Русия и Китай обявиха всеобхватно партньорство срещу "трите сили на злото", няма пробив за Украйна

За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, влезте в профила си.
Коментари (585)
  1. Подредба: Сортирай
  1. 1 Профил на standup.straight
    standup.straight
    Рейтинг: 2065 Неутрално

    Абе уж големи приятели са, ама Ци го е шубе да прати 2 патрона помощ на проскубаните и озъбени от глад орки, че ще има затвратници от САЩ и ЕС. :)

  2. 2 Профил на Black Hawk
    Black Hawk
    Рейтинг: 672 Неутрално

    След тази среща вече можем да кажем категорично, че русия се превръща в колония на Китай.

  3. 3 Профил на hamiltonf
    hamiltonf
    Рейтинг: 4454 Весело

    70-те години на миналият век, от - до, във всяка дума! При комундетата няма развитие!

    Академик Павлов: "Трябва да изразя тъжното си виждане за руския човек - той има толкова слаба мозъчна система, че не може да възприема реалността като такава. Условните му рефлекси се координират не с действия, а с думи." 1932 година.
  4. 4
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  5. 5 Профил на comandante  vs  либерални ентусиасти&корпократи
    comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
    Рейтинг: 3986 Неутрално

    И ся к'во? Запада ако си фалира още няколко банки, може да ги стресне,че няма кой да купува газ и джапанки?

    Libertarianism is just anarchy for rich people
  6. 6 Профил на KLINGON
    KLINGON
    Рейтинг: 401 Весело

    Русия обяви, че вече е абсолютна колония на Китай.

    "...Срамно е ние да сравняваме силата си с такива гламавци, каквито са турците…"... из дописка на Васил Левски до в. Свобода, публикувана на 13.02.1871 г.
  7. 7 Профил на 1001
    1001
    Рейтинг: 1937 Любопитно

    аз не разбрах цялата идея да пратят Кесуда в Киев
    САЩ подкрепят съюза Китай-Русия или как.
    Как другаря Си трябва да реагира в подобна ситуация

  8. 8 Профил на Красимир Андонов
    Красимир Андонов
    Рейтинг: 1036 Неутрално

    Руснаците могат да простят на путлер всичко: кръв, смърт , мизерия, но унижението - да клекнат на късопишковците НЕ!

    Лудостта е привилегия. Глупостта е бреме.
  9. 9 Профил на putinxujlo
    putinxujlo
    Рейтинг: 3243 Весело

    Очаквали от тази среща много много неща:-)))
    А по факта - Володя иди с богом лесом
    Си дал на хуйлото разрешение да обаготява още повече Китай 😂😂😂

    "Чуждестранен агент"
  10. 10 Профил на pafaka22
    pafaka22
    Рейтинг: 911 Любопитно

    "Русия и Китай призовават всички страни да насърчават такива универсални човешки ценности като мир, развитие, равенство, справедливост, демокрация и свобода, да участват в диалог, а не в конфронтация, да прилагат приобщаващ, а не изключителен подход, да съжителстват мирно, да осъществяват взаимноизгодни сътрудничество, стимулиране на мирното развитие на света."

    И как се вписва войната в Украйна с това ?

  11. 11 Профил на Consumer
    Consumer
    Рейтинг: 2245 Весело

    До коментар [#5] от "comandante vs либерални ентусиасти&корпократи":

    Само банковите институции в Куба и Северна Корея са непоклатими, олигофрен.

    Every time you spend money you're casting a vote for the kind of world you want
  12. 12 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 3190 Весело

    А ето позицията и на Бразилия:


    Русия е гарант за дългосрочния мир в света, заяви бразилският президент Луис Инасио Лула да Силва. Той изрази това мнение в интервю за телевизионния канал Brasil 247 във вторник.

    "Русия не е просто някаква държава, не е нещо незначително. Русия е много важна за осигуряването на мира в света в продължение на много векове", каза бразилският лидер. В същото време политикът отново потвърди позицията на страната си по отношение на ситуацията в Украйна. "Войната продължава вече една година, сега трябва да се намери някой, който да започне да говори за мир, защото САЩ не говорят за мир", каза той.

    Лула да Силва отива в Китай следващият месец..

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  13. 13 Профил на Infinitum
    Infinitum
    Рейтинг: 1326 Весело

    Форумната плява ще изпадне в стрес, Путин има съдружник 😂😂😂😂

  14. 14 Профил на Jay Gatsby
    Jay Gatsby
    Рейтинг: 1437 Неутрално

    Абсолятно БЛА БЛА!!! Дипломатическо нищо!

    Който владее манипулацията, владее ситуацията. другаря главорез Берзин
  15. 15 Профил на Красимир Андонов
    Красимир Андонов
    Рейтинг: 1036 Неутрално

    Китай няма приятели.
    Дори Русия има!

    Лудостта е привилегия. Глупостта е бреме.
  16. 16 Профил на 1001
    1001
    Рейтинг: 1937 Любопитно

    Запада е в агония и допуска грешка след грешка - иначе не мога да го обясня

  17. 17 Профил на Харвард
    Харвард
    Рейтинг: 760 Неутрално

    Кисинджър беше казал още преди много години, че САЩ трябва да направят всичко възможно, за да не позволят на Китай и Русия да се съюзят.
    За добро или лошо, последните няколко администрации на САЩ (включително и на Тръмп) зорлем ги накараха да се гушнат.
    Всички сме се вторачили към Путин, но големият печеливш от всичко, което си случва е Китай.

    Когато се говори в един глас, но алангро, куролацията не куролира добре в екваторията...
  18. 18 Профил на standup.straight
    standup.straight
    Рейтинг: 2065 Неутрално

    До коментар [#3] от "hamiltonf":

    Верно същите малоумщини си разправят дъртите комуняги. Сега и побърканите пенсии в поглед инфо ще се плюнчат дни наред заради вечната любовна дружба на прилепоядите и калните орки.

    А на изборите мръсните безродни комуняги пак ще се броят на пръстите на едната ръка и ще се чудят що са една шепа дърти мумии в уж русофилска държава.

  19. 19 Профил на dedoliben
    dedoliben
    Рейтинг: 2520 Неутрално

    Подписали са Два документа където в тях не присъства Думата Военно под никаква Форма нито като Сътрудничество нито като Помощ.
    А толкова чакаха и се надяваха тук.
    Ей щях да упущя най важното:
    Създава се Спортна асоциация към Шанхайското сътрудничество.
    А сега да прочетем какво казва Японският Завоевател на Хартиеният Китай от Буча.

    "Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III
  20. 20 Профил на putinxujlo
    putinxujlo
    Рейтинг: 3243 Неутрално

    Както и очакваше:
    Китай няма нужда от това мъртво и миризливо куче

    "Чуждестранен агент"
  21. 21 Профил на eti mehter
    eti mehter
    Рейтинг: 4179 Весело

    Русия и Китай обявиха всеобхаватно партньорство срещу "трите сили на злото"
    =======
    Ха ха ....😁👍
    Линейка за Кисинджър....🚑

    Bukalemun
  22. 22 Профил на KLINGON
    KLINGON
    Рейтинг: 401 Неутрално

    До коментар [#8] от "Красимир Андонов":

    Надценяваш руснаците, както западът надценяваше руската армия.

    "...Срамно е ние да сравняваме силата си с такива гламавци, каквито са турците…"... из дописка на Васил Левски до в. Свобода, публикувана на 13.02.1871 г.
  23. 23 Профил на constatator
    constatator
    Рейтинг: 1950 Весело

    'Москвич'' се завръща… обратно в завода. Прибират всичките 86 продадени коли заради грешки в компютъра.

    Според потребители дисплеят на новия „московец“ изписвал съобщения за технически грешки с правописни и граматични грешки. Така например панелът показал текст (запазен е оригиналният правопис) „Датчик давления правого задней шины не обнаружен“, който, ако се постараем да предадем трябва да изпишем като „Датчик за налягане на дясното заден гума не открито“.

    Според Motor.ru става въпрос за неправилна русификация на менюто в компютърната система на „Москвич 3“. Руските букви в електронния панел, русификацията, беше единственото или едно от малкото неща, което отличаваше „руския“ „Москвич 3“ от китайския автомобил JAC JS4, коментират в социалните мрежи в Русия. Втората разлика е табелката с името върху каросерията. Китайският JAC JS4 идва в готов сглобен вид от Китай в Русия, където трябва само да му сложат табелка с името и да инсталират руско меню.

    С днешна дата „Москвич 3“ струва на руския пазар 23 800 евро с обикновена скоростна кутия и 24 650 евро с автоматична. Цената на електрическия „Москвич 3е“ е 42400 евро. До края на годината се очаква премиерата на седан и на още един SUV, които, според слуховете ще получат имената „Москвич 5“ и „Москвич 6“.
    https://m.offnews.bg/news/Avto_18820/Moskvich-se-zavrashta-obratno-v-zavoda-Pribirat-vsichkite-86-p_797491.html

  24. 24 Профил на Viper_c
    Viper_c
    Рейтинг: 291 Неутрално

    Стандартното дрънкане, но нито дума за Крим наш, нито за другите 'анексирани' територии. От Китай може да се очаква всичко, което е в тяхна полза. Другото са подробности.

    Комунист и на некролог да го видиш - пак му удари шамар!
  25. 25 Профил на uzy39646887
    uzy39646887
    Рейтинг: 113 Любопитно

    Западът се самопростреля в крака от глупост и недалновидност, подтиквайки двете световни сили към съюз и най-вече отказвайки се от евтините руски суровини, необятен пазар, туристи и пр., от които ще се възползва китайската икономика и съответно същата ще има още по-силно конкурентно предимство пред западните ... Като най-ощетена е Европа, разбира се.

  26. 26 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 3190 Весело

    До коментар [#1] от "standup.straight":

    Ти щото наблюдаваш всеки метър от границата денонощно и знаеш какво минава...Е , американците мрънкат, че им доставили дронове за $80 млн..Тебе ли да слушаме или тях?!

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  27. 27 Профил на Красимир Андонов
    Красимир Андонов
    Рейтинг: 1036 Неутрално

    ПуСи е дует.
    Пусирайът група.
    Мъжки дует.
    Женска група.
    И едните и другите карат в насрещното!

    Лудостта е привилегия. Глупостта е бреме.
  28. 28
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  29. 29 Профил на Харвард
    Харвард
    Рейтинг: 760 Неутрално

    До коментар [#8] от "Красимир Андонов":

    Глупости говориш. Визитата на Си е предоставена като победа за Путин и 90% от населението го приема за такова.

    Когато се говори в един глас, но алангро, куролацията не куролира добре в екваторията...
  30. 30 Профил на Ivan Peev
    Ivan Peev
    Рейтинг: 760 Неутрално

    Ами сега?... Чии гащи треперят? Чичо Сам ще забрави къде му е патлака... :-)))))))

    Два дебила это сила!
  31. 31 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 3190 Весело

    До коментар [#6] от "KLINGON":

    Страшен стратегически успех на САЩ, нали?!

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  32. 32 Профил на standup.straight
    standup.straight
    Рейтинг: 2065 Неутрално

    Русия обяви, че вече е абсолютна колония на Китай.
    —цитат от коментар 6 на KLINGON


    Няма как, останаха само прилепоядите. Навсякъде другаде орките са прокудени, бити, гонени и презряни за следващите поне 100 години. Дори уж съюзника в брикс микс Индия им наби шамарите и си гледа търговията със западните страни.

    Сега орките ще сса вечно наведени пред прилепоядеца, както стотици хиляди наташки в много региони където се женят за китайци, вместо за вмирисани алкохолизирани ушанки.

  33. 33 Профил на ДОБРИТЕ СИЛИ срещу ГЕРБоДПС мутрите и кражбите
    ДОБРИТЕ СИЛИ срещу ГЕРБоДПС мутрите и кражбите
    Рейтинг: 1797 Неутрално

    ""Отново подчертават, че не може да има победители в ядрена война и тя никога не трябва да бъде отприщвана. Страните призовават всички страни, подписали Съвместното изявление на петте ядрени сили, да следват основните му постулати на практика, включително ефективно намаляване на риска от ядрена война"
    =======
    май това е единственото смислено в целия мес .. китаецът е свил перките на военнопрестъпника, едва ли повече ще заплашва с ядрено оръжие

    ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА - ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ са единственият шанс за НОРМАЛНА И УСПЕШНА ЕВРОПЕЙСКА ДЪРЖАВА
  34. 34 Профил на qtd231109733
    qtd231109733
    Рейтинг: 542 Неутрално

    "Русия и Китай призовават всички страни да насърчават такива универсални човешки ценности като мир, развитие, равенство, справедливост, демокрация и свобода"
    е същото като:
    "Канибалите от остров Мумба Лумба, призовават хората по света да станат вегетарианци"
    Наглост!
    Лицемерие!
    Аре нема нужда!

  35. 35 Профил на 1001
    1001
    Рейтинг: 1937 Неутрално

    извинявайте но нито в Русия нито в Китай искат съюз - ние веднъж съюз имахме и не свържи добре

  36. 36 Профил на bat_plamen
    bat_plamen
    Рейтинг: 4696 Любопитно

    Казано с други думи:"Цивилизацията срещу азиатщината"!

  37. 37 Профил на comandante  vs  либерални ентусиасти&корпократи
    comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
    Рейтинг: 3986 Неутрално

    Русия обяви, че вече е абсолютна колония на Китай.
    —цитат от коментар 6 на KLINGON


    МОгат да си направят синхронизация на времевата разлика както източните колонии от B7 и Вашингтон!? Примерно в София изявленията от МС се правят след 15:00 часа като си изпие кафето помощника на помощника на държавния секретар и вдигне телефона.

    Libertarianism is just anarchy for rich people
  38. 38 Профил на bat_plamen
    bat_plamen
    Рейтинг: 4696 Любопитно

    До коментар [#2] от "Black Hawk":

    +++++++++++++++++++++
    Благодарение на Путлер Рушистан стигна до това ниво.

  39. 39 Профил на dedoliben
    dedoliben
    Рейтинг: 2520 Неутрално

    До коментар [#12] от "Hristov":

    Ице Китай отече сега на Бразилия ли ще се надявате?
    Не е Работа това не е Сериозно разбери.
    Япония се надига кат Годзила Самураят е в Буча отидоха Курилите.

    "Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III
  40. 40 Профил на standup.straight
    standup.straight
    Рейтинг: 2065 Неутрално

    Голямо всеобхваятно партньорство, щели да се борят заедно срещу престъпността и наркотрафика и дотам. ахааххахаахахахахах

    А как се надяваха калните комуняги на прилепоядците, как просеха помощ и оръжия срещу запада. Очаквам скоро време Си да се срещне и с американците и да ги разтяга същите локуми .

  41. 41 Профил на hamiltonf
    hamiltonf
    Рейтинг: 4454 Весело

    До коментар [#16] от "1001":

    Искам, като изявен колхозник, да отговориш на няколко прости въпроса: какъв е обема на производство на западни и западнокитайски фирми в Китай, сравнено с руски, руско-китайски такива, и после, лесно ще получиш и съотношението между западни и руски, като внимаваш с нулите след 0.----

    Академик Павлов: "Трябва да изразя тъжното си виждане за руския човек - той има толкова слаба мозъчна система, че не може да възприема реалността като такава. Условните му рефлекси се координират не с действия, а с думи." 1932 година.
  42. 42 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 3190 Весело

    До коментар [#39] от "dedoliben":

    Просто споменавам две от най-големите държави в света..Добави и Индия и ще видиш колко е смешно като почнете да ми говорите за " целият свят "...

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  43. 43 Профил на KLINGON
    KLINGON
    Рейтинг: 401 Весело

    Русофилистиците се опитват да представят срещата като някакъв голям дипломстически успех. Реалността е, че това е среща тип Живков-Брежнев...Путин в ролята на Живков.

    "...Срамно е ние да сравняваме силата си с такива гламавци, каквито са турците…"... из дописка на Васил Левски до в. Свобода, публикувана на 13.02.1871 г.
  44. 44 Профил на bat_plamen
    bat_plamen
    Рейтинг: 4696 Неутрално

    До коментар [#10] от "pafaka22":

    ++++++++++++++++++
    Поредната " теория на общия лаф" от страна на Москва и Пекин.

  45. 45 Профил на Красимир Андонов
    Красимир Андонов
    Рейтинг: 1036 Неутрално

    АЗИАТСКИ СЪНИЩА - приказка за капката

    Сънувам дълбоко, сънувам непробудно, сънувам, че съм мъдър и прозорлив китайски ръководител.
    Милиарди съдби, за които да се погрижа и огромна страна, която трябва да подредя. Не му е лесно на Бог, а аз и чудеса не мога да правя. Сами в глобалния свят не бива да оставаме. Конфуцианската самоизолация1 е пратила в миманса великата ни империя. За да надскочим Запада трябват: съюзници, хора, територии, суровини, мотивация и стабилност. Западът ни бие по всички тези показатели.
    Глас, заговори в мен. Слушам го, притеснен.
    Виетнам,Корея,Япония,Монголия, всички треперят за своята територия.
    Кой, съюзник да ни стане, и големият К. да хване?
    Това, ще да е Русия, ритнаха я, и боли я.
    Китай, нещо ще и подари, звезди от небето, ще и свали,
    честа, ще и върне, силно, ще я прегърне.
    Гладен, пренаселен Китай, за празният Сибир, мечтай.
    С Русия ще бъдем добра симбиоза, те имат това което ние нямаме - и обратното. Така, че от взаимното проникване, ще се роди здрав организъм. И пак това не е достатъчно. За стабилна система трябват три опорни точки.
    Специалист-анализатори, политически коментатори,
    всичко, които знаят, с Индия, тройка правят.
    . Екстрасенси и гадатели, бъдещето, предсказатели
    убеждават и вещаят. Яа....! Що не си затраят!
    От Запада обруган, на нас, допада ни Иран.
    В този избор има много мотивация. За Иран, Русия и Китай е характерно "единоначалието" - бащицата, императора, партийния вожд, шейха или аятолаха2.
    Индия е на обратния полюс. Индия е друг континент от емоции - "браунова държава". Безброй религии, бивша британска колония, всички говорят английски, връзките със Запада са много дълбоки - колкото и недоверието към Китай (териториалните спорове, войната в Кашмир от 1962г. и т.н.).
    Отритнатият и от сунизма, шиитски Иран, би могъл да внесе в системата "баланс". Мюсюлманските общности в Русия и западен Китай, ще се чувстват спокойни, с гарантирани права и няма да създават религиозни проблеми3.
    С тази последна стъпка можем да минем пред Запада. По пътя напред, ще ни се прилепят, като "репей", КНДР-то, държави от "-стан" региона и може би, нещо от "лотарията на световните случайности". Ще се усмихнем на всички - колкото повече за нас, по-малко за другите! Времето работи за нас. "Китайската капка" 4 ще свърши останалото.
    Събудих се изпотен. Пот се лееше от мен.
    Кой съм аз, да си призная, и в момента, сам не зная.
    О-О-О! Не беше пот това, от горе капеше вода-а!
    Съседът крана е забравил, апартамента си удавил!

    25.12.2014г. автор: МАО СПИ ЛИ
    1.през средновековието, Китай високомерно не се интересува от външния свят (има си всичко: и злато, и порцелан, и коприна) — и изостава технически.
    2. аятолах - висша титла в шиитския ислям.
    3. мнозинството мюсюлмани в Китай са сунити, но те са считани за кротки. Властите се притесняват от шиитите и ги дъжат "из късо". Поради това много шиити крият тази си принадлежност.
    4. символ на упоритост. Българският аналог е "капка по капка, камък пробива".

    Лудостта е привилегия. Глупостта е бреме.
  46. 46 Профил на asroma1927
    asroma1927
    Рейтинг: 811 Неутрално

    Си Дзинпин дойде в Москва, за да посочи Путин в качеството му на управляващ бъдещия северен китайски областен район / Сибир /. За да запази властта и живота си Путин ще даде всичко, което китайския брат поиска. Но за разлика от САЩ, които правят бизнес с теб и ти дават възможност да се развиваш / справка - Германия, Южна Корея, Япония и Италия, които са четирите държави с най-много американски военни на тяхна територия /, Китай играе по съвсем други правила. Общо взето, Китай ще изтиска Русия като лимон, а неблагоприятните последици за руснаците няма да могат да бъдат заличени с десетилетия.

  47. 47 Профил на ChatПКП
    ChatПКП
    Рейтинг: 1589 Неутрално

    На снимката Путин е истински усмихнат, докато Си е с фалшива усмивка. Снимката от вчерашната статия показваше горе-долу същото досада за Си и радост от Путин. Личи си кой е имал отчаяна нужда от тази среща!

  48. 48 Профил на S
    S
    Рейтинг: 1817 Неутрално

    ЗЛИ
    ПУТИНИСТИ ИЗЧЕЗВАЙТЕ ЗАВИНАГИ ОТ БЪЛГАРИЯ
    До коментар [#5] от "comandante vs либерални ентусиасти&корпократи":


    До коментар [#7] от "1001":


    До коментар [#12] от "Hristov":


    До коментар [#16] от "1001":


    До коментар [#21] от "eti mehter":


    До коментар [#26] от "Hristov":


    До коментар [#31] от "Hristov":


    До коментар [#37] от "comandante vs либерални ентусиасти&корпократи":


    До коментар [#42] от "Hristov":

  49. 49 Профил на Trayan
    Trayan
    Рейтинг: 884 Неутрално

    А можеше китайчето да не е толкова лакомо и да изолира Путлер. Така войната щеше бързо да спре и Русия да се изтегли от Украйна. След това Китай пак щеше да постави в икономическа зависимост Русия, защото Западът си е научил урока и дори и Кремъл да се извини, Москва вече е перманентно в ролята на крайно ненадежден партньор. Но пуста китайска лакомия!

  50. 50 Профил на asroma1927
    asroma1927
    Рейтинг: 811 Неутрално

    Форумната плява ще изпадне в стрес, Путин има съдружник 😂😂😂😂
    —цитат от коментар 13 на Infinitum


    Китай дели държавите на две категории - васали и врагове. Цялата китайска култура е такава

  51. 51 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 3190 Весело

    До коментар [#39] от "dedoliben":

    Япония е окупирана третокласна държава, която се посира при всяка смешна ракета от Др. Ким..Неам идеи кви самураи ти бръмчат в главата..

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  52. 52 Профил на Killing Joke
    Killing Joke
    Рейтинг: 1482 Неутрално

    Общо взето, Китай си прибира Русия.
    Както каза един руски политолог тия дни - "Россия превратилась от субъекта переговоров в объект."
    Петър Велики сигурно се върти в гроба като вентилатор в гръцки курорт юли месец.

  53. 53 Профил на selqnin
    selqnin
    Рейтинг: 2915 Неутрално

    Виждам ДВЕ сили на злото и мрака!!!

  54. 54 Профил на Таралеж
    Таралеж
    Рейтинг: 2019 Неутрално

    Светът се разделя ма варвари и демокрации.
    Дали не е време да изолираме Китай?
    Вярно, ще поболи малко заради липсата на евтин труд, но дългосрочно варварите да се оправят сами!

  55. 55 Профил на tsb00482740
    tsb00482740
    Рейтинг: 271 Неутрално

    "Договорите с Русия не струват и колкото хартията на която са написани!" - Ото фон Бисмарк

  56. 56 Профил на dedoliben
    dedoliben
    Рейтинг: 2520 Неутрално

    Кисинджър беше казал още преди много години, че САЩ трябва да направят всичко възможно, за да не позволят на Китай и Русия да се съюзят. За добро или лошо, последните няколко администрации на САЩ (включително и на Тръмп) зорлем ги накараха да се гушнат.Всички сме се вторачили към Путин, но големият печеливш от всичко, което си случва е Китай.
    —цитат от коментар 17 на Харвард


    Къде видя Саюз в Днешните изявления?
    Пандата отиде там воден от Алчност да е Първи в разкъсването на Мършата,
    Путин показа Слабоста на Русия как му Прощаваш това не мога да Разбера,
    Вече сте Изгой
    Даже Гиркин дето няма къде да отиде ви се подиграва.

    "Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III
  57. 57 Профил на zz_s
    zz_s
    Рейтинг: 1095 Неутрално

    Поговори ли си и Путлер никаква подкрепа не е получил.
    На Китай не му е нужна русиЯ като 'съмишленик' в световната политика.
    Поднебесната индустриална зона се развива добре и Русия само би и пречила.

    "Терминът "русофоб" е измислен от руснаците и техните мекерета, за да дамгосат българските патриоти, поставящи интересите на България над интересите на Русия." #GRETA, GO TO SCHOOL !
  58. 58 Профил на KLINGON
    KLINGON
    Рейтинг: 401 Неутрално

    До коментар [#37] от "comandante vs либерални ентусиасти&корпократи":

    хахаха нямаш си на идея колко си прав. В Китай има само един часови пояс и нищо чудно Руzия скоро изненадващо да открие че времето според Пекин е много удобно :)

    "...Срамно е ние да сравняваме силата си с такива гламавци, каквито са турците…"... из дописка на Васил Левски до в. Свобода, публикувана на 13.02.1871 г.
  59. 59
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  60. 60 Профил на hamiltonf
    hamiltonf
    Рейтинг: 4454 Весело

    Кво говорят в отговор технологичните лидери:
    "Германия обмисля ограничения върху износа за Китай, подобни на вече наложените от САЩ. Това заяви министърът на икономиката Роберт Хабек пред в. "Франкфуртер алгемайне цайтунг", цитиран от ДПА. "Не трябва да губим лидерската си позиция в областта на технологиите, тъй като не следим внимателно случващото се", каза той за утрешния брой на изданието, добавяйки, че контролът върху износа не трябва да съществува навсякъде, а само в някои ключови сектори, в които трябва да сме по-стриктни."

    Академик Павлов: "Трябва да изразя тъжното си виждане за руския човек - той има толкова слаба мозъчна система, че не може да възприема реалността като такава. Условните му рефлекси се координират не с действия, а с думи." 1932 година.
  61. 61 Профил на asroma1927
    asroma1927
    Рейтинг: 811 Неутрално

    Западът се самопростреля в крака от глупост и недалновидност, подтиквайки двете световни сили към съюз и най-вече отказвайки се от евтините руски суровини, необятен пазар, туристи и пр., от които ще се възползва китайската икономика и съответно същата ще има още по-силно конкурентно предимство пред западните ... Като най-ощетена е Европа, разбира се.
    —цитат от коментар 25 на uzy39646887


    Китай и Русия не са в съюз. ЕС и САЩ са пазарите на китайската икономика и именно поради тази причина в делегацията на Си Дзинпин няма военни, просто защото той знае какви ще са последствията за страната му, ако започне да доставя оръжие.

  62. 62
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  63. 63 Профил на stanislavdi
    stanislavdi
    Рейтинг: 1782 Неутрално

    След две три седмици ще стане ясен от резултата от тази среща.
    Китай ако иска да се самоубие ще направи грешката да върви по гайдата на русия

  64. 64 Профил на Аскет
    Аскет
    Рейтинг: 2463 Неутрално

    Мдаааа...........

    Да видим какво ще се пръкне и ще се пръкне ли нещо от съюза между Военна Сила № 1 и Икономическа Сила № 1...

  65. 65 Профил на uq
    uq
    Рейтинг: 1832 Неутрално

    Това звучи като виц

  66. 66 Профил на eti mehter
    eti mehter
    Рейтинг: 4179 Весело

    До коментар [#37] от "comandante vs либерални ентусиасти&корпократи":

    Чакай да те изпреваря....

    Форумните либерални ентусиасти останаха като изсушени хербарии между листите на стара тетрадка от времето на соца... преди 1989....🤗

    Bukalemun
  67. 67 Профил на hamiltonf
    hamiltonf
    Рейтинг: 4454 Гневно

    https://www.facebook.com/100008094578225/videos/570184311538142
    Видео от Мариупол, заснето преди година.
    Седемгодишният Макар показва всичко, което е останало от апартамента му след пристигането на "освободителите от Поксия".
    Той беше късметлия.
    Той оцеля, но не изгоря в апартамента си и не умря под развалините на къщата си, както хиляди други жители на Мариупол.

    Академик Павлов: "Трябва да изразя тъжното си виждане за руския човек - той има толкова слаба мозъчна система, че не може да възприема реалността като такава. Условните му рефлекси се координират не с действия, а с думи." 1932 година.
  68. 68 Профил на trollhunter
    trollhunter
    Рейтинг: 3582 Весело

    Едно голямо нищо. БЛЯ, БЛЯ, БЛЯ!

    Но си знаем, че няма да спите тая нощ!

    Комунизмът е кървава религия, която е избила поне 200 милиона от 1917 година.Повече по въпроса четете тук: https://knizhen-pazar.net/offsale_products/books/1764162-chernata-kniga-na-komunizma-chast-1-2 Не ми вярвате? Тогава погледнете знамената и флаговете? Не стига ли? Тогава от мен да знаете, че мавзолея на ленин е копие на древноегипетски погребения. А ако не знаете фараоните са полубогове, които са били наследници на древноегипетските богове. Според западните комунисти и отричащите очевидното всички от Маркс през Ленин, Сталин, та чак до Путин били "нацисти" и "фашисти".
  69. 69 Профил на putinxujlo
    putinxujlo
    Рейтинг: 3243 Весело

    До коментар [#35] от "1001":

    извинявайте но нито в Русия нито в Китай искат съюз - ние веднъж съюз имахме и не свържи добре
    ▪️▪️▪️▪️▪️

    извинявайте но нито в Русия нито в Китай никой не пука какво искат хората.

    "Чуждестранен агент"
  70. 70 Профил на serena
    serena
    Рейтинг: 2620 Неутрално

    До коментар [#7] от "1001":

    Идеята да пратят Кисида в киев беше, за да "нивелират" посещението на Си Дзинпин при Путин. Един вид, на зеленски му липсваше източно внимание, нали много драпаше да говорел със Си, и понеже американците няма как да му пратят Си, нали, му пратиха Кисида. На всичкото отгоре го измъкнаха от посещение в Индия, за което индийците едва ли ще са много доволни и ще го запомнят.

  71. 71 Профил на standup.straight
    standup.straight
    Рейтинг: 2065 Неутрално

    До коментар [#51] от "Hristov":

    Япония може да купи и продаде калните нацистки орки когато си поиска. А заради тая война започва нечувано превъоражаване, от което ще треперят и прилепоядите орки и калните орки. хахаахах

    Превзе ли Бахмут бе цървул смешен?

    Или пак греда? Готви се скоро пак да се покриеш като мишка щото контраофанзивата се пече и ще има много плач и скърцане със зъби.

  72. 72
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  73. 73
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  74. 74 Профил на eti mehter
    eti mehter
    Рейтинг: 4179 Любопитно

    А бе къде е нормана...?

    Bukalemun
  75. 75 Профил на comandante  vs  либерални ентусиасти&корпократи
    comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
    Рейтинг: 3986 Неутрално

    Си Дзинпин дойде в Москва, за да посочи Путин в качеството му на управляващ бъдещия северен китайски областен район / Сибир /. За да запази властта и живота си Путин ще даде всичко, което китайския брат поиска. Но за разлика от САЩ, които правят бизнес с теб и ти дават възможност да се развиваш / справка - Германия, Южна Корея, Япония и Италия, които са четирите държави с най-много американски военни на тяхна територия /, Китай играе по съвсем други правила. Общо взето, Китай ще изтиска Русия като лимон, а неблагоприятните последици за руснаците няма да могат да бъдат заличени с десетилетия.
    —цитат от коментар 46 на asroma1927


    По-вероятно е САЩ като стигнат $200трлн. на червено по общата сметка да влязат дългова криза и да фалират още банки, Китай ще да ги спасява като започне да изкупува острови и земи на прИмоция,
    примерно ще купят евтино Алсяка и ще платят повече за Либърти Айлънд?

    Libertarianism is just anarchy for rich people
  76. 76 Профил на dedoliben
    dedoliben
    Рейтинг: 2520 Любопитно

    До коментар [#42] от "Hristov":

    Питам те Лично:
    Сега се води Война и срещу Русия и срещу Китай според теб.
    Къде във Всичките Пичи масали има нещо за Военно сътрудничество или Взаимопомощ?

    "Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III
  77. 77 Профил на onemanband
    onemanband
    Рейтинг: 2096 Весело

    Русия и Китай обявиха всеобхаватно партньорство срещу "трите сили на злото"
    ***********************************************************************************************************

    САЩ и пудели ритаха ,ритаха, та се... нахендриха на Големият...
    А'й, честито!
    Запада ,вече няма и теоретичен шанс да победи тази Коалиция!
    НИ-КА-КЪВ!

    ''пАлАчи детеййй...Баща ти е невинен''

    Кажи ми ,КОЙ ти плаща Гранта, та да ти кажа какво си...
  78. 78 Профил на KRAFTWERK
    KRAFTWERK
    Рейтинг: 2102 Неутрално

    "Те призовават НАТО да зачита суверенитета на другите държави, тяхната сигурност и интереси, цивилизационното и историческо и културно многообразие, да се отнася обективно и непредубедено към мирното развитие на другите държави."



    Точно това прави НАТО в момента .....зачита цивилизационния избор и суверинитет на Украйна.........

  79. 79 Профил на stanislavdi
    stanislavdi
    Рейтинг: 1782 Неутрално

    До коментар [#7] от "1001":Идеята да пратят Кисида в киев беше, за да "нивелират" посещението на Си Дзинпин при Путин. Един вид, на зеленски му липсваше източно внимание, нали много драпаше да говорел със Си, и понеже американците няма как да му пратят Си, нали, му пратиха Кисида. На всичкото отгоре го измъкнаха от посещение в Индия, за което индийците едва ли ще са много доволни и ще го запомнят.
    —цитат от коментар 70 на serena


    Како, нямаш никаква представа на колко ери пред Китай е Япония.

  80. 80 Профил на onemanband
    onemanband
    Рейтинг: 2096 Весело

    А бе къде е нормана...?
    —цитат от коментар 74 на eti mehter


    Бърше сополи някъде...
    Що ? Трябва ли ти неговата ''мъдрост''?

    Кажи ми ,КОЙ ти плаща Гранта, та да ти кажа какво си...
  81. 81 Профил на hamiltonf
    hamiltonf
    Рейтинг: 4454 Весело

    "Русия се превръща в ресурсна колония на Китай, а юанът ще бъде основната търговска валута в страната. Това е бъдещето зад кулисите след поредния ден на разговори между Владимир Путин и Си Дзинпин в Москва, предава Financial Times. Русия предлага на Китай природни ресурси в замяна на подкрепа, която Кремъл смята за критична за продължаването на войната в Украйна, разказва близък до Кремъл източник пред изданието. Миналата година Русия увеличи износа си на петрол към Китай с близо 10%, въглища с 21% и газ с 1,5 пъти, превръщайки се в най-големия си доставчик за първи път. В замяна Китай изпрати електроника и технологии на стойност 4,8 милиарда долара на Русия, заменяйки напусналите западни компании.
    Китай изпратил електроника за 5 млрд.!? Малеейййй, невероятни мащаби!

    Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/europe/prevryshta-li-se-rusija-v-resursna-kolonija-na-kitaj-news_1932154.html?fbclid=IwAR0vOI7zWyr-L8CdLpMqQ2rqCbbZIo0wPn1tLkvjQfm8rfVydCCDrjq8-0A © Actualno.com

    Академик Павлов: "Трябва да изразя тъжното си виждане за руския човек - той има толкова слаба мозъчна система, че не може да възприема реалността като такава. Условните му рефлекси се координират не с действия, а с думи." 1932 година.
  82. 82 Профил на еспресо
    еспресо
    Рейтинг: 2359 Неутрално

    Е, имаше резултат от срещата. Председателят Си съобщи на руснаците, че догодина ще преизберат Путин, а Мишустин ще остане премиер.
    Нравится - не нравится, Путин ще избереш, красавица...

    "Видно е, че Русия ще спечели тази война." Румен Радев, 24.02.2022
  83. 83 Профил на abc
    abc
    Рейтинг: 1233 Неутрално

    Щом прочетох заглавието веднага си представих как червените армии поемат на запад и изток, пък то било борба с някакви си второразрядни ислямиски сили и нарко банди. Отдъхнах си.

  84. 84 Профил на comandante  vs  либерални ентусиасти&корпократи
    comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
    Рейтинг: 3986 Весело

    До коментар [#5] от "comandante vs либерални ентусиасти&корпократи":Само банковите институции в Куба и Северна Корея са непоклатими, олигофрен.
    —цитат от коментар 11 на Consumer


    Куба ако анексира Флорида, кой ще гласува против на референдум?

    Libertarianism is just anarchy for rich people
  85. 85 Профил на benefikato1
    benefikato1
    Рейтинг: 726 Неутрално

    Западният свят и частност Америка страда от липса на лидерство и тотално скъса с реалността. Затова и диктаторите си правят каквото си искат. Овладяна от ултрарадикалните левичари Америка губи авторитета си по Света. Няма го вече блестящия град на хълма- пример и упование за милионите. Днешна Америка с терзае да не обиди де що има дегенерат и няма воля да отстоява интересите си.
    Как ще имаш съюзници, когато отиваш да речем в Бангладеш и казваш: преди да договорим каквото и да било да видим как защитавате ЛГБТ хората.
    Китай такива скрупули няма.
    Америка вече не притежава мека сила. Закрилата на негроидите и сексуалните извратеняци не вдъхновява никого.
    Без завръщане към същината ще има да четем още много подобни статии.

  86. 86 Профил на hamiltonf
    hamiltonf
    Рейтинг: 4454 Весело

    Това е най-важното, с което, се гарантира, капитулацията на русия скоро:

    "Путин и Си Дзинпин с декларация: Ядрена война – никога"

    Та, това, беше, колхозници, най-важният, стратегически, бутон, излетя към Юпитер...
    Скоро ще се преговаря с една наведена русия! Полуракрачена!

    Академик Павлов: "Трябва да изразя тъжното си виждане за руския човек - той има толкова слаба мозъчна система, че не може да възприема реалността като такава. Условните му рефлекси се координират не с действия, а с думи." 1932 година.
  87. 87 Профил на eti mehter
    eti mehter
    Рейтинг: 4179 Любопитно

    До коментар [#80] от "onemanband":

    Трябва ли ти неговата ''мъдрост''?
    =======
    След стотния коментар ако не се появи ще е вече съмнителен...
    Ма Кисинджър пратихме една линейка вече.....🚑🎭

    Bukalemun
  88. 88 Профил на stanislavdi
    stanislavdi
    Рейтинг: 1782 Неутрално

    Русия и Китай обявиха всеобхаватно партньорство срещу "трите сили на злото"***********************************************************************************************************САЩ и пудели ритаха ,ритаха, та се... нахендриха на Големият...А'й, честито!Запада ,вече няма и теоретичен шанс да победи тази Коалиция!НИ-КА-КЪВ!''пАлАчи детеййй...Баща ти е невинен''
    —цитат от коментар 77 на onemanband


    Ех, ако беше слушал много добре и онова което не е казано помпозно щеше да чуеш Пу,с наведена глава, да казва "ядрената война не е алтернатива". Председателя Си му наби канчето и сега от Пу няма да чуеш и близки думи до ЯО

  89. 89 Профил на Vili Jambov
    Vili Jambov
    Рейтинг: 1431 Весело

    Както се предполагаше. Нищо сензационно. Жълтият бащица не се ангажира с военна помощ, договори каквото искаше, потупа другаря Пу по бузката и му заръча: Продължавай да се напъваш, но не се насирай. Отношение, което проявява и към дебелия кореец.

  90. 90 Профил на Ще върнем България в Европа
    Ще върнем България в Европа
    Рейтинг: 2382 Неутрално

    Азиатски клоуни.
    Само в малкия Бахмут украинците, без участие в НАТО, ви ликвидираха изнасилвачи, крадци и убийци повече от броя на местните му жители.

  91. 91 Профил на onemanband
    onemanband
    Рейтинг: 2096 Весело

    ...Точно това прави НАТО в момента .....зачита цивилизационния избор и суверинитет на Украйна.........
    —цитат от коментар 78 на KRAFTWERK


    😂😂😂😂😂😂 😂😂😂😂😂😂
    Самият израз :''суверинитетът на Украйна'' , е оксиморон!
    К'ъв ''суверенитет'' ,бре?!?!
    САЩ+EU, им плащат ДАЖЕ заплатите на държавните служители ,бе!
    И пенсиите/доколкото пенсионният фонд ,беше ''успешно'' обезкостен, още миналата година!



    Кажи ми ,КОЙ ти плаща Гранта, та да ти кажа какво си...
  92. 92 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 3190 Неутрално

    До коментар [#76] от "dedoliben":

    Сега НАТО и ЕС водят война с Русия и това не подлежи на никакво съмнение..Не мисли китайците за глупави..Държава на хиляди години е и знаят много добре кой е следващият в редичката за наказание от Запада...Проблема е че Запада е бледо подобие на това, което беше..Умряла работа..

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  93. 93 Профил на smg101107218
    smg101107218
    Рейтинг: 442 Неутрално

    Гледам н а путин очичките му са се дръпнали като на китаец...

  94. 94
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  95. 95 Профил на Ivanov
    Ivanov
    Рейтинг: 316 Неутрално

    Сладури, настоявали за “ демокрация и свобода” хора, които промениха конституциите си , за да царуват !

    Поздрави!
  96. 96 Профил на stanislavdi
    stanislavdi
    Рейтинг: 1782 Неутрално

    До коментар [#76] от "dedoliben":Сега НАТО и ЕС водят война с Русия и това не подлежи на никакво съмнение..Не мисли китайците за глупави..Държава на хиляди години е и знаят много добре кой е следващият в редичката за наказание от Запада...Проблема е че Запада е бледо подобие на това, което беше..Умряла работа..
    —цитат от коментар 92 на Hristov


    И тогава що се страхува другаря Си?

  97. 97 Профил на 1001
    1001
    Рейтинг: 1937 Неутрално

    До коментар [#27] от "Красимир Андонов":

    не се притеснявай ЛГБТ+ е доказана сляпа линия на развитие от еволюцията

  98. 98 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 3190 Весело

    До коментар [#78] от "KRAFTWERK":

    Така, така , викаш когато Викито Нюланд редеше правителство у Украйна и факаше ЕС , това си беше " избор"...

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  99. 99 Профил на samoedin
    samoedin
    Рейтинг: 4069 Неутрално

    " Освен това Москва и Пекин ще се борят с "трите сили на злото", включително Ислямското движение в Източен Туркестан (провинция Синджан - бел.ред.), трансграничната организирана престъпност, икономически престъпления и престъпления, свързани с наркотици.""

    И Китай се повлича все повече по безумието и изкушението да прекрояват границите в името на " борба срещу злото", натам все повече вървят нещата !

  100. 100 Профил на Kalinoff Ivan
    Kalinoff Ivan
    Рейтинг: 1656 Неутрално

    До коментар [#77] от "onemanband":

    Това не е коалиция , а Русия стана васална държава на Китай, каскто обичате да казвате пудела на Китай ...





За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK