
скрийншот от сайта на CryptoKitties
Напоследък биткойнът стана познат дори на хора, които никога не са се интересували от виртуалните валути. Той обаче далеч не е единствената. Друга такава е етер (ether), транзакциите за която минават през блокчейн платформата Etherum.
Напоследък големите играчи на тази платформа започват да се изнервят, защото новопоявила се игра бави и оскъпява транзакциите им, разказва БиБиСи.
Нова мания по виртуални котки бави търговията при тази валута, която е една от най-популярните.
Криптокотките (CryptoKitties) дават възможност да се купуват и хранят крипто любимци в системата на блокчейн мрежата Ethereum.
Разработчиците на играта казват пред "Блумбърг", че CryptoKitties са били ключова стъпка, за да направят блокчейнът по-достъпен. Но популярността на играта подкопава една от най-слабите страни на технологията – липсата на възможност за растеж.
Etherscan съобщава за нарастващ брой – шесткратен, на изчакващите транзакции откакто играта е пусната.
Криптокотенцета стават толкова популярни, че отнемат значителна част от наличното място за транзакции в платформата на блокчейна. Някои хора се опасяват, че играта ще отнема все повече от територията на бизнес потребителите.
Към момента изчисленията показват, че около 4.5 млн. долара са похарчени за играта.
Какво е CryptoKitties
Мислете за тези анимационни котета като за дигитални Pokemon карти, казват анализаторите. Разработчиците на играта ги описват като подлежащи на отглеждане плюшени играчки (от онези, пълнени с пластмасови гранули), всяка от които има 256-битов геном.
Освен това тези котета, когато се "отглеждат" заедно, може да играят женска или мъжка роля. Уникалният ДНК на котетата може да доведе до 4 млрд. възможни генетични вариации.
Някои от вариациите, създадени досега, изглеждат като живи, със сива с надлъжни ивици козина и зелени очи.
Каква е стойността на CryptoKitties
В момента средната им цена е около 23 долара, а най-скъпата продажба досега носи приходи от 117 712 долара.
Такива котки могат да се купят единствено като се използва Ether – валутата, която изпълнява ролята на гориво в блокчейн мрежата на Ethereum.
За да започнат отглеждането, потребителите трябва да инсталират приставката MetaMask в гугъл хром, която играе ролята на дигитален портфейл и позволява на играчите да пращат и получават от валутата от компютрите си.
Валутата трябва да е купена от обменното бюро преди да може да се добави към портфейла.
Криптокотетата се създават от компанията Axiom Zen. На всеки 15 минути се появяват нови, а останалата част идват от отглеждането на вече съществуващи. Собствениците на котета може да ги продават на определена от тях самите цена.
Според данните на ETH Gas Station играта отговаря за около 10% от трафика в мрежата на Ethereum. С увеличаването на този трафик, става все по-скъпо да се правят транзакции бързо. Проблемът за мрежата е, че големите играчи в нея не одобряват това и започват да се оглеждат за алтернативи.
Morning Sky
Рейтинг: 213 ВеселоТамагочи 🐱🐈
442
Рейтинг: 1276 НеутралноУЖАССССС. очаквам скоро време да има избити зъби, счупени носове и откъснати уши. Щотооо така не може да се продължава. Ааааа.
kapitan_laino
Рейтинг: 888 ВеселоМислете за тези анимационни котета като за дигитални Pokemon карти, казват анализаторите.
-------
Е вече всичко ми е ясно!
Chubachubs
Рейтинг: 749 НеутралноКотките са създадени, за да се надуе цената на Етера, ако на някой това не му е ясно.
damianrm1
Рейтинг: 213 НеутралноВ този свят сякаш свършиха реалните проблеми и дейности-крипто глупости, крипто котета ... на ред е криптодете сигурно? хаха :-)
Lou
Рейтинг: 1411 ВеселоКакъв ужас, НАЙ-СКЪПАТА криптовалута за 19 000 долара да бъде спряна от едни улични криптокотки. Аз пък очаквах още днес да се съберат Г20 и да обявят биткойна за нова мултинационална валута, заменящата долара. Пустите криптокотки съсипаха всички. Срам.
"Виж, приятелю, на този свят има два типа хора - тези със заредените пистолети и тези, които копаят. Ти копаеш!"Petak
Рейтинг: 521 НеутралноСтабилна валута, няма що :-)))
chinaski
Рейтинг: 355 НеутралноНе мога да се начудя на това, колко луди хора има?Криптокотки, крипто валути и подобни идиотщини!!!Човчеството затъпява ежеминутно!
Велков
Рейтинг: 2590 НеутралноТова се оправя само с криптокучета...
venci4
Рейтинг: 1411 НеутралноДа ви имам проблемите...
Платени форумни тролчета, така ли ви възпитават на Позитано? http://prikachi.com/images/793/8000793h.jpgdosetliv
Рейтинг: 1165 ЛюбопитноГледам че народа кльопа такива - дали да не хвана да измисля една с крипто юдеи?
penetrating
Рейтинг: 9913 НеутралноТова е добър начин да се представи, защо в криптовалитите има скрит проблем. Не може харченето на валута на пазара да бъде проблем. Особено ако една никаква игра с тридесетина милиона оборот да прави 10% от трафика и трансакциите. "Големите играчи" са спекулантите, които целенасочено вдигат курса на криптовалутата. Ако ги няма обаче интересът ще отмре до бутикова идея с голям нишов потенциал.
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbertkarabastun
Рейтинг: 6649 ЛюбопитноКотки ли са кучета ли са - не знам, ама след финансовия срив 2007-ма 2008-ма години се завъдиха такива гадове !
karabastun1@abv.bgkarabastun
Рейтинг: 6649 ЛюбопитноЯвно домашните любимци ще изчистят всички борчове !
karabastun1@abv.bgСещам се за една велика сила, която много бързо ще излезе от великия си борч като един биткойн стане примерно 100 милиона долара :)
Иван К.
Рейтинг: 810 НеутралноНе сериозна работа са тези крито валути, колкото феновете им да викат , че щели да заместят традиционите , да не можеш да направиш транзакция заради някакви котки е смешно. Да не говорим за флуктуациите , в рамките на часове се променя цената , това го изживяхме по времето на Виденов , докато се поръчаш кафе и вече цената се е вдигнала , поне така се шегувахме , но в магазините съм го виждал с очите си и портофейла си как цената скача от сутринта до вечерта.
4u4o
Рейтинг: 653 НеутралноЕвропа е доста далеч от модерния борсов свят, а и е доста тромава и тесногръда, за да осъзнае дори мащаба на криптоманията.
Но пък некои ора в Америка и Китай направИха много пара. И тепърва ще правят още.
Преди време кой би предположил, че публикуването на една проста игра в Гугъл Сторе може да те направи милионер буквално за едно денонощие.
Elysium
Рейтинг: 292 НеутралноПълна малоумщнина. Виртуални котки, виртуални животи. Прав е онзи професор от Бостънския университет, който твърди, че автоматизацията за повечето хора по Земята няма да бъде нещо лошо, тъй като щели да живеят виртуално - едни чрез религията, а други - с каската на главата и кола и пица за разнообразие. В реалния живот измират ежеминутно РЕАЛНИ хора и животни, но това е само някаква подробност. Не ми се мисли какво ще стане, след като сегашните деца и пубери навършат 25 години, имайки предвид музиката, филмите и виртуалните занимания, с които растат.
boris
Рейтинг: 470 НеутралноДо коментар [#14] от "karabastun":
https://www.youtube.com/watch?v=quPgplfhKbYИ познай откъде ще дойдат истинските пари - от другата "велика" сила.
nigel
Рейтинг: 780 НеутралноСтава дума за друга валута, не за биткоина.
Strygalldwir
Рейтинг: 723 НеутралноКрипто масони Всичко което ми трябваше да знам за християнството го научих от тези които взривяват гинекологични клиники.
pag
Рейтинг: 1369 ВеселоБе това хубаво, ама за да могат едни ора да направят много пара, едни други ора трябва да ги загубят...... Знанието е сила, информацията - власт
metalogy
Рейтинг: 571 ВеселоДо коментар [#21] от "pag":
колко е стабилен финансовият сектор у нас, ако не се говори за негоЗащо да ги мислим - некви лузъри с виртуални котки.
Petak
Рейтинг: 521 НеутралноТова трябваше да го напишете на ръка върху хартия и да ни го изпратите на всички поотделно по пощата.
clarkv622
Рейтинг: 449 НеутралноНай голямта концентрация на компании ангажирани по един или друг начин с блок чейн технологиите са в Швайцария. Швайцарците имат амбиция да се превърнат в блокчейн долината (силиконовата долина)
България е на 111 място по свобода на словото. Ако дневник се откаже от грантовете ще се изкачим до 110
clarkv622
Рейтинг: 449 НеутралноКриптокотенцата са нешто чудесно за технологията блокчейн. В момента има възможноста да се тества в реално време какво се случва, когато технологията започва да разгръща потенциала си. Дали по мрежата ще вървят котенца, или умни контракти (с това се занимават етериум) няма значение. Криптокотенцата ще помогнат да се открият и решат различни проблеми в системата.
България е на 111 място по свобода на словото. Ако дневник се откаже от грантовете ще се изкачим до 110clarkv622
Рейтинг: 449 НеутралноСлед като бъде решен "проблема" с котенцата, тези компании ще почнат да предлагат услуги върху платформата на етериум.
България е на 111 място по свобода на словото. Ако дневник се откаже от грантовете ще се изкачим до 110The National Association of Federally-Insured Credit Unions (NAFCU), a U.S. trade organization, has become the latest member of the Enterprise Ethereum Alliance (EEA).
More than 50 companies have joined the EEA in the past three months, including Hewlett Packard, Australian Digital Commerce Association and Sberbank. More recently, oil and gas supply chain management platform PetroBLOQ became a member of the group on Monday.
Farragut West
Рейтинг: 572 НеутралноДо коментар [#26] от "clarkv622": Тези компании използват технологията на ethereum да си разработват enterprise software. Това няма нищо общо с цената на криптовалутата, която е или нула или число с пет-шест нули след него. Аз съм от хората, които смятат че цената си е нула. Когато излезе софтуер, базиран на блокчейн, с цена в долари, тогава бих си купил софтуера.
posledno10
Рейтинг: 373 ВеселоУважаеми редактори, дори в различните езици, които ползват една и съща латиница, е прието когато в текста има чужда дума, тя да бъде отделена в контекста - било като се почерни, било като се изпише в курсив. Вижте сега вашето изречение, цитирам с копи-пейст: "Мислете за тези анимационни котета като за дигитални Pokemon карти".
Така... Аз разбрах, че става дума за Покемон, но при положение, че имате дума, чиито символи съвпадат абсолютно с кирилските, не е ли някак учтиво към читателя да загатнете "енкодинга" хич да не е... Не че някой ще прочете РОКЕТОП, ама знам ли... Щото почвам и да се чудя думата "котета" КОТЕТА ли значи или КОМЕМА :) А и какво налага да изпишете точно тази дума на латиница, при положение, че статията е пълна с куп други термини, които обаче нямате проблем да изпишете на кирилица?
Извинете, ама се дразня. Българският език и четящите на него, колкото и да са малко, трябва да се уважават.
tnk14543188
Рейтинг: 0 ЛюбопитноКриптодалари, крипторубли... с какво са по-различни?
Николов
Рейтинг: 1438 Неутралноjakodim
Рейтинг: 213 ВеселоКриптопирамиди... Криптошарани... куче влачи, дира няма ей :)
Георги Михайлов
Рейтинг: 8 НеутралноДо коментар [#20] от "Grimalkin":
Вече има и за едните и за другите...
Така че късно се сещате :)
Георги Михайлов
Рейтинг: 8 НеутралноДо коментар [#31] от "jakodim":
Котка влачи в случая :)
xun05543558
Рейтинг: 5 НеутралноВалутата за която говорите в третото изречение не се казва "етер" ("ether"), a Ethereum. Етер може и да я наричат разговорно, но не е официално име и говори зле за нивото на "журналистика". Освен това сте преписали грешно пълното наименование. Не е "Etherum", а е "Ethereum".