфлацията расте по дърветата? Мъка, голяма мъка и риване за лошия лилипут. Ама виновен е не лилипута, ами тъпоглавите чиновници в брюксел.
До коментар [#61] от "Consumer":А още няма санкции. Само си представям като им спрат достъпа до евро, долар и паунд и им поставят банките под рестрикция.
А представяш ли си да се гушне с китайците? А представяш ли си цялото гаС и нефт към Китай? Тва и БАй Дън не може да си представи - уорст кейс сценарио дето викат в моето село
Путин изненада световните финансови пазари. Руските войски навлязоха там, където стоят осем години
"Alle bisherigen Bewegungen waren Bewegungen von Minoritäten oder im Interesse von Minoritäten. Die proletarische Bewegung ist die selbständige Bewegung der ungeheuren Mehrzahl im Interesse der ungeheuren Mehrzahl." -
Karl Marx, Friedrich Engels, Manifest der Kommunistischen Partei. MEW 4, S. 472
Кофтито от цялата работа е, че санкциите ще генерират вътрешнополитически натиск, който не му остава ходове освен да търси разрастване на конфликта извън Украйна. Ние, Румъния, Полша и прибалтийските сме първа писта.
До коментар [#63] от "dejmos":" Има разходи ,които са свързани с интегрирането на 4 милиона руснаци..:)"Ще им плаща пенсиите. Няма да са много тези разходи , защото пенсиите им са символични. Руснаците са свикнали да живеят в мизерия.
Този въпрос към САЩ , те напечатаха 4 трилиона за 2 години , които са необезпечени с нищо !! Всъщност обезпечени с петролните продукти на всички държави , които скочиха с много. Има напасване на стоки , услуги ..включително и валути към парите на САЩ ..и на ЕС за съжаление. Вчера подариха 1,2 милиарда евро на Украйна. Това е фалирала тотално държава.
руската рубла стана най-нестабилната валута в света - повече от турската лира....==================================================================================================
Зависят от лилиПутин и той като неговия ортак в Анкара сриват рублата и лирата...Хаха..
shlshlshlshl
Обаче Тайгата е уникален. Гори му къщата, на комшиите му им е леко топло, ама той си вика: "Ей, от мен зависи дали на комшиите им е топло, или студено!" :D
Всъщност акциите и индексите на повечето борси вървят надолу от средата на ноември веднага след струпването на руски войски около Украйна и даже се учудвам, че Дневник чак сега го забелязва. До оня ден относително добре вървеше търговията на борсата в Лондон.
Сега просто реакцията е по-силна и нещата вървят към мечи пазар. Но нищо ново под небето, нали сте чували как Ротшилд е направил пари покрай битката при Ватерло…
До коментар [#7] от "Norman Granz":Всичко при тях е хореография, на която биха завидели и треньорите по фигурно пързаляне и художествена гимнастика. От немарливите клипчета на лидерите на "републиките" със задна дата за мобилизацията, до вчерашното театро с подписването. Путинистите са номер 1 в пропагандата, за пореден път го доказват. Гьобелс изглежда несръчен аматьор на техния фон.
Врсолрчо,ти и твоят некадърен Байдънчо сте най-големите путинисти,но изборите за Конгрес и президент в САЩ ще спрат тази тенденция на путинизъм и упадък от лявата ДП..Свиквай..
shlshlshlshl
Между другото, вчерашният цирк със "совет безопасности" е бил ЗАПИСАН - камера е уловила часовника на Шойгу, че показва с пет часа по-ранно време.Тия часовници много издават съветските тавариши - навремето богатирът, забил знамето на Райхстага, е бил с ... три часовника на ръката...
Няма да е с;ед 4-6 години. В последните дни имаше над 1000 ( ХИЛЯДА!!) обстрела на Донбас от страна на украинските военни. Още днес ще ранят или убият някой руски войник. А руската армия няма да пита от кой хълм точно стрелят - дали е в ЛНР/ДНР или в Украйна. И юе има пълномащабен бой. До няколко дена ще започнат бунтове в Киев и градовете, грабежи и безвластие.
Чакате ли РККА?
Брей, ти какво си губиш времето тук, а не си в някоя финансова институция? Е сега е момента да се инвестира в бъдещите донецки или лугански пари, да си посъветваш клиентите, а и ти да си купиш. Руските ВМС ще ти построят яхтата, която ще ти стои гордо на пристан в Мурманск, че няма да може да се доредиш до Крим и Сочи от по-големите тарикати.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
zxp53317185
Рейтинг: 3352 НеутралноЕ не всичко е инфлация, руските акции са на сериозна промоция 😊
ju.li
Рейтинг: 1582 ЛюбопитноЧе нали всички знаеха, със сигурност са си направили разчèтите.
pro_bono
Рейтинг: 387 НеутралноОчаквано. Светът има нужда от отрезвяване.
И докато се успокои и затихне.
А Путин става Распутин.
Taiga
Рейтинг: 2292 НеутралноБре, бре, колко много неща зависели от Путин.
"АМЕРИКАНСКИ ГЕОЛОЗИ, ПРОУЧВАЙКИ ПОРЕДНОТО НЕФТЕНО НАХОДИЩЕ НА США, С ИЗНЕНАДА УСТАНОВИХА, ЧЕ НАД НЕГО ИМА НЯКАКВА АРАБСКА ДЪРЖАВА"protoger
Рейтинг: 8 НеутралноПазарите падат, цените се вдигат. Невидимата ръка на пазаря е голяма работа.
Norman Granz
Рейтинг: 3970 НеутралноПутин използва 1:1 похватите на Хитлер ("инцидентът" край Гливице/Глайвиц) за разпалване на Втората световна война.
НЯМАМ ВРЕМЕ ДА ОТГОВАРЯМ НА ВСЕКИ ИДИОТ.Между другото, вчерашният цирк със "совет безопасности" е бил ЗАПИСАН - камера е уловила часовника на Шойгу, че показва с пет часа по-ранно време.
Тия часовници много издават съветските тавариши - навремето богатирът, забил знамето на Райхстага, е бил с ... три часовника на ръката...
log_on
Рейтинг: 1098 НеутралноИ кво накрая пак ние ''западняците'' го отнасяме със скъпия петрол. Пък уж Русия морим...
strymski
Рейтинг: 866 НеутралноХайде бензина по 5 лева….
samoedin
Рейтинг: 3832 Неутрално"Възможна война е рискът, който се върти в главите на инвеститорите, коментира за Би Би Си Сонг Сун Юн, икономист CIMB Private Banking. По думите му "пазарите потънаха дълбоко в червената зона и има опасения, че разходите за транспорт, които и без това са високи, ще се вдигнат още нагоре заради прекъсвания по веригата търсене-предлагане."
Пазарите да си потъват в червено колкото си искат : милиардните капитализации на големите компании малко ме притесняват в този момент, още повече на фона на днешната ситуация, че в " червено могат да потънат" цели народи и нации в Европа, това е лошото, а не какво става с акциите и валутите по борсите, още повече валути като руската или турската, които и без това са си в режим на трайна обезценка....... !
dejmos
Рейтинг: 1713 ВеселоДа бе тя Русия потъва от 20 години :))
xyz84014722
Рейтинг: 1322 НеутралноМайната им на акциите, важното е рублата да потъва.
schwimmwagen
Рейтинг: 2033 НеутралноДо коментар [#1] от "Ядосан Октопод":
"...Thereafter the man-loving God who arranges everything, and who did not abandon man without an intellect, sent unto him Saint Constantine the Philosopher, called Cyril, a righteous and truth-loving man, and he created for them thirty-eight letters..."С тоя петрол над 100 долара, Русия не я мисли, мизерията ще е за нас.
simval
Рейтинг: 857 НеутралноОще малко и ще доживея дните когато онова Слънце, дето е начело на северната джамахирия, да докара нещата дотам, че да направи рублата за две стинки. Не в разговор между децата на двора, а съвсем официално, когато я обменяш в банката. Даваш 2 стинки, банката ти дава 1 рубла.
Аз не зареждам в Лукойл.prinz
Рейтинг: 8 ВеселоСледващата стъпка, след като прелъстиха и захвърлиха Украйна е, да платят нейната издръжка на бившия й мъж и затова наливат пари в Русия.
Не съм кралАлименти за Украйна дават
kesh
Рейтинг: 1434 Весело+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ България .....!!!!!.... на ТРИ .....ПИТИЕТААА......!!!!...
Taiga
Рейтинг: 2292 Неутралнобиткойн поевтинял с 5% .... заради Путин? Каква е връзката?
"АМЕРИКАНСКИ ГЕОЛОЗИ, ПРОУЧВАЙКИ ПОРЕДНОТО НЕФТЕНО НАХОДИЩЕ НА США, С ИЗНЕНАДА УСТАНОВИХА, ЧЕ НАД НЕГО ИМА НЯКАКВА АРАБСКА ДЪРЖАВА"chichka
Рейтинг: 2084 ЛюбопитноСпоко, борсите ще се възвърнат. Европейските лидери ще изговорят няколко политкоректни фрази как постъпката на Путин е "лоша".... и всичко ще отшуми. След 4-6 г Путин ще заграби още територии от Украйна.... докато стегне до полската граница.
Русия е проказата на планетата Земя.hamiltonf
Рейтинг: 4500 ЛюбопитноДо коментар [#17] от "Taiga":
https://uapostcards.org/?utm_source=fb&utm_medium=Facebook_Desktop_Feed&utm_campaign=ua-postcard_website-conversion_abo_upd-23&utm_content=eu-zone_feed_interest_charity_25-65_140923&fbclid=IwAR3ClQksNsxiXeov7KUie6sSWkd8tezQ8gjXihDiuml7rq9uUnWVUdnd9uAНаистина ли не можеш да се сетиш?
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
simval
Рейтинг: 857 НеутралноДо коментар [#5] от "Taiga":
Така е, за такива като тебе това е признак, че си голяма работа.
Аз не зареждам в Лукойл.
cne47646700
Рейтинг: 8 НеутралноЗатова мъдрите хора си гледат кокошки, кози, прасета, садят картофи, боб, царевица и пр. за да зависят по-малко от волатилността на пазарите.
Vlado Nikolov
Рейтинг: 240 ВеселоДо коментар [#5] от "Taiga":
Да бе! А уж бил жуже, слаб, неграмотен. Пък разтърси световните борси. Чудо някакво!
georgievb
Рейтинг: 1785 НеутралноПървите реакции са - няма да пипаме СП2 и търговията с енергоресурси.
https://www.vbox7.com/play:187a8c12bdТака че, всяко чудо за три дни, ще има някаква вдигане, после нещата ще се върнат на местата си. Защото освен за светло и топло, газът се използва и за минерални торове, които пък докарват хляба, и за индустрията, която топи метали и ги преработва, а от тях се правят машини и т.н.
Единствените действителни санкции засега обявиха японците, всички други се ослушват.
xm...
Рейтинг: 1366 НеутралноНяма връзка.
Биткойнът е под удар от началото на месеца, морят го целенасочено централните банки.
Хорото поведоха китайците ...
Боян Баянов
Рейтинг: 2512 Неутрално"Всичко потъна в червено - как реагират пазарите на действията на Путин"
Ми в червено ще е всичко, разбира се!
Путин нали съвсем скоро ще възстановява СССР!
И никой не може да го спре!
sa6ka_grey
Рейтинг: 279 ЛюбопитноАмериканците дали ще продължават да купуват петрол от Русия или ще изчакат малко да падне цената?!?
Ако мразиш себе си, ти ще мразиш и останалитеsimval
Рейтинг: 857 НеутралноДо коментар [#1] от "Ядосан Октопод":
Те, мужиците, и без твоите пожелания, неуморно се трудят по въпроса и макар и не лесно, но пък стабилно я постигат.
Аз не зареждам в Лукойл.
xm...
Рейтинг: 1366 НеутралноИ газчицата е нагоре.
Засега с десетина %, но си върви нагоре пак към 1000-та доларчета ...
georgievb
Рейтинг: 1785 НеутралноМиналата година Русия имаше търговски профицит от 120 милиарда долара, прибавиха ги към стабилизиращите фондове, където имаше май още около 200 милиарда. Така че, да не ги мислим чак толкова. Това са 4-5 наши годишни БВП-та.
https://www.vbox7.com/play:187a8c12bdvesolr
Рейтинг: 733 НеутралноДо коментар [#7] от "Norman Granz":
От клеветника https://goo.gl/QdmktQВсичко при тях е хореография, на която биха завидели и треньорите по фигурно пързаляне и художествена гимнастика. От немарливите клипчета на лидерите на "републиките" със задна дата за мобилизацията, до вчерашното театро с подписването.
Путинистите са номер 1 в пропагандата, за пореден път го доказват. Гьобелс изглежда несръчен аматьор на техния фон.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
Padrino
Рейтинг: 551 НеутралноА после се смеехте като Ви пишех да си влагате парите в тухли....Купувайте си акции за "бърза" печалба. Големите пари се правят дълго не за една нощ. Бързите пари свършват бързо...
hamiltonf
Рейтинг: 4500 Неутрално"Това са 4-5 наши годишни БВП-та."?!
https://uapostcards.org/?utm_source=fb&utm_medium=Facebook_Desktop_Feed&utm_campaign=ua-postcard_website-conversion_abo_upd-23&utm_content=eu-zone_feed_interest_charity_25-65_140923&fbclid=IwAR3ClQksNsxiXeov7KUie6sSWkd8tezQ8gjXihDiuml7rq9uUnWVUdnd9uAДа де, ама не става дума за 6 млн. България, а за 150 млн. Росия. При военни действия, за няколко месеца ще са се изпарили.
georgievb
Рейтинг: 1785 ЛюбопитноЧовека го каза пред 15 години, но хората с абсолютно власт зад Атлантика нямат навика да слушат, защото са абсолютно развратени от нея ...е сега ще им се наложи.
https://www.vbox7.com/play:187a8c12bdhttps://www.youtube.com/watch?v=QLVXuOAYcvA
pavur
Рейтинг: 1052 НеутралноДо коментар [#17] от "Taiga":
Уж " децентрализирани" тез криптота :)))
Уж не трябваше толкоз да се влияят от реалния финансов сектор, който е в киреча отдавна .
zegi
Рейтинг: 295 НеутралноДо коментар [#6] от "protoger":
Ако спадът на борсите продължи, ерго отива се съм рецесия и цената на петролеца - кръвоносната система на росийската икономика и бюджетец отива у киреча.
Vlado Nikolov
Рейтинг: 240 НеутралноДо коментар [#8] от "log_on":
Кой, както се уреди. А уж сме с връзки.
tsvetko_51
Рейтинг: 1544 НеутралноАко целта е поевтиняване на рублата - джуджи е отличник:)
Ако като това върви с бонус, да не харесваме руснаците - и това е налице.
Едно не ми е ясно, за какво са им допълнителни територии, първо дали досгеа са показали, че НЕ могат да управляват ефективно наличните и второ има ли въобще някакъв икономически смисъл (по-скоро обратното) прибавянето на още. Вярно че човешкото и в частност руското очи са ненаситни, ама нали знаем след това , какво излиза отзад:)
schwimmwagen
Рейтинг: 2033 НеутралноДо коментар [#17] от "Taiga":
"...Thereafter the man-loving God who arranges everything, and who did not abandon man without an intellect, sent unto him Saint Constantine the Philosopher, called Cyril, a righteous and truth-loving man, and he created for them thirty-eight letters..."Връзката е , че в несигурни времена всичко скача на непоклатими активи - злато и стоки.
lodkarski
Рейтинг: 872 НеутралноОчевидно мисловната дейност не ви е силата!
ПП Нищо лично!
Коалиция намагнитен евроатлантически имунитет
Рейтинг: 1473 ВеселоТакааа таварищи. Значит биржа обиржилась.... абалдеть можнА...
И да знаеш, Минке, че последният комунист на планетата ще умре в България. Даже когато в Съветска Русия няма да има нито един жив комунист. Какъв народ сме, Минке, какъв народ...doctor.no
Рейтинг: 3126 НеутралноА честито на русофилите. Рублата ще удари 200 за долар
Vlado Nikolov
Рейтинг: 240 НеутралноДо коментар [#22] от "cne47646700":
Тук гледам няма много такива. Я какви минуси са ти турили.
georgievb
Рейтинг: 1785 ЛюбопитноКакви са тия военни действия няколко месеца? Няма да има такава война, освен ако на украинците не им е изпила чавка мозъка. Просто Путин ще сложи официално руски "миротворци" и всеки снаряд срещу тях ще се счита за нападение на Русия. Не смятам, че украинците са толкова отчаяни. Пък и това не отменя задължението за изпълнение на Минските споразумения, винаги могат да се върнат към тях.
Дори 4000 поляци, наети от британците няма да устискат няколко месеца, въпреки мотивацията си.
https://www.vbox7.com/play:187a8c12bd
Боян Баянов
Рейтинг: 2512 НеутралноДо коментар [#27] от "sa6ka_grey":
"Американците дали ще продължават да купуват петрол от Русия или ще изчакат малко да падне цената?!?"
Ето тежките санкции на САЩ срещу Русия:
1.„Русия изпревари Саудитска Арабия при вноса на петролни продукти в САЩ
За първите пет месеца на 2021 година САЩ са внесли изкопаеми горива за 6,7 млрд. долара от Русия - ръст от близо 80% спрямо същия период на 2020 г.“, 30.07.2021
www.investor.bg/sasht/337/a/rusiia-izprevari-sauditska-arabiia-pri-vnosa-na-petrolni-produkti-v-sasht-332737/
2.„Петролът се укрепи на 2,5 годишен ценови връх“, 25.06.2021 г.
money.bg/economics/petrolat-se-ukrepi-na-2-5-godishen-tsenovi-vrah.html
3.„САЩ се готвят да свалят санкциите срещу „Северен поток 2“, 19.05.2021г.
dnevnik.bg/sviat/2021/05/19/4211323_sasht_se_gotviat_da_svaliat_sankciite_sreshtu_severen/
4.„Цената на природния газ в Европа постави нов рекорд, преминавайки нивото от 800 долара за хиляда кубически метра, съобщи РИА „Новости“, 14.09.2021 г.
https://bnr.bg/post/101526692/cenata-na-prirodnia-gaz-v-evropa-s-nov-rekord
5.В разгара на газовата криза, нямаше нито един танкер с американски втечнен природен газ (LNG), който уж, щеше да е алтернатива на руския газ. Американските танкери проявиха евроатлантическа солидарност с комунистически Китай, вместо със съюзническия ЕС.
Путин е благодарил сърдечно от името на Донецка НР и Луганска НР и е помолил Байдън да продължи още малко с тези тежки санкции, за да може да натрупа милиардите долари, необходими му за анексирането на цяла Украйна, като изконна руска територия.
tacheaux
Рейтинг: 4731 НеутралноЩо говориш в бъдеще време? Сега рублата е две стотинки и върви нагоре. Скоро може да стане и една стотинка.
Vlado Nikolov
Рейтинг: 240 НеутралноДо коментар [#27] от "sa6ka_grey":
Те могат да се договорят за по - ниски цени. По комшийски. За САЩ също е добре с тези цени. Да му мислим ние.
Vlado Nikolov
Рейтинг: 240 НеутралноДо коментар [#29] от "xm...":
Ми, капитализъм. Борси, пазар и така нататък.
xm...
Рейтинг: 1366 НеутралноТоку-що руската Централна банка се намеси.
Поне до октомври поема разликата на фиксираните плащания на база курса за 18 февруари.
deymus
Рейтинг: 1362 НеутралноМа защо така, руските тролове не разбраха, че всичко е червено - всички руски листнати компании, а не цял свят.
proudbulgarian
Рейтинг: 257 ВеселоДо коментар [#5] от "Taiga":
Ватенка, викай пасоля да плаща в твърда валута, че рублата е толкова твърда, колкото двигателя на арматата, дето се запали на Красния площад!
ju.li
Рейтинг: 1582 НеутралноЗарежете путин, нали байгън предупреждава от толкова време. Всички са знаели. Няма връзка между случващото се в някаква малка част от украина с пазарите . Това е само повод да си приведат сметките в ред. Пък ние си знаем - ще платим всички прищевки на управляващите, независимо дали са наши или чужди.
tacheaux
Рейтинг: 4731 НеутралноДо коментар [#31] от "vesolr":
"Путинистите са номер 1 в пропагандата, за пореден път го доказват. Гьобелс изглежда несръчен аматьор на техния фон."
Не путинистите , а руснаците са номер 1 в пропагандата. Гьбел се е учил от тях , но е бил слаб ученик.
zxp53317185
Рейтинг: 3352 НеутралноДо коментар [#25] от "xm...":
Естествено че има връзка. Криптото е рисков актив, а най - голямата война в Европа от 80 години си е ... риск 😉
vesolr
Рейтинг: 733 ЛюбопитноДо коментар [#33] от "Padrino":
От клеветника https://goo.gl/QdmktQСтранно, че никакъв те няма да съветваш, когато акциите са на върха.
xm...
Рейтинг: 1366 НеутралноГлупости!
DAX също е в червено.
zapatero
Рейтинг: 8 НеутралноДо коментар [#31] от "vesolr":
"Путинистите са номер 1 в пропагандата, за пореден път го доказват"
Не са.Вижте къде е издадена през 1928 година "Пропаганда" на Едуард Бернайс (Edward Bernays).Има много да се учат.
alg57373608
Рейтинг: 1330 НеутралноДо коментар [#5] от "Taiga":
твоята надница със сигурност зависи от Путин и ти го знаеш и само това те интересува
doctor.no
Рейтинг: 3126 НеутралноДо коментар [#50] от "xm...":
Така е и през СОЦа БНБ продаваше долара по 1 лв, ама не може да си купиш, иначе стабилно го държеше.
Consumer
Рейтинг: 1323 ВеселоВ такива моменти тоалетната хартия става по-скъпа и ценна от националната валута, в случая рублата.
Every time you spend money you're casting a vote for the kind of world you wanttacheaux
Рейтинг: 4731 НеутралноДо коментар [#18] от "chichka":
"Русия- проказата на планетата Земя."
Тая проказа те е заразила и теб.
dejmos
Рейтинг: 1713 ВеселоДо коментар [#47] от "tacheaux":
И какво ?:)) Санкции от 20 години ...! Русия е независима държава ,и също може да печата пари !:) Има разходи ,които са свързани с интегрирането на 4 милиона руснаци..:)
doctor.no
Рейтинг: 3126 НеутралноДо коментар [#61] от "Consumer":
А още няма санкции. Само си представям като им спрат достъпа до евро, долар и паунд и им поставят банките под рестрикция.
doctor.no
Рейтинг: 3126 НеутралноДо коментар [#63] от "dejmos":
Може да печата, ама какво ще купи с тях?
bek
Рейтинг: 646 НеутралноДо коментар [#7] от "Norman Granz":
По интересно обаче е речта-обръщение към руския народ, тоест яростният монолог на Путин, който може почти да се отъждестви с "Mein Kampf" на Хитлер, където превъзбуденият бъдещ фюрер излага мечтите, идеите и целите на реванш на германския народ. Скоро, ако не в Русия, то в новите завоювани територии на Украйна може да изисква военнизираните "опълченци" и другите въведени военни формирования да тръгват на военни провокации срещу Украйна с призива "Хайл Путлер" !
еспресо
Рейтинг: 1935 НеутралноНякой помни ли, че преди 20 години Путин дойде на власт с обещание Русия да настигне Португалия по благосъстояние...
"Видно е, че Русия ще спечели тази война." Румен Радев, 24.02.2022https://countryeconomy.com/countries/compare/russia/portugal
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
DeepBlue
Рейтинг: 797 НеутралноРублата за 2 стотинки .Бензина 5 лева.
След всички решения които сте взели през живота си ,сте решили да ми прочетете коментара.tacheaux
Рейтинг: 4731 НеутралноДо коментар [#63] от "dejmos":
" Има разходи ,които са свързани с интегрирането на 4 милиона руснаци..:)"
Ще им плаща пенсиите. Няма да са много тези разходи , защото пенсиите им са символични. Руснаците са свикнали да живеят в мизерия.
Vlado Nikolov
Рейтинг: 240 ВеселоДо коментар [#42] от "Синовете на лейтенант Шмид и Решетников":
Прави сте! Руското жуже е най - голямото жуже! С един подпис срина световните борси и сега светят в червено, по комунистически! А аз не ви вярвах! 😀 😀 😀
rumen_s
Рейтинг: 2291 НеутралноУмнико, тухлите в Луганск и Донецк много струват сигурно? Ако е имало поне малко акъл в тамошните, дано да са си купували акцийки или дори крипто, лесно си ги носиш в себе си и са много ликвидни. Я дай пример с една тухла, дето последните 10 години е поскъпнала колкото акциите на Амазон или Епъл примерно, за биткойн въобще да не говорим... Браво Дневниче за цензурата. Мода си знае какъв е, ПКП :)
еспресо
Рейтинг: 1935 НеутралноМного просто. При очаквана криза парите отиват към сигурни държави и бягат от несигурни места. Зад биткойна не стои сигурна държава. Зад рублата също. "Видно е, че Русия ще спечели тази война." Румен Радев, 24.02.2022
Norman Granz
Рейтинг: 3970 НеутралноДо коментар [#66] от "bek":
НЯМАМ ВРЕМЕ ДА ОТГОВАРЯМ НА ВСЕКИ ИДИОТ."По интересно обаче е речта-обръщение към руския народ, тоест яростният монолог на Путин, който може почти да се отъждестви с "Mein Kampf" на Хитлер, където превъзбуденият бъдещ фюрер излага мечтите, идеите и целите на реванш на германския народ. "
Да, абсолютно сте право, колега.
Между Хитлер и Путин, обаче, долавям една тънка разлика: войната още не е започнала, а Путин вече се е довел до състоянието на bunker mentality - изолирал се е от света, крие се в стерилен балон и слуша само какво го уверяват хората от вътрешния му кръг.
Хитлер е бил така едва в последните месеци на войната, когато се е надявал с V-2 да обърне нещата в своя полза...
Vlado Nikolov
Рейтинг: 240 НеутралноДо коментар [#45] от "georgievb":
Украинците вече се кротнаха. Колкото до поляците, те ще се разбягат веднага.
foure
Рейтинг: 551 НеутралноЩо не рИвахте 6 години, че не се изпълнява Минското споразумение? Що не ривахте, кога хохлите и американците откровенно се ебаваха с Русия? Американофилите нещо да коментират за Минското споразумение? Или за Косово? Или щом правоверните се ебават значи можна? Някъм тъпо-грозен с правилна ориентация по-горе реве за инфлация, абе урунгел Путин ли ти печата евро и долар? Или тя инфлацията расте по дърветата? Мъка, голяма мъка и риване за лошия лилипут. Ама виновен е не лилипута, ами тъпоглавите чиновници в брюксел.
simval
Рейтинг: 857 НеутралноДо коментар [#47] от "tacheaux":
Ами гледах вчера е затворила на близо 91 рубли за евро, та затова. Днес как върви не съм търсил.
Аз не зареждам в Лукойл.
bek
Рейтинг: 646 НеутралноДо коментар [#39] от "tsvetko_51":
Искаш да припомниш българската поговорка: "Алчно дупе - кръв се.."
foure
Рейтинг: 551 НеутралноА представяш ли си да се гушне с китайците? А представяш ли си цялото гаС и нефт към Китай? Тва и БАй Дън не може да си представи - уорст кейс сценарио дето викат в моето село
Vlado Nikolov
Рейтинг: 240 ЛюбопитноДо коментар [#57] от "xm...":
И не само той. Но някак си е неудобно да се споменава.
Vlado Nikolov
Рейтинг: 240 НеутралноДо коментар [#70] от "tacheaux":
Русия отдавна плаща пенсиите в двете републики. И търгува с тях, та да получават заплати. Там има коксуващи се въглища. Нещо много важно.
Gustav
Рейтинг: 1824 НеутралноПутин изненада световните финансови пазари. Руските войски навлязоха там, където стоят осем години
"Alle bisherigen Bewegungen waren Bewegungen von Minoritäten oder im Interesse von Minoritäten. Die proletarische Bewegung ist die selbständige Bewegung der ungeheuren Mehrzahl im Interesse der ungeheuren Mehrzahl." - Karl Marx, Friedrich Engels, Manifest der Kommunistischen Partei. MEW 4, S. 472doctor.no
Рейтинг: 3126 НеутралноДо коментар [#74] от "Norman Granz":
Кофтито от цялата работа е, че санкциите ще генерират вътрешнополитически натиск, който не му остава ходове освен да търси разрастване на конфликта извън Украйна. Ние, Румъния, Полша и прибалтийските сме първа писта.
log_on
Рейтинг: 1098 Весело[quote#29:"xm..."][/quote]
Мани,мани,каква я мислихме,какъв ни го подадоха...
dante_18
Рейтинг: 633 НеутралноНищо не е потънало. Даже руската рубла се държи доста стабилно.
If you are going through hell... Keep going!Както казах, Европа и САЩ са безсилни.
bek
Рейтинг: 646 НеутралноДо коментар [#74] от "Norman Granz":
Е, тя войната за страхливия чекист започна още с началото на пандемията, затова бункерът и дългата италианска маса са неговото спасение, за сега!
log_on
Рейтинг: 1098 ЛюбопитноТака си е. А пък на украинците още на Мегданя им обещаха пенсии от 3000 евра. И сега са богати.
dejmos
Рейтинг: 1713 ЛюбопитноДо коментар [#65] от "doctor.no":
Този въпрос към САЩ , те напечатаха 4 трилиона за 2 години , които са необезпечени с нищо !! Всъщност обезпечени с петролните продукти на всички държави , които скочиха с много. Има напасване на стоки , услуги ..включително и валути към парите на САЩ ..и на ЕС за съжаление. Вчера подариха 1,2 милиарда евро на Украйна. Това е фалирала тотално държава.
toyaga
Рейтинг: 225 ВеселоАааауууу!
Записали си заседанието и го излъчили на запис!
какви престъпници! Геноцид!
САНКЦИЙ! Чакате ли РККА?
dfjftriktrcdt
Рейтинг: 3554 Неутралноруската рубла стана най-нестабилната валута в света - повече от турската лира....==================================================================================================
Зависят от лилиПутин и той като неговия ортак в Анкара сриват рублата и лирата...Хаха.. shlshlshlshl
toyaga
Рейтинг: 225 ВеселоАкциите като потънат, руските партньори ще изкупят дяловете на своите чуждестранни парньори на безценица! Яко! Чакате ли РККА?
ler501094252
Рейтинг: 8 НеутралноЕдин технически въпрос към разбирачите.
Защо даден пост е боядисан в сиво и текста почти не се чете, а на други фонът е жълт и се чете перфектно ?
Killing Joke
Рейтинг: 1530 НеутралноОбаче Тайгата е уникален.
Гори му къщата, на комшиите му им е леко топло, ама той си вика: "Ей, от мен зависи дали на комшиите им е топло, или студено!" :D
Рим
Рейтинг: 1608 НеутралноЦялата остатъчна икономика на азиатските нашественици трябва да бъде безпощадно срутена! ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯ
Go Go
Рейтинг: 685 ЛюбопитноВсъщност акциите и индексите на повечето борси вървят надолу от средата на ноември веднага след струпването на руски войски около Украйна и даже се учудвам, че Дневник чак сега го забелязва. До оня ден относително добре вървеше търговията на борсата в Лондон.
73! Go Gohttps://www.google.com/finance/quote/UKX:INDEXFTSE?window=6M&comparison=INDEXNASDAQ:.IXIC
Сега просто реакцията е по-силна и нещата вървят към мечи пазар. Но нищо ново под небето, нали сте чували как Ротшилд е направил пари покрай битката при Ватерло…
dfjftriktrcdt
Рейтинг: 3554 НеутралноВрсолрчо,ти и твоят некадърен Байдънчо сте най-големите путинисти,но изборите за Конгрес и президент в САЩ ще спрат тази тенденция на путинизъм и упадък от лявата ДП..Свиквай.. shlshlshlshl
Hawaii
Рейтинг: 5248 НеутралноПУТИНДЖИЙЧЕ,
По време на "Мегданя" руските заРплати бщха В ПЪТИ ПО-ВИСОКИ от украинските
Достатъчно беше само УКРАЙНА ДА ИЗРИНЕ ПУТИНИЗМА, за да станат днес
УКРАИНСКИТЕ СРЕДНА и МИНИМАЛНА ЗАПЛАТИ
ПО-ВИСОКИ ОТ РУСКИТЕ
Това е големият страх на ПУТИн
Страхът че руснаците в Русия ще си отворят очите и ще видят,че
ПРИЧИНАТА ДА СА БЕДНИ и ДАЖИВЕЯТ БЕДНО е ПУТИн и ПУТИНИЗМА
Рим
Рейтинг: 1608 НеутралноВече за никой не е тайна, че Русия се управлява от бандити в пълния смисъл на думата! ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯ
toyaga
Рейтинг: 225 ВеселоНяма да е с;ед 4-6 години.
В последните дни имаше над 1000 ( ХИЛЯДА!!) обстрела на Донбас от страна на украинските военни. Още днес ще ранят или убият някой руски войник. А руската армия няма да пита от кой хълм точно стрелят - дали е в ЛНР/ДНР или в Украйна. И юе има пълномащабен бой. До няколко дена ще започнат бунтове в Киев и градовете, грабежи и безвластие. Чакате ли РККА?
doctor.no
Рейтинг: 3126 НеутралноДо коментар [#88] от "dejmos":
Брей, ти какво си губиш времето тук, а не си в някоя финансова институция?
Е сега е момента да се инвестира в бъдещите донецки или лугански пари, да си посъветваш клиентите, а и ти да си купиш.
Руските ВМС ще ти построят яхтата, която ще ти стои гордо на пристан в Мурманск, че няма да може да се доредиш до Крим и Сочи от по-големите тарикати.