Димитров изигра отличен мач и създаде доста трудности за Надал, който вече девет години няма загуба в Монте Карло

За пореден път Григор Димитров стана автор на най-атрактивното изпълнение в класацията на АТП "Удар на деня". Българският тенисист изигра страхотен мач срещу осемкратния шампион Рафаел Надал и въпреки че загуби срещата продължава да получава големи похвали за представянето си.

Димитров беше равностоен съперник на испанския тенисист, който няма загуба на червените кортове в Монако вече девет години и е губил само веднъж - при дебюта си през 2003 г. срещу аржентинеца Гилермо Кориа.

Българинът загуби първия сет с 2:6, но във втората част напълно доминираше на корта и изравни след 6:2. В решаващия трети сет двамата взимаха подаванията си до 4:4, преди Надал да реализира пробив за 5:4 и след това да затвори мача при свой сервис след повече от два часа игра.

В последния гейм на двубоя Надал стигна до първия си мачбол при 40:30. Димитров вече беше доста изморен и изпитваше болки в краката, но въпреки това успя да направи много красив удар, с който спаси първата възможност за спечелване на мача.

21-годишният българин показа отлична защита и се задържа в разиграването след няколко дълбоки форхенда на Надал, а след това изненада съперника с мощен форхенд по правата със скорост 169 км/ч.