Ако др. Нинова управлява такава богата държава за една петилетка ще похарчи всичко и после.....ще се срещне с Мадуро да се съюзяват, че САЩ,Канада,Япония,Ю. Корея са им виновни.
Познавам Оман и съвесем отскоро богатото на петрол емирство Абу Даби. През 60-те години на миналия век британците започват да пресъздават своята империя под формата на невидима финансова такава, базирана на Южен Китай и арабската зона на Персийския залив („Англо-Арабия“). И двата региона имат цели семейства и кланове, свързани с британски кланове и семейства в продължение на много поколения, от 1830-те и 1840-те. Един от архитектите на този план официало се смята лорд Маунтбатън, роднина на Филип, принц и съпруг на кралицата. Първият етап е бил да се намерят семейства, които могат да управляват глобално финансови процеси. Вторият етап е бил да се насочва семейството в свои британски интереси, за да се процедира гладко трансформация на номенклатурата в квазикласа. Обаче арабите са много консервативни и неподатливи, така че квазикласа не е създадена. По пет пути на ден се молят на Аллах и в Абу Даби чужденците се молят също със своите колеги. *[ Сещате се, че тази трансформация за квазикласа лесно се осъщестявява в източния блок и СССР]*
Днешната ситуация в 20те години на 21 век е съвершно различна.
Надпреварват се за създаване на свои макрозони и тук Англия изостава. Както и Германия или ЕС.
На този етап макрозони се явяват Китай и САЩ въпреки вътрешни преконфигурации (например в случай на разпадг), но като цяло работата е свършена. Индия е по-сложна структура, но и тя може лесно да се превърне в макрозона. ЕС , обаче има сериозни проблеми да се впише в новата схема, защото логически трябваше да сме с Русия, но сега сме принудени да сменим вектор към Африка. Да не говорим, че нямаме устоновен вектор на развитие.
Що се отнася до британците, потенциалът, създаден от тяхната невидима финансова империя, не е достатъчен за формиране на макрозона. Особено след като Лондон не може да разчита на Южен Китай, тяхната традиционна зона на контакти, при сегашния режим в Китай. В резултат на това, Англия се опитва да вземе за себе си част от онези зони, които са били или зони на интереси на историческа Русия, или просто части от СССР Един от проектите в тази насока е новата Британска общност, състояща се от Полша, Литва, Украйна, Беларус. След провала на преврата в Минск през лятото на 2020 г. обаче този проект е невъзможен Другият проект - UKPOLUK (Обединеното кралство, Полша, Украйна) - също е неосъществим след началото на събитията в Украйна от тази година, пък и Израел традиционно се занимава с Южна Украйна, та нямаше да им е съвсем гладко, дори Русия да я нямаше ня картата. Обаче британците, за разлика от ЕС, постигнаха по-голям успех в Закавказието, където допринасят за реализирането на турския проект Great Turan. Дали ще успеят да обедянят Казахстан Иран и Англия-Арабия в една макрозона, ще бъде интересно да се види. С интерес следя събитията.
Бадемово да му е на аравийчето. Един украинец (!) пееше в аравийската си песен: " ... и так настойчиво и нежно ктото уводит нас от жизни навсегда.. И даже без Блинкен, Борис, че и без Макрон...
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
Сд
Рейтинг: 799 НеутралноАко нямат петрол ,никакви лидери няма да са
valtoro
Рейтинг: 984 НеутралноДобре се развиват, но не е лошо да поработят върху средновековния си морал !!!
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
Незнайко в Слънчевия град
Рейтинг: 6197 НеутралноДо коментар [#2] от "valtoro":
"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита" Хр. БотевАми, в Емирствата няма и следа от средновековие.
Не знам кога за последно сте били там.
Тони КОСТОВ
Рейтинг: 1576 НеутралноВсичката им хубост е резултат от таен многовековен сговор с евреите.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
Parvoletka Ivanova
Рейтинг: 206 ВеселоАко др. Нинова управлява такава богата държава за една петилетка ще похарчи всичко и после.....ще се срещне с Мадуро да се съюзяват, че САЩ,Канада,Япония,Ю. Корея са им виновни.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
Trump
Рейтинг: 1409 НеутралноПознавам Оман и съвесем отскоро богатото на петрол емирство Абу Даби. През 60-те години на миналия век британците започват да пресъздават своята империя под формата на невидима финансова такава, базирана на Южен Китай и арабската зона на Персийския залив („Англо-Арабия“). И двата региона имат цели семейства и кланове, свързани с британски кланове и семейства в продължение на много поколения, от 1830-те и 1840-те. Един от архитектите на този план официало се смята лорд Маунтбатън, роднина на Филип, принц и съпруг на кралицата.
#COVFEFEПървият етап е бил да се намерят семейства, които могат да управляват глобално финансови процеси. Вторият етап е бил да се насочва семейството в свои британски интереси, за да се процедира гладко трансформация на номенклатурата в квазикласа.
Обаче арабите са много консервативни и неподатливи, така че квазикласа не е създадена. По пет пути на ден се молят на Аллах и в Абу Даби чужденците се молят също със своите колеги.
*[ Сещате се, че тази трансформация за квазикласа лесно се осъщестявява в източния блок и СССР]*
Днешната ситуация в 20те години на 21 век е съвершно различна.
Надпреварват се за създаване на свои макрозони и тук Англия изостава.
Както и Германия или ЕС.
На този етап макрозони се явяват Китай и САЩ въпреки вътрешни преконфигурации (например в случай на разпадг), но като цяло работата е свършена. Индия е по-сложна структура, но и тя може лесно да се превърне в макрозона. ЕС , обаче има сериозни проблеми да се впише в новата схема, защото логически трябваше да сме с Русия, но сега сме принудени да сменим вектор към Африка. Да не говорим, че нямаме устоновен вектор на развитие.
Що се отнася до британците, потенциалът, създаден от тяхната невидима финансова империя, не е достатъчен за формиране на макрозона. Особено след като Лондон не може да разчита на Южен Китай, тяхната традиционна зона на контакти, при сегашния режим в Китай. В резултат на това, Англия се опитва да вземе за себе си част от онези зони, които са били или зони на интереси на историческа Русия, или просто части от СССР Един от проектите в тази насока е новата Британска общност, състояща се от Полша, Литва, Украйна, Беларус. След провала на преврата в Минск през лятото на 2020 г. обаче този проект е невъзможен
Другият проект - UKPOLUK (Обединеното кралство, Полша, Украйна) - също е неосъществим след началото на събитията в Украйна от тази година, пък и Израел традиционно се занимава с Южна Украйна, та нямаше да им е съвсем гладко, дори Русия да я нямаше ня картата.
Обаче британците, за разлика от ЕС, постигнаха по-голям успех в Закавказието, където допринасят за реализирането на турския проект Great Turan. Дали ще успеят да обедянят Казахстан Иран и Англия-Арабия в една макрозона, ще бъде интересно да се види.
С интерес следя събитията.
chudomor
Рейтинг: 1411 НеутралноБадемово да му е на аравийчето.
От идиоти отговор не чакамЕдин украинец (!) пееше в аравийската
си песен:
" ... и так настойчиво и нежно ктото уводит нас от жизни навсегда..
И даже без Блинкен, Борис, че и без Макрон...