10 интересни открития от новите умни джаджи за анализ на съня

За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, влезте в профила си.
Коментари (6)
  1. Подредба: Сортирай
  1. 1 Профил на Amot
    Amot
    Рейтинг: 482 Разстроено

    И кое от тези "интересни" открития се дължи на "умни" джаджи??? Да бяха кръстили статията "10 тъпи статистики за съня"!!!!!

    Потника беше пилот, а стана пилон!
  2. 2 Профил на дедо Андро
    дедо Андро
    Рейтинг: 1889 Разстроено

    Това са статистики, валидни за САЩ. При нас нещата май стоят по-различно.
    Главно заради "спокойния и уреден" живот.

    Пич Незнам Как Да Ти Обесна Че Несъжелявам За Недостика На Некой Уникални Изразни Сретства По Български.
  3. 3 Профил на Hamster
    Hamster
    Рейтинг: 1040 Весело

    До коментар [#2] от "дедо Андро":

    В България спях много по-малко, отколкото в Америка - денонощно имаше някъде купон...

    Hamster
  4. 4 Профил на Николов
    Николов
    Рейтинг: 852 Неутрално

    [quote#1:"Amot"]И кое от тези "интересни" открития се дължи на "умни" джаджи?[/quote]Напр. средната продължителност на съня по градове, по пол и възраст и дори по сезони или дни от седмицата.

    Моя ръчен часовник, например, засича кога си лягам, кога се събуждам, какъв ми е пулса по време на съня и дали съм шавал. От там прави извод както за количеството, така и за качеството на съня ми. С безжична връзка предава тези данни в личния ми профил във Фитбит. Същото става със стотици хиляди други притежатели на такива устройства. От там за Фитбит (и другите производители) е фасулско да направят статистика по градове, пол, възраст, сезони, дни от седмицата и т.н.

    С такъв огромен масив от данни можеш да търсиш всякакви корелации - с температура, фази на Луната, географско положение и какво ли не. Тепърва ще има още интересни наблюдения.

  5. 5 Профил на Syzygy
    Syzygy
    Рейтинг: 551 Неутрално

    Мен осем часа са ми перфектни за наспиване. Проблемът е, че мога да изкарам поне двайсе активни часа след това. Ама денонощието е само 24.

    Сериозно мисля да си направя експеримент при който да спя колкото ми се спи и да не си лягам преди реално да ми се спи и да видя как това се среща с 24 часа денонощие.

    Големият проблем е, че денонощието налага определени обществени норми, а аз въпреки че съм осъзнат фрийк, все пак гледам да съм културка социално.

    Но мисля, че с умна логистика мога хем да се впиша с социалната рамка, хем да си открия личния очевидно несъвпадащ с денонощието цикъл.

    Fortunately, I didn’t know any experts and so I did it anyway
  6. 6 Профил на bee
    bee
    Рейтинг: 1149 Неутрално

    [quote#5:"evlampi"]Сериозно мисля да си направя експеримент при който да спя колкото ми се спи и да не си лягам преди реално да ми се спи [/quote]
    Аз съм го правила този експеримент, така измествайки времето за лягане се оказа в един момент, че заспивах към 6-7 часа сутринта и едва се пробуждах към 4-5 след обяд, а после още два три часа се разсънвах. След това с цената на едно денонощие пропуснат сън и още няколко дни дискомфорт си върнах нормалния ритъм сън-бодърстване. Бях си объркала тотално режима и не се чувствах изобщо ОК, без значение, че часовете сън ги имаше, така че ако не си толкова любопитен да се самоизследваш не рискувай.

    " Истинската мярка за човека е как се отнася към този, който не може да му бъде полезен. "




За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK