Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Нека да видим как ще свърши експеримента със смесването на раси, култури и религии в Западна Европа и САЩ и тогава ще говорим. Дотогава по-добре да караме по утвърдената схема. :)
"Държави, където расите се смесват, спират да бъдат "нации", а демографията, миграцията и половата идентичност ще са основните бойни полета на бъдещето."
Аха, значи САЩ, Канада, Австралия и много други държави където различни раси се смесват от столетия няма нации вече.... :-)
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
Навремето в училище по анатомия ни учеха, че има раси, какви са разликите и т. н., а днес нещо много лошо се е объркало. Явно левите бездарни некадърници много държат да обезличат националността, произхода и расовата принадлежност, нещо, което още Маркс е заложил в лудите си манифести 😂😂
Боян Таксиров еврогея
Се разхождаше по една алея.
Бавно, плавно и с финес
Въртеше гъз намазан с грес😆
Българските царски офицери са били най-умната, най-красивата, най-възпитаната и най-силната част от българското общество. А най-големите голтаци, крадци, мързеливци и глупаци са били влюбени в СССР и бг комундета/партизани
"Орбан, като уточни, че ако на власт били Доналд Тръмп - в Съединените щати и Ангела Меркел - в Германия, войната нямало да стане"Това със стрина Ангелина като някакъв путиновъзпиращ фактор не знам къде го е усетил Орбан.
Живеещите в Румъния унгарци са над 2 милиона. На тях , както и на унгарците живеещи в Словакия, Сърбия и Хърватия са дадени унгарски паспорти. Ако България беше дала на всички македонци от българско потекло български паспорти, а не да ги бави с години и на мнозина от тях да отказва, сега в Македония щеше да има стотици хиляди български граждани. Те щяха да са живото доказателство за българския произход на македонците.
Живеещите в Румъния унгарци са над 2 милиона. На тях , както и на унгарците живеещи в Словакия, Сърбия и Хърватия са дадени унгарски паспорти.Ако България беше дала на всички македонци от българско потекло български паспорти, а не да ги бави с години и на мнозина от тях да отказва, сега в Македония щеше да има стотици хиляди български граждани. Те щяха да са живото доказателство за българския произход на македонците.
Е тя България дава на всички заявили и доказали че имат връзка с България. Доколкото знам над 120 хил паспорта има дадени на граждани на Северна Македония заявили, че са българи.
"Европейската комисия в момента съди Орбан заради закона срещу говоренето за ЛГБТ в образованието."
И откога "образоването" на малолетни деца за патологично поведение и сексуални девиации стана европейска директива? Много далеч отвъд "свободно придвижване на стоки, хора и услуги" отидохме
"Унгарците, чийко език се развива според повечето учени в Урал (възприеман като границата между Европа и Азия) през първото хилядолетие преди новата ера, пристигат в тази част на Източна Европа едва края на 9 в. от новата ера и се смесват с германски, славянски и други общности."
Да, става въпрос за маджарите, които са угро-фински народ.
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
"Букурещ наблюдава особено внимателно фестивала всяка година: като етнически унгарци се определят 6.1% от населението на Румъния, но именно с преминаването на Трансилвания и други земи в румънски ръце е свързана националната травма на Унгария - Трианонският договор след Първата световна война ѝ отнема две трети от територия и населението ѝ. "
Румънците ми се струват твърде толерантни с Орбанчо и неговите изяви в страната.
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
До коментар [#11] от "Иво": "значи САЩ, Канада, Австралия и много други държави където различни раси се смесват от столетия няма нации вече.... :-"
САЩ, Канада, Австралия не са единствените държави в които има смесване на раси. Пропускаш Русия. Местното население източно от Урал е от жълтата раса. Има много смесени бракове между руснаци и хора от жълтата раса. По времето на СССР това смесване беше още по силно. По улиците на Новосибирск може да се видят много руснаци с дръпнати очи.
[quote#15:"hamiltonf"]До коментар [#5] от "pernikforbg":Българските царски офицери са били най-умната, най-красивата, най-възпитаната и най-силната част от българското общество. А най-големите голтаци, крадци, мързеливци и глупаци са били влюбени в СССР и бг комундета/партизани[/quote
Българските царски офицери са загубили всички възможни войни - или заради промитите си мозъци от любов към Фердинад или заради некадърност? Ти ми отговори!
"Държави, където расите се смесват, спират да бъдат "нации", а демографията, миграцията и половата идентичност ще са основните бойни полета на бъдещето."Аха, значи САЩ, Канада, Австралия и много други държави където различни раси се смесват от столетия няма нации вече.... :-)
Ами виж каква е престъпността в градове като Балтимор и Детройт, където преобладават черните и си прави извод. Съответно и икономическото положение на тези градове. След 30 години белите няма да са мнозинство в САЩ. Така че упадъкът ще започне не само на ниво градове.
"Орбан, като уточни, че ако на власт били Доналд Тръмп - в Съединените щати и Ангела Меркел - в Германия, войната нямало да стане"Това със стрина Ангелина като някакъв путиновъзпиращ фактор не знам къде го е усетил Орбан.
Бабата като млада комсомолка и агент на ЩАЗИ, и Путин като агент на КДС в Берлин, са имали контакти и връзки още тогава.. Газовите потоци са плод на стара любов 🙄🙉
Боян Таксиров еврогея
Се разхождаше по една алея.
Бавно, плавно и с финес
Въртеше гъз намазан с грес😆
Всъщност няма нищо расистко. В крайна сметка не е ли въпрос на демокрация всяка държава да има право на собствена преценка каква точно имиграция ще привлича?
Хахахахаха.....всекидневната плювка срещу най-големия враг на фондация ОО и дедо Шорошко. Сигурен признак, че човека е честен, достоен и служи вярно на народа си. За съжаление при нас няма такъв политик.
"Унгарците, чийко език се развива според повечето учени в Урал (възприеман като границата между Европа и Азия) през първото хилядолетие преди новата ера, пристигат в тази част на Източна Европа едва края на 9 в. от новата ера и се смесват с германски, славянски и други общности."Да, става въпрос за маджарите, които са угро-фински народ.
За други неща говори Орбан , но.............нали е путнски ..та/та/та.. Все пак в Европа се появяват нормални политици , които искат нормални държави с нормални семейства...Орбан трябва да иска и отговорност от "политици " нанесли такива огромни беди за Европейското население.
Хахахахаха.....всекидневната плювка срещу най-големия враг на фондация ОО и дедо Шорошко. Сигурен признак, че човека е честен, достоен и служи вярно на народа си.За съжаление при нас няма такъв политик.
По принцип си прав. То и затова много държави си имат министерство на имиграцията. Примерно в Канада, Австралия, Нова Зеландия, Швеция и други имат такива министерства. В други държави има държавни агенции по миграцията.
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
Е, навремето в училище ни учеха също така, че при голям процент животни и всички бозайници има два пола: мъжки и женски, както и какви са разликите между двата пола. Също и че характеристиката пол е биологично заложена чрез хромозомния набор. Сега някакви самозвани "прогресисти" тиражират всякакви глупости като тази, че полът можел да се "избира" и разни други нелепици, които нормален човек няма как да следи и да знае.
До коментар [#14] от "venci4":Е, навремето в училище ни учеха също така, че при голям процент животни и всички бозайници има два пола: мъжки и женски, както и какви са разликите между двата пола. Също и че характеристиката пол е биологично заложена чрез хромозомния набор. Сега някакви самозвани "прогресисти" тиражират всякакви глупости като тази, че полът можел да се "избира" и разни други нелепици, които нормален човек няма как да следи и да знае.
Не е само това. Пропагандата на мултикултурализма върви с пълна сила. Орфей излиза, че бил негър. В Скандинавия по времето на викингите излиза, че е имало кралица негърка.
"Най-общоприетото схващане за нацията в Европа на академично ниво е като общност от хора, свързвани от история, култура, език, етнос или други характеристики на дадена територия."
И как се вписват муслимите в християнска Европа в това понятие? Най-вече ислямистите според които ислямът трябва да владее светът?
Да, те такива са най-опасните врагове, човека знае за какво се бори и срещу какво се бори. Предполагам, че ако не беше стипендиант никога и нямаше да има такова отношение към хората на Шорошко и техните цели.
Едно не може да се отрече за Орбан. Той е последователен ученик на путин в три неща: 1. Верен приятел на путин, дори когато е видно, че путин потъва. Явно го държи с много тежки компромати. Дори чешкия президент отсвири путин. 2. Приятелите мислят еднакво - Орбан мисли като путин по отношение на непълноценните нации (двамата са близки до Хитлер). Само не са се обявили за чисти арийци (или съм го пропуснал) 3. Клептоманията, съчетана с контрол на медиите за циментиране на властта го правят малкия слон, приятел на руския слон
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbert
"Най-общоприетото схващане за нацията в Европа на академично ниво е като общност от хора, свързвани от история, култура, език, етнос или други характеристики на дадена територия."И как се вписват муслимите в християнска Европа в това понятие? Най-вече ислямистите според които ислямът трябва да владее светът?
"Този се оказва голям нацист! Унгарци, колко още ще го търпите? "
Да не забравяме, че по време на Втората световна война Унгария беше в много близки отношение с Германия, напълно я подкрепяше. Що пък сега да не подкрепи друг агресор - Русия. Иронията е, по време на Втората световна война Унгария изпрати войски на Източния фронт, апрез 1956 г. беше прегазена от съветските танкове. Какво пък, опортюнизмът не признава граници.
Едно не може да се отрече за Орбан. Той е последователен ученик на путин в три неща:1. Верен приятел на путин, дори когато е видно, че путин потъва. Явно го държи с много тежки компромати. Дори чешкия президент отсвири путин.2. Приятелите мислят еднакво - Орбан мисли като путин по отношение на непълноценните нации (двамата са близки до Хитлер). Само не са се обявили за чисти арийци (или съм го пропуснал)3. Клептоманията, съчетана с контрол на медиите за циментиране на властта го правят малкия слон, приятел на руския слон
Пълни глупости. За Путин удобен е всеки, който подкрепя режима му и руските имперски амбиции. Изобщо не му пука дали е руснак,славянин или православен.
Орбан вече яко пресоли супата. Това говорене за "смесване" и "смесени раси" си е направо откровен нацизъм и даже хитлеризъм, от държавен ръководител на страна член на ЕС. Мисля че е крайно време ЕС да реагира и да даде да се разбере, че държава, която се управлява от такъв човек и общество което продължава да търпи и избира този човек, няма място в ЕС. Това е далеч по-несъвместимо с ЕС от Северна Македония
На Орбан в “почивните дни” и мозъкът му е почивал :) Ако пък го е търсил - добре е да нарича нещастна с истинските им имена - завършен расист (или рашист?)
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbert
За разлика от тъпотиите, които наговори за Украйна, тук Орбан е прав. Мултикултурализмът освен, че се провали тотално, показа и истинското си лице. Това всъщност е крайно расистка идеология, която цели изличаването на Западната (в широк смисъл) цивилизация и унищожението на белите. В момента в който някой (примерно "Дневник") започне да ви говори за "многообразие ("diversity"), значи има предвид да няма бели. Това са най-гнусните расисти на света, защото за разлика от други, които искат просто разделение или подчинено положение на "низши" раси, прогресистите искат пълното унищожение и изличаване на определена раса.
Браво демократи - станахте по-лоши от тези с които се борите!
Средностатистическият немец или европеец също , имам доста познати , които се омъжиха или ожениха за чужденец и на никого от тях семействата не бяха във възторг, че си взимат българин или българка...
Значи да се мешете с орките и путляците и да си плюете в устите - може. Ама с хора сте придерчиви. Егаси унгарците, егаси ФИДЕС-а. Големи мъже го раздават, после им се налага да бягат голи по улуците на сградите, като ги хванат в поредната гей оргия с тяхно участие.
Наблюдавам много интересно явление - ако се появи коментар срещу Путин или неговите приятели първите няколко отбелязвания са минусчета. Едва след това започват положителните оценки, които са 3 до 4 пъти повече. Бдете, другари чекисти, че ако изпуснете някой неблагоприятен за Путин коментар ще ви порицаят с всички последствия от това.
Този е голям тъпанар. Тия приказки дето ги ръси са егати смешката. През Средновековието точно унгарците са доста смесено кралство. Унгарските крале наемали и викали в земите си войници от всякакъв произход германци, французи, но също и от мюсюлманските степни народи. Даже сред съветниците си се заобикаляли с евреи и араби, а папите ги заплашвали с отлъчване заради това.
До коментар [#51] от "Мусаши":Лъжете (се?) :)Пример: в Украйна се бият основно буряти, тувинци, дагестанци, якути. Това е етническо прочистване, организирано от путин.
Глупости. Те да не са отишли насила там?Просто по тия краища хората са бедни и службата в армията е един от малкото начини да получават прилични доходи. В специалните части основно са руснаци. И много от тях бяха избити в Украйна.
Аз нямам против да се смесваме дори с черни, но само ако те разсъждават като нас и имат сходни ценности. Това всъщност понякога се случва, но е по - скоро изключение... За жалост. Малцинствата като цяло са промити с левундерската пропаганда.
Аз нямам против да се смесваме дори с черни, но само ако те разсъждават като нас и имат сходни ценности. Това всъщност понякога се случва, но е по - скоро изключение... За жалост. Малцинствата като цяло са промити с левундерската пропаганда.
Сигурен съм,че и Орбан няма предвид японците като говори за смесване с други раси. Естествено, че проблема е начинът на живот и ценностите на пришълците от Африка и части от Азия.
Да допълня хипотетично, че ако бях необвързан ерген и имах шанс с Кендис Оуенс (лидер на черните консеватори в САЩ), щях да бъда много радостен да имам поколение от нея. Бих я предпочел пред всички бели манекенки, които примерно поддържат "Антифа".
И какво стана ?? Изключиха го от партията , и го отзоваха... Интересно е какво става с останалите 200 души от "високопоставени служители на ЕС" ??:)) Да не говорим за груповите оргии в Брюксел , там това е правило ! Участвала си в такива неща ,щом така знаеш нещата отвътре !? :))
Орбан само се репчи, но няма да посмее да извади Унгария от евроатлантическия цивилизационен дискурс, в противен случай унгарците ще го обесят на първия уличен стълб.
До коментар [#15] от "hamiltonf": всяко обобщение е глупост, както е имало стойностни царски офицери така е имало е и невероятни лекета. Какво ще кажеш за личности като Гео Милев,Смирненски, Вапцаров ?!
Колкото и да се спори по въпроса с расите , човечеството върви именно към смесване. Земята е като едно голямо село . Всички сме деца на планетата Земя. За какво са ми тези националности и езици. След няколко века ще се говори на един общ език някаква смесица от английски и други езици . Всички национални претенции ,граници и други подобни отживелици носят само войни и страдание.
България е фрашкана със смесица и пак гена на 10 хиляди години си е останал . А доколкото го гледам Орби си е направо рашка. Тия са такива с широки лица все едно са ударени с паве през носа. Не е никакав унгарец .
Колкото и да се спори по въпроса с расите , човечеството върви именно към смесване. Земята е като едно голямо село . Всички сме деца на планетата Земя. За какво са ми тези националности и езици. След няколко века ще се говори на един общ език някаква смесица от английски и други езици . Всички национални претенции ,граници и други подобни отживелици носят само войни и страдание.
Почитания за откровеността, поне това трябва да ти се признае. Благодарение на теб ясно се вижда защо мулти-култи всъщност е една опасна идеология, която няма за цел да уважава и насърчава различните култури, а да ги заличи. Също както лъгъбъфъ пропагандата няма за цел уважение към различните, а да направи така, че да няма различни. Като цяло целта е на човека да му се отнемат всички възможности за самоопределяне и да бъде превърнат той в една органична маса - без пол, история, култура, националност и като цяло - без идентичност. Защо? Защото подобни индивиди се управляват безпроблемно, те нямат никакви съпротивителни сили. Няма как да вдигнеш бунт, като не знаеш дори кой си и за какво се бориш. Наръчник по тоталитарно управление 101
"Чалга, гей паради и класова борба"
Не знам дали Орбан е нацист, но ако хвърлиш едно око на коментарите в Дневник по отношение на руснаците, направо стръж ще те набие - нацистите и фашистите от едно време един пфенинг не чинят спрямо днешните наши нацисти и фашисти, които бият даже украинските нацисти и фашисти по нацизъм и фашизъм...
Разнообразието само усилва една държава, а не еднообразието. Пример - Хабсбургите, които са се женели само в своя род и след столетия са развъждали само идиоти.
не бих се изненадал ако Орбан е гей, не е нормална тая негова постоянна фиксация
а това за етнисчвски чистата нация не мисля, че някога ще се промени при тях - унгарците са такива дебили, че трудно някой би ги издържал, па камо ли да се засели там с техния език и кретенизъм
Ми кой те кара да се мешиш, бре Орбане?! Едно време , на нас , правешкият цървул ни обещаваше да ни прави деца, ама на вас кой?!Съвсем избочи кочината таз путлерастка шлюха, като в най-силните дни на Тръмп…
Абсолютно в прав! Европа се самоумищожава под веселият поглед на jude, мразещи бялата раса и християнството. На никой не са нужни тия абсолютно безполезни цветнокожи които си внасят.
" САЩ, Канада, Австралия не са единствените държави в които има смесване на раси. Пропускаш Русия. Местното население източно от Урал е от жълтата раса. Има много смесени бракове между руснаци и хора от жълтата раса. По времето на СССР това смесване беше още по силно. По улиците на Новосибирск може да се видят много руснаци с дръпнати очи"
А в Кремъл и президентството могат да се видят наследниците на Златната орда, които много малко се различават от техните деди ! Изобщо там, като гледам, азиатщината доминира във всичкио......
Разнообразието само усилва една държава, а не еднообразието. Пример - Хабсбургите, които са се женели само в своя род и след столетия са развъждали само идиоти.
ЮАР и Бразилия затова са цъфнали и вързали. Щото разнообразието ги усилва. И браковете между близки роднини нямат нищо общо с това за има бракове между хора от една и съща раса.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
Chess Games
Рейтинг: 8 НеутралноЕгати изказването, то ако се беше опитал нямаше да излезе толкова расистко
Vesselin Velkov
Рейтинг: 1152 НеутралноТози се оказва голям нацист! Унгарци, колко още ще го търпите?
Моето име
Рейтинг: 3035 НеутралноДо коментар [#2] от "Vesselin Velkov":
☠ ☠ ☠ Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that. ☠ ☠ ☠този ползва рашистката тактика за всяване на раздори, и наливане на масло в огъня... като не може друго
Шоршо
Рейтинг: 333 НеутралноШапки долу за великия Орбан!
pernikforbg
Рейтинг: 580 НеутралноНацисти са били българските царски офицери, убивали без съд и присъда, а черния капитан Кочо Стоянов даже и в Македония!
Vesselin Velkov
Рейтинг: 1152 НеутралноДо коментар [#5] от "pernikforbg":
Перник, статията е за Орбан.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
jazzdevil
Рейтинг: 1743 Неутрално"Орбан, като уточни, че ако на власт били Доналд Тръмп - в Съединените щати и Ангела Меркел - в Германия, войната нямало да стане"
Това със стрина Ангелина като някакъв путиновъзпиращ фактор не знам къде го е усетил Орбан.
Моето име
Рейтинг: 3035 НеутралноДо коментар [#8] от "jazzdevil":
☠ ☠ ☠ Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that. ☠ ☠ ☠абе важното е да се посочват виновници и спасители, народа сам ще се раздели на две
realguru
Рейтинг: 2171 НеутралноЧе не е ли прав? ;)
Нека да видим как ще свърши експеримента със смесването на раси, култури и религии в Западна Европа и САЩ и тогава ще говорим. Дотогава по-добре да караме по утвърдената схема. :)
Иво
Рейтинг: 3730 Весело"Държави, където расите се смесват, спират да бъдат "нации", а демографията, миграцията и половата идентичност ще са основните бойни полета на бъдещето."
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Аха, значи САЩ, Канада, Австралия и много други държави където различни раси се смесват от столетия няма нации вече.... :-)
yhm311132363
Рейтинг: 8 НеутралноВсеки фен на ДБ да приюти по един арабим в апартамента си да му вкара малко либерална раса в родата.
realguru
Рейтинг: 2171 НеутралноБе то медиите го правят расистко :)
И другия въпрос - "И кво като е расистко? Не е ли верно?"
Или нещо щом е расистко - веднага по дефиниция става неверно и пропаганда. :)
venciч
Рейтинг: 1364 ВеселоНавремето в училище по анатомия ни учеха, че има раси, какви са разликите и т. н., а днес нещо много лошо се е объркало. Явно левите бездарни некадърници много държат да обезличат националността, произхода и расовата принадлежност, нещо, което още Маркс е заложил в лудите си манифести 😂😂
Боян Таксиров еврогея Се разхождаше по една алея. Бавно, плавно и с финес Въртеше гъз намазан с грес😆hamiltonf
Рейтинг: 4373 ВеселоДо коментар [#5] от "pernikforbg":
https://uapostcards.org/?utm_source=fb&utm_medium=Facebook_Desktop_Feed&utm_campaign=ua-postcard_website-conversion_abo_upd-23&utm_content=eu-zone_feed_interest_charity_25-65_140923&fbclid=IwAR3ClQksNsxiXeov7KUie6sSWkd8tezQ8gjXihDiuml7rq9uUnWVUdnd9uAБългарските царски офицери са били най-умната, най-красивата, най-възпитаната и най-силната част от българското общество. А най-големите голтаци, крадци, мързеливци и глупаци са били влюбени в СССР и бг комундета/партизани
hodounski
Рейтинг: 3038 ВеселоДо коментар [#8] от "jazzdevil":
Путинофилите си мечтаят за Тръмп и Меркел ,ама збравят бай Х ,,който също допринесе за стратегията на Путлер
tacheaux
Рейтинг: 4567 НеутралноЖивеещите в Румъния унгарци са над 2 милиона. На тях , както и на унгарците живеещи в Словакия, Сърбия и Хърватия са дадени унгарски паспорти.
Ако България беше дала на всички македонци от българско потекло български паспорти, а не да ги бави с години и на мнозина от тях да отказва, сега в Македония щеше да има стотици хиляди български граждани. Те щяха да са живото доказателство за българския произход на македонците.
hamiltonf
Рейтинг: 4373 ЛюбопитноМодераторът, коментар 5 тролещ ли е или не, обиден ли е за паметта на хиляди български офицери, загинали за Родината, или не?
https://uapostcards.org/?utm_source=fb&utm_medium=Facebook_Desktop_Feed&utm_campaign=ua-postcard_website-conversion_abo_upd-23&utm_content=eu-zone_feed_interest_charity_25-65_140923&fbclid=IwAR3ClQksNsxiXeov7KUie6sSWkd8tezQ8gjXihDiuml7rq9uUnWVUdnd9uAalg57373608
Рейтинг: 1239 РазстроеноФашистското минало на унгарците, хоп, взе че изскочи:(
realguru
Рейтинг: 2171 НеутралноЕ тя България дава на всички заявили и доказали че имат връзка с България. Доколкото знам над 120 хил паспорта има дадени на граждани на Северна Македония заявили, че са българи.
barter1
Рейтинг: 1497 Неутрално"Европейската комисия в момента съди Орбан заради закона срещу говоренето за ЛГБТ в образованието."
"Чалга, гей паради и класова борба"И откога "образоването" на малолетни деца за патологично поведение и сексуални девиации стана европейска директива? Много далеч отвъд "свободно придвижване на стоки, хора и услуги" отидохме
Иначе статията е пълна с печатни грешки
anonymous
Рейтинг: 1458 НеутралноДоста е иронично точно маджар да говори против смесване с други раси, обаче...
Иво
Рейтинг: 3730 Любопитно"Унгарците, чийко език се развива според повечето учени в Урал (възприеман като границата между Европа и Азия) през първото хилядолетие преди новата ера, пристигат в тази част на Източна Европа едва края на 9 в. от новата ера и се смесват с германски, славянски и други общности."
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Да, става въпрос за маджарите, които са угро-фински народ.
vassilun
Рейтинг: 4780 ВеселоВеднага приютявам един арабиМ! Доведи ми го у дома! :-)
Иво
Рейтинг: 3730 Любопитно"Букурещ наблюдава особено внимателно фестивала всяка година: като етнически унгарци се определят 6.1% от населението на Румъния, но именно с преминаването на Трансилвания и други земи в румънски ръце е свързана националната травма на Унгария - Трианонският договор след Първата световна война ѝ отнема две трети от територия и населението ѝ. "
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Румънците ми се струват твърде толерантни с Орбанчо и неговите изяви в страната.
tacheaux
Рейтинг: 4567 НеутралноДо коментар [#11] от "Иво":
"значи САЩ, Канада, Австралия и много други държави където различни раси се смесват от столетия няма нации вече.... :-"
САЩ, Канада, Австралия не са единствените държави в които има смесване на раси. Пропускаш Русия. Местното население източно от Урал е от жълтата раса. Има много смесени бракове между руснаци и хора от жълтата раса. По времето на СССР това смесване беше още по силно. По улиците на Новосибирск може да се видят много руснаци с дръпнати очи.
pernikforbg
Рейтинг: 580 Неутрално[quote#15:"hamiltonf"]До коментар [#5] от "pernikforbg":Българските царски офицери са били най-умната, най-красивата, най-възпитаната и най-силната част от българското общество. А най-големите голтаци, крадци, мързеливци и глупаци са били влюбени в СССР и бг комундета/партизани[/quote
Българските царски офицери са загубили всички възможни войни - или заради промитите си мозъци от любов към Фердинад или заради некадърност? Ти ми отговори!
Мусаши
Рейтинг: 359 НеутралноАми виж каква е престъпността в градове като Балтимор и Детройт, където преобладават черните и си прави извод. Съответно и икономическото положение на тези градове.
След 30 години белите няма да са мнозинство в САЩ. Така че упадъкът ще започне не само на ниво градове.
venciч
Рейтинг: 1364 ВеселоБабата като млада комсомолка и агент на ЩАЗИ, и Путин като агент на КДС в Берлин, са имали контакти и връзки още тогава..
Газовите потоци са плод на стара любов 🙄🙉 Боян Таксиров еврогея Се разхождаше по една алея. Бавно, плавно и с финес Въртеше гъз намазан с грес😆
Пацо Пържолата
Рейтинг: 159 НеутралноТози говори на моя език!
Иво
Рейтинг: 3730 ЛюбопитноДо коментар [#26] от "tacheaux":
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Русия също! Прав си! +++ И много други също.
zxp53317185
Рейтинг: 3272 НеутралноВсъщност няма нищо расистко.
В крайна сметка не е ли въпрос на демокрация всяка държава да има право на собствена преценка каква точно имиграция ще привлича?
georgievb
Рейтинг: 1769 ЛюбопитноХахахахаха.....всекидневната плювка срещу най-големия враг на фондация ОО и дедо Шорошко. Сигурен признак, че човека е честен, достоен и служи вярно на народа си.
https://www.vbox7.com/play:187a8c12bdЗа съжаление при нас няма такъв политик.
nebido
Рейтинг: 350 НеутралноОрбан от коя раса е?
zxp53317185
Рейтинг: 3272 НеутралноЕ, и? 🤔
dejmos
Рейтинг: 1576 ЛюбопитноЗа други неща говори Орбан , но.............нали е путнски ..та/та/та..
Все пак в Европа се появяват нормални политици , които искат нормални държави с нормални семейства...Орбан трябва да иска и отговорност от "политици " нанесли такива огромни беди за Европейското население.
tacheaux
Рейтинг: 4567 НеутралноДо коментар [#27] от "pernikforbg":
"Българските царски офицери са загубили всички възможни войни"
Клеветническа лъжа. На военния фронт българските царски войски печелят всички войни. Българските политици губят войните на дипломатическия фронт.
zxp53317185
Рейтинг: 3272 НеутралноДо коментар [#17] от "tacheaux":
Нищо общо няма между унгарците в Румъния и северномакедонците.
nebido
Рейтинг: 350 НеутралноБах този враг, който е бил негов степендиант.
Ибрикчия по примера на Тома Биков, Сачева, Данчо Ментата, Даниел Митов и т.н.
nebido
Рейтинг: 350 Неутрално[quote#39:"nebido"][/quote]
*стипендиант
Иво
Рейтинг: 3730 ЛюбопитноДо коментар [#32] от "zxp53317185":
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36По принцип си прав. То и затова много държави си имат министерство на имиграцията. Примерно в Канада, Австралия, Нова Зеландия, Швеция и други имат такива министерства. В други държави има държавни агенции по миграцията.
olino
Рейтинг: 1063 Неутрално"Държави, където расите се смесват, спират да бъдат "нации"..."
В Руската федерация се наблюдава едно от най-големите смесвания,тази констатация дали се отнася и за тях?
pamela
Рейтинг: 2621 НеутралноДо коментар [#14] от "venci4":
Е, навремето в училище ни учеха също така, че при голям процент животни и всички бозайници има два пола: мъжки и женски, както и какви са разликите между двата пола. Също и че характеристиката пол е биологично заложена чрез хромозомния набор.
Сега някакви самозвани "прогресисти" тиражират всякакви глупости като тази, че полът можел да се "избира" и разни други нелепици, които нормален човек няма как да следи и да знае.
zxp53317185
Рейтинг: 3272 НеутралноДо коментар [#41] от "Иво":
Чудесно, значи скандал няма.
Мусаши
Рейтинг: 359 НеутралноНе е само това. Пропагандата на мултикултурализма върви с пълна сила. Орфей излиза, че бил негър. В Скандинавия по времето на викингите излиза, че е имало кралица негърка.
Julian Mall
Рейтинг: 2862 Любопитно"Най-общоприетото схващане за нацията в Европа на академично ниво е като общност от хора, свързвани от история, култура, език, етнос или други характеристики на дадена територия."
По-добре миг свобода отколкото живот в робствоИ как се вписват муслимите в християнска Европа в това понятие? Най-вече ислямистите според които ислямът трябва да владее светът?
georgievb
Рейтинг: 1769 Любопитно[quote#39:"nebido"][/quote]
https://www.vbox7.com/play:187a8c12bdДа, те такива са най-опасните врагове, човека знае за какво се бори и срещу какво се бори. Предполагам, че ако не беше стипендиант никога и нямаше да има такова отношение към хората на Шорошко и техните цели.
penetrating
Рейтинг: 8123 НеутралноЕдно не може да се отрече за Орбан. Той е последователен ученик на путин в три неща:
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbert1. Верен приятел на путин, дори когато е видно, че путин потъва. Явно го държи с много тежки компромати. Дори чешкия президент отсвири путин.
2. Приятелите мислят еднакво - Орбан мисли като путин по отношение на непълноценните нации (двамата са близки до Хитлер). Само не са се обявили за чисти арийци (или съм го пропуснал)
3. Клептоманията, съчетана с контрол на медиите за циментиране на властта го правят малкия слон, приятел на руския слон
Мусаши
Рейтинг: 359 НеутралноПитай Путин,който изпраща ислямистите чеченци и дагестанци да убиват православни християни славяни в Украйна.
grajdanin1
Рейтинг: 1004 НеутралноДо коментар [#2] от "Vesselin Velkov":
"Този се оказва голям нацист! Унгарци, колко още ще го търпите? "
Да не забравяме, че по време на Втората световна война Унгария беше в много близки отношение с Германия, напълно я подкрепяше. Що пък сега да не подкрепи друг агресор - Русия. Иронията е, по време на Втората световна война Унгария изпрати войски на Източния фронт, апрез 1956 г. беше прегазена от съветските танкове. Какво пък, опортюнизмът не признава граници.
Мусаши
Рейтинг: 359 НеутралноПълни глупости. За Путин удобен е всеки, който подкрепя режима му и руските имперски амбиции. Изобщо не му пука дали е руснак,славянин или православен.
uq
Рейтинг: 1340 НеутралноОрбан вече яко пресоли супата. Това говорене за "смесване" и "смесени раси" си е направо откровен нацизъм и даже хитлеризъм, от държавен ръководител на страна член на ЕС. Мисля че е крайно време ЕС да реагира и да даде да се разбере, че държава, която се управлява от такъв човек и общество което продължава да търпи и избира този човек, няма място в ЕС. Това е далеч по-несъвместимо с ЕС от Северна Македония
penetrating
Рейтинг: 8123 ВеселоНа Орбан в “почивните дни” и мозъкът му е почивал :)
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David HilbertАко пък го е търсил - добре е да нарича нещастна с истинските им имена - завършен расист (или рашист?)
penetrating
Рейтинг: 8123 ВеселоДо коментар [#53] от "penetrating":
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David HilbertНещата :)
avram
Рейтинг: 399 НеутралноМалък Путин и малка Расия в централна Европа.. Каква аномалия, но всичко с времето си, Орбан не е вечен.
Тюфлекчия
Рейтинг: 2887 ВеселоЗа разлика от тъпотиите, които наговори за Украйна, тук Орбан е прав. Мултикултурализмът освен, че се провали тотално, показа и истинското си лице. Това всъщност е крайно расистка идеология, която цели изличаването на Западната (в широк смисъл) цивилизация и унищожението на белите. В момента в който някой (примерно "Дневник") започне да ви говори за "многообразие ("diversity"), значи има предвид да няма бели. Това са най-гнусните расисти на света, защото за разлика от други, които искат просто разделение или подчинено положение на "низши" раси, прогресистите искат пълното унищожение и изличаване на определена раса.
Браво демократи - станахте по-лоши от тези с които се борите!tacheaux
Рейтинг: 4567 НеутралноОт расата на руските подлоги.
qqv391093118
Рейтинг: 2277 НеутралноНай-късно следващото лято ще започнат протести срещу Орбан и на следващите избори ще последва съдбата на Борисов.
Kalinoff Ivan
Рейтинг: 968 НеутралноДо коментар [#57] от "tacheaux":
Средностатистическият немец или европеец също , имам доста познати , които се омъжиха или ожениха за чужденец и на никого от тях семействата не бяха във възторг, че си взимат българин или българка...
voinotzapad
Рейтинг: 935 НеутралноЗначи да се мешете с орките и путляците и да си плюете в устите - може. Ама с хора сте придерчиви. Егаси унгарците, егаси ФИДЕС-а. Големи мъже го раздават, после им се налага да бягат голи по улуците на сградите, като ги хванат в поредната гей оргия с тяхно участие.
grajdanin1
Рейтинг: 1004 НеутралноНаблюдавам много интересно явление - ако се появи коментар срещу Путин или неговите приятели първите няколко отбелязвания са минусчета. Едва след това започват положителните оценки, които са 3 до 4 пъти повече.
Бдете, другари чекисти, че ако изпуснете някой неблагоприятен за Путин коментар ще ви порицаят с всички последствия от това.
angevins
Рейтинг: 842 НеутралноТози е голям тъпанар. Тия приказки дето ги ръси са егати смешката. През Средновековието точно унгарците са доста смесено кралство. Унгарските крале наемали и викали в земите си войници от всякакъв произход германци, французи, но също и от мюсюлманските степни народи. Даже сред съветниците си се заобикаляли с евреи и араби, а папите ги заплашвали с отлъчване заради това.
...ЕвОлЮцИЯ а Не РеВоЛюЦиЯ...Kaka Mara
Рейтинг: 2128 НеутралноДо коментар [#36] от "dejmos": Мдаа, негов евродепутат го хванаха да бяга по водосточна тръба от гей парти. 😂
Ivan Ivanov
Рейтинг: 1115 Веселосега Орбан да не би да има нещо против инджинерите от африка които му довлякоха зелките от брюксел ,не вервам:)))
penetrating
Рейтинг: 8123 НеутралноДо коментар [#51] от "Мусаши":
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David HilbertЛъжете (се?) :)
Пример: в Украйна се бият основно буряти, тувинци, дагестанци, якути. Това е етническо прочистване, организирано от путин.
Мусаши
Рейтинг: 359 НеутралноГлупости. Те да не са отишли насила там?Просто по тия краища хората са бедни и службата в армията е един от малкото начини да получават прилични доходи.
В специалните части основно са руснаци. И много от тях бяха избити в Украйна.
4okuto
Рейтинг: 497 НеутралноАз нямам против да се смесваме дори с черни, но само ако те разсъждават като нас и имат сходни ценности. Това всъщност понякога се случва, но е по - скоро изключение... За жалост. Малцинствата като цяло са промити с левундерската пропаганда.
Мусаши
Рейтинг: 359 НеутралноСигурен съм,че и Орбан няма предвид японците като говори за смесване с други раси.
Естествено, че проблема е начинът на живот и ценностите на пришълците от Африка и части от Азия.
4okuto
Рейтинг: 497 НеутралноДа допълня хипотетично, че ако бях необвързан ерген и имах шанс с Кендис Оуенс (лидер на черните консеватори в САЩ), щях да бъда много радостен да имам поколение от нея. Бих я предпочел пред всички бели манекенки, които примерно поддържат "Антифа".
half truth
Рейтинг: 1268 НеутралноOрбан е забъркал една каша за унгарците. Използвал е нации, религии, цивилизации в защита на унгарския национализъм.
trolimzarodiny
Рейтинг: 2188 ВеселоМи кой те кара да се мешиш, бре Орбане?!
Бирата и благата трева трябва да са безплатни за стадото !Едно време , на нас , правешкият цървул ни обещаваше да ни прави деца, ама на вас кой?!
Съвсем избочи кочината таз путлерастка шлюха, като в най-силните дни на Тръмп…
dejmos
Рейтинг: 1576 ЛюбопитноДо коментар [#63] от "Kaka Mara":
И какво стана ?? Изключиха го от партията , и го отзоваха... Интересно е какво става с останалите 200 души от "високопоставени служители на ЕС" ??:)) Да не говорим за груповите оргии в Брюксел , там това е правило ! Участвала си в такива неща ,щом така знаеш нещата отвътре !? :))
volarok
Рейтинг: 1748 НеутралноОрбан само се репчи, но няма да посмее да извади Унгария от евроатлантическия цивилизационен дискурс, в противен случай унгарците ще го обесят на първия уличен стълб.
abc
Рейтинг: 1059 НеутралноИстината е, че ако не бяха идвали изобщо на власт Меркелица и Оранжевия клоун, джуджето нямаше да може да си разиграе коня.
Kaka Mara
Рейтинг: 2128 НеутралноДо коментар [#72] от "dejmos": Ти явно си много подробно запознат . Гузен негонен бяга
TzZar
Рейтинг: 779 НеутралноДо коментар [#15] от "hamiltonf":
Тиква под наем.всяко обобщение е глупост, както е имало стойностни царски офицери така е имало е и невероятни лекета. Какво ще кажеш за личности като Гео Милев,Смирненски, Вапцаров ?!
dkd59637874
Рейтинг: 22 НеутралноКолкото и да се спори по въпроса с расите , човечеството върви именно към смесване. Земята е като едно голямо село . Всички сме деца на планетата Земя. За какво са ми тези националности и езици. След няколко века ще се говори на един общ език някаква смесица от английски и други езици . Всички национални претенции ,граници и други подобни отживелици носят само войни и страдание.
dejmos
Рейтинг: 1576 ВеселоДо коментар [#75] от "Kaka Mara":
Како Мара , како Мара ....кой къде те ба..:))
Роси
Рейтинг: 6963 НеутралноОрбан изповядва теорията на Хитлер за чистата раса май.
dejmos
Рейтинг: 1576 ВеселоДо коментар [#65] от "penetrating":
Естествено такива :)) Липсват перални ,тоалетни чинии ..
Гадните руснаци правят и песни за чукчите :)) Гледат да се докарат ...
https://www.youtube.com/watch?v=0sSt7VR7sTk&ab_channel=АлисаСупронова
До руските мекерета
Рейтинг: 1481 ВеселоВ Унагария едва ли не всеки трети мъж носи името Атила.
Да се опитаме да познаем от кой известен европеец са го заели.
oua58686497
Рейтинг: 571 НеутралноБългария е фрашкана със смесица и пак гена на 10 хиляди години си е останал .
А доколкото го гледам Орби си е направо рашка. Тия са такива с широки лица все едно са ударени с паве през носа. Не е никакав унгарец .
Ivan Ivanov
Рейтинг: 1115 ВеселоДо коментар [#69] от "4okuto":
ти и с барак обама май не би имал нищо против да се свържеш,ако беше по-млад
regular_observer
Рейтинг: 515 НеутралноСъвсем е изплискал.
Мавродинов
Рейтинг: 500 НеутралноДядо ми, унгарец, се оженил за баба ми, българка.. Без да питат Орбан....
barter1
Рейтинг: 1497 НеутралноПочитания за откровеността, поне това трябва да ти се признае. Благодарение на теб ясно се вижда защо мулти-култи всъщност е една опасна идеология, която няма за цел да уважава и насърчава различните култури, а да ги заличи. Също както лъгъбъфъ пропагандата няма за цел уважение към различните, а да направи така, че да няма различни. Като цяло целта е на човека да му се отнемат всички възможности за самоопределяне и да бъде превърнат той в една органична маса - без пол, история, култура, националност и като цяло - без идентичност. Защо? Защото подобни индивиди се управляват безпроблемно, те нямат никакви съпротивителни сили. Няма как да вдигнеш бунт, като не знаеш дори кой си и за какво се бориш. Наръчник по тоталитарно управление 101 "Чалга, гей паради и класова борба"
Аскет
Рейтинг: 1806 НеутралноНе знам дали Орбан е нацист, но ако хвърлиш едно око на коментарите в Дневник по отношение на руснаците, направо стръж ще те набие - нацистите и фашистите от едно време един пфенинг не чинят спрямо днешните наши нацисти и фашисти, които бият даже украинските нацисти и фашисти по нацизъм и фашизъм...
viktori
Рейтинг: 76 НеутралноДо коментар [#85] от "Мавродинов":
Орбан не е против да се смесват европейците
а е против да се смесват със ислямисти от афганистан и унгарка с кенийка ..
Моето семейство се смеси пък с арийската раса ..Резултата от македонска и германска кръв е великолепен
log_on
Рейтинг: 1073 НеутралноОрбан забравя,че мъжа се предлага за осеменител ,но жената /унгарката в случая/ избира кой и от какъв етнос/раса/ да е донора на гени за поколението.
rch191132909
Рейтинг: 15 НеутралноДо коментар [#87] от "Аскет":
Имаш предвид коментарите колко невероятна е Русия, ама по-скоро ще умрат, отколкото кракът им да стъпи там — тези ли?
Пълно е, наистина. Ама им плащат.
Ivan Ivanov
Рейтинг: 1115 ВеселоЧерно и бяло в нас се преплитат във неделим кръговрат. Черни и бели откъсват се дните от календара живот.
gby38842308
Рейтинг: 8 НеутралноРазнообразието само усилва една държава, а не еднообразието. Пример - Хабсбургите, които са се женели само в своя род и след столетия са развъждали само идиоти.
carmello
Рейтинг: 1222 Веселоне бих се изненадал ако Орбан е гей, не е нормална тая негова постоянна фиксация
а това за етнисчвски чистата нация не мисля, че някога ще се промени при тях - унгарците са такива дебили, че трудно някой би ги издържал, па камо ли да се засели там с техния език и кретенизъм
Мусаши
Рейтинг: 359 НеутралноЕ как кой-нали всяка година има милиона пришълци от Африка и Азия към Европа и някой хора в Брюксел искат те да се разселват във всички държави от ЕС.
nmq25555650
Рейтинг: 251 НеутралноАбсолютно в прав! Европа се самоумищожава под веселият поглед на jude, мразещи бялата раса и християнството. На никой не са нужни тия абсолютно безполезни цветнокожи които си внасят.
samoedin
Рейтинг: 3600 ВеселоДо коментар [#26] от "tacheaux":
" САЩ, Канада, Австралия не са единствените държави в които има смесване на раси. Пропускаш Русия. Местното население източно от Урал е от жълтата раса. Има много смесени бракове между руснаци и хора от жълтата раса. По времето на СССР това смесване беше още по силно. По улиците на Новосибирск може да се видят много руснаци с дръпнати очи"
А в Кремъл и президентството могат да се видят наследниците на Златната орда, които много малко се различават от техните деди ! Изобщо там, като гледам, азиатщината доминира във всичкио......
viktori
Рейтинг: 76 НеутралноДо коментар [#93] от "carmello":
Виктор Орбан е баща на четри деца
Всичко което говори е подкрепено с дела
Мъж та дрънка
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
Мусаши
Рейтинг: 359 НеутралноЮАР и Бразилия затова са цъфнали и вързали. Щото разнообразието ги усилва.
И браковете между близки роднини нямат нищо общо с това за има бракове между хора от една и съща раса.
hbk48695147
Рейтинг: 8 НеутралноОрбан е прав!