Мъдс си преименувал въображаемата, все по-смаляваща се ракета отново. Да не забравяме. 1. Вариант 1 Име ITS товароподемност до НОО 300тона полезен товар с повторно използуване на първата степен. До 550 тона до НОО, с изгаряне на всичкото гориво в заредените докрай резервоари и загуба на първата степен. Сервиран публично 2016г. Отменен!: https://en.wikipedia.org/wiki/ITS_launch_vehicle 2. Вариант 2 BFR 150 тона полезен товар до НОО, с повторно използуване на първата степен. До 250 тона до НОО, с изгаряне на всичкото гориво в заредените докрай резервоари. Сервиран публично 2017г. Отменен!: https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=BFR_ (rocket)&oldid=817877429 3. Вариант 3 Starship името на кораба, Super Heavy на първата степен. В Уикипедия все още статията е с име BFR, но се търсят предложения за преименуване. 100+(колкото и този "+" да е имагинерен) тона полезен товар до НОО, с повторно използуване на първата степен. Няма описан вариант за използване на ракетата с пълно изгаряне на горивото и загуба на първата степен за сметка на извеждане на по-тежък полезен товар, все още не отменена, все пак току що бе представена. https://en.wikipedia.org/wiki/BFR_ (rocket)
Винаги до сега е имало поне 5 кандидата където да кацнат марсианските ровъри и мисиите на НАСА на Марс. За "Марс 2020" пресъхналата делта Джезеро е най- интерестната от геологиична, научна и изследователска гледна точка. Но, в същото време, и най- трудното за кацане място от всички досегашни мисии на Марс. И кацането става възможно благодарение на новата компютърна система, която бе изтествана и която интелигентно обработва особеностите на релефа и самостоятелно намира най- доброто място за кацане.
Успех! След по- малко от седмица, на 26 моември на Марс каца поредната сонда на НАСА, InSight.
2020-та за Марс ще има и европейски ровър, Екзомарс 2020.
Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
С какво си се нашльокал, другарю милиционер? Пак неразбрал, неподготвен, неук като кирка, езици не назнайва, иначе, първи в изявите... Ама, важното е, че ти е весело!
Системата е сбор от нови технологии на NASA/JPL-Caltech: Range Trigger, Terrain-Relative Navigation, MEDLI2, and its EDL cameras and microphone:
Теренът е много по- сложен от това на което до сега са кацали всички останали проби. Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
За роботизираните кирки ми е ясно, че не е неразрешим проблем да се пращат. Ама я кажи що NASA преди седмица ли колко там че забравих(новината не е чак толкова говорена о може леко да се затрудниш да я намериш) отложиха пилотираният полет до Марс, поне тоя който те подготвят за 2043г.(Преди това отлагане, все още се гласеше да е в рамките на `30-те години на 21 век)
мурзилка
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
Полковник за европейско развитие на България
Рейтинг: 1316 НеутралноДали на Маркс има живот, или това е само една хипотенуза?
Ние сме в държавата и държавата е в нас! Ние събираме бюджета и го раздаваме помежду си.comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
Рейтинг: 2876 НеутралноЕто го на HD :
Libertarianism is just anarchy for rich peoplehttps://www.youtube.com/watch?v=0sdCVUx7_cE
Willy Messerschmitt
Рейтинг: 2554 ЛюбопитноХората с истински приоритети гледат в бъдещето,а други в дупките в земята!
До истината се достига с познание! Не влизам в диалог с лумпени !И не храня руски тролове...vassilun
Рейтинг: 4757 Неутрално"ХипотеНУза" ще да е! Няма как иначе! 😊
lustmord
Рейтинг: 310 ЛюбопитноДори и да открият някаква бактерия в пробите там как ще докажат, че не "биологично замърсяване" дошло с апарата?
comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
Рейтинг: 2876 Неутрално[quote#4:"vassilun"][/quote]
Libertarianism is just anarchy for rich peopleПълна мистериозна хипотенуза е има или няма на Марс живот!
Зай Бай
Рейтинг: 426 НеутралноАбе, друго си е да разработваш свръхзвукови ракети за масово унищожение...
tolex
Рейтинг: 826 НеутралноДа им имам проблемите на тези....
Иво Прокопиев
Рейтинг: 8 ВеселоШе кацнат в местноста "Байконур"!
Memento Moriblondofil
Рейтинг: 1648 НеутралноНе може да не е останал някой жив марсианец.
Иван Раданов
Рейтинг: 426 НеутралноКак ли е изглеждала тази делта и езерото по времето, когато Марс е имал атмосфера и вода на повърхността?
balgariez
Рейтинг: 269 ВеселоА Рашките у кой кратер ще кацнат?!
Да оставят вимпел с лика на Ху..., пардон, Путин, де ;-)
Маршалов
Рейтинг: 479 ВеселоМъдс си преименувал въображаемата, все по-смаляваща се ракета отново. Да не забравяме.
мурзилка1. Вариант 1 Име ITS товароподемност до НОО 300тона полезен товар с повторно използуване на първата степен. До 550 тона до НОО, с изгаряне на всичкото гориво в заредените докрай резервоари и загуба на първата степен. Сервиран публично 2016г. Отменен!:
https://en.wikipedia.org/wiki/ITS_launch_vehicle
2. Вариант 2 BFR 150 тона полезен товар до НОО, с повторно използуване на първата степен. До 250 тона до НОО, с изгаряне на всичкото гориво в заредените докрай резервоари. Сервиран публично 2017г. Отменен!:
https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=BFR_ (rocket)&oldid=817877429
3. Вариант 3 Starship името на кораба, Super Heavy на първата степен. В Уикипедия все още статията е с име BFR, но се търсят предложения за преименуване. 100+(колкото и този "+" да е имагинерен) тона полезен товар до НОО, с повторно използуване на първата степен. Няма описан вариант за използване на ракетата с пълно изгаряне на горивото и загуба на първата степен за сметка на извеждане на по-тежък полезен товар, все още не отменена, все пак току що бе представена.
https://en.wikipedia.org/wiki/BFR_ (rocket)
Realist
Рейтинг: 3418 НеутралноВинаги до сега е имало поне 5 кандидата където да кацнат марсианските ровъри и мисиите на НАСА на Марс. За "Марс 2020" пресъхналата делта Джезеро е най- интерестната от геологиична, научна и изследователска гледна точка. Но, в същото време, и най- трудното за кацане място от всички досегашни мисии на Марс. И кацането става възможно благодарение на новата компютърна система, която бе изтествана и която интелигентно обработва особеностите на релефа и самостоятелно намира най- доброто място за кацане.
Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.Успех! След по- малко от седмица, на 26 моември на Марс каца поредната сонда на НАСА, InSight.
2020-та за Марс ще има и европейски ровър, Екзомарс 2020.
Маршалов
Рейтинг: 479 ВеселоНострадамус? мурзилка
Realist
Рейтинг: 3418 ВеселоС какво си се нашльокал, другарю милиционер? Пак неразбрал, неподготвен, неук като кирка, езици не назнайва, иначе, първи в изявите... Ама, важното е, че ти е весело!
Системата е сбор от нови технологии на NASA/JPL-Caltech: Range Trigger, Terrain-Relative Navigation, MEDLI2, and its EDL cameras and microphone:
https://mars.nasa.gov/system/resources/detail_files/7911_Mars2020-Landing-Technique-animated-full2.gif
Теренът е много по- сложен от това на което до сега са кацали всички останали проби.
Демокрацията е несъвършена, но никой не е измислил нещо по- добро.
Маршалов
Рейтинг: 479 НеутралноЗа роботизираните кирки ми е ясно, че не е неразрешим проблем да се пращат. Ама я кажи що NASA преди седмица ли колко там че забравих(новината не е чак толкова говорена о може леко да се затрудниш да я намериш) отложиха пилотираният полет до Марс, поне тоя който те подготвят за 2043г.(Преди това отлагане, все още се гласеше да е в рамките на `30-те години на 21 век) мурзилка