Удар на дрон подпали петролен резервоар на руско летище близо до границата с Украйна

Снимката е архивна.

© Reuters

Снимката е архивна.



Атака с дрон по летище в руската Курска област предизвика пожар в резервоар за съхранение на петрол, съобщи днес областният управител, предадоха "Ройтерс" и "Франс прес".


"Няма жертви. Пожарът е локализиран. Всички служби за спешна помощ работят на място", написа губернаторът на Курска област Роман Старовойт в "Телеграм". Курска област граничи с Украйна.


По-късно Старовойт каза, че е имало извънредно заседание на "антитерористичната комисия", но не посочи кой носи отговорност за инцидента.




В момента на мястото работят огнеборци. Пожарът е обхванал 500 квадратни метра, съобщи руската агенция РИА Новости, цитирана от "Ройтерс".


Курск е на около 100 километра от границата на Русия с Украйна.


Русия вече е обвинявала Украйна в извършването на атаки с дронове на руска територия, включително вчера, когато бяха поразени две военновъздушни бази, отдалечени на стотици километри от Украйна.


От 24 февруари насам летището в Курск не приема самолети и от него не излитат самолети, предаде ТАСС. /БТА

Ключови думи към статията:

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK