
© Reuters
Складовете бяха добре подготвени за големия интерес на потребителите към онлайн промоциите.
Генерираните продажби по време на тазгодишния киберпонеделник (Cyber Monday) са най-добрите в историята, показват първоначалните анализи и прогнози на анализатоите от comScore. Първият работен ден след Деня на благодарността е кръстен "Cyber Monday" и се смята за ден, в който американците се възползват от последните промоции в онлайн магазините.
От своеобразна закачка Cyber Monday се превърна в един от дните, по който онлайн търговците прогнозират цялата следваща година. През 2011 г. Cyber Monday постави нови рекорди, като увеличи трафика до интернет магазините с 29%. Тогава хората са похарчили с 33% повече спрямо 2010 г., твърди Better Business Bureau. Общата сума се изчислява на около $1.25 млрд.
Според прогнозите на ComScore Cyber Monday 2012 ще прескочи бариерата от $1.5 млрд. Ръстът е малко по-малък, но по-добър от очакваното.
Едни от най-търсените продукти са били смартфоните и таблетите. Техните продажби са се увеличили с 10.9%.
Резултатите от киберпонеделника може и да са най-добрите в историята, но вече зачестяват мненията, че той вече няма чак толкова голямо значение за търговците. Основната причина е, че за поредна година се наблюдава ръст на посещенията в онлайн магазините и през останалите дни на празника, коментират от Forrester Research.
"Време е Cyber Monday да си намери ново име", казва и Браян Сози, анализатор от NBG Productions пред онлайн изданието BusinessInsider. Според него думата кибер е старомодна и не отразява реалната действителност.
Вече все повече хора използват мобилните си телефони и таблети, за да пазаруват онлайн. Те не са обвързани със служебния си компютър в работата, допълва той.
Статистиката на eBay също подсказва този факт, а и че популярността на киберпонеделника вече се оспорва от самите празнични дни. По време на самия Ден на благодарността разплащанията от мобилни устройства са скочили със 173%, показват данните на онлайн аукциона.
Търговците също не чакат до самия понеделник. В опит да изпреварят конкурентите си и да привлекат максимално много клиенти някои от тях започнаха да предлагат големите си намаления още миналата сряда.
На това мнение са както малки компании като Shoprunner, така и по-големи вериги като Kohl, Sam’s Club и др. Все повече хора вече притежават модерни устройства като смартфони и таблети с бърз интернет достъп и е безсмислено да ги караме да чакат до понеделник, казват търговците.
Разпределянето на офертите и пазаруването преди Cyber Monday се одобрява и от самите работодатели. Те предпочитат служителите им да си вършат работата, а не да сърфират из онлайн магазините в търсене на поредната промоция, показва проучване на BusinessInsider. Седем процента от мениджърите дори са готови да уволнят служител, който пазарува онлайн в работно време.
За момента киберпонеделникът ще продължи по-скоро като традиция. Но броят на търговците, компаниите и анализаторите, които ще пренебрегват неговото значение и ще гледат на цялостната картина по време на всички празнични дни, прогресивно ще се увеличава.
442
Рейтинг: 1364 НеутралноКриза А ???
pinoki0
Рейтинг: 466 НеутралноЕ, всичко е на кредит, да плащат китайците
Нинов
Рейтинг: 2511 НеутралноАми да го кръстят тогава "Net Monday"
Хем мрежа - хем бруто за нето... или нещо от рода... тинтириминтири...
gabrovski
Рейтинг: 409 НеутралноКато стана въпрос за таблети в статията.............
king-its-an-ipad/60613
http://www.bitterwallet.com/woman-buys-mirror-thin