Танкисти, артилеристи, шофьори – Русия обясни кои ще са първите мобилизирани

За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, влезте в профила си.
Коментари (421)
  1. Подредба: Сортирай
  1. 1 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 2115 Весело

    Тц, тц, а уж нямали танкове..

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  2. 2 Профил на Един вампир броди из Европа
    Един вампир броди из Европа
    Рейтинг: 3113 Неутрално

    Ще посмее ли Дневник да препечата последния Дайнов, няма ли да посмее?

    Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)
  3. 3 Профил на selqnin
    selqnin
    Рейтинг: 2148 Неутрално

    Панически всички нормални хора от североизточните ширини се опитват да напуснат това прокълнато място!!!

  4. 4 Профил на olino
    olino
    Рейтинг: 1184 Неутрално

    При последната размяна на пленници Путин буквално се подигра с руснаците-размени 200 украински бойци срещу Медведчук.
    Би могъл да спаси 200 руски войници,но предпочете да прибера кума си

  5. 5 Профил на wwwtoчkacom
    wwwtoчkacom
    Рейтинг: 553 Неутрално

    Танкисти, артилеристи, шофьори, пехота - все консуматив...

  6. 6 Профил на 442
    442
    Рейтинг: 1491 Неутрално

    Явно затворниците свършиха.

  7. 7 Профил на Vesselin Velkov
    Vesselin Velkov
    Рейтинг: 1279 Неутрално

    До коментар [#2] от "Един вампир броди из Европа":

    Защо не?
    https://clubz.bg/127608

  8. 8 Профил на Vesselin Velkov
    Vesselin Velkov
    Рейтинг: 1279 Неутрално

    Всеки моГилизиран ще трябва да си осигури танк.

  9. 9
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  10. 10 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 2115 Весело

    До коментар [#6] от "442":

    Бе и в Украйна попривършиха :

    :Украйна забрани на украинските студенти - мъже, които учат в чужбина, да напускат страната,за да учат, докато действа военното положение, съобщава украиинската агенция УНИАН, като цитира говорителят на държавната гранична служба Андрей Демченко. Възможността на учещи зад граница украинци да напускат страната е отменена от 14 септември."

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  11. 11 Профил на Chironex
    Chironex
    Рейтинг: 669 Неутрално

    Тц, тц, а уж нямали танкове..
    —цитат от коментар 1 на Hristov


    Имат. Т-34

  12. 12 Профил на The Polite Moose
    The Polite Moose
    Рейтинг: 162 Любопитно

    Депутатите и сенаторите в Москва имат право на изключение,
    *********
    Децата им, за тях как стоят нещата ?

    Къро:"ПП и ДБ са моите хора, малко са малоумни, но вършат работа - ДБ #ВЪРНЕТЕПАРИТЕБЕ 🇷🇺🚢🚶🤬
  13. 13 Профил на КМЕТ В СЯНКА
    КМЕТ В СЯНКА
    Рейтинг: 4322 Неутрално

    До коментар [#3] от "selqnin":

    По колко плаща зеленски на наемниците?

    ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!
  14. 14 Профил на kasko
    kasko
    Рейтинг: 804 Неутрално

    И никъде нито дума за това може ли да са пушачи или не. За руската армия това е много важно условие.

    Колективното вземане на решение налага споделяне на колективна отговорност.
  15. 15 Профил на ЗаНиЗа
    ЗаНиЗа
    Рейтинг: 2559 Любопитно

    "Един от основните фактори е призованите от запаса граждани да имат боен опит" - какви подробности за нашественика, сигурно е от британското разузнаване? В Украйна това отдавна са го направили, но бая фалшификати на "разрешителни" зад граница се появили, та имало нова заповед - с редица уточнения, но едва ли е от британците! Как с подобна, подробна насоченост да се вярва на свястна информация?

    Направи съд от глината, празнината вътре в него го прави полезен.
  16. 16 Профил на bat_plamen
    bat_plamen
    Рейтинг: 5041 Неутрално

    "........
    Депутатите и сенаторите в Москва имат право на изключение, както и получилите с решение на правителството освобождаване от повинност към резерва на въоръжените сили........"


    Този абзац показва всичко!

  17. 17 Профил на КМЕТ В СЯНКА
    КМЕТ В СЯНКА
    Рейтинг: 4322 Неутрално

    До коментар [#4] от "olino":

    Само дето не бяха украинци.

    ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!
  18. 18 Профил на Vesselin Velkov
    Vesselin Velkov
    Рейтинг: 1279 Неутрално

    До коментар [#10] от "Hristov":

    Украйна е нападната. Какво очакваш?

  19. 19
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  20. 20 Профил на nema_labavo
    nema_labavo
    Рейтинг: 1430 Неутрално

    До коментар [#10] от "Hristov":

    Не разбирам защо винаги си с весело настроение. Но поне разбираш ли разликата в мобилизациите? Едните се мобилизират за да нападат, а другите да се защитават.

  21. 21 Профил на Julian Mall
    Julian Mall
    Рейтинг: 3370 Разстроено

    За Родину! За Путину! Путя малко закъсня, а с позорното освобождение на азовците и предателските игричики с Ердоган трудно ще вдъхнови руснаците за саможертва в името на Русия.

    По-добре миг свобода отколкото живот в робство
  22. 22 Профил на BGman
    BGman
    Рейтинг: 1427 Неутрално

    Тоя рашист на плаката май е с крадена униформа...

  23. 23 Профил на Chironex
    Chironex
    Рейтинг: 669 Неутрално

    Танкисти, артилеристи и шофьори явно дават фира много по-бързо.

  24. 24 Профил на Realist
    Realist
    Рейтинг: 4865 Весело

    Танкисти, артилеристи, шофьори, пехота - все консуматив...
    —цитат от коментар 5 на wwwtoчkacom


    "Жени със съответните военни специалности, например лекари, могат да бъдат призовани, но според представител на Генералния щаб "нуждата от такива специалисти е минимална"."

    Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
  25. 25 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 2115 Весело

    До коментар [#23] от "chironex":

    Или са решили да увеличат присъствието...

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  26. 26 Профил на Нинов
    Нинов
    Рейтинг: 1734 Неутрално

    Ето една книга, писнана точно преди сто години:

    Добрият войник е главен герой на гротескния антивоенен роман „Приключенията на добрия войник Швейк през Световната война“. Смята се, че за негов прототип е послужил Франтишек Страшлипка. Много от похожденията на Швейк носят явен автобиографичен характер.

    Йозеф Швейк е чешки търговец на кучета, който веднъж е отстранен от войската поради слабоумие. В навечерието на Първата световна война той отново е призован в армията и изпратен на Източния фронт, като му се отрежда ролята на „пушечно месо“. Късметът на Швейк го спасява от предначертаната му участ. Особеностите на характера му – забавен, разговорчив, жизнерадостен, простодушен, го правят подходящ за протеже или свръзка на различни хора. За предишния живот на Швейк читателят разбира от разказите му. За всяка ситуация, в която попада в течение на мобилизацията си, той има разказ.

    Романът разказва историята на чешкия ветеран Йозеф Швейк и неговите приключения в армията. Разказът започва с новината за атентата в Сараево, довел до избухването на Първата световна война. Швейк е толкова силно ентусиазиран да служи на своята родина, че никой не може да прецени дали просто той е един малоумник или хитро подкопава усилията на австро-унгарската армия. Тази идиотщина на Швейк вкарва в чешкия език думата švejkovina („швейковщина“)

    Историята продължава с описание на събитията, случващи се в началото на Първата световна война – присъединяването на Швейк към армията и различните приключения, случващи му се първо в тила и след това по време на настъплението при присъединяването му към неговата част на фронта. Незавършеният роман спира внезапно, преди да ни разкаже дали Швейк е имал възможността да участва в битка или да влезе в окопите.

    Животът е кратък! Затова се стремете да прекрарате колкото се може повече време в интернет-форуми в спорове с непознати.
  27. 27 Профил на Kaka Mara
    Kaka Mara
    Рейтинг: 2283 Неутрално

    До коментар [#24] от "Realist": Да, защото гробари ще са нужни😜

  28. 28 Профил на pernikforbg
    pernikforbg
    Рейтинг: 623 Неутрално

    Да видим дали ще вземат сина на Песков - той е на 32 години и дали ще даде личен пример, ако не - татко му да си дава оставката. А Вован и Лексус дали ще се обадят на Путин или Медведев да го вземат и него на фронта? Русия се провали тотално и трябва да се сложи край на тази авантюра!

  29. 29 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 2115 Неутрално

    До коментар [#20] от "nema_labavo":

    Все мобилизация.Война е..

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  30. 30 Профил на putinxujlo
    putinxujlo
    Рейтинг: 3420 Весело

    Турбопутенофили, имате ли танкисти, артилеристи, шофьори? М?
    Бързо отговаряте бе! В момента правя списки!

    "Чуждестранен агент"
  31. 31 Профил на hamiltonf
    hamiltonf
    Рейтинг: 4668 Весело

    Които имат застраховка живот, да знаят, че същата не важи...

    https://uapostcards.org/?utm_source=fb&utm_medium=Facebook_Desktop_Feed&utm_campaign=ua-postcard_website-conversion_abo_upd-23&utm_content=eu-zone_feed_interest_charity_25-65_140923&fbclid=IwAR3ClQksNsxiXeov7KUie6sSWkd8tezQ8gjXihDiuml7rq9uUnWVUdnd9uA
  32. 32 Профил на Realist
    Realist
    Рейтинг: 4865 Весело

    Тц, тц, а уж нямали танкове..
    —цитат от коментар 1 на Hristov


    Т 62, Т 55, Т44, ...

    Все набори, а Щирлиц?

    Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
  33. 33 Профил на samoedin
    samoedin
    Рейтинг: 3980 Весело

    До коментар [#11] от "chironex":

    " Тц, тц, а уж нямали танкове..
    —цитат от коментар 1 на Hristov


    Имат. Т-34"

    Имат, ама........:


    " Половината ни танкове не вървят, другата половина не стрелят"

    https://offnews.bg/sviat/ruskiat-plennik-iurij-polovinata-ni-tankove-ne-varviat-drugata-polov-784861.html

    ............................................!

  34. 34 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 2115 Неутрално

    До коментар [#18] от "Vesselin Velkov":

    За танц трябват двама...Няма невинни в тая история, вкл ЕС, Великобритания и САЩ..

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  35. 35 Профил на knd081048908
    knd081048908
    Рейтинг: 8 Неутрално

    До коментар [#3] от "selqnin":По колко плаща зеленски на наемниците?
    —цитат от коментар 13 на КМЕТ В СЯНКА


    Първо, умнико, не плаща Зеленски, а НАТО. Второ, Зеленски защитава родината си, а такива като теб, агресори, нападат чужда държава. Нали знаеш, какво се е случвало с агресорите, винаги са завършвали с крах, винаги!!!!

  36. 36 Профил на trollhunter
    trollhunter
    Рейтинг: 3709 Разстроено

    https://www.youtube.com/watch?v=CJTFO4tHv1s

    How many troops can Russia really mobilize?

    Дори този хърватски русофил звучи опечалено. Мъката ще е безкрайна, рибята!

    Комунизмът е кървава религия, която е избила поне 200 милиона от 1917 година.Повече по въпроса четете тук: https://knizhen-pazar.net/offsale_products/books/1764162-chernata-kniga-na-komunizma-chast-1-2 Не ми вярвате? Тогава погледнете знамената и флаговете? Не стига ли? Тогава от мен да знаете, че мавзолея на ленин е копие на древноегипетски погребения. А ако не знаете фараоните са полубогове, които са били наследници на древноегипетските богове. Според западните комунисти и отричащите очевидното всички от Маркс през Ленин, Сталин, та чак до Путин били "нацисти" и "фашисти".
  37. 37 Профил на serena
    serena
    Рейтинг: 1965 Неутрално

    До коментар [#21] от "Julian Mall":

    Мисля, че тези игрички с участието на Ердоган вече ще секнат.
    Вчера прочетох думите на един депутат на Госдумата, че всичките 300 хил. призовки са били връчени в един ден, но не повярвах. А днес се оказа, че е истина. Това е невероятна организация и бързина!
    Ако някой не е обърнал внимание, около 10 000 души са се явили доброволно, без да са призовани. Само за днес.

  38. 38 Профил на putinxujlo
    putinxujlo
    Рейтинг: 3420 Неутрално

    До коментар [#10] от "Hristov":

    И?!

    "Чуждестранен агент"
  39. 39 Профил на Kaka Mara
    Kaka Mara
    Рейтинг: 2283 Неутрално

    До коментар [#21] от "Julian Mall": Айде, де! Отидете да покажете смелост!😂 Лайкучки от форумите са срам за путинофила!

  40. 40 Профил на quatro_4x3
    quatro_4x3
    Рейтинг: 1901 Неутрално

    Сега руснаците ще са по-нагъсто и украинците ще ги избиват по-успешно.

    Нямам такъв дворец, не е кичозен и мебелите в него са красиви!!!
  41. 41 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 2115 Весело

    До коментар [#32] от "Realist":

    Сметай, щом с това и 150к армия завзеха 20% от Украйна, кво ще става сега..

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  42. 42 Профил на pontius_glarus
    pontius_glarus
    Рейтинг: 3703 Неутрално

    Тоя рашист на плаката май е с крадена униформа...
    —цитат от коментар 22 на BiGman


    е, за фотосесията са намерили някоя униформа.

  43. 43 Профил на quatro_4x3
    quatro_4x3
    Рейтинг: 1901 Неутрално

    Тц, тц, а уж нямали танкове..
    —цитат от коментар 1 на Hristov


    Имат. Т - 54 и 34

    Нямам такъв дворец, не е кичозен и мебелите в него са красиви!!!
  44. 44 Профил на todor._89
    todor._89
    Рейтинг: 747 Весело

    До коментар [#13] от "КМЕТ В СЯНКА":


    До коментар [#3] от "selqnin":По колко плаща зеленски на наемниците?
    —цитат от коментар 13 на КМЕТ В СЯНКА


    Сигурно повече отколкото "кутев" на тебе.

    Мазохист съм.Минусите ви ми докарват оргазми.
  45. 45 Профил на Chironex
    Chironex
    Рейтинг: 669 Неутрално

    [quote#11:"chironex"]
    —цитат от коментар 19 на Коле Гурлеф
    Да бе ,с Т-34 изтрепаха ПОЛОВИНАТА велика армия на Комик Володя!😁😁😁🥳🤡👍[/quote]

    Не, руснаците изтрепаха джавелините с Т-72 и чат пат Т-90.
    Сега, както всичко върви по план, ще трепат джавелини с Т-34.

  46. 46 Профил на The Polite Moose
    The Polite Moose
    Рейтинг: 162 Гневно

    Милиграм съчувствие нямам към руските младежи, които сега ще отиват да умират заради простотиите на Путин.
    Жалните им плачове "Не искам да умра" предизвикват отвращение и презрение.
    Да не би украинските деца, жени, майки и пенсионери да искат да умират вече 7 месеца ?!
    Къде бляхте досега, та не свалихте късия в Кремъл ?
    Ах, да...стори ви се прекалено строго да лежите 15 дена в ареста... е,сега ще лежите до страшния съд в украинска земя.

    Къде са жените ви, майките и сестрите ви сега ?
    Защо не са на площадите във ваша защита ?
    Страх ги от арест ?! Арестът е по страшен от това, да останат без брат, син или съпруг ?

    Къро:"ПП и ДБ са моите хора, малко са малоумни, но вършат работа - ДБ #ВЪРНЕТЕПАРИТЕБЕ 🇷🇺🚢🚶🤬
  47. 47 Профил на trollhunter
    trollhunter
    Рейтинг: 3709 Любопитно

    Държат на склад около 6 000 стари танкове, но ги съхраняват отвън на много кофти климатични условия.Нулева поддръжка, коризия, кражби, би било много ако дори 30% от тези стари танкове може да се реставрират. Т.е. не повече от още 2 000 стари Т-72, Т-64, Т-62 и Т-55. Същото важи и за всичко останало, дори за обикновени боеприпаси за АК-47.

    Комунизмът е кървава религия, която е избила поне 200 милиона от 1917 година.Повече по въпроса четете тук: https://knizhen-pazar.net/offsale_products/books/1764162-chernata-kniga-na-komunizma-chast-1-2 Не ми вярвате? Тогава погледнете знамената и флаговете? Не стига ли? Тогава от мен да знаете, че мавзолея на ленин е копие на древноегипетски погребения. А ако не знаете фараоните са полубогове, които са били наследници на древноегипетските богове. Според западните комунисти и отричащите очевидното всички от Маркс през Ленин, Сталин, та чак до Путин били "нацисти" и "фашисти".
  48. 48 Профил на Kaka Mara
    Kaka Mara
    Рейтинг: 2283 Неутрално

    До коментар [#37] от "serena": Я си виж пощенската кутия! 😜 Пристигна ли ти повиквателната? За войската са необходими и развлекателни дейности.......

  49. 49 Профил на David Moyseev
    David Moyseev
    Рейтинг: 782 Неутрално

    Путин в окопите - крещят в Петербург и Москва. 45 километрови колони от бягащи "защитници" на Бутчърския Райх към границите на Финландия, Казахстан, Монголия! Украйна да подготвя големи военнопленнически лагери! Новото пушечно месо вече не са доброволци, а роби на побъркани изроди като Путин, Шойгу и прочие военнопрестъпници. Тези роби няма да защитят тези негодници.

  50. 50 Профил на pontius_glarus
    pontius_glarus
    Рейтинг: 3703 Неутрално

    До 17:"КМЕТ В СЯНКА"]До коментар [#4] от "olino":Само дето не бяха украинци...."

    Защо, какви са? Американци? :-)

  51. 51 Профил на Ebeneezer Goode
    Ebeneezer Goode
    Рейтинг: 620 Неутрално

    До коментар [#1] от "Hristov":

    Ти май верно си алтернативно умен?
    Става въпрос, че им трябват танкисти.
    По какъв начин това дава отговор на въпроса колко танка имат?
    Какви са тези танкове, в какво състояние?

    Ти ако можеш да събереш 2 и 2 може би ще успееш да си отговориш защо с тея танкове ( от болното ти въобръжение!) уж професионалните им кемафи не я докараха до никъде. Но пък сега шкембелиите запасняци ще направят чудеса, така ли?

    Пич, спри се. Вчера тука един колега така те "разпори" , че не би трябвало да си подаваш грозната човка поне един месец.

    Schrödinger's cat walks into a bar. And doesn't
  52. 52 Профил на trollhunter
    trollhunter
    Рейтинг: 3709 Неутрално

    До коментар [#41] от "Hristov":

    Армията им беше от минимум 130 БТГ-та, от тази бройка 150 хиляди вече са мъртви. Трудно е да се каже колко са рециклирани.

    Комунизмът е кървава религия, която е избила поне 200 милиона от 1917 година.Повече по въпроса четете тук: https://knizhen-pazar.net/offsale_products/books/1764162-chernata-kniga-na-komunizma-chast-1-2 Не ми вярвате? Тогава погледнете знамената и флаговете? Не стига ли? Тогава от мен да знаете, че мавзолея на ленин е копие на древноегипетски погребения. А ако не знаете фараоните са полубогове, които са били наследници на древноегипетските богове. Според западните комунисти и отричащите очевидното всички от Маркс през Ленин, Сталин, та чак до Путин били "нацисти" и "фашисти".
  53. 53 Профил на meh
    meh
    Рейтинг: 491 Неутрално

    Шофьори на какво - Груз 200?

  54. 54 Профил на serena
    serena
    Рейтинг: 1965 Весело

    До коментар [#48] от "Kaka Mara":

    Сигурно изхождаш от собствения си опит, да?

  55. 55 Профил на Realist
    Realist
    Рейтинг: 4865 Весело

    Сметай, щом с това и 150к армия завзеха 20% от Украйна, кво ще става сега..
    —цитат от коментар 41 на Hristov


    СмЕтам, ама ти вземи мини първо аритметика за първи клас, щот тази от средното милиционерско е партийна като Тодоремите, Щирлиц:

    Всяка крива успоредна на Московската е права!

    Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
  56. 56 Профил на trollhunter
    trollhunter
    Рейтинг: 3709 Неутрално

    До коментар [#51] от "Ebeneezer Goode":

    Вчера ли? Че какво е станало вчера?

    Комунизмът е кървава религия, която е избила поне 200 милиона от 1917 година.Повече по въпроса четете тук: https://knizhen-pazar.net/offsale_products/books/1764162-chernata-kniga-na-komunizma-chast-1-2 Не ми вярвате? Тогава погледнете знамената и флаговете? Не стига ли? Тогава от мен да знаете, че мавзолея на ленин е копие на древноегипетски погребения. А ако не знаете фараоните са полубогове, които са били наследници на древноегипетските богове. Според западните комунисти и отричащите очевидното всички от Маркс през Ленин, Сталин, та чак до Путин били "нацисти" и "фашисти".
  57. 57 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 2115 Весело

    До коментар [#51] от "Ebeneezer Goode":

    Къде тва? Че съм го пропуснал , па уж съм бил " разпорен"

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  58. 58 Профил на gl_avatar
    gl_avatar
    Рейтинг: 2031 Неутрално

    Кой е луд да загива за един питерски к@пут?!

    Тактиката е ясна:
    Танкови лавини - неутрализация с Джавелини
    Логистика и артилерия - неутрализация с хаймарс.

  59. 59 Профил на kwy38371721
    kwy38371721
    Рейтинг: 657 Неутрално

    Явно затворниците свършиха.
    —цитат от коментар 6 на 442


    Затворници има,глупаците свършиха.

  60. 60 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 2115 Весело

    До коментар [#56] от "trollhunter":

    И аз тва се чудя...Дано пенсията мъцне!

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  61. 61 Профил на Chironex
    Chironex
    Рейтинг: 669 Неутрално

    До коментар [#18] от "Vesselin Velkov":За танц трябват двама...Няма невинни в тая история, вкл ЕС, Великобритания и САЩ..
    —цитат от коментар 34 на Hristov


    За война, един с мания за величие стига.

  62. 62 Профил на trollhunter
    trollhunter
    Рейтинг: 3709 Неутрално

    https://www.youtube.com/watch?v=ktJNrw6dxwo

    Украйнски танкист по въпроса за танковете. Част от разсъжденията му са аналогични и за руската армия.

    Комунизмът е кървава религия, която е избила поне 200 милиона от 1917 година.Повече по въпроса четете тук: https://knizhen-pazar.net/offsale_products/books/1764162-chernata-kniga-na-komunizma-chast-1-2 Не ми вярвате? Тогава погледнете знамената и флаговете? Не стига ли? Тогава от мен да знаете, че мавзолея на ленин е копие на древноегипетски погребения. А ако не знаете фараоните са полубогове, които са били наследници на древноегипетските богове. Според западните комунисти и отричащите очевидното всички от Маркс през Ленин, Сталин, та чак до Путин били "нацисти" и "фашисти".
  63. 63 Профил на Doge
    Doge
    Рейтинг: 632 Неутрално

    До коментар [#29] от "Hristov":

    Каква война, за наричане на СВО война Путин в Русия вкарва в затвора. Я си налягай парцалите, да не ти резнат премиалните.

    Слава Україні!
  64. 64
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  65. 65 Профил на Kaka Mara
    Kaka Mara
    Рейтинг: 2283 Неутрално

    До коментар [#46] от "The Polite Moose": Абе айде марш, да заминават . Бягат като плъхове великите "богатири" със скъпите западни коли. Хленчат като мърди вместо да скочат на управляващите ги малоумници.

  66. 66 Профил на Един препатил
    Един препатил
    Рейтинг: 2581 Неутрално

    До коментар [#24] от "Realist":

    Жени със съответните военни специалности, например лекари, могат да бъдат призовани, но според представител на Генералния щаб "нуждата от такива специалисти е минимална"."
    —цитат от коментар 24 на Realist


    Няма нужда от лекари. Трябват само чували.

  67. 67
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  68. 68 Профил на nema_labavo
    nema_labavo
    Рейтинг: 1430 Неутрално

    До коментар [#29] от "Hristov":

    Много ти е ЛГБТ-ска позицията, да не използвам друг израз. Ама ти ще се сетиш. Завършва на едерастка, Ибягал си на фичка си лелина от русия, за да обясняваш колко е готина и я обичаш. Жалък долен апут. Ще се сетиш и за този епитет навярно.

  69. 69 Профил на Ebeneezer Goode
    Ebeneezer Goode
    Рейтинг: 620 Неутрално

    До коментар [#29] от "Hristov":

    Война ли? А затвор искаш ли?
    Песков ви каза, много е тънка линията къде хвалиш и къде злепоставяш ватническата армия, така че внимавай ...

    Войната все пак я започна един бункерен плъх, май заравяш това. И засега се води предимно на територията на Украйна. Обърни внимание на думичката "засега"!

    Schrödinger's cat walks into a bar. And doesn't
  70. 70 Профил на plynii
    plynii
    Рейтинг: 1191 Неутрално

    Реакция на руснаци за мобилизацията:

    Не е правилно да се воюва в 21-ви век
    Не искам да умра в тази безсмислена война. Това е братоубийствена война.
    Шокиран съм от обявената от Путин мобилизация
    Почти никой не подкрепя войната

  71. 71 Профил на trollhunter
    trollhunter
    Рейтинг: 3709 Неутрално

    https://www.unian.net/war/mobilizaciya-v-rossii-oboydetsya-moskve-bolee-chem-v-trillion-rubley-op-11987994.html

    Мобилизация обойдется России более чем в триллион рублей - ОП

    Мобилизацията ще струва на бюджета на Руската федерация минимум 1,3 трилиона рубли годишно.

    За това съобщи ръководителят на Офиса на президента Андрей Ермак в Telegram.

    По неговите думи, при това в РФ расте дефицит, а санкциите водят до намаление на доходите на бюджета.

    "Мобилизацията ще струвана на руския бюджет минимум 1,3 трилиона рубли годишно. Дефицитът нараства, доходите падат благодарение на санкциите. Безумието винаги се плаща много скъпо и има катастрофални последици за сумасшедшите", - написа ръководителят на ОП.

    Комунизмът е кървава религия, която е избила поне 200 милиона от 1917 година.Повече по въпроса четете тук: https://knizhen-pazar.net/offsale_products/books/1764162-chernata-kniga-na-komunizma-chast-1-2 Не ми вярвате? Тогава погледнете знамената и флаговете? Не стига ли? Тогава от мен да знаете, че мавзолея на ленин е копие на древноегипетски погребения. А ако не знаете фараоните са полубогове, които са били наследници на древноегипетските богове. Според западните комунисти и отричащите очевидното всички от Маркс през Ленин, Сталин, та чак до Путин били "нацисти" и "фашисти".
  72. 72 Профил на Kaka Mara
    Kaka Mara
    Рейтинг: 2283 Неутрално

    До коментар [#64] от "Коле Гурлеф": Фалосът е за тебе......като хусварта ще се завърти та чак но гурлите ще ти стигне

  73. 73 Профил на Doge
    Doge
    Рейтинг: 632 Неутрално

    До коментар [#41] от "Hristov":


    Мурзи, тези 300 000 ще умрат преди да са завзели и км. Сега в момента във Вашингтон смятат следната задача. “Ако една ракета за химарс убива средно 316 алкаша, колко ракети трябва да изпратим на Украйна? “

    Слава Україні!
  74. 74 Профил на Realist
    Realist
    Рейтинг: 4865 Весело

    Явно затворниците свършиха.
    —цитат от коментар 6 на 442


    Като си помисля, затворници, сирийци, севернокорейци, всички свършиха. Останаха тревопасните братьонки на форумните русофилистици. Накрая и Олгино ще подбарат, Христов на фронта на Т-34 с който е воювал прапрадядо му.

    Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
  75. 75 Профил на Ebeneezer Goode
    Ebeneezer Goode
    Рейтинг: 620 Неутрално

    До коментар [#34] от "Hristov":

    Ама един е много виновен. Дано не оцапа стените на бункера с болния си мозък, че да можем да го гледаме на скамейката в Хага. Ше е по-възпитателно за ватата. И за такива като теб.

    Schrödinger's cat walks into a bar. And doesn't
  76. 76 Профил на crq15625101
    crq15625101
    Рейтинг: 2551 Неутрално

    До коментар [#1] от "Hristov":

    Кой каза че нямали ? Имат законсервирани няколко хиляди Т64 . Трябват им обаче камикадзета да седнат вътре и да ги подкарат срещу Джавелините !
    Виждал ли си какво става с такъв танк като срещне снаряд от Джавелин ?
    Ами екипажа после го водят - Пропал без вести !

  77. 77
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  78. 78 Профил на schwimmwagen
    schwimmwagen
    Рейтинг: 2073 Неутрално

    "От запад се надига черна вражескааа вълна , и танкиииисти заминават в бой за родната страна .. "
    Слушал съм го ежедневно , па уж комунизмът си беше отишъл преди година вече.

    "...Thereafter the man-loving God who arranges everything, and who did not abandon man without an intellect, sent unto him Saint Constantine the Philosopher, called Cyril, a righteous and truth-loving man, and he created for them thirty-eight letters..."
  79. 79 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 2115 Неутрално

    До коментар [#69] от "Ebeneezer Goode":

    Вече е война...Па и аз като кибик не се впечатлявам особено от заплахите на тоя и оня.Взел съм пуканките и чакам.кютека...След мача ще обсъдим кой как се е представил.

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  80. 80
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  81. 81 Профил на Doge
    Doge
    Рейтинг: 632 Неутрално

    Днес иначе Северна Корея каза, че не е и нямало да изпраща оръжие за Русия и да не ѝ очернящи имиджа. ОЧЕРНЯЛИ ИМИДЖА 😂😂😂

    Слава Україні!
  82. 82 Профил на Kaka Mara
    Kaka Mara
    Рейтинг: 2283 Неутрално

    До коментар [#54] от "serena": Хахаха не ти стиска, а 😜 Всички русофилски подлоги сте страхливи и жалки.

  83. 83 Профил на bat_plamen
    bat_plamen
    Рейтинг: 5041 Любопитно

    До коментар [#20] от "nema_labavo":

    То на путнофилска чугунена глава няма какво да се обяснява, защото там няма мозъчни гънки!

  84. 84 Профил на trollhunter
    trollhunter
    Рейтинг: 3709 Неутрално

    Ще направя превод на основните моменти от интервюто, направено за танкове от украинския военен. Линк към интервюто (на украински) по-горе :
    1) Танковите формирования на ВСУ са оборудвани на около 80%;
    2) Танковете не станаха безполезни, напротив, тяхната роля в битката стана по-значима, а разнообразието от задачи, които изпълняват, се разшири;
    3) Танкове във ВСУ не се използват, както през 2014-2015 г., когато те действаха в групи от 1-2 танка, до ниво рота (10 танка). Сега пехотата разбира как по-добре да използва синергията с танковете в битка (война с комбинирани оръжия);
    4) Пленените танкове се показаха доста добре, украинските войски успяха да ги овладеят и да ги използват. В някои механизирани бригади има няколко роти от пленени танкове. Много пехотинци са си спомнили обучението си на полигона Десна и...
    ... щастливо скочиха в резервоарите.

    Комунизмът е кървава религия, която е избила поне 200 милиона от 1917 година.Повече по въпроса четете тук: https://knizhen-pazar.net/offsale_products/books/1764162-chernata-kniga-na-komunizma-chast-1-2 Не ми вярвате? Тогава погледнете знамената и флаговете? Не стига ли? Тогава от мен да знаете, че мавзолея на ленин е копие на древноегипетски погребения. А ако не знаете фараоните са полубогове, които са били наследници на древноегипетските богове. Според западните комунисти и отричащите очевидното всички от Маркс през Ленин, Сталин, та чак до Путин били "нацисти" и "фашисти".
  85. 85 Профил на pontius_glarus
    pontius_glarus
    Рейтинг: 3703 Неутрално

    "........Депутатите и сенаторите в Москва имат право на изключение, както и получилите с решение на правителството освобождаване от повинност към резерва на въоръжените сили........"Този абзац показва всичко!
    —цитат от коментар 16 на bat_plamen


    Не съм уверен, че всички ангажирани в инвазията в Украйна са били етнически руснаци. И затова реално протести нямаше. С тази мобилизация нещата се променят, и руснаците ореваха цялата вселена. Сега ще разберат цената на "асвабажденията" си.

    Не ги съжалявам, това е една м.ъсна сган!

  86. 86 Профил на The Polite Moose
    The Polite Moose
    Рейтинг: 162 Весело

    По холандска телевизия обявиха референдум за присъединяването на Русия към Кралство Нидерландия: „И изберете име за себе си – Русбург, Рустрехт или Източна Холандия“.

    От холандската телевизия решиха да тролят псевдореферендумите на Путин в окупираните територии на Украйна и обявиха референдум за присъединяването на Русия към Кралство Холандия.

    Къро:"ПП и ДБ са моите хора, малко са малоумни, но вършат работа - ДБ #ВЪРНЕТЕПАРИТЕБЕ 🇷🇺🚢🚶🤬
  87. 87 Профил на Hristov
    Hristov
    Рейтинг: 2115 Неутрално

    До коментар [#73] от "Doge":

    Ще поживеем, ще видим...Тепърва започва действителната война...След 2-3 месеца ще гледаме..Ако заради зимата не спрат и не оставят всичко за пролетта

    Глупостта у някои е безмилостна като Съдбата!
  88. 88
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  89. 89 Профил на blackbird
    blackbird
    Рейтинг: 270 Неутрално

    Радев да не е получил повиквателна? Никакъв не се вижда....

  90. 90 Профил на blondofil
    blondofil
    Рейтинг: 2568 Неутрално

    Проблемът настава като почнат да се връщат от фронта.

  91. 91 Профил на standup.straight
    standup.straight
    Рейтинг: 1564 Неутрално

    Днес иначе Северна Корея каза, че не е и нямало да изпраща оръжие за Русия и да не ѝ очернящи имиджа. ОЧЕРНЯЛИ ИМИДЖА 😂😂😂
    —цитат от коментар 81 на Doge


    хахахааа Дори и севернокорейците не искат да си имат работа с фашистките орки...Е няма такова падение, фюрерчето ги води към бездната, само родния рубладжия блее и цвили във възторг.

  92. 92 Профил на Realist
    Realist
    Рейтинг: 4865 Весело

    Кой каза че нямали ? Имат законсервирани няколко хиляди Т64 . Трябват им обаче камикадзета да седнат вътре и да ги подкарат срещу Джавелините ! Виждал ли си какво става с такъв танк като срещне снаряд от Джавелин ? Ами екипажа после го водят - Пропал без вести !
    —цитат от коментар 76 на crq15625101


    Те на тези Т-64 по едно РПГ им е достатъчно. И екипажът им е по 4, на Т-72, 80 и 90 е по 3. С 25% повече ще отидат при Кобзон!

    Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
  93. 93 Профил на trollhunter
    trollhunter
    Рейтинг: 3709 Неутрално

    5) Противникът използва танкове не във взводове, а в ротно ниво и по-големи, ако в танковия батальон има повече от рота. Използва ги според съветските учебници, където има 10 танка на 500 метра, само че няма...
    ... достатъчно танкове за 2-ра вълна, както се предполага в учебниците;

    6) И двете страни връщат танкове на 200-300 км зад линиите за ремонт, транспортирането отнема 5-6 часа. Никой не иска да рискува специалистите, способни да извършат ремонта, или необходимата специализирана техника.
    ... за ремонт на място;

    7) Има някои проблеми с преобучението на танкери от Т-64 на Т-80 или Т-72 или обратно. Това може да се оптимизира;
    8) Силно експлозивните снаряди са изненадващо ефективни при потискане и неутрализиране на врага, 1-3 попадения са достатъчни и люковете се отварят, танкът е изоставен, или това, или екипажът е шокиран от снаряд и остава в танка завинаги.
    Само като странична бележка от мен относно тази последна точка, подобно нещо беше наблюдавано с американските танкери Шърман през Втората световна война, където те трябваше да се насочат към немски танкове, което би накарало екипажа да се освободи.

    Комунизмът е кървава религия, която е избила поне 200 милиона от 1917 година.Повече по въпроса четете тук: https://knizhen-pazar.net/offsale_products/books/1764162-chernata-kniga-na-komunizma-chast-1-2 Не ми вярвате? Тогава погледнете знамената и флаговете? Не стига ли? Тогава от мен да знаете, че мавзолея на ленин е копие на древноегипетски погребения. А ако не знаете фараоните са полубогове, които са били наследници на древноегипетските богове. Според западните комунисти и отричащите очевидното всички от Маркс през Ленин, Сталин, та чак до Путин били "нацисти" и "фашисти".
  94. 94 Профил на КМЕТ В СЯНКА
    КМЕТ В СЯНКА
    Рейтинг: 4322 Неутрално

    До коментар [#35] от "knd081048908":

    Току що умнико призна кой дърпа конците.

    ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!
  95. 95 Профил на schwimmwagen
    schwimmwagen
    Рейтинг: 2073 Неутрално

    Ротният в моменти на размекване , споделяше - на съвременна война, с колко по мощно оръжие си , толкова по бързо ще умреш. С простия калашник из храсталаците, имаш най голям шанс за оцеляване . :)))

    "...Thereafter the man-loving God who arranges everything, and who did not abandon man without an intellect, sent unto him Saint Constantine the Philosopher, called Cyril, a righteous and truth-loving man, and he created for them thirty-eight letters..."
  96. 96 Профил на crq15625101
    crq15625101
    Рейтинг: 2551 Неутрално

    Гледайте в туба , пълно е с клипове ,"Мобилизация в Россиии " където има събрани младежи заграждат ги няколко патрулки и ги товарят в автобуси , карат ги в Военкомат където им раздават "повестка " и ги сортират , и после тез които им трябват ги подкарват на някъде ... в посока Украйна на моГилизация !! Ужас ..!!

  97. 97 Профил на serena
    serena
    Рейтинг: 1965 Неутрално

    До коментар [#73] от "Doge":

    Тц първо по-добре да сметнат:
    1. Колко ракети хаймарс биват разбомбени и изобщо не влизат в употреба
    2. Колко ракети хаймарс биват прихванати от ПВО
    3. колко по дяволите е ефективността в бройки и пари на тая система

    и тогаз да смятат каквото и да е друго. Не съм убедена, ще сметката ще им хареса :)))

  98. 98 Профил на greeneyes
    greeneyes
    Рейтинг: 2610 Неутрално

    Ама руските монголоидни племена съвсем се объркаха. Нямало да мобилизират бащи с 4 и повече деца. Вчера по руските инфо агенции (проправителствени да се отбележи) и по блогърските мрежи беше пълно с гневни изявления на бащи с по 5 деца, които са мобилизирани и вече извлечени от къщите си от специалните мобилизационни военизирани групи. Пълен смях!

  99. 99 Профил на trollhunter
    trollhunter
    Рейтинг: 3709 Весело

    До коментар [#77] от "serena":

    Ти още не си разбрала, че използвам машинен превод от Google Translate?

    Комунизмът е кървава религия, която е избила поне 200 милиона от 1917 година.Повече по въпроса четете тук: https://knizhen-pazar.net/offsale_products/books/1764162-chernata-kniga-na-komunizma-chast-1-2 Не ми вярвате? Тогава погледнете знамената и флаговете? Не стига ли? Тогава от мен да знаете, че мавзолея на ленин е копие на древноегипетски погребения. А ако не знаете фараоните са полубогове, които са били наследници на древноегипетските богове. Според западните комунисти и отричащите очевидното всички от Маркс през Ленин, Сталин, та чак до Путин били "нацисти" и "фашисти".
  100. 100 Профил на Таралеж
    Таралеж
    Рейтинг: 2653 Неутрално

    Не виждам много важна група за мобилизация?
    Путлерчо уж “умен” кгб-ист пък е изпуснал българските си фенове?
    Айде бе бабушки!
    Нахлузвайте ушанките и на фронта!





За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK