По принцип да, но това не важи баш за Сенегал. Това е най-стабилната, с работещи институции и сравнително просперираща държава в Западна Африка. И изобщо една от най-развитите в цяла Африка. Там няма граждански войни и преврати. Въпреки че населението е смесено с мюсюлманско мнозинство няма открито противопоставяне и тероризъм. Сега този политик в гонене на личен интерес иска да разбърка всичко. Какъвто и да е президентът крехката стабилност на институциите и обществото е много по-важна.
"Частни и обществени структури и предприятия бяха разграбени и унищожени, включително университетски сгради, бензиностанции, банки, супермаркети, административни сгради и автобусни спирки." * Е, дойдохме си на думата. Целта на протестите са били убищожение и грабежи. Което не може да се ограби се унищожава. А консулствата в чужбина са нападани от мигранти от Сенегал, а не от местни. Диваците където и да отидат си остават диваци.
Това което си написал е вярно, ако имаше предвид Гана. Защото точно Гана е най-демократичната, свободна и правова държава в Западна Африка. Икономически страната също се развива добре.
Кое точно не е вярно за Сенегал? Още от създаването си е призната за една от най-стабилните държави в Африка. Въпреки че демокрацията е леко квази не се стига до граждански войни и преврати. Гана дръпна в последните години, както впрочем и други африкански държави. Но там в началото на 1990те още са се избивали на племенен признак. Доброто развитие и закрепването на демокрацията в една държава не е в противоречие с това в друга.
Да, Гана също седи добре на фона на повечето от останалите държави в Западна Африка. Просто отбелязах, че Гана е по-добре от Сенегал в редица отношения... включително икономически. Но ти също си прав за Сенегал.
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
Управляващи и опозиция в африканските държави на юг от Сахара в пробладаващата си част представляват различни племена, което е основата на политическото съперничество. Трибалистките противоречия са наследени от недотам далечното колониално минало и с различна интензивност влияят на отделните страни без значение степента на икономическото и социално развитие..
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
danvan
Рейтинг: 1289 РазстроеноДиваци, сър
Мутрите от 90-те поеха открито държавата, а ние ги последвахме. Sapienti SatКортик
Рейтинг: 2860 НеутралноАко на 20 не си бунтар, нямаш сърце, ако на 40 още си бунтар, нямаш ум.
Червена линия, червен картонfilofob
Рейтинг: 1547 НеутралноПо принцип да, но това не важи баш за Сенегал. Това е най-стабилната, с работещи институции и сравнително просперираща държава в Западна Африка. И изобщо една от най-развитите в цяла Африка. Там няма граждански войни и преврати. Въпреки че населението е смесено с мюсюлманско мнозинство няма открито противопоставяне и тероризъм. Сега този политик в гонене на личен интерес иска да разбърка всичко. Какъвто и да е президентът крехката стабилност на институциите и обществото е много по-важна.
kam
Рейтинг: 607 НеутралноАлоу ???
немоРедакцията...
Упръйти си заглавието!
Понякога неволна грешка ,ама още от старта ?!
pamela
Рейтинг: 2703 Неутрално"Частни и обществени структури и предприятия бяха разграбени и унищожени, включително университетски сгради, бензиностанции, банки, супермаркети, административни сгради и автобусни спирки."
*
Е, дойдохме си на думата. Целта на протестите са били убищожение и грабежи. Което не може да се ограби се унищожава.
А консулствата в чужбина са нападани от мигранти от Сенегал, а не от местни. Диваците където и да отидат си остават диваци.
Иво
Рейтинг: 4057 ЛюбопитноДо коментар [#3] от "filofob":
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Това което си написал е вярно, ако имаше предвид Гана. Защото точно Гана е най-демократичната, свободна и правова държава в Западна Африка. Икономически страната също се развива добре.
https://freedomhouse.org/explore-the-map?type=fiw&year=2023
filofob
Рейтинг: 1547 НеутралноДо коментар [#6] от "Иво":
Кое точно не е вярно за Сенегал? Още от създаването си е призната за една от най-стабилните държави в Африка. Въпреки че демокрацията е леко квази не се стига до граждански войни и преврати. Гана дръпна в последните години, както впрочем и други африкански държави. Но там в началото на 1990те още са се избивали на племенен признак. Доброто развитие и закрепването на демокрацията в една държава не е в противоречие с това в друга.
Иво
Рейтинг: 4057 ЛюбопитноДо коментар [#7] от "filofob":
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Да, Гана също седи добре на фона на повечето от останалите държави в Западна Африка. Просто отбелязах, че Гана е по-добре от Сенегал в редица отношения... включително икономически. Но ти също си прав за Сенегал.
Иво
Рейтинг: 4057 ЛюбопитноДа, Сенегал * също....
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36citoyen
Рейтинг: 1945 НеутралноУправляващи и опозиция в африканските държави на юг от Сахара в пробладаващата си част представляват различни племена, което е основата на политическото съперничество. Трибалистките противоречия са наследени от недотам далечното колониално минало и с различна интензивност влияят на отделните страни без значение степента на икономическото и социално развитие..