"Избавяне от режима": Русия се върна към идеята за сваляне на Зеленски

За да коментирате, е нужно да влезете в профила си или да се регистрирате.
Коментари (204)
  1. Подредба: Сортирай
  1. 1 Профил на Alarmstufe Rot
    Alarmstufe Rot
    Рейтинг: 6563 Неутрално

    Кой ви пита вас, бе.

    Мьi не простим. Мьi не забудем. Мьi накажем каждого, кто совершил зверства на Этой войне, на нашей зeмле. Найдем каждую сволочь, которая стреляла по нашим городам, по нашим людях, кoторая бомбила нашу землю, которая запускала ракетьi, которая давала приказ и нажимала на пуск. Вам не будет ни одного тихого места на Этой земле, кроме могильi. В. Зеленский.
  2. 2 Профил на К2
    К2
    Рейтинг: 2636 Неутрално

    Е нема такива наглеци като ватата. Искат ама нещо не им се получава.

    SHADOWS of SOFIA
  3. 3 Профил на lz73
    lz73
    Рейтинг: 1477 Неутрално

    "ще помогнем на украинския народ да се избави от режима, който е абсолютно антинароден и антиисторически"

    Хм, а дали украинският народ има такива мераци?
    И какво би станало ако някой реши да помага на руския народ да се избави от Путин?

  4. 4 Профил на Deputat 241
    Deputat 241
    Рейтинг: 3020 Неутрално

    Няма и никога не е имало Московска Русия! Има единствено монголо-татарска орда, която през цялото си 8-вековно съществуване единствено е крала, убивали и лъгала...

    “Комунизмът е философия на провала, вяра в невежеството, евангелие на завистта.” сър Уинстън Чърчил
  5. 5 Профил на lz73
    lz73
    Рейтинг: 1477 Неутрално

    До коментар [#3] от "lz73":

    Пропуснах, като сте почнали да помагате на украинския народ, що не пробвате да помогнете на поляците или финландците?

  6. 6 Профил на Николай Колев
    Николай Колев
    Рейтинг: 3468 Неутрално

    Подобни лутания показват безизходицата в Кремъл.

    🇺🇦* ПКП-Прекрасна Кърджалийска Принцеса. Политкоректна формулировка на думи на министър председателя за председателя на Народното събрание🇺🇦
  7. 7 Профил на Nouba
    Nouba
    Рейтинг: 20 Неутрално

    Братоубийството е смъртен грях. Русия завинаги ще е ненавиждана.

  8. 8 Профил на lz73
    lz73
    Рейтинг: 1477 Неутрално

    До коментар [#6] от "Николай Колев":


    Подобни лутания показват безизходицата в Кремъл.
    —цитат от коментар 6 на Николай Колев


    Чак пък безизходица?! Има изход, само че въобще не им харесва...

  9. 9 Профил на jmf29537805
    jmf29537805
    Рейтинг: 634 Неутрално

    У этой позорной войны нет хорошего сценария!
    Вся специальная операция показала НЕГОТОВНОСТЬ армии к выполнению задач.
    Блиц провалился, "можем повторить" тоже, и как показали военные хроники в Украине - армия РФ не соответствует в действительности той пропаганде СМИ, которые годами хвалили её в жанре фантастики

    Что может оказаться стратегическим успехом России в этой войне? Честно, не знаю.
    Глобальной победы, как мы все видим, уже не будет. Остаются лишь 2 варианта: быль самой «токсичной странной» в мире и тратить огромные деньги на восстановление разрушенных «недореспублик», или при ОЧЕНЬ реальном поражении платить репарации. И в обоих вариантах это все будет за счет ухудшения благосостояния простых людей

    Какие из всех озвученных целей спецоперации могут быть достигнуты ?
    Защита людей на Донбассе - Но вот десятки тысяч погибших мирных жителей разрушенного Мариуполя, Волновхи, Северодонецка… как то по другому представляли себе помощь.
    Демилитаризация – Получили поставки оружия Украине в небывалых масштабах! Ленд лиз запущен впервые с Второй мировой.
    Денацификация – Так ведь никто не озвучил списки нацистов. На сегодня имеем только увеличение национального патриотизма в Украине, поголовную ненависть к России даже среди русскоязычных граждан Украины и это не на одно десятилетие.
    Защита безопасности России - Неужели можно поверить, что кто то собирался нападать на ядерную страну? В итоге непонятные «хлопки» уже на территории России. Швеция и Финляндия в НАТО, да и с Украиной чем закончится непонятно.
    В планы не входит оккупация, право народа на самовыражение - Захватить часть территории, чтобы сделать там новую нищую "народную республику", которую никто никогда не признает? Но если не будет лояльности населения, а как видим ее нет, то тогда зачем все это?
    Мы воюем с НАТО – И сколько солдат НАТО уничтожено? А сколько погибло русских…
    Попытка уничтожения доллара и возможность продажи ресурсов за рубли – Но ведь это можно было сделать и без войны, и не факт что российская экономика это выдержит. Цены, санкции, уход мировых компаний, почти закрытое небо…

    Что выиграли простые россияне от этой войны:
    Гордость за страну – сомнительно. В истории России - этот период позора, спецоперацию поддержали только Беларусь, Сирия, Северная Корея и Эритрея. Скажем так признание не очень.
    Уверенность в силе армии - за 5 месяцев войны очень сомнительно. Успехов практически нет. То наступаем на Киев неся огромные потери, то драпаем неся огромные потери. На второй день "спецоперации" все говорящие головы говорили, что мы наблюдаем последние дни киевского режима, а сейчас риторика полностью изменилась и Минобороны уже клянчит беспилотники в Иране…
    Возросла безопасность – нет. Получили высокий уровень террористической угрозы. + непонятные хлопки и обстрелы уже на территории России.
    Улучшился уровень жизни - однозначно нет. Люди живут в нищете, работают за копейки получают мизерную пенсию, и это в России которая занимает первое место в мире по экспорту газа и второе место в мире по экспорту нефти.
    Почему Китай, Индия, Турция не вводят санкций, а соблюдая нейтралитет планируя по дешевке скупить обвалившиеся акции стратегических предприятий России и без войны через экономику все контролировать, а арабы радуются возможности продавать свою нефть и газ вместо российской.

    Людей интересует что будет завтра??

    РОССИЯНЕ, зачем нам эта война? Почему гибнут десятки тысяч за создание новой нищей "народной республики" которую никто никогда не признает? Как теперь стало понятно в Украине нет нацистов и нет наступательного оружия, украинцы защищают не своего президента, а свою свободу и родину. А мы только еще больше нищаем, а цены на продукты еще больше растут.

    Ответ один: 70 летнему шизофренику плевать на Россию, ему нужно удержать власть до самой смерти, а будущее его не интересует, ведь его дочери давно не живут в России.

  10. 10 Профил на К2
    К2
    Рейтинг: 2636 Неутрално

    Подобни лутания показват безизходицата в Кремъл.
    —цитат от коментар 6 на Николай Колев


    Много е вероятно. Диктатора е объркан от неоправданите си очаквания.

    SHADOWS of SOFIA
  11. 11 Профил на georgievb
    georgievb
    Рейтинг: 2380 Любопитно

    "Британските разузнавателни агенции са помогнали на Главното разузнавателно управление (ГУР) на Украйна в разработването на операция за отвличане на руски бойни самолети, съобщи оперативен офицер от руската Федерална служба за сигурност.
    Освен това офицерът от ФСБ каза, че в операцията е участвал разследващия от
    Bellingcat* Христо Грозев, който е намерил куриери да преведат авансово плащане на руски пилот, който уж се е съгласил да участва в отвличането. Както посочват от ведомството, Грозев е замесен в британската разузнавателна служба Ми-6."

    https://www.vbox7.com/play:187a8c12bd
  12. 12 Профил на zxp53317185
    zxp53317185
    Рейтинг: 1961 Неутрално

    Гладна кокошка просо сънува 😉

  13. 13 Профил на grajdanin1
    grajdanin1
    Рейтинг: 901 Неутрално

    Интересно - навсякъде народите обичат Русия, но си избират правителства, които Русия определя като "неприятелски". Примери - в България Митрофанова се обърна директно към народа, казвайки, че българите обичат Русия, ама правителството, което тези същите българи избраха е много лошо. Макдонският парламент гласува за започване на преговори с ЕС, но външният министър на Русия (или някой от говорителите) каза, че македонците са против ЕС. Одобрението на Зеленски в Украйна е по-голямо от това на Путин в Русия, но Русия ще избави Украйна от омразния на украинците режим.
    Пита се: в кой свят живеят руснаците и дали наистина си вярват!

  14. 14 Профил на lz73
    lz73
    Рейтинг: 1477 Неутрално

    До коментар [#13] от "grajdanin1":

    Россия умом не понять...

  15. 15 Профил на Martin K
    Martin K
    Рейтинг: 247 Неутрално

    Няма и никога не е имало Московска Русия! Има единствено монголо-татарска орда, която през цялото си 8-вековно съществуване единствено е крала, убивали и лъгала...
    —цитат от коментар 4 на Deputat 241

    и нападала др. държави..
    и тровила ..ама то влиза в групата на убийствата.

  16. 16 Профил на grajdanin1
    grajdanin1
    Рейтинг: 901 Неутрално

    До коментар [#3] от "lz73":

    "И какво би станало ако някой реши да помага на руския народ да се избави от Путин?"

    Ами май нищо - с Путин или без него те си остават последната нация с имперско мислене. Засега положението е непоправимо.

  17. 17 Профил на puck_futin
    puck_futin
    Рейтинг: 3547 Неутрално

    Путя ; нашия Хвърчилко/пРезидент ; тогавашния ни Военен "Министър", ако към 24-Feb-2022 им кажеше, че към сегашна дата Украйна ще продължава успешно да отстоява на руската агресия, щяха да заявят: ФАНТАЗИИ!...
    Но тримата изброени, а и не само те, имат ли си идея, как се излиза от сегашното БЛАТО?
    Украинците намразиха руснаците за поколения напред! Връщане назад НЯМА!

    Fu*k Your Opinion
  18. 18 Профил на agi49370681
    agi49370681
    Рейтинг: 445 Неутрално

    До коментар [#3] от "lz73":

    2011 май се пробваха, не се получи и само затвърдиха вярата на Путин, че от всякъде го дебнат врагове и не трябва да се вярва на Запада. И затова сега сме в това положение.

  19. 19 Профил на Ivan Prodanov
    Ivan Prodanov
    Рейтинг: 694 Неутрално

    🤣🤣🤣🤣🤣🤣
    Зимата на 2023 година, Германия...
    -Татко, защо у нас е студено?
    -Защото има война, синко.
    -Някой ни е нападнал ли?
    -Не, Русия влезе в Украйна.
    -А защо тогава у нас е студено?
    -Защото въведохме санкции срещу Русия?
    -Защо?
    -За да се почувстват зле руснаците.
    -Татко, а ние руснаци ли сме?

    Иван Костов е за съд!
  20. 20 Профил на proventuss
    proventuss
    Рейтинг: 615 Весело

    След като според форумните спецове Митрофанова свалила Просто Кире, нищо чудно.

    Някакви хора не са се примирили с агресор, който да потъпчи възможността на едни хора да правят собствения си избор - Просто Кире за Априлското въстание
  21. 21 Профил на Petleshev
    Petleshev
    Рейтинг: 2785 Неутрално

    Това е руска хипер наглост в действие! Вече открито казват, че искат да премахнат чужди президент и правителство, както и да премахнат държава която им бърка имперските сметки. Единствено ръждясалите им атомни бомби ги спасяват от това да ядат пердаха.

    Бивш tww09306483.
  22. 22 Профил на Хи-хи
    Хи-хи
    Рейтинг: 1856 Неутрално

    Тия вече заприличват на Дон Кихот-коня и Санчо Панса-жужо. И са си построили некви виртуални мелници и се борят срещу тях. Само дето и невенни загиват...

  23. 23 Профил на К2
    К2
    Рейтинг: 2636 Неутрално

    До коментар [#3] от "lz73":2011 май се пробваха, не се получи и само затвърдиха вярата на Путин, че от всякъде го дебнат врагове и не трябва да се вярва на Запада. И затова сега сме в това положение.
    —цитат от коментар 18 на agi49370681


    Точно обратното. В Грузия запада си затвори очите. Жуже го прие като слабост и сега е изненадан от отпора който получи.

    SHADOWS of SOFIA
  24. 24 Профил на Petleshev
    Petleshev
    Рейтинг: 2785 Неутрално

    До коментар [#19] от "Ivan Prodanov":

    "... -Татко, а ние руснаци ли сме? ..."!

    Не, обикновени червени тъпаци сте! :)))

    Бивш tww09306483.
  25. 25 Профил на puck_futin
    puck_futin
    Рейтинг: 3547 Любопитно

    До коментар [#11] от "georgievb":

    Какво стана със Извънземните, дето воюваха на страната на украинците в АзовСтал - Мариупол? Новое Огорьово (Бункера), води ли преговори с Транс-Галактичния кораб-майка?
    😂🤣😂

    Fu*k Your Opinion
  26. 26 Профил на the_librarian
    the_librarian
    Рейтинг: 1476 Весело

    "Задължително "ще помогнем на украинския народ да се избави от режима, който е абсолютно антинароден и антиисторически", каза Лавров"

    Сиреч, Диктатора вика: "Да свалим диктатора!" :-)))
    Грустная лошадь съвсем изтрещя. Ама така става като оставиш чекист да ти дърпа юздите...

  27. 27 Профил на АмброзСП
    АмброзСП
    Рейтинг: 1052 Неутрално

    http://onovini.eu/2022/02/истинските-причини-за-войната-в-украй/?fbclid=IwAR1dsTXENywElwq9-Zj9vwNq09Eezs1lkeYbTKUZquWUSSOheSujHO45g8g

    Чудят се как да излязат от батака в който се забиха от алчност!!!

    Има три вида истина-моята,твоята и ИСТИНАТА! 21.11.21 - черна дата за БЪЛГАРИЯ"Върви лъжец от село на село, та лъже, върви брат му ден по-късно след него, та маже" - Елин Пелин - Големи лъжи.
  28. 28 Профил на rumen_s
    rumen_s
    Рейтинг: 1983 Неутрално

    Единственото смислено сваляне всъщност, е свалянето на Путлер и пращането му в Хага. Ама на тъжния кон това не му изнася защото ще му прави компания.

    Браво Дневниче за цензурата. Мода си знае какъв е, ПКП :)
  29. 29 Профил на zxp53317185
    zxp53317185
    Рейтинг: 1961 Неутрално

    До коментар [#19] от "Ivan Prodanov":

    Брях, а ако не си бяха затваряли АЕЦ -ите и въглищните мини можеше хем да е топло в Германия, хем Русия да духа супата 🤷
    Ама ей затова от всички човешки грехове глупостта се наказва най - сурово 😉

  30. 30 Профил на stein
    stein
    Рейтинг: 624 Неутрално

    Колкото по-дълбоко затъват рашистите, токлова по-голяма уста отварят.

    "Свободата започва там, където свършва невежеството." Виктор Юго.
  31. 31 Профил на dejmos
    dejmos
    Рейтинг: 2363 Весело

    До коментар [#11] от "georgievb":

    Колко лесно са захапали "джама" с руския пилото избягал със самолет !?:)) Грозев да е замесен !! :)) Той е главния "актьор" от "великото британско разузнаване" . Каквито министрите (Трасс) , такова и разузнаването. Когато пък са опрели до българин ....., сто процента издънка !! Има клипове за цялата схема ...:)) Издали са си хората в Русия , връзките, секретните летища ; ПВО точките.... Прекрасна контра игра на Русия !!
    НАТО предоставя "лични данни" за 500 -700 летци , с подкуп за 2 милиона долара. Говорили с всички ,и нито един не се вързал , всички до един доложили на командването. Само това показва каква е мотивацията в Русия

  32. 32 Профил на georgievb
    georgievb
    Рейтинг: 2380 Неутрално

    🤣🤣🤣🤣🤣🤣Зимата на 2023 година, Германия...-Татко, защо у нас е студено?-Защото има война, синко.-Някой ни е нападнал ли?-Не, Русия влезе в Украйна. -А защо тогава у нас е студено?-Защото въведохме санкции срещу Русия?-Защо?-За да се почувстват зле руснаците.-Татко, а ние руснаци ли сме?
    —цитат от коментар 19 на Ivan Prodanov


    Хахахахахаха...хахахахаха.....
    +++++

    https://www.vbox7.com/play:187a8c12bd
  33. 33 Профил на Patsis
    Patsis
    Рейтинг: 1612 Весело

    Я глей ти! Лавров говори от името на историята - определя кой режим бил историчен и кой не?
    Демек който режим нам се не нарави е неисторичен.
    Не става така, голубчик! Много има режими и фигури несимпатични в историята и пак са си останали в нея!

  34. 34 Профил на the_librarian
    the_librarian
    Рейтинг: 1476 Весело

    Интересно - навсякъде народите обичат Русия, но си избират правителства, които Русия определя като "неприятелски". Примери - в България Митрофанова се обърна директно към народа, казвайки, че българите обичат Русия, ама правителството, което тези същите българи избраха е много лошо. Макдонският парламент гласува за започване на преговори с ЕС, но външният министър на Русия (или някой от говорителите) каза, че македонците са против ЕС. Одобрението на Зеленски в Украйна е по-голямо от това на Путин в Русия, но Русия ще избави Украйна от омразния на украинците режим. Пита се: в кой свят живеят руснаците и дали наистина си вярват!
    —цитат от коментар 13 на grajdanin1


    Е как в кой!? В "русский мир", разбира се!

  35. 35 Профил на zxp53317185
    zxp53317185
    Рейтинг: 1961 Неутрално

    Путя ; нашия Хвърчилко/пРезидент ; тогавашния ни Военен "Министър"...
    —цитат от коментар 17 на putin_kaputin


    Струва ми се че пропускаш един 😉

    https://m.dnevnik.bg/sviat/2022/02/25/4316620_kiril_petkov_13_ot_ukrainskata_armiia_e_unishtojena_do/

  36. 35 Профил на abc
    abc
    Рейтинг: 1591 Неутрално

    Краят на империята ще бъде много кървав, както е било и триста годишното съграждане. Тези имперски хора имат много да страдат докато проумеят, че вече не е деветнадесети век.

  37. 37 Профил на grajdanin1
    grajdanin1
    Рейтинг: 901 Неутрално

    До коментар [#19] от "Ivan Prodanov":

    Одобрението на санкциите в Германия е повече от неодобрението. За разлика от вас и подобни те не свеждат всичко до отопление и храна. И не ги мислете германците - след Втората световна война страната беше напълно опустошена, а сега единственото, което можете да измислите е "леле руснаците ще спрат газа и нефта". Сиреч, Русия беше и си остана бензиностанция с ракети.
    Има един много показателен пример - през 1973 г. арабските страни налагат ембарго на петрола за Европа заради израелско-арабската война. Имало е трудности, разбира се, но ембаргото е забравено, а Европа и арабите са там, където бяха и преди него - нито спря развитието на Европа, нито подобри положението на арабите.
    И хайде измислете нещо друго - това със студа и глада се изтърка.

  38. 38 Профил на dejmos
    dejmos
    Рейтинг: 2363 Весело

    До коментар [#17] от "putin_kaputin":

    Ще има ли украинци е сериозния въпрос , а държава Украйна ?:)) Виждайки какво се случва в освободените региони , само 5% се идентифицират като украинци !:)

  39. 39 Профил на lemans
    lemans
    Рейтинг: 445 Неутрално

    🤣🤣🤣🤣🤣🤣Зимата на 2023 година, Германия...-Татко, защо у нас е студено?-Защото има война, синко.-Някой ни е нападнал ли?-Не, Русия влезе в Украйна. -А защо тогава у нас е студено?-Защото въведохме санкции срещу Русия?-Защо?-За да се почувстват зле руснаците.-Татко, а ние руснаци ли сме?
    —цитат от коментар 19 на Ivan Prodanov


    Ебаси тъпия виц ! Ти ли си го измисли ?

  40. 40 Профил на Камен Доков
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.

  41. 41 Профил на дедо Андро
    дедо Андро
    Рейтинг: 2404 Неутрално

    До коментар [#9] от "jmf29537805":

    Тази срамна война няма добър сценарий!
    Цялата спецоперация показа НЕГОТОВНОСТТА на армията да изпълнява задачи.
    Блицът се провали, „можем да повторим“ и както показаха военните хроники в Украйна, руската армия всъщност не отговаря на медийната пропаганда, която от години я възхвалява в жанра научна фантастика

    Какъв може да бъде стратегическият успех на Русия в тази война? Честно казано не знам.
    Глобална победа няма да има, както всички виждаме. Остават само 2 варианта: да бъдеш най-„токсичният странник“ в света и да похарчиш огромни пари за възстановяване на унищожените „подрепублики“ или в случай на МНОГО истинско поражение да платиш репарации. И в двата случая всичко това ще се дължи на влошаване на благосъстоянието на обикновените хора.

    Коя от всички посочени цели на спецоперацията може да бъде постигната?
    Защита на хората в Донбас - Но десетки хиляди мъртви цивилни в разрушените Мариупол, Волновха, Северодонецк ... някак си си представяха помощта по различен начин.
    Демилитаризация - Получи оръжейни доставки за Украйна в безпрецедентен мащаб! Lend Lease стартира за първи път след Втората световна война.
    Денацификация - Значи все пак никой не е обявил списъците на нацистите. Днес имаме само нарастване на националния патриотизъм в Украйна, пълна омраза към Русия дори сред рускоезичните граждани на Украйна, и това не е от едно десетилетие.
    Защита на сигурността на Русия - Можете ли наистина да повярвате, че някой е щял да атакува ядрена държава? В резултат на това неразбираемите "попове" вече са на територията на Русия. Швеция и Финландия са в НАТО и не е ясно как ще приключи с Украйна.
    Плановете не включват окупация, правото на хората на самоизява - Завладяване на част от територията, за да се направи нова бедна "народна република" там, която никой никога няма да признае? Но ако няма лоялност на населението, а както виждаме, няма, тогава защо е всичко това?
    Ние сме във война с НАТО - И колко войници на НАТО са унищожени? И колко руснаци загинаха ...
    Опит за унищожаване на долара и възможността за продажба на ресурси за рубли - Но това можеше да стане без война и не е факт, че руската икономика ще издържи. Цени, санкции, оттегляне на световни компании, почти затворено небе...

    Какво спечелиха обикновените руснаци от тази война:
    Гордостта за страната е съмнителна. В историята на Русия - този период на срам, само Беларус, Сирия, Северна Корея и Еритрея подкрепиха специалната операция. Нека просто кажем, че признанието не е много.
    Доверието в силата на армията - за 5 месеца война е много съмнително. Почти никакъв успех. Или ще настъпим към Киев, понасяйки огромни загуби, след което ще настъпим, понасяйки огромни загуби. На втория ден от "специалната операция" всички говорещи глави казаха, че сме свидетели на последните дни на режима в Киев, а сега риториката се промени напълно и Министерството на отбраната вече моли за дронове в Иран...
    Повишена сигурност - не. Получи високо ниво на терористична заплаха. + неразбираеми пукания и обстрел вече в Русия.
    Подобрен стандарт на живот - категорично не. Хората живеят бедно, работят за една стотинка, получават мижава пенсия и това е в Русия, която е на първо място в света по износ на газ и второ в света по износ на петрол.
    Защо Китай, Индия, Турция не налагат санкции, а спазват неутралитет, планират да купят евтино рухнали акции на руски стратегически предприятия и да контролират всичко чрез икономиката без война, а арабите се радват на възможността да продават петрола и газа си вместо Руски.

    Хората се чудят какво ще се случи утре??

    РУСНАЦИ, защо ни е тази война? Защо десетки хиляди умират за създаването на нова бедна "народна република", която никой никога няма да разпознае? Както вече стана ясно в Украйна няма нацисти и нападателни оръжия, украинците не защитават своя президент, а своята свобода и родина. И само обедняваме още повече, а цените на храните растат още повече.

    Има само един отговор: на 70-годишен шизофреник не му пука за Русия, той трябва да запази властта до смъртта си и не се интересува от бъдещето, защото дъщерите му отдавна не живеят в Русия.

    Пич Незнам Как Да Ти Обесна Че Несъжелявам За Недостика На Некой Уникални Изразни Сретства По Български.
  42. 42 Профил на nodjinn
    nodjinn
    Рейтинг: 350 Неутрално

    Неколко съображения на вниманието на руското дипломатически корпус:

    Другари!!
    1) не се пие така здраво още преди закуска, бе
    2) че и преди визитацията на дежурния психиатър
    3) че и да се правят завалени опити за конструиране на мисъл от типа "вий мени уважавате ли ме, бе!"
    4) напомням, че златният век на монголската орда беше преди 5-6 века

    На манежа, дами и господа, излизат пияни довчерашни колхозници и крепостни се борят за световно ув-ув-уважение, щото никой не ги раз-раз-разбира ръиш ли, ще изпълнят уникалния си номер Патриотично Самогръмване и в Двата Крака, моля за Вашите аплодисменти.



  43. 43 Профил на nik_77.
    nik_77.
    Рейтинг: 1273 Неутрално

    В американския Конгрес има предложение да се обяви Русия за държава спонсор на тероризма. Ако това стане, режимът на Путин автоматично е легитимна цел за унищожение. И самият Путин - също. Например, както бе легитимна цел за ликвидиране Бен Ладен. Или Садам Хюсеин, когото извадиха от някаква дупка. Но дори да не стане. Щом руската власт поставя за цел да унищожи легитимно управление в една държава, реципрочно и тя става цел за унищожение.

  44. 44 Профил на puck_futin
    puck_futin
    Рейтинг: 3547 Неутрално

    До коментар [#13] от "grajdanin1":


    Пита се: в кой свят живеят руснаците и дали наистина си вярват!
    —цитат от коментар 13 на grajdanin1


    Самогон ; Сивуха ; Боярищник ; Тройной и вакса за обувки, и руснаците на всичко вярват!

    Fu*k Your Opinion
  45. 44 Профил на dejmos
    dejmos
    Рейтинг: 2363 Весело

    Време е да се появи ново украински лидер , ново украинско правителство. Това че САЩ нямали да го признават !?? На кого вече му пука от разваляща се държава..

  46. 46 Профил на dfjftriktrcdt
    dfjftriktrcdt
    Рейтинг: 4203 Неутрално




    Кой ви пита вас, бе.
    —цитат от коментар 1 на Alarmstufe Rot


    Едното,че никой не пита путинските наглециДругото е,че руската армия няма сили да го направи,защото Запада въоръжи подобаващо Украйна с модерно оръжие и развали плановете на разгащеното кагебейче..

    shlshlshlshl
  47. 47 Профил на aspet
    aspet
    Рейтинг: 361 Неутрално

    🤣🤣🤣🤣🤣🤣Зимата на 2023 година, Германия...-Татко, защо у нас е студено?-Защото има война, синко.-Някой ни е нападнал ли?-Не, Русия влезе в Украйна. -А защо тогава у нас е студено?-Защото въведохме санкции срещу Русия?-Защо?-За да се почувстват зле руснаците.-Татко, а ние руснаци ли сме?
    —цитат от коментар 19 на Ivan Prodanov


    Сигурно подобни въпроси (защо скачат срещу ръжена някои неблагодарници) е задавало и "чорбаджийското дете" на баща си по българските земи около Априлското възстание, например.
    Друго си е преклонена главица, ...

  48. 48 Профил на Анти Шишковци
    Анти Шишковци
    Рейтинг: 904 Неутрално

    Днешна Русия е заплетена в новия митологичен облак, роден от фантазиите на Путин за „руската душа“, „майка-Русия“, „руският свят“, нещо тъмно и неясно. Изглежда някакво провидение движи Русия и няма език, на който Путин да обясни действията си разбираемо. Не вярно или грешно, а просто разбираемо. Говоренето на Путин показва, че психически вече е тежък медицински случай. Съзнанието му е обхванато от мрачните сенки на агресивната същност на малкия човек, окупирал властта и изключващ всякаква възможност да я напусне.. Путин оправдава предизвиканата от него агресия като защита на безкрайния „руски свят“ от коварния запад, воден от САЩ. Руските разкази само съобщават, че на Путин трагичната игра на война му харесва. Големият разказ на руската пропаганда е изграден като семпла конспиративна теория: Един голям Злодей („колективният Запад“, САЩ, НАТО, Брюксел, Сорос…), тайно, скрит зад паравана на демокрацията (правата на човека, на малцинствата, разделението на властите и т.н) чрез своите марионетки (платени протестъри, анализатори и политици, „толерасти“ и „джендъри“) дирижира живота и изцежда кръвчицата на обикновените хора (народа). Разбира се, срещу Злодея се възправя един голям Спасител – и това е Русия. Със сигурност стратегическа цел на руската пропаганда в глобален мащаб е да дестабилизира демократичните общества, като подпомага вътрешните конфликти и поляризации – промигрантски-антимигрантски настроения, проваксъри-антиваксъри и т.н. В частност за България стратегическа цел е изваждането на страната от НАТО – и това е дори официално заявено в руското искане за връщане на Алианса в границите му до 1997 г.

  49. 49 Профил на Камен Доков
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  50. 50 Профил на Иво
    Иво
    Рейтинг: 4240 Весело

    "Русия посочи "избавянето" на украинците от сегашната власт, която била "враждебна на народа и историята", като цел на войната, която вече пет месеца води в югозападната си съседка."

    Хахаа... кой си ти, че ще говориш и решаваш от името на украинския народ бе смешник! :-D За разлика от Русия и диктатора Путин, президента Зеленски, неговото правителство, както и парламента на Украйна са избрани на честни и демократични избори и само украинския народ пак на избори ще реши дали да ги остави на власт или да ги смени с други политици.

    "Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
  51. 51 Профил на Bye  Biden
    Bye Biden
    Рейтинг: 211 Неутрално

    Kакто вече един път писах, чудя се кога журналистите ще започнат да се съобразяват с фактите.
    1-ви факт)
    Война няма, защото Киев 5 месеца след страта на операцията отказва да обяви война на Москва
    2-ри факт)
    В 2 украински области ще се проведат референдуми за присъединяване към РФ
    3-ти факт)
    Има отряд от доброволци от Одесса в редиците на войските от ДНР, ЛНР, РФ
    4-ти факт)
    Белият дом , цитиран от всички световни агенции
    Jake Sullivan expresses concern for Zelensky's safety - което навежда на мисълта, че ще го убият и ще се опитат да кажат, че е убит от Путин, както правиха с Литвиненко , немцив и Навални
    5-ти факт)
    Линията на фронта е 2450 км.
    От едната страна са добродолци на брой 100 хиляди, от другата страна са 500 -700-800 хилядна ВСУ с Himars вече, но отстъпват пред доброволците

    И сега точно Лавров-класически пример за дипломат ще дава храна на русофобските фашисти

    #COVFEFE
  52. 52 Профил на the_librarian
    the_librarian
    Рейтинг: 1476 Неутрално

    🤣🤣🤣🤣🤣🤣Зимата на 2023 година, Германия...-Татко, защо у нас е студено?-Защото има война, синко.-Някой ни е нападнал ли?-Не, Русия влезе в Украйна. -А защо тогава у нас е студено?-Защото въведохме санкции срещу Русия?-Защо?-За да се почувстват зле руснаците.-Татко, а ние руснаци ли сме?
    —цитат от коментар 19 на Ivan Prodanov


    Вицът е готин, но не е реалистичен. Никой в Европа не би стоял на студено, ако европейските лидери вземат правилните решения. "Старата дама" разполага с достатъчен енергиен запас, но е от ресурси, които по една или друга причина не желае да ползва. Ако преценят, че ситуацията е достатъчно застрашителна, дори под натиска на обществеността ще преразгледат "зелените политики" и ще върнат една крачка назад, за да осигурят оцеляването на европейците.

    Въпросът е какво се случва с Русия, когато едно по едно започнат да прекратяват производствата, хората започнат да губят работата си и доходите изчезнат внезапно поради разбесняла се инфлация и липса на основни продукти на пазара, или предлагането им на недостапни цени. Ние на два пъти го играхме този филм в България, при Луканов и Жан ВиденОФФ. Помним развръзката...

  53. 53 Профил на Bye  Biden
    Bye Biden
    Рейтинг: 211 Весело

    До коментар [#19] от "Ivan Prodanov":

    Не само Германия ще мръзне по изключително собствено желание.
    Политиците подкрепят Киев ужким
    А Киев не обявява война на Русия, значи е съгласен с спецоперацията на територия Украйна
    Тогаварезонно е да питаме нашите правителства, защо санкционират Русия, след като Киев е съгласен с операцията на своя територия?

    #COVFEFE
  54. 54 Профил на atmanpg
    atmanpg
    Рейтинг: 1975 Неутрално

    Русия се върна към идеята за сваляне на Зеленски
    =================
    А Зеленски се върна към идеята, за сваляне на Путин...

  55. 55 Профил на Иво
    Иво
    Рейтинг: 4240 Любопитно

    Няма и никога не е имало Московска Русия! Има единствено монголо-татарска орда, която през цялото си 8-вековно съществуване единствено е крала, убивали и лъгала...
    —цитат от коментар 4 на Deputat 241


    Това исторически просто не е вярно. Имало е Московско княжество, което както всички останали руски княжества (а и не само) стават временно васали на Монголската империя, а по-късно и на Златната орда (монголо-татарска-куманска държава). Написах и не само, защото и България временно става васал на Златната орда. По-късно Златната орда отслабва и се разпада на хаганати, които стават васални на Османската империя. Горе долу тогава и започва да се сформира и руската империя, като Московското княжество напада и подчинява под свой контрол Новгородската република (княжество), Тверското княжество и Псковската република. Следва завоевателни войни към Казанското ханство, след това Кримското ханство, след това към Кавказ, централна и източна Азия. Както и разбира се към Европа, където Руската империя присъединява сегашните балтийски републики, Финландия и даже части от днешна Полша.

    "Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
  56. 56 Профил на stedim
    stedim
    Рейтинг: 1854 Неутрално

    До коментар [#8] от "lz73":

    Благодаря за цитата. Кой е автора? Надявам се русоробите във форума да го прочетат и разберат.

  57. 57 Профил на angevins
    angevins
    Рейтинг: 1125 Неутрално

    Изненадан съм, че са му позволили да кацне в Кайро. Руските планове за военноморска база в Судан не са много, много в египетски интерес.

    ...ЕвОлЮцИЯ а Не РеВоЛюЦиЯ...
  58. 58 Профил на K2doors
    K2doors
    Рейтинг: 688 Неутрално

    До коментар [#50] от "Иво":

    А ти кой си?Твоя ник съм го предал на ДАНС,отявлен антисемит и пронаци!!

  59. 59 Профил на the_librarian
    the_librarian
    Рейтинг: 1476 Весело

    Време е да се появи ново украински лидер , ново украинско правителство. Това че САЩ нямали да го признават !?? На кого вече му пука от разваляща се държава..
    —цитат от коментар 44 на dejmos


    Това за "прогнилия капитализъм" още ли ви го преподават в школата за политруци? На път сте да създадете нова политическа доктрина - "православно-консервативен нео-комунизъм" :-))))))))))))

  60. 60 Профил на Bye  Biden
    Bye Biden
    Рейтинг: 211 Неутрално

    До коментар [#52] от "the_librarian":

    При Виденов нашите външни кредитори решиха да ни изкупят за една стотинка, защщото избрахме бкп отново
    Какво е еднаквото с днешната ситуация?
    НИЩО
    Днеска всички едновременно решиха, че 500 миллионен ЕС може да не се отоплява и да не произвежда нищо.
    Ей така-от днеска за утре

    ПС: Не е случайно, че бкп-то сложи младеж начело, щото искаха да видят реакцията на врага
    А другият извод от Виденовата зима е, че върхушката от БСП накара Запада набързо да ни приеме в НАТО и ЕС и така те можаха да излязат и се установят трайно на Запад с парите, заграбени за онези 45 години

    #COVFEFE
  61. 61 Профил на Bye  Biden
    Bye Biden
    Рейтинг: 211 Весело

    До коментар [#58] от "K2doors":

    Мслееее това не е истина. Откога Данс се занимават и с форуми

    #COVFEFE
  62. 62 Профил на Роси
    Роси
    Рейтинг: 8061 Неутрално

    Путин много работи може да иска. И ние искаме той да освободи президентския пост в Русия, ама той не ще.

  63. 63 Профил на lz73
    lz73
    Рейтинг: 1477 Неутрално

    До коментар [#56] от "stedim":

    Това не е цитат, а перифразиране на началото на един соцроман за нашия 007....
    Ето точния цитат:
    "Животът нерядко ни изправя пред трудни положения, но никога - пред безизходни. Което съвсем не значи, че изходът бездруго е в желаната от нас посока и непременно встрани от гробищата."

  64. 64 Профил на Иво
    Иво
    Рейтинг: 4240 Любопитно

    Точно обратното. В Грузия запада си затвори очите. Жуже го прие като слабост и сега е изненадан от отпора който получи.
    —цитат от коментар 23 на К2


    Да, точно така. Европейската и американска реакция на окупацията и анексирането на украинския полуостров Крим през 2014 г. също беше доста слаба и вяла. Но от друга страна, трябва да се каже, че преди Путин да нападне Украйна на 24 февруари 2022 г. ЕС и САЩ предупредиха многократно Путин да не започва тази безумна агресия. Защото поне 3 месеца преди да почне войната САЩ заявиха пред целия свят, че Путин е решил твърдо да нападне Украйна. Американските и европейски лидери заявиха още тогава, че Русия я чакат големи санкции от страна на Запада, такива, каквито Русия никога не е виждала. Путин обаче може би си помисли, че те блафират и в крайна сметка нападна Украйна.

    "Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
  65. 65 Профил на wfm051113328
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  66. 66 Профил на Манчо
    Манчо
    Рейтинг: 3023 Любопитно

    В американския Конгрес има предложение да се обяви Русия за държава спонсор на тероризма. Ако това стане, режимът на Путин автоматично е легитимна цел за унищожение. И самият Путин - също.
    —цитат от коментар 43 на nik_77.



    Що, нима сега Русия/Путин не са легитимни цели за унищожение?

    Мараба, С-ДС доносници!
  67. 67 Профил на EU Fighter
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  68. 68 Профил на filofob
    filofob
    Рейтинг: 1166 Неутрално

    "Британските разузнавателни агенции са помогнали на Главното разузнавателно управление (ГУР) на Украйна в разработването на операция за отвличане на руски бойни самолети, съобщи оперативен офицер от руската Федерална служба за сигурност.Освен това офицерът от ФСБ каза, че в операцията е участвал разследващия от Bellingcat* Христо Грозев, който е намерил куриери да преведат авансово плащане на руски пилот, който уж се е съгласил да участва в отвличането. Както посочват от ведомството, Грозев е замесен в британската разузнавателна служба Ми-6."
    —цитат от коментар 11 на georgievb


    Поредният мощен фейк, като онова с натовския генерал, украинските киборги, унищожените/след това продадени Цезари, завземнаето на Сиверск и т.н. Умрял западът за руски самолети, които така и не можаха да се справят дори със слабата авиация и ПВО на Украйна. А това, че според руснаците МИ6 не могат да с еоправят сами та включват и Грозев, само показва, че тази поредна фалшивка е за най-ниското интелектуално ниво руска вата и чуждестранни полезни....

  69. 69 Профил на Judjuk
    Judjuk
    Рейтинг: 2899 Неутрално

    Братоубийството е смъртен грях. Русия завинаги ще е ненавиждана.
    —цитат от коментар 7 на Nouba


    И сега Украйна като участник в братоубийство Кайн ли е или Авел? Ако е Кайн, значи е убиец, ако е Авел, скоро ще умре.

    Judjuk
  70. 70 Профил на Мавродинов
    Мавродинов
    Рейтинг: 662 Неутрално

    "ще помогнем на украинския народ да се избави от режима, който е абсолютно антинароден и антиисторически"Хм, а дали украинският народ има такива мераци?И какво би станало ако някой реши да помага на руския народ да се избави от Путин?
    —цитат от коментар 3 на lz73

    Вече има руски доброволческа армия, сражаваща се срещу фашистките пълчища на Путлер. За свободата на Русия.

  71. 71 Профил на pinoccio
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  72. 72 Профил на lz73
    lz73
    Рейтинг: 1477 Неутрално

    До коментар [#51] от "Trump":


    ...И сега точно Лавров-класически пример за дипломат ще дава храна на русофобските фашисти
    —цитат от коментар 51 на Trump


    ...1972 год. 31 декабря. По пустому коридору МИД СССР идет министр иностранных дел Андрей Андреич Громыко. Ему навстречу — молодой человек.
    Громыко: «Стой, кто таков?»
    Мальчик: «Выпускник МГИМО, работаю здесь…»
    — Ты то мне и нужен. У нас тут ЧП небольшое. Наш ракетный крейсер у берегов Африки переехал яхту наследного принца Мбуганды. Есть погибшие. Мировая общественность возмущена. Нужно срочно подготовить сообщение ТАСС, а все сотрудники уже по домам расползлись, суки. Так что, даю тебе час на подготовку сообщения.
    Проходит час, мальчик заносит бумагу в кабинет Громыко. Тот читает ее.
    — Что ж, неплохо, молодой человек, неплохо. Нужно поправить пару ошибок: "на хй" пишется раздельно, "похй" слитно. Ну и «черножопая обезьяна» напишите с большой буквы — наследный принц все-таки… Как Вас зовут, молодой человек?
    — Сережа Лавров…

  73. 73 Профил на klimentm
    klimentm
    Рейтинг: 4198 Весело

    До коментар [#63] от "lz73":

    Предполагам Емил Боев?!
    “Ченге втора употреба”

    klimentm
  74. 74 Профил на Ivan Ivanov
    Ivan Ivanov
    Рейтинг: 1247 Весело

    До коментар [#13] от "grajdanin1":

    досега не е имало правителство в на което партиите са водили явна антируска предизборна кампания,ако бъркам,поправете ме

  75. 75 Профил на the_librarian
    the_librarian
    Рейтинг: 1476 Неутрално

    http://onovini.eu/2022/02/истинските-причини-за-войната-в-украй/?fbclid=IwAR1dsTXENywElwq9-Zj9vwNq09Eezs1lkeYbTKUZquWUSSOheSujHO45g8g Чудят се как да излязат от батака в който се забиха от алчност!!!
    —цитат от коментар 27 на АмброзСП


    Абсолютно безмислен текст. Без позиция, без идея но с няколко основни тенденциозно представени "аргумента". Да започнем от там, че аналогиите с насочването на Вермахта към Сталинград през ВСВ, е абсолютно неуместна, тъй-като всички военни историци и анализатори го считат за грандиозна стратегическа грешка на Хитлер. Неговият Генщаб е настоявал целият ресурс да се съсредоточи върху превземането на Москва, но Хитлер никога не е бил стратег, а просто недорасъл "философ" с налудни виждания.
    Второ, насочването на пристрастията ми към украинците или към руснаците, не се дължи на това, "коя пропагандна машина ми е повлияла", а на фактологията в тази ситуация. А тя е проста - една суверенна държава нападна друга суверенна държава, като многократно преди това обясняваше на цял свят, как това няма как да се случи. Избиването на невинни хора и целенасоченото унищожаване на всичко постигнато от тях, не може да бъде наречено "влияние на една или друга пропагандна машина". То се нарича - военна агресия, каквото и да плещи цитираният "полезен идиот" - Дахер Ламот.

  76. 76 Профил на klimentm
    klimentm
    Рейтинг: 4198 Весело

    Рашистите променят за десети път целите на войната но както справедливо забеляза един умен човек “ Целта на тази война е война!”

    klimentm
  77. 77 Профил на piliferus
    piliferus
    Рейтинг: 481 Неутрално

    Това не е идея, а куроедовска простотия.

  78. 78 Профил на Judjuk
    Judjuk
    Рейтинг: 2899 Неутрално

    Зеленият клоун го държат жив, за да подпише акта за капитулация.

    Judjuk
  79. 79 Профил на brazza
    brazza
    Рейтинг: 839 Неутрално

    Както винаги, розовите болшевики оплюха националиста Путин и гордо се оттеглиха от дискусията във форума, горди със себе си.

  80. 80 Профил на the_librarian
    the_librarian
    Рейтинг: 1476 Разстроено

    [quote#69:"Judjuk"][/quote]

    Има нещо умряло в цялата работа, обаче боя се че това са вашите мозъчни клетки.

  81. 81 Профил на Манчо
    Манчо
    Рейтинг: 3023 Неутрално

    Линията на фронта е 2450 км. От едната страна са добродолци на брой 100 хиляди, от другата страна са 500 -700-800 хилядна ВСУ с Himars вече, но отстъпват пред доброволцитеИ сега точно Лавров-класически пример за дипломат ще дава храна на русофобските фашисти
    —цитат от коментар 51 на Trump


    Е, хайде да не прекаляваме с "фактите":
    1. Линията на фронта в първите четири седмици на навлизането наистина се разтегна до над 2000 км. След като стана ясно, че украинците са мотивирани да се бият, руснаците съкратиха войната до активни сблъсъци в рамките на 400-500 км.
    2. Наличният боен състав на ВСУ към момента се оценява на около 350-400 000 момчета. + мобилизационен резерв от поне 2 000 000 мъже. Срещу тях на терен са около 130 000 руски контрактници и около 60 000 от военните подразделения на сепаратистите. Общо взето, съотношение 2:1 в полза на отбраняващите се. И, въпреки ноторното правило, че атакуващата страна за да спечели трябва да осигури превес над противника от поне 3:1 / по дефиниция загубите на атакуващите са огромни и трябва съответен резерв за покриването им/ , руснаците, засега, печелят. Наложиха извънредно мобилна тактика и правят украинците луди с нея. Мариупол, беше взет от около 8 000 руснаци, срещу над 18 000 силно укрепени и мотивирани азовци, прикриващи се зад човешки щитове от нехора. Размазването бе тотално. От поздемията на Азовстал излязоха около 2 500 оцелели.
    Това е положението.
    Ако приказките на Зеленски и компания за масирана атака срещу Херсон наистина се окажат истина, предстоят интересни събития. Защото срещу Херсон украинците трябва да тръгнат с поне 60 000 групировка, за да разчитат на успех. И този път те ще са атакуващите, те ще загубят поне 30 000 от тия момчета в първите няколко дни на атаката.
    Да видим какво ще се случи.

    Мараба, С-ДС доносници!
  82. 82 Профил на gby38842308
    gby38842308
    Рейтинг: 20 Весело

    Шесте месеца напинят да превземат Киев за 3 дни.... аха-ха-ха....

  83. 83 Профил на lz73
    lz73
    Рейтинг: 1477 Неутрално

    До коментар [#73] от "klimentm":

    Почти вярно.
    "Умирай само в краен случай"...

  84. 84 Профил на samoedin
    samoedin
    Рейтинг: 4405 Неутрално

    " По - добрста идея е избавянето на руснаците от режима в Кремъл ......😂

  85. 85 Профил на croth
    croth
    Рейтинг: 309 Неутрално

    До коментар [#44] от "dejmos": Русогъзолизец и изрод си ти. Дано ти се случи това, което правят лудите орки в Украйна.

  86. 86 Профил на klimentm
    klimentm
    Рейтинг: 4198 Неутрално

    До коментар [#81] от "Манчо":

    Не е нужно Херсон да бъде превзет “по руски” достатъчно е да бъде лишен от доставки на въоръжение и амуниции и рашистите ще избягат сами, мотивацията на двете армии е много различна, да хвърлиш 50 000 в улични боеве е глупава идея и украинците разбират ясно това

    klimentm
  87. 87 Профил на Bye  Biden
    Bye Biden
    Рейтинг: 211 Неутрално

    До коментар [#81] от "Манчо":

    https://ibb.co/sqtLS4M

    #COVFEFE
  88. 88 Профил на K2doors
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  89. 89 Профил на Аскет
    Аскет
    Рейтинг: 3080 Неутрално

    Все си мисля, че МНОГО тайно вървят някакви преговори за мир...

    Бих могъл да посоча един КОСВЕН признак, който може да се окаже и афиф, де...

    Внезапното изчезване на Столтенберг от телезивора и страниците на печата...
    Може нещо да е болнав, в отпуска или друга причина - пр. че говори твърде много идиотщини...

    Но липсата му е очевидна, а той ГРЪМОГЛАСНО дънеше най-войнствени призиви, закани, заплахи и пр. от името и за сметка на НАТО - т.е. господарите са го накарали да се кротне и скрие, за да не мъти евро-атлантическата вода и да пречи на договорките...

    Малко спекулирам, но изчезването на Столтенберг е факт...

  90. 90 Профил на madridchanin
    madridchanin
    Рейтинг: 490 Неутрално

    африканските държави, сред които нито една не се присъедини към западните санкции срещу Русия, се стремят да запазят добри отношения
    🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕
    Арабската лига вчера посрещна Лавров много по топло от Блинкен, а днес в Конго е истински празник. Това са хрониките на една изолация на Русия от Света 😊😊😊🍺

  91. 91 Профил на filofob
    filofob
    Рейтинг: 1166 Неутрално

    Kакто вече един път писах, чудя се кога журналистите ще започнат да се съобразяват с фактите. 1-ви факт)Война няма, защото Киев 5 месеца след страта на операцията отказва да обяви война на Москва2-ри факт)В 2 украински области ще се проведат референдуми за присъединяване към РФ3-ти факт)Има отряд от доброволци от Одесса в редиците на войските от ДНР, ЛНР, РФ4-ти факт)Белият дом , цитиран от всички световни агенции Jake Sullivan expresses concern for Zelensky's safety - което навежда на мисълта, че ще го убият и ще се опитат да кажат, че е убит от Путин, както правиха с Литвиненко , немцив и Навални5-ти факт)Линията на фронта е 2450 км. От едната страна са добродолци на брой 100 хиляди, от другата страна са 500 -700-800 хилядна ВСУ с Himars вече, но отстъпват пред доброволцитеИ сега точно Лавров-класически пример за дипломат ще дава храна на русофобските фашисти
    —цитат от коментар 51 на Trump


    По 1 Киев воюва с орките, при това достатъчно успешно. Тоест се провеждат военни действия. Нещо, което Путин и всичките некадърници не бяха предвидили. 2 В украински окупирани области МОЖЕ БИ ще се проведат "референдуми". Думата окупирани и това, че само говорят, а до днес не са предприели нищо казват достатъчно. Да напомня ли, че референдумът в Крим го направиха буквално за една нощ. В същото време в тия области има партизанска активност и се случва периодично някой колаборационист да даде фира/ По т.3 има доброволци от Одеса-дали това е истина няма да питам и какво от това?4 Този, който споменаваш нямам идея кой е, а какво теб те навежда какво общо има с войната.
    Още в самото начало, когато събираха войски на границата и Путин ИЗЛЪГА, че няма да нападат бяха 200 хиляди. Това професионалната СУХОПЪТНА армия. КАто междувремено излязоха случаи на пратени наборници и уж военната им прокуратура се сезира. Между другото във флота масово са наборници. Например от екипажа на Москва-участващ във военните действия голямата част бяха точно наборници. Добавяме и ВВС. След това започнаха да прибират всичко, което мърда от ДНР и ЛНР. Има доста кадри на хора на по 50 и повече години на фронта. А тези не ги отчита руската статистика. В добавка правят какви ли не усилия за скрита мобилизация, като ги прекарват през Вагнер, пак за да не ги отчитат. Предлагат буквално няколкомесечни договори на наборниците, което значи, че просто им трябва пушечно месо. Тези, които отказват ги слагат по тъблата като предатели.Съвсем официално започнаха да търсят и хора над 50 години уж защото били опитни. Последно излезе, че преравят и затворите. Та скрита мобилизация си тече. Просто Путин го е страх да я направи явна. И според някои оценки са стигнали къде милион вече.

    Ето и няколко други факта. 1 В украинския тил няма саботажи от страна на местни русофилски партизани. А в началото оръжие се раздаде на всеки. Няма и бунтове във военните части и масови предавания2. В Херсон първите кадри след "освобождението" бяха от хора излезли на протест срещу руснаците. А месеци по-късно няма дори пропагандни такива на хилядни множества преветсващи освободителите3. В Харков, най-руският град още в деня на агресията хората доброволно тръгнаха към пунктовете за мобилизация. От самият Харков е една от най-активните доброволески части Кракен 4. В първата фаза извън Киев най-големите битки бяха в Северна и Източна Украйна. Чернигов и Суми. Все райони, които би трябвало да са населени с малоруси и новоруси, според руската пропаганда. Но и там руската армия се издъни. Като в Сумско основната част от бойните дейсттвия беше изнесена от териториалните батальони. ТОест местни хора(уж руснаци), които се биха с окупатора. 5 Както твърдиш, че имало доброволци от Одеса в самата Русия( за Беларус знаеш) има хора, които извършват саботажи по ж.п линните, за да ограничат превоза на оръжие.

  92. 92 Профил на Манчо
    Манчо
    Рейтинг: 3023 Неутрално

    " По - добрста идея е избавянето на руснаците от режима в Кремъл ......😂
    —цитат от коментар 84 на samoedin


    Това би било уникален пример за сваляне на политически водач, който има абсолютната подкрепа на 80+% от руснаците в момента. Главният проблем на Путин днес е в това как да удържи натиска на онези ястреби в руското общество и Кремъл, които отчетливо настояват за прилагане на "терминално решение по Западна Украйна". Или хора, като Гиркин, който плюе ежедневно в посока " да унищожим напълно инфраструктурата на врага, каква е тази мекушавост, да изтребим до крак предателите-западници в Русия!"....

    Мараба, С-ДС доносници!
  93. 93 Профил на gorodetski
    gorodetski
    Рейтинг: 627 Неутрално

    Май много се прекалява в Кремъл с белото...

  94. 94 Профил на Енчо Топалов
    Енчо Топалов
    Рейтинг: 22 Неутрално

    Путлерски Рашистан се движи основно в посока сваляне на фюрера Путлер от власт и дерашификация, демилитаризация и дефедерализация на Раша Федераша.

  95. 95 Профил на bursuk
    bursuk
    Рейтинг: 28 Неутрално

    Значи да обобщим. Операцията не е война и върви по план, който се сменя за 36 път за 6 месеца. Кораба Мацква още плува, 40к мъртви руснаци са живи, Русия унищожи цялата украйнска авиация и флот.... и вече 6 месеца не могат да превземат Донбас, който е 1/7ма от Украйна....Успеха е неминуем....напред дрОгари!!!!
    Руските тролчета много бързо забравиха началото на войната и в момента говорят само как сме страдали на студено и как икономиката била мъртва...вчера зареждах на Лукойл газта 1.29лв беше 1.69. Има разлика нали? Очакваме да падне и петрола след като изоставим руският....и тогава явно ще я закъсаме яко щом не сме с братушките ... ВЪН РУСКИТЕ БОКЛУЦИ И ВЛИЯНИЕ ОТ БЪЛГАРИЯ!!!!

  96. 96 Профил на Манчо
    Манчо
    Рейтинг: 3023 Неутрално

    До коментар [#81] от "Манчо":https://ibb.co/sqtLS4M
    —цитат от коментар 87 на Trump


    Всеки е в правото си да рисува каквото си иска. Истината е, че в последните три месеца реални бойни действия се водят на не повече от 500 км активна бойна линия. Към момента със сигурност няма и 100. Руснаците се прегрупират, украинсите - също. Налице са само спорадични обстрели по складове и доставна инфраструктура.

    Мараба, С-ДС доносници!
  97. 97 Профил на madridchanin
    madridchanin
    Рейтинг: 490 Неутрално

    До коментар [#89] от "Аскет":

    Малко спекулирам, но изчезването на Столтенберг е факт...

    Отговор
    До септември или октомври най много могат да издържат да издържат Украйна която оня ден я обявиха в дефолт което ще рече че е вече на пълна издръжка от ЕС и САЩ, а според Зеленски това са някакви 5 милиарда на месец и отделно оръжия, но вече от скъпите натовски

  98. 98 Профил на filofob
    filofob
    Рейтинг: 1166 Неутрално

    африканските държави, сред които нито една не се присъедини към западните санкции срещу Русия, се стремят да запазят добри отношения🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕Арабската лига вчера посрещна Лавров много по топло от Блинкен, а днес в Конго е истински празник. Това са хрониките на една изолация на Русия от Света 😊😊😊🍺
    —цитат от коментар 90 на madridchanin


    В същото време Кзахстан вече е на нож с Русия. Руснаците им спряха транзита на нефт и газ, а Казахстан прекъсна превоза на стоки за РУсия. За сметка на това в Конго много се били радвали. След като БРИКС не се случи, ШОС изначално не е никакъв антипод на НАТО и дори Китай се съобразява със западните санкции и не подкрепя Путин както му се иска остана Африка. Русия, Судан, Еритрея, Конго, ЦАР, Мали, Венецуела и Никарагуа. Новият руски мир. Ей, сега ще му се стъжни на запада.

  99. 99 Профил на Hawaii
    Hawaii
    Рейтинг: 6570 Неутрално

    До коментар [#89] от "Аскет":Малко спекулирам, но изчезването на Столтенберг е факт...ОтговорДо септември или октомври най много могат да издържат да издържат Украйна която оня ден я обявиха в дефолт което ще рече че е вече на пълна издръжка от ЕС и САЩ, а според Зеленски това са някакви 5 милиарда на месец и отделно оръжия, но вече от скъпите натовски
    —цитат от коментар 97 на madridchanin


    МИТРОФАНОВЧЕТАТА,

    НЕ СТРАХУЙТЕСЬ рибята,

    Накрая ВСЕКИ МИЛИАРД ДО СТОТИНКАТА

    причинени ЩЕТИ НА УКРАЙНА от АГРЕСОРА РУСИЯ

    ЩЕ БЪДЕ ПЛАТЕН ОТ ОВПУТЕНА РУСИЯ

    като РЕПАРАЦИИ

  100. 100 Профил на Hawaii
    Hawaii
    Рейтинг: 6570 Неутрално

    До коментар [#89] от "Аскет":Малко спекулирам, но изчезването на Столтенберг е факт...ОтговорДо септември или октомври най много могат да издържат да издържат Украйна която оня ден я обявиха в дефолт което ще рече че е вече на пълна издръжка от ЕС и САЩ, а според Зеленски това са някакви 5 милиарда на месец и отделно оръжия, но вече от скъпите натовски
    —цитат от коментар 97 на madridchanin


    МИТРОФАНОВЧЕТАТА,

    НЕ СТРАХУЙТЕСЬ рибята,

    Накрая ВСЕКИ МИЛИАРД ДО СТОТИНКАТА

    причинени ЩЕТИ НА УКРАЙНА от АГРЕСОРА РУСИЯ

    ЩЕ БЪДЕ ПЛАТЕН ОТ ОВПУТЕНА РУСИЯ

    като РЕПАРАЦИИ





За да коментирате, е нужно да влезете в профила си или да се регистрирате.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK